Skocz do zawartości

Alltime fantasy last 30 - dyskusja


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, P_M napisał:

To dobrze, że go wziąłem teraz, a nie zostawiłem na kolejną rundę,  bo ja oprócz Dana za bardzo nikogo nie miałem kto by mi pasował. 

Mam upatrzonego jeszcze jednego grajka z defensywnym nastawieniem (który był dla mnie przed Mejerle), tylko nie wiem jak będzie odebrany bo za dużo dyskusji na jego temat nie widziałem/nie udało mi się ich znaleźć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, airmax napisał:

Majerle bardzo przyjemny pick, idealny do tego ATF do grania z ławki na SG/SF, też miałem go na shortliście do wyboru z najbliższym pickiem 😛 

przy obecnym NBA to spokojnie nawet PF.

Majerle dobry pick jako uzupełnienie składu no i koleś coś tam ugrał w NBA.

Godzinę temu, Chytruz napisał:

Wysocy zaparkowani na trojce lepiej robia spacing niz niscy, bo utrudniaja prace kluczowych high-usage obroncow (PFow i C). Do tego w akcjach z zaslona wysoki z rzutem wymusza zupelnie inny defense niz wysoki bez rzutu.

W przypadku ograniczonych ofensywnie wingow odwrotnie, daja ci opcje ukrycia na nich defensywnego kolka.

 

wtedy trener mówi , odpuszczaj go na trójce , schodź do pomocy na zasłonach i zagęszczaj trumnę , biorę jego tróje na własną klatę. w przypadku Sheeda tak to widzę , tak to widział Pop mimo, że w ataku był Ben Wallace a w ataku zrobił im rozpierdol stary Robert Horry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

wtedy trener mówi , odpuszczaj go na trójce , schodź do pomocy na zasłonach i zagęszczaj trumnę , biorę jego tróje na własną klatę.

Schodzenie do pomocy i zageszczanie trumny to sa defaultowe zadania wysokiego. Cala rewolucja stretch 4s i 5s wziela sie z tego, ze trudniej wykonuje sie te zadania kiedy musisz bronic Sheeda zamiast Kendricka Perkinsa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jendras napisał:

Oglądałem ostatnio Suns z Rox '95 i to jaki tam wiatrak robił z Majerlego Drexler, to aż przykro było patrzeć. 

Dan w obronie IMO zdecydowanie za wolny, ale z ławki może być ok. 

Mam trochę mlodszą i szybszą wersję Dana :) druga rzecz, to again.. 

 U mnie będzie miał łatwiej, mniejsza rola, gorsi gracze do obrony, bo nie gra w S5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Chytruz napisał:

Schodzenie do pomocy i zageszczanie trumny to sa defaultowe zadania wysokiego. Cala rewolucja stretch 4s i 5s wziela sie z tego, ze trudniej wykonuje sie te zadania kiedy musisz bronic Sheeda zamiast Kendricka Perkinsa.

 


tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, P_M napisał:

A na koniec nie zapominajmy o Rodmanie, który może bronić wszystkie 5 pozycji jak przyjdzie co do czego. 

już bez przesady ; ] może Rodman na różnych etapach kariery mógł bronić każdą pozycję (choć i to wątpliwe, bo PG jak KJ czy Isiah raczej nie dałby rady nawet w pierwszych latach), ale na pewno nie wersja z jednego sezonu.

Blaylock niby ceglarz, ale wymiatał po obydwu stronach. w końcówce 90s łapał się do top 50 DRAPM  (to wyczyn jako PG, choć obecność Mutombo za plecami na pewno pomagała*) i był w top 10 ORAPM

*
ale gdy  Mookie odszedł, to w '00 obrona hawks się znacznie pogorszyła (z -5,1 do +3,8!). przed Dikembe też prowadził atlantę dwa razy do top 5 defensywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polishllama69 napisał:

XD jak ma obok Embiida Butlera i jeszcze najlepiej Harrisa to faktycznie może być z tym problem, natomiast myślę, że taki JJ Redick na screeny handoffy etc nei narzekał, zresztą Embiid też świetnie egzekwuje takie plays, sama gra Simmonsa też chyba zależy od kontekstu, imho obok Curry'ego Bosha i Allena spokojnie by się sprawdził z swojej roli a i na ofensywnej desce jego talent został wykorzystany. Nie każdy musi go lubić, tak samo pizdy Butlera ;) 

Jeżeli masz zamiar zrobić z niego point forwarda to tak. Tylko wtedy masz rondo threatment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, blackmagic napisał:

Jeżeli masz zamiar zrobić z niego point forwarda to tak. Tylko wtedy masz rondo threatment

raczej point big/perimeter lockdown, ale ok 

w transition jako PG się sprawdza

a ogólnie gameplanu pod niego nikt nie będzie układał i raczej myslę, że celem będzie wyłączenie SC30, zwłaszcza że zespoły potrafiły mieć w dupie Duranta to i Simmons znajdzie miejsce pod koszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chytruz napisał:

Wysocy zaparkowani na trojce lepiej robia spacing niz niscy, bo utrudniaja prace kluczowych high-usage obroncow (PFow i C). Do tego w akcjach z zaslona wysoki z rzutem wymusza zupelnie inny defense niz wysoki bez rzutu.

W przypadku ograniczonych ofensywnie wingow odwrotnie, daja ci opcje ukrycia na nich defensywnego kolka.

 

Nom, tylko problem jest taki, że Sheed nie miał rzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eF. napisał:

Możesz rozwinąć myśl? Dlaczego uważasz, że Butler jest pizdą? :D 

gość robi z siebie prawie boga w zwykłym clutch jest słaby, miał swój mocny team w PO i w sumie nasrał na miękko z Toronto, oczywiście czasem chokerem jest zdrowie, ale ogólnie jeden z najbardziej przyjebanych koszykarzy jakich śledziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RappaR napisał:

0,9 trójki na 31%, poniżej 70% FT. To nie jest gość, który robi Ci spacing. 

Lorak moze nie zrobil tego optymalnie biorac jego rzutowy down year, ale tacy wysocy nadal tworza spacing, np. Brook Lopez, ktory rzuca ponizej 30% w tym sezonie.

Sheed dodatkowo mial bardzo dobry mid range, na poziomie graczy, do ktorych trzeba wychodzic mimo, ze w ogole nie rzucali za 3 (Aldridge, Boozer, Amare, spojler, spojler), wiec stwierdzenie ze gosc nie ma rzutu i nie robi spacingu, to gruba przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.