Skocz do zawartości

cvbe

Użytkownik
  • Postów

    2424
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    14

Treść opublikowana przez cvbe

  1. cvbe

    Kosz Kadra

    -3 na 7 minut do końca. A było już -22 w 2 kwarcie
  2. cvbe

    Kosz Kadra

    Za 45 minut (o 15.00) polska Kadra niesłyszących zagra o brązowy medal Igrzysk Olimpijskich. Apetyty na historyczny sukces są wysokie po minimalnej porażce w półfinale z absolutnym faworytem rozgrywek - Amerykanami. Jest szansa, że pojawi się transmisja z meczu (ale średnio w to wierzę bo do tej pory były tylko bardzo słabe transmisje z kamer przemysłowych w hali, gdzie nic nie było widać) pod tym linkiem: https://www.youtube.com/c/XPlayTVDigital/featured Jeśli transmisji TV nie będzie to tutaj będzie tekstowa: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/CBDB/2094816/ Zapraszam do kibicowania!
  3. No ale gdzie w obronie Jrue-Allen-Middleton/Matthews-Brook a gdzie Vincent-Curry-Bullock-Kleber? Imho to jest słaby zestaw defensywny wokół Giannisa. Giannis jest niesamowity ale sam nie połata i ataku i obrony, no nie wygra serii sam No też uważam że to był błąd ale to tylko dla mnie na plus że niezły gracz przesiedział pół sezonu, więc nie zagra nagle w PO na tym poziomie na którym widzieliśmy go w RL. Szachy to nie tutaj - nie będę się zabijał o awans dalej na pewno, po prostu uważam że całkowicie obiektywnie powinienem go zrobić a następnie urwać jeden mecz Sixers i jechać na ryby
  4. No wtedy by faktycznie byli faworytem, ale nie są No z tym, że teraz wygrywają obroną a nie atakiem. Z dobrej obrony wychodzą kontry i znacznie ułatwia ona ogólnie grę w ofensywie. W momencie, kiedy obrona naszych Bucks jest kilka poziomów pod tą z RL, te wszystkie kontry i otwarte pozycje nagle znikają. A w HCA nie będą tacy dobrzy. Wright nie grał w ogóle w 3 trymestrze, więc zakładam że nagle w rotacji się nie pojawił. Raczej tak się w RL nie dzieje że ktoś siedzi 3 miesiące na dupie i nagle na PO wchodzi do regularnej rotacji. Tak więc to nie mój wymysł. No to niech Porzingisa broni Kleber, to kto wtedy broni Cama Johnsona/Love'a którzy jeszcze bardziej rozciągają grę?
  5. cvbe

    EBL 2021/2022

    A, to nie wiedziałem że to jeszcze nieoficjalne. Tak, jestem pewny
  6. cvbe

    EBL 2021/2022

    https://polskikosz.pl/dawid-brek-znany-koszykarz-nie-zyje/ W sobotę zrobił z klubem awans do 1 ligi, w środę popełnił samobójstwo, nie zdążył nawet zagrać w finale 2 ligi... Świetny gracz nawet w warunkach 1-szo ligowych. Kilka lat spędził też w ekstraklasie.
  7. Widzę, że za dobrze mi szło i mi Iggyego wywaliliście? Xd to teraz jak widzę jeszcze 10 meczów bez niego więc znowu spadnę poza PO
  8. Poza Giannisem, wszyscy do wzięcia
  9. Pozwólcie wszystkim - ja uważnie śledzę
  10. cvbe

    Kosz Kadra

    https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/CBDB/2093012/#ASFSK Zaczynamy półfinał!
  11. Pomysł @LeweBiodroSmoka Ode mnie tylko pseudo grafika
  12. Pierwszą w historii nagrodę dla GM'a Roku im. Elda zdobywa @Tecu! Gratulacje!
  13. cvbe

    Kosz Kadra

    Akurat tutaj chyba mają całkiem dobre warunki chłopaki Ale popytam i ewentualnie się odezwę
  14. cvbe

    Kosz Kadra

    Może to nie do końca ta Kadra, ale Kadra Polski Niesłyszących (w której, nie chwaląc się, gra trzech moich drugoligowych podopiecznych) właśnie awansowała do półfinału Igrzysk Olimpijskich! Zdarzyło się to pierwszy raz od 34 lat, tak więc uważane jest to za ogromny sukces. Dzisiaj w ćwierćfinale zwycięstwo z bardzo mocną Grecją: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/CBDB/2092244/bs_en_US.html
  15. Dla mnie większym zaskoczeniem było, że w T3 NIE grał w s5
  16. Switch od wyrzucającego (tutaj od Koszarka) i po zagrywce
  17. Nie ma co się oszukiwać - wiadomo jaką ma opinię. Staram się być szczery ale później to wyjaśniam.
  18. 1 Runda Playoff - Cleveland Cavaliers (4) - Milwaukee Bucks (5) Tytułem wstępu - zdaję sobie sprawę, że ciężko Wam będzie spojrzeć na tę serię inaczej niż poprzez porównanie DDR do Giannisa. Wiadomo - jeden to choker w PO a drugi to aktualny Mistrz NBA (choć tylko w RL, u nas nie był tego nigdy nawet blisko), który na plecach przeciągnął w RL swoją drużynę do tytułu. Liczę jednak, że przynajmniej połowa z Was spojrzy na tę rywalizację trochę szerzej i ujrzy takie szczegóły jak szerokość i jakość reszty rotacji oraz plan na serię. Moje dotychczasowe osiągnięcia w BeGM pozwalają mi optymistycznie spojrzeć na swoje szanse, bo wiem że doceniacie siłę rotacji BeGM Cavs i dajecie temu wyraz w bilansach (może poza tym za T3, który uważam za solidnie zaniżony ale widocznie przeceniłem formę swoich graczy). Wrzucam opis od razu bo nie mam ostatnio zacięcia i czasu na BeGM, więc przygotowałem to sobie chwilę wcześniej żeby mieć z głowy. To tyle na początek - zaczynamy! Rotacje Starting 5: Haliburton / Smart / DeRozan / Porzingis / Poeltl vs Vincent / Curry / Bullock / Giannis / Kleber Bench: Neto / Barrett / Kenrich / Cam. Johnson / Love vs Wright / Hield / Elleby / Nwora / McGee W mojej opinii to oczywiście Bucks mają najlepszego gracza w serii, jednak gracze 2/3/4/5/6 są po mojej stronie (ewentualnie Curry gdzieś pomiędzy moimi graczami). Ławka jest bez porównania siłą Cavs - sam fakt, że posiadam dwóch z trzech najlepszych rezerwowych sezonu w RL pokazuje jaka jest siła moich rezerwowych. W gruncie rzeczy, poza Giannisem (i matchupem Neto-Wright gdzie obaj są poza rotacją naszych drużyn), w takiej rozpisce mam na każdej pozycji dużo lepszego gracza niż przeciwnik. Nie podaję dokładnych minut bo będą się zapewne zmieniały w zależności od sytuacji w serii. Mam bardzo wiele różnych opcji ustawień, więc korzystał będę z tych które będą pasowały też do rotacji przeciwnika. Atak Pierwszą opcją ofensywną zostaje oczywiście DDR, nasi Bucks nie mają nawet w połowie tak dobrego obrońcy jakim jest Jrue Holiday. Nie mają też równie dobrych obrońców po switchach - Vincent, Curry czy Hield nie mają podjazdu do zestawu Middleton, Allen, Matthews. W RL cała obrona Bucks skupiona była na DeRozanie a ten zestaw, który biegał z nim po parkiecie nie powinien w ogóle nigdy znaleźć się w playoffach. Oczywiście, część może powiedzieć że to znowu był choke, ale gracze jak Dosunmu czy Williams nie mają jeszcze prawa być pierwszopiątkowymi graczami poważnej drużyny PO. Dodatkowo ławka Bulls wołała o pomstę do nieba. Tutaj ma on dookoła fantastycznych strzelców a w przykładowym ustawieniu Haliburton-Smart-DDR-Cam. Johnson-Love/Porzingis - DDR będzie miał przed sobą zawsze tylko jednego obrońcę. Nikt z obwodowych graczy naszych Bucks nie ma szans ustać DDR w grze 1x1. Drugą opcją będzie klasycznie Porzingis, który ma wyciągać Giannisa spod kosza. Prawdopodobnie będzie krył go właśnie Grek, więc umiejętność Porzingisa do trafiania nawet z ponad 8 metrów bardzo się tu przyda. Jeśli wyciągniemy Giannisa spod kosza - DDR, Smart, Haliburton czy Barrett będą mieli dużo łatwiejsze zadanie w atakowaniu kosza, gdyż Kleber nie jest dobrym rim protectorem. Jeśli Giannis będzie miał kryć Poeltla to pewnie spore minuty w jego miejsce dostawać będą Love oraz Cam. Johnson - chcemy Giannisa broniącego na obwodzie, nie chcemy żeby miał łatwość pomagania do wjazdów. Porzingis był też w końcówce sezonu w świetnej formie - robił w 28 minut - 22/9 na 38% za 3 (jak to u niego-na dużej próbie), więc nie ma opcji na odpuszczanie go. Bardzo ważnym elementem taktyki ofensywnej jest dla nas świetny spacing wokół dwóch podstawowych opcji. W trzecim trymestrze moi gracze podstawowej rotacji rzucali za 3 na następujących procentach: Haliburton - 41,6% Cam. Johnson - 39,6% Love - 39% DeRozan - 37% Porzingis - 36,7% Smart - 36,5% Wszystko to są wyniki sporo lepsze od średniej ligowej. Tylko Barrett (31,6%), Kenrich (nie grał w 3 trymestrze ale w sezonie rzucał 33,9%) i Poeltl (nie rzuca) byli strzelcami poniżej przeciętnej ligowej. Da to bardzo dużo miejsca do gry dla DDR, a zostawienie kogokolwiek w mocnej pomocy będzie karane seryjnym trafianiem za 3. Dodatkowo, w przeciwieństwie do RL Chicago, do których (choć całkowicie niepotrzebnie) zapewne będziemy porównywani - w Cavs mam wielu kreatywnych graczy i nie musimy opierać każdej akcji na grze 1x1 DDR. Haliburton, Smart i Barrett bardzo dobrze przełamują pierwszą linię obrony i ściągając na siebie pomoc, będą mogli wykorzystać swoje umiejętności podawania. Ponownie - RL Bucks są topową defensywą ligi, BeGM Bucks są wg mnie raczej poniżej przeciętnej. Obrona Sprawdziłem zdobycze punktowe graczy Bucks w T3 (dużo większa próbka niż pojedyncze spotkania 1 rundy PO) i szczerze mówiąc to nie ma tam kto punktować. Oczywiście, tutaj w większej roli pewnie każdy doda kilka punktów więcej, ale to jednak pokazuje potencjał ofensywny tej ekipy. Z rotacji za opisem Eviego po T3: Gabe Vincent 7,2 ppg Seth Curry 14,9 ppg Buddy Hield 18,2 ppg Reggie Bullock 10 ppg CJ Elleby 7,9 ppg Giannis 32 ppg Jordan Nwora 7,6 ppg Maxi Kleber 5,9 ppg JaVale McGee 7,5 ppg Buddy Hield jako druga opcja, tylko 4 graczy rzucających 10 i więcej punktów na mecz. Dla porównania w Cavs było 11 takich graczy. Myślę, że gdyby nie kontuzja Haywarda - mielibyśmy tutaj bardzo wyrównaną serię, bez niego - Bucks poza Giannisem nie mają kim atakować. Curry’ego/Hielda jako pierwszy obrońca broni Smart, jeśli są obok siebie na parkiecie - broni ich para Haliburton/Smart lub Barrett. Wg mnie nie będą oni w stanie przebić się przez obronę moich obwodowych graczy. Nie da się ukryć, że Giannis zagra świetną serię, pewnie zrobi jakieś 35-37 ppg na chorych skutecznościach, ale sam serii nie udźwignie. Będzie go bronić kilku obrońców na zmianę - będziemy go męczyć i siedzieć na nim bardzo mocno od samego początku. Zacieśniamy do niego obronę od centrów przeciwnika. W ten sposób ma na swojej drodze nie tylko własnego obrońcę ale także zawsze którąś z dwóch wież - Porzingis/Poeltl (lub jeśli broni go akurat Porzingis to wtedy ma przed sobą obu). W przypadku kiedy Giannis będzie chciał wymusić na nas switch jakimś top pickiem gramy krótkie show jeśli drugim obrońcą jest Haliburton, a gracz broniący Giannisa idzie wtedy nisko pod zasłoną. Haliburton to jedyny gracz od którego nie chcemy switchów do Giannisa. Cała reszta może switchować i wtedy plan obrony się nie zmienia. Mamy także przewagę na zbiórce a to często także okazuje się kluczowym składnikiem zwycięstwa w serii. Ponownie - najlepszym zbierającym jest oczywiście Giannis ale poza nim, mam przewagę na zbiórce na każdej pozycji, co sprawia że nie muszę obawiać się wielu ponowień przeciwnika. Podsumowanie Liczę, że nie spojrzycie na tę serię jak na pojedynek DDR - Giannis. Wydaje mi się oczywiste, że RL Bulls są o wiele gorszą ekipą niż BeGM Cavs, natomiast BeGM Bucks nie mają takiej odpowiedzi na moich graczy jak RL Bucks. Z Haywardem byłaby tu wyrównana seria, jednak na ten moment w mojej opinii Giannis może tu urwać max 2 mecze. Przewaga parkietu także zrobi swoje. 4-2 Cavs.
  19. @evitacre @tangiers @Sylvinho. @karpik @Regis @kuba2419 @january zapraszam jeszcze do zagłosowania!
  20. Zgadzam się z tym. Nie wierzę @Tecu że byś był nieobiektywny. Głosuj normalnie.
  21. cvbe

    EBL 2021/2022

    Dla mnie idealnie bo zagrałem łamaka - Legia do przerwy, Anwil cały mecz, ale nie wiem czy Anwil nie wziął sobie zbytnio do serca
  22. cvbe

    EBL 2021/2022

    Anwil widzę w gazie. 3 punkty w 8 minut
  23. East: (7) Detroit Pistons – (9) Toronto Raptors Głos: Raptors West: (7) Oklahoma City Thunder – (9) Golden State Warriors Głos: Thunder
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.