Skocz do zawartości

Alltime fantasy last 30 - dyskusja


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie było, że tylko narzekam, krytykuję i wyśmiewam. Oakley, super pick.

Knicks 93-95 są, jak widac, mocno underrated. A pizdeczką tam był tylko Charles Smith. Nawet Anthony Bonner z samego końca ławki robił swą rzeźnicką robotę. 

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lorak napisał:

lepszy rzut i mentality. w jednym z meczów vs dram team niemal samodzielnie doprowadził do close game.

Ten lepszy rzut i mentality pozwoliły mu na trafienie dwóch trójek w PO w roku w którym został wybrany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łapcie krótki film o Petrovicu : Drazen . Ogolnie chyba najbardziej niedoceniany gracz przez to kiedy trafił do NBA. Do tego dwa zmarnowane lata w Portland spowodowały że miał tylko dwa sezony na pokazanie jego potencjału. Zaskakujące że mam wrażenie że nie znając go tak wiele osób powtarza stereotypy z tamtych lat bez pokrycia w faktach.

14 godzin temu, airmax napisał:

Ten XXX to był Hinrich?

Doug Christy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, airmax napisał:

 

 

Nie znalazłeś rezerwowego PG czy z Petrovica będziesz robił rozgrywającego?

Znalazłem. Malcolm Brogdon będzie robił za rezerwowego PG :)  . Ale wolałem Kirka :) .Petrovic będzie grał z piłka. Duzo zalezy od konkretnego przeciwnika. Ale ogólnie jestem zadowolony ze składu. Co prawda mam dwóch graczy których będzie bardzo ciężko sprzedać dlatego ze są biali i krótko grali na wysokim poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lorak napisał:

lepszy rzut i mentality. w jednym z meczów vs dram team niemal samodzielnie doprowadził do close game.

Chodziło mi o overall porównanie. ,,Petrović był bardzo dobry, ale przez okoliczności otacza go mitologia czyniąca go overrated''? 

1 godzinę temu, Gregorius napisał:

Zaskakujące że mam wrażenie że nie znając go tak wiele osób powtarza stereotypy z tamtych lat bez pokrycia w faktach.

Co konkretnie się nie zgadza? Bardzo dobry scorer, średni obrońca, jego ratio asyst i strat to prawie 1 do 1, pomimo tego, że grał w przeciętnym teamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, julekstep napisał:

Wzial Brogdona przeciez -> w zwiazku z tym polowa jego grajkow obstawia tylko 2 pozycje (czyli tak jak pisalem ten wybor Drazena byl mocno bezsensowny).

Za bardzo patrzysz na przypisanie graczy do pozycji szczególnie z czasów kiedy dominował big ball. Zreszta  Brogdon grał już na SF i nie ma żadnego problemu żeby krył sf przeciwnika. 

Do tego dziwny zarzut biorąc pod uwagę powszechny (i skuteczny) small-ball w ostatnich latach. 

Teraz, BMF napisał:

Chodziło mi o overall porównanie. ,,Petrović był bardzo dobry, ale przez okoliczności otacza go mitologia czyniąca go overrated''? 

Co konkretnie się nie zgadza? Bardzo dobry scorer, średni obrońca, jego ratio asyst i strat to prawie 1 do 1, pomimo tego, że grał w przeciętnym teamie.

Z tym co Ty napisałeś w zasadzie się zgadzam. Średni obrońca ale wielokrotnie słyszałem opinie że był bardzo słabym co prawda już nie jest. Bardzo dobry scorer, a co bardziej prawdopodobne elitarny.

Mógłbyś mi wytłumaczyć związek miedzy graniem w przeciętnym teamie a ratio asyst i strat? swoją droga akurat dla graczy jego pokroju bycie w przeciętnym  teamie myslę że działało bardziej na minus. Obrona w ostatnim sezonie mocno koncentrowała się na nim i widać jak często był podwajany. Przeciwko Chicago krył go MJ lub Pippen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gregorius napisał:

Mógłbyś mi wytłumaczyć związek miedzy graniem w przeciętnym teamie a ratio asyst i strat?

Petrović grał w przeciętnym teamie - i tak nie był wykorzystywany jako kreator - notował i tak sporo strat, a trenował go Daly, więc raczej wiedział, na co go stać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał:

Petrović grał w przeciętnym teamie - i tak nie był wykorzystywany jako kreator - notował i tak sporo strat, a trenował go Daly, więc raczej wiedział, na co go stać. 

On nie zastąpi PG jesli o to Ci chodzi. Do tego on bardziej dążył do wykreowaniu sobie rzutu niż innym. Natomiast grał dobrze z piłka i bez piłki wiec był olbrzymim problemem dla obrony przeciwnika. On trafiał około 44% za 3 w ostatnim sezonie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregorius napisał:

On nie zastąpi PG jesli o to Ci chodzi. Do tego on bardziej dążył do wykreowaniu sobie rzutu niż innym. Natomiast grał dobrze z piłka i bez piłki wiec był olbrzymim problemem dla obrony przeciwnika. On trafiał około 44% za 3 w ostatnim sezonie.  

Detlef Schrempf miał 51% za trzy w 94/95, i aż 56% w PO 95... myślę, że te 44% w RS nie robi aż takiego wrażenia 

szczególnie, kiedy w PO skuteczność spadała do 33% i już nie było tak kolorowo jak w RS (dodajmy, że słabiutko zbierał, asyst też wielu nie robił, czysty scoring)

tak czy siak, szkoda że Petrović odszedł za wcześnie, bo to był dobry zawodnik (technika, charyzma, styl) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BMF napisał:

Czyli zgadasz się z charakterystyką: bardzo dobry scorer, przeciętny obrońca, średni kreator, więc chyba nie jest tak, że ktoś go tutaj faktycznie ''nie docenia''.

Z twoja opinią mniej więcej się zgadzam. Choć każde stwierdzenie wymagało by pewnego doprecyzowania :)  Petrovic jest na pewno w top10 najlepiej rzucających zawodników w tej zabawie (Na szybko widzę 4-5 porównywalnych lub lepszych). Od słowa przeciętny w obronie myślę ze bardziej adekwatne było by średni szczególnie w ostatnim sezonie jego gry w NBA. Jego umiejętność kreowania jest dobra jeżeli patrzymy na pozycje inna niż PG. Ale jego kreowanie jest czymś co najtrudniej ocenić jeśli chodzi o niego ponieważ większość ograniczeń wynikało nie z umiejętności a psychiki wyniesionej z europy gdzie musiał kreować przede wszystkim siebie potrafiąc zdobyć dowolną liczbę punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az se odpalilem game5 1szej rundy 93 roku (dwie pieczenie na jednym ogniu)

pierwsze wrazenia - Price w D daje rade lepiej niz myslalen (ALE jego D opiera sie na dobrym korzystaniu z hand checkingu, ktorego rozymiem ze u nas nie bedzie mial)

'sredni obronca' Drazen gubi sie nie tylko na zaslonach, ale wpada tez na ziomkow ze swojej druzyny xD

stay tuned!

kolejna fajna akcja jak Drazen decyduje się pod koszem na switch i biegnie za typem na obwód zostawiając Ehlo sam na sam z koszem xDDD

w D to jest taki trochę mniejszy Korver, który w przeciwieństwie do Kyle'a totalnie nie wie co robić -> fatalny obrońca (w ataku też gówno gra, ale wiadomo że gorszy mecz w O może się trafić najlepszym)

teraz bez powodu złapał dwa faule (jeden w O i jeden w D -> gdzie nie było żadnego zagrożenia)...czekamy co dalej pokaże! xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.