Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Alonzo napisał:

DeMar DeRozan oraz RFA - Isaac i Lonzo Ball trochę zaskoczeni brakiem ofert od swoich macierzystych klubów.

DeMar dostał od zarządu informację, że bardzo chcemy go zatrzymać, jednak nie możemy dać mu więcej niż jego rynkowa wartość, gdyż jako drużyna ze small marketu nie możemy przepłacać graczy. Został poinformowany, że jeśli znajdzie się drużyna chcąca zapłacić mu więcej, gotowi jesteśmy zaakceptować jego odejście na zasadach s'n't. Zainteresowanie wyraziła tylko jedna drużyna, jednak nie doszło do konkretniejszych rozmów. Co za tym idzie Cavs przedstawią DeRozanowi ofertę zgodną z jego realną wartością w świecie beGM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eld bez złośliwości ale kompletnie nie rozumiem twojego przytyku co do haywarda - 100/4 to przecież jest 25 mln na rok... co z tego ze w pierwszym roku dostanie mniej niż u ciebie, jak łącznie dostaje właśnie 25 na rok średnio? :) :) 

i evi słusznie odpowiedział, ze właśnie odrzucił 40/1 wiec nie ma tutaj raczej opcji na jakiś krotki kontrakt z innym zespołem jesli dostał propozycje dluzszego od bucks. Jak go chcesz to musisz się wiec znacznie bardziej postarać, bo Hayward grzecznie prosi o więcej a jak mu nie dasz to cie wyśmieje raczej... 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

@Eld bez złośliwości ale kompletnie nie rozumiem twojego przytyku co do haywarda - 100/4 to przecież jest 25 mln na rok... co z tego ze w pierwszym roku dostanie mniej niż u ciebie, jak łącznie dostaje właśnie 25 na rok średnio? :) :) 

A co to do zrozumienia, jak tu nie ma co rozumieć, poza tym, że chcę sobie tym ruchem otworzyć furtkę na kontrofertę której to Evi już się nie bardzo może spodobać, ale Haywardowi już tak :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, january napisał:

 

Extesions:

Luka, SGA, Young - całe trio bez player-option w 5 sezonie, więc jestem 3x na nie (chociaż nie śledziłem, co dokładnie klepnęli w RL, więc dopuszczam tu zmianę głosu na
 

SGA dostaje ode mnie dokładnie to samo co w RL. Co do dolara. W RL też nie dostał żadnej opcji.

https://www.espn.com/nba/story/_/id/31945995/shai-gilgeous-alexander-agrees-5-year-172-million-maximum-rookie-contract-extension-oklahoma-city-thunder

The deal includes a 30% escalator clause that would turn the guaranteed $172 million base into $207 million should Gilgeous-Alexander be voted to one of the three All-NBA teams. The deal doesn't include any early termination options.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Szulim napisał:

czy karpika jako Gm mavs interesuje isaac? Nie bardzo ;) sam przyznał ze zrzucił go z mavs bez żalu bo chciał zagrać o wyższe cele i isaac i jego kontuzje mu w tym przeszkadzaly

Nie mam pojęcia Szulim o czym Ty piszesz, tzn kojarzę, że chodzi Ci o naszą rozmowę na PM, ale trochę ją nadinterpretujesz (żeby nie napisać wymyślasz/kłamiesz). Oddanie Isaaka to była jak dotąd najtrudniejsza decyzja podjęta przeze mnie tutaj, daleko jej do "oddania bez żalu". Po prostu musiałem w zeszłym sezonie wykonać krok do przodu, a kontuzjowany Isaac zbytnio by mi nie pomógł w przeciwieństwie do zdrowego Bridgesa. Tak czy siak obiecałem Isaakowi, że go nie zostawię samego na FA, docenię go i w pewien sposób zrekompensuję to, że go wymieniłem. Słowa dotrzymuję.

22 godziny temu, Szulim napisał:

czy teraz zawodnik ma pójść za pieniędzmi do GMa który ponownie za rok/dwa zrzuci go dalej jak mu nie spasuje czy zostać za mniej u GMa Jazz który:

Sorry, ale dość śmiesznie brzmi z Twoich ust, że Isaac ma wybrać stabilizację w Jazz, kiedy to właśnie Ty rozsprzedałeś niemal cały skład w kilka miesięcy i żonglowałeś graczami na lewo i prawo. Ja staram się nagradzać swoich wychowanków i ich rozwijać. Isaaka wciąż traktuję jako wychowanka. 6 na 8 graczy, których mam obecnie w zespole jest u mnie od początku kariery. Chciałem też rok temu przedłużyć Collinsa na dobrych warunkach, ale nie chciał, trudno, jego strata. Byłoby 7 na 9 wtedy. 

Prawda jest taka, że jak Ci zależy na Isaaku, to mu to pokaż wykladając kasę, bo po ruchach w zeszłym sezonie i haniebnym tanku, z którego nic nie wyniknęło, to nie masz co liczyć na żadne zniżki.

22 godziny temu, Tecu napisał:

@karpik Czy dajesz taki sam kontrakt dla Younga jak w realu czy dajesz swoje warunki?

Nie wiem jak ma on rozłożone warunki w realu, jestem aktualnie w rozjazdach i nie mam czasu tego śledzić. W realu ma PO w piątym roku, ja mu daję kontrakt bez PO. Zbudowałem wokół niego i Ziona bardzo mocny zespół, chciałbym teraz dołożyć 2 allstarów: Jrue oraz LaVine (tak, traktujcie ich razem, oni mogą przyjść do mnie we dwóch, szerzej napiszę o tym po reofertach), wciąż jest Bridges, DiVincenzo czy Poole oraz przyszły serbski MVP. To są dla niego wymarzone warunki, jeszcze lepsze niż ma w Hawks. Biorąc pod uwagę specyfikę finansów u nas, oczekuję małego pójścia na ustępstwo z jego strony. Nie chcę zniżek, chcę tylko pełnych 5 lat od niego w następnym kontrakcie. Na tej samej zasadzie podpisał u nas choćby @Alonzo Mitchella.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, karpik napisał:

Nie wiem jak ma on rozłożone warunki w realu, jestem aktualnie w rozjazdach i nie mam czasu tego śledzić. W realu ma PO w piątym roku, ja mu daję kontrakt bez PO. Zbudowałem wokół niego i Ziona bardzo mocny zespół, chciałbym teraz dołożyć 2 allstarów: Jrue oraz LaVine (tak, traktujcie ich razem, oni mogą przyjść do mnie we dwóch, szerzej napiszę o tym po reofertach), wciąż jest Bridges, DiVincenzo czy Poole oraz przyszły serbski MVP. To są dla niego wymarzone warunki, jeszcze lepsze niż ma w Hawks. Biorąc pod uwagę specyfikę finansów u nas, oczekuję małego pójścia na ustępstwo z jego strony. Nie chcę zniżek, chcę tylko pełnych 5 lat od niego w następnym kontrakcie. Na tej samej zasadzie podpisał u nas choćby @Alonzo Mitchella.

Jeżeli deklarujesz, że procenty będzie miał takie same jak w realu to brak PO jestem w stanie zaakceptować. 

Co do szczegółów kontraktu to chyba ma takie:

  • No All-NBA: $172.55M (25%)
  • All-NBA: $207M (30%)
  • 2025 Early Termination Option
  • 15% Trade Kicker

 

Z tego co rozumiem to jakikolwiek all NBA i dostaje 30%, ale wystarczy, że za deklarujesz, że procenty takie jak w realu. 

Swoją drogą to jeżeli to prawda, to Young poszedł po maksie z Atlantą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, karpik napisał:

Nie mam pojęcia Szulim o czym Ty piszesz, tzn kojarzę, że chodzi Ci o naszą rozmowę na PM, ale trochę ją nadinterpretujesz (żeby nie napisać wymyślasz/kłamiesz). Oddanie Isaaka to była jak dotąd najtrudniejsza decyzja podjęta przeze mnie tutaj, daleko jej do "oddania bez żalu". Po prostu musiałem w zeszłym sezonie wykonać krok do przodu, a kontuzjowany Isaac zbytnio by mi nie pomógł w przeciwieństwie do zdrowego Bridgesa. Tak czy siak obiecałem Isaakowi, że go nie zostawię samego na FA, docenię go i w pewien sposób zrekompensuję to, że go wymieniłem. Słowa dotrzymuję.

Sorry, ale dość śmiesznie brzmi z Twoich ust, że Isaac ma wybrać stabilizację w Jazz, kiedy to właśnie Ty rozsprzedałeś niemal cały skład w kilka miesięcy i żonglowałeś graczami na lewo i prawo. Ja staram się nagradzać swoich wychowanków i ich rozwijać. Isaaka wciąż traktuję jako wychowanka. 6 na 8 graczy, których mam obecnie w zespole jest u mnie od początku kariery. Chciałem też rok temu przedłużyć Collinsa na dobrych warunkach, ale nie chciał, trudno, jego strata. Byłoby 7 na 9 wtedy. 

Prawda jest taka, że jak Ci zależy na Isaaku, to mu to pokaż wykladając kasę, bo ruchach w zeszłym sezonie i chaniebnym* tanku, z którego nic nie wyniknęło, to nie masz co liczyć na żadne zniżki.

*haniebnym jak już :D 

ok, może trochę nadinterpretuje bo nie znam sytuacji sprzed roku jak go wymieniałeś - po prostu dla mnie brzmi to co najmniej dziwnie, że wymienia się zawodnika, na którym ci zależy bo przez kontuzje przeszkadza ci w walce o wyższe cele - to nie był kontrakt na 20+ mln wtedy, więc można było pewnie spokojnie go pozostawić w składzie i wzmocnić się innymi ruchami - ale to tylko moja opinia ;) 

co do sytuacji Jazz - przejmując zespół w którym 3 z 5 zawodników mogących grać w S5 jest kontuzjowanych, naturalną koleją było wejście w tank - czy haniebny czy nie, historia oceni - znam podobne przypadki z RL NBA i podobnie wtedy śmiali się z zespołów, a teraz te zespoły śmieją się z reszty ;) liczyłem się z hejtem w tym temacie i nie mam z tym problemu

Żonglerka zawodnikami? owszem, jak już idziesz w tank, to szukasz opcji na przejęcia konktraktów, picków i potencjału - oczywiście że zobaczymy co z tym wyjdzie, ale dość dobrze zagospodarowałem 2/3 sezonu jaką dostałem w spadku i zrobiłem co mogłem aby obronić pick 

Jeżeli tak bardzo zależy ci na Isaacu to powiedz - mogę go wypuścić z Jazz do ciebie, mimo że wolałbym go zostawić - jednakże jestem w stanie uszanować, że ktoś ceni go jeszcze bardziej niż ja i jest w stanie przekonać go do powrotu. W przeciwnym razie również zaofertuje go wedle wyceny z RL NBA, a nawet trochę powyżej tego i zostanie z Utah na lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, karpik napisał:

Na tej samej zasadzie podpisał u nas choćby @Alonzo Mitchella.

Jak już się powołujesz na mojego gracza - pamiętasz może jak głosowałeś przy tym kontrakcie? :) 

I żeby nie było - ja nie mam nic przeciwko temu, żeby w  kontrakcie Younga nie było PO, ale moja 1/29 Younga chce w zamian (może dałeś - tego nie pamiętam) Trade Kicker 15%.

I mam jeszcze pytanie - czy zatem moja oferta dla Mitchella bez PO była fair? 

Ze swojej strony przy okazji chciałem zapytać - czy mogę dać teraz NTC KATowi i Mitchellowi oraz Trade Kicker 15% przy kontraktach KATa, Mitchella i Lowrego? Nie chce od nich nic w zamian - chcę tylko żeby mieli absolutną pewność planów GMa co do swojej przyszłości w Orlando. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Alonzo napisał:

 

Ze swojej strony przy okazji chciałem zapytać - czy mogę dać teraz NTC KATowi i Mitchellowi oraz Trade Kicker 15% przy kontraktach KATa, Mitchella i Lowrego? Nie chce od nich nic w zamian - chcę tylko żeby mieli absolutną pewność planów GMa co do swojej przyszłości w Orlando. 

to sie nazywa kultura!

ps. czy moge tera zaproponowac swoim zawodnikom dodatkowe 500 milionow $, kazdemu z osobna? chcę tylko żeby mieli absolutną pewność planów GMa co do swojej przyszłości w Nowym Yorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Tecu napisał:

Z tego co rozumiem to jakikolwiek all NBA i dostaje 30%, ale wystarczy, że za deklarujesz, że procenty takie jak w realu. 

Swoją drogą to jeżeli to prawda, to Young poszedł po maksie z Atlantą. 

W tej turze nic nie mogę już zmienić, ale trudno będzie mi zaproponować 1:1 do real. 

37 minut temu, Szulim napisał:

Jeżeli tak bardzo zależy ci na Isaacu to powiedz

No przecież złożyłem mu ofertę nie dla żartów ;)

7 minut temu, Alonzo napisał:

Jak już się powołujesz na mojego gracza - pamiętasz może jak głosowałeś przy tym kontrakcie? :) 

Pamiętam, ale to nie ma akurat znaczenia, bo ja się powołuję na fakt podpisania kontraktu. Mój głos, to był po prostu element wahania, decyzja Mitchella była jednak inna. 

Na tej samej zasadzie, każdy, kto głosował w tym roku na Heat w finale musiałby ich uważać za miszcza, a ja głosowałem za Miami, a za miszcza uznaję Wolves. 

A TK 15% powinienem w sumie dać, możecie spokojnie odrzucić extension w tej turze, a ja dorzucę TK w następnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, człowiek...morza napisał:

to sie nazywa kultura!

ps. czy moge tera zaproponowac swoim zawodnikom dodatkowe 500 milionow $, kazdemu z osobna? chcę tylko żeby mieli absolutną pewność planów GMa co do swojej przyszłości w Nowym Yorku.

Teraz juz wiem na co poszla moja darowizna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, człowiek...morza napisał:

to sie nazywa kultura!

ps. czy moge tera zaproponowac swoim zawodnikom dodatkowe 500 milionow $, kazdemu z osobna? chcę tylko żeby mieli absolutną pewność planów GMa co do swojej przyszłości w Nowym Yorku.

 

11 minut temu, Lucas napisał:

Mogę dodać dolara w bonusach Spencerowi za mistrzostwo?

Nie mogę, to nie mogę. Looz.. Mi chodzi tylko o bonusy do kontraktu, których im nie mogłem dać wcześniej gdyż dopiero od tego sezonu weszły. 

 

13 minut temu, karpik napisał:

Pamiętam, ale to nie ma akurat znaczenia, bo ja się powołuję na fakt podpisania kontraktu. Mój głos, to był po prostu element wahania, decyzja Mitchella była jednak inna. 

Na tej samej zasadzie, każdy, kto głosował w tym roku na Heat w finale musiałby ich uważać za miszcza, a ja głosowałem za Miami, a za miszcza uznaję Wolves. 

A TK 15% powinienem w sumie dać, możecie spokojnie odrzucić extension w tej turze, a ja dorzucę TK w następnej.

Czyli propozycja dla Mitchella była ode mnie fair, czy nie? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Alonzo napisał:

Nie mogę, to nie mogę. Looz.. Mi chodzi tylko o bonusy do kontraktu, których im nie mogłem dać wcześniej gdyż dopiero od tego sezonu weszły.

Ja się nabijalem z czegoś innego akurat :D

Marks na live na IG zdradził, że Spencer ma taki bonus w swojej umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

Mocne jest to lecenie w c***a z mitchellami i youngami niby nagle bez Player option w przeciwieństwie do RL.

Powiedział ten, który podpisał Russella na niewolniczym kontrakcie 🙃 a później obiecując mu że go nie wymieni - go sprzedał ..

ja Mitchella wtedy tłumaczyłem - skąd brak PO. Jego decyzja z rl miała się nijak do tego jak jest u nas. W Jazz muszą przepłacać z wszelkimi bonusami, żeby im gracze sie nie przenieśli do big market, a u nas podpisał taki sam kontrakt jak KAT - niby czemu miałbym ich poróżnić i podpisać Mitchella korzystniej niz KATa? Było to wałkowane podczas II tury poprzedniego FA. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, january napisał:

Mocne jest to lecenie w c***a z mitchellami i youngami niby nagle bez Player option w przeciwieństwie do RL.

Dziwna akcja, bo u nas jak w Real NBA powinno się jednak chuchać na te gwizdy. Zamiar tego stadardardzik, czyli mamy mocny zespół, powinien być wdzięczny za możliwość gry w takim teamie xd 

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, january napisał:

Mocne jest to lecenie w c***a z mitchellami i youngami niby nagle bez Player option w przeciwieństwie do RL.

I jeszcze ten efekt domina pt. skoro Towns podpisał, to Mitchell też, a skoro Mitchell, to Young też powinien, co potem prowadzi do tego, że każdy gracz po rookie kontrakcie powinien podpisywać bez PO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, karpik napisał:

W tej turze nic nie mogę już zmienić, ale trudno będzie mi zaproponować 1:1 do real. 

To chyba rozumiesz, że będę na nie. PO mogę odpuścić, ale Twoja wersja kontraktu to nawet ponad 22 mln na kontrakcie mniej dla Younga plus brak PO. W realu był bezwzględny dla Atlanty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.