Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Tecu napisał:

Wg mnie następne zdanie jest kluczowe:

"This determination is made after the exception is used, so a team below the Apron must use this exception rather than the Non-Taxpayer Mid-Level exception if doing so takes it above the Apron."

Czyli nie trzeba być powyżej apron przed użyciem, ale trzeba być powyżej po użyciu. Tak to rozumiem. 

No, ale rozmowa przecież dotyczy tego, jaki wyjątek Ci przysługuje, jeśli zrobiłeś sign-and-trade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2021 o 13:59, Szulim napisał:

W kolejnym sezonie Utah Jazz skupi się przede wszystkim na rozwoju młodzieży i zgraniu zespołu. 

W pierwszej kolejności GM skupi się na przedłużeniu kluczowych wolnych agentów - Lonzo i Issaca, którzy chcą związać się z zespołem na lata i zbudować nową historię Utah. GM wyraża chęć budowy zespołu wokół trójki młodych graczy (Lonzo, Isaac i Bryant) w oparciu o defensywne możliwości i twardą grę z innymi zespołami.

A taki ten Isaac miał być piękny i na lata ☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, karpik napisał:

No, ale rozmowa przecież dotyczy tego, jaki wyjątek Ci przysługuje, jeśli zrobiłeś sign-and-trade. 

A Twoja odpowiedź jest o potrzebie bycia ponad apron co nie ma żadnego znaczenia ponieważ samo snt znosi ten wyjątek i apron nie ma tu żadnego znaczenia. 

"It cannot be used by a team that has already used the Bi-Annual, Non-Taxpayer Mid-Level or the Room Mid-Level exception. It also cannot be used if the team has received a player that season in a sign-and-trade transaction"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mac napisał:

Ale ja myślałem, że te literki to nie jest porządek tylko rozróżnienie, bo tak to po co 1A 1 a nie 1 i 2 ?

Wiesz, po prostu zabawne, jak osoba cały rok innym wypomina brak jedynie słusznych podziałow, a sama tego nie ma.

image.jpeg.dd3e98af96308400a1ee2d1f5f1a42a5.jpeg

 

image.jpeg.4458195c5d70e391f1f9c84d166221b4.jpeg

8 godzin temu, mac napisał:

Dla jasności u nas czegoś takiego nie ma, że dzielimy graczy na opcje, lepszych, gorszych etc

Skoncentruj się na rozgrywkach roto - tam Twój świat oszykarski ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tecu napisał:

A Twoja odpowiedź jest o potrzebie bycia ponad apron co nie ma żadnego znaczenia ponieważ samo snt znosi ten wyjątek i apron nie ma tu żadnego znaczenia

No znosi, bo po snt jesteś zhardcapowany na wysokości apron, a, żeby użyć tax MLE musisz się przebić przez apron ;)

Nie wiem Tecu co próbujesz przekazać swoimi postami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, karpik napisał:

No znosi, bo po snt jesteś zhardcapowany na wysokości apron, a, żeby użyć tax MLE musisz się przebić przez apron ;)

Nie wiem Tecu co próbujesz przekazać swoimi postami :)

Doprecyzowanie odpowiedzi dla potencjalnego czytelnika. To wszystko.

Przykładowo z innej Twojej odpowiedzi wynikało, że ten wyjątek mamy tylko gdy jesteśmy powyżej apron. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, będę całkiem szczery z Wami 

przed rundami FA pytałem wielu GMów jak wycenić odpowiednio Isaaca - w RL Nba otrzymał 70/4 zanim jeszcze miał kontuzje ACLa. Większość z was podawało mi kwoty w przedziale 65-75/4 co zgadzało się z moimi przemyśleniami.

Oferta na 90/4 znacząco przekracza wszelkie granice bezpieczeństwa dla mnie, biorąc pod uwagę zawodnika, który mimo młodego wieku więcej czasu spędził w szpitalu niż na grze. 

Czy ma potencjał na all-star? Możliwe. Możliwe też że skończy jak Brandon Roy - tego nie wiemy, jednak ja osobiście średnio chcę płacić tak grubą kasę za tak dużą niewiadomą. 

Dlatego zdecydowałem się na podjęcie rozmów o s'n't z kilkoma osobami - oferta Brave była o tyle ciekawa, że otrzymuję młodego NAW który prawdopodobnie w tym sezonie będzie w s5 i może to nie jest sufit Isaaca, ale takiego solidnego rolesa w stylu Seth Curry już owszem. 

Prawdę mówiąc dodałem sobie opcje bezpieczeństwa - jeżeli po reofertach karpik ponownie przebije kwotę - zawsze pozostaje mi wyrównanie Isaaca i wzięcie ryzyka na siebie, nad czym będę się zastanawiał.

Jeżeli odpuści - mam s'n't które jest dla mnie w porządku - wcześniej z Isaacem przyszedł 1st rounder, wychodząc dostanę kolejny + młodego z potencjałem - nie jest to zły outcome.

Jeszcze na koniec - po ofercie FA na 90/4 pisało do mnie kilka GMów, również sam konsultowałem się z innymi - większość zgodnie przyznała że kwota jest przeszacowana, natomiast mniej więcej 50/50 są głosy aby równać lub odpuścić :D także nie pomagacie koledzy :D 

Zobaczymy co będzie na koniec dnia - wtedy podejmę ostateczną decyzję co zrobić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szulim napisał:

@eMeS raczej może ;) 

Z Regulaminu:

5.36 W pierwszych trzech turach oferty mogą składać ekipy mające min. 50% wolnego salary (capholdy się nie liczą) potrzebnego do podpisu gracza. Np składając LeBronowi 70/2 trzeba mieć minimum 17.5 mln wolnego salary w momencie złożenia oferty

Szjet. No dobra :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Szulim napisał:

Panowie, będę całkiem szczery z Wami 

przed rundami FA pytałem wielu GMów jak wycenić odpowiednio Isaaca - w RL Nba otrzymał 70/4 zanim jeszcze miał kontuzje ACLa. Większość z was podawało mi kwoty w przedziale 65-75/4 co zgadzało się z moimi przemyśleniami.

Oferta na 90/4 znacząco przekracza wszelkie granice bezpieczeństwa dla mnie, biorąc pod uwagę zawodnika, który mimo młodego wieku więcej czasu spędził w szpitalu niż na grze. 

Czy ma potencjał na all-star? Możliwe. Możliwe też że skończy jak Brandon Roy - tego nie wiemy, jednak ja osobiście średnio chcę płacić tak grubą kasę za tak dużą niewiadomą. 

Dlatego zdecydowałem się na podjęcie rozmów o s'n't z kilkoma osobami - oferta Brave była o tyle ciekawa, że otrzymuję młodego NAW który prawdopodobnie w tym sezonie będzie w s5 i może to nie jest sufit Isaaca, ale takiego solidnego rolesa w stylu Seth Curry już owszem. 

Prawdę mówiąc dodałem sobie opcje bezpieczeństwa - jeżeli po reofertach karpik ponownie przebije kwotę - zawsze pozostaje mi wyrównanie Isaaca i wzięcie ryzyka na siebie, nad czym będę się zastanawiał.

Jeżeli odpuści - mam s'n't które jest dla mnie w porządku - wcześniej z Isaacem przyszedł 1st rounder, wychodząc dostanę kolejny + młodego z potencjałem - nie jest to zły outcome.

Jeszcze na koniec - po ofercie FA na 90/4 pisało do mnie kilka GMów, również sam konsultowałem się z innymi - większość zgodnie przyznała że kwota jest przeszacowana, natomiast mniej więcej 50/50 są głosy aby równać lub odpuścić :D także nie pomagacie koledzy :D 

Zobaczymy co będzie na koniec dnia - wtedy podejmę ostateczną decyzję co zrobić ;) 

Równie dobrze możesz utopić karpika jego kontraktem… tu raczej rozmywa się wszystko o Holidaya czy on pyknie w Dallas a dwa to czy te 4 mln dla głosujących będą miały duze znaczenie. Mega szalone oferty Dallas dla mnie na utopienie rywali i liczenie ze zostaną wyrównane, gorzej jak nie zostana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, shevcu napisał:

Równie dobrze możesz utopić karpika jego kontraktem… tu raczej rozmywa się wszystko o Holidaya czy on pyknie w Dallas a dwa to czy te 4 mln dla głosujących będą miały duze znaczenie. Mega szalone oferty Dallas dla mnie na utopienie rywali i liczenie ze zostaną wyrównane, gorzej jak nie zostana

Teoretycznie tak, natomiast jakby nie patrzeć dla mnie lepszym fitem dla Jrue jest OKC niż Mavs - choć to moja indywidualna opinia + dostaje 10mln więcej a w RL NBA też nie poszedł na zniżkę w Bux :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szulim napisał:

Panowie, będę całkiem szczery z Wami 

przed rundami FA pytałem wielu GMów jak wycenić odpowiednio Isaaca - w RL Nba otrzymał 70/4 zanim jeszcze miał kontuzje ACLa. Większość z was podawało mi kwoty w przedziale 65-75/4 co zgadzało się z moimi przemyśleniami.

Oferta na 90/4 znacząco przekracza wszelkie granice bezpieczeństwa dla mnie, biorąc pod uwagę zawodnika, który mimo młodego wieku więcej czasu spędził w szpitalu niż na grze. 

Czy ma potencjał na all-star? Możliwe. Możliwe też że skończy jak Brandon Roy - tego nie wiemy, jednak ja osobiście średnio chcę płacić tak grubą kasę za tak dużą niewiadomą. 

Dlatego zdecydowałem się na podjęcie rozmów o s'n't z kilkoma osobami - oferta Brave była o tyle ciekawa, że otrzymuję młodego NAW który prawdopodobnie w tym sezonie będzie w s5 i może to nie jest sufit Isaaca, ale takiego solidnego rolesa w stylu Seth Curry już owszem. 

Prawdę mówiąc dodałem sobie opcje bezpieczeństwa - jeżeli po reofertach karpik ponownie przebije kwotę - zawsze pozostaje mi wyrównanie Isaaca i wzięcie ryzyka na siebie, nad czym będę się zastanawiał.

Jeżeli odpuści - mam s'n't które jest dla mnie w porządku - wcześniej z Isaacem przyszedł 1st rounder, wychodząc dostanę kolejny + młodego z potencjałem - nie jest to zły outcome.

Jeszcze na koniec - po ofercie FA na 90/4 pisało do mnie kilka GMów, również sam konsultowałem się z innymi - większość zgodnie przyznała że kwota jest przeszacowana, natomiast mniej więcej 50/50 są głosy aby równać lub odpuścić :D także nie pomagacie koledzy :D 

Zobaczymy co będzie na koniec dnia - wtedy podejmę ostateczną decyzję co zrobić ;) 

Pomijając już wysokość umowy Isaaca, to ta paczka od LAC raczej przeciętna - ani prospekt wybitny, ani pick topowy, a tam idzie jeszcze Winslow na dwuletniej, okropnej umowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pablo81 napisał:

Pomijając już wysokość umowy Isaaca, to ta paczka od LAC raczej przeciętna - ani prospekt wybitny, ani pick topowy, a tam idzie jeszcze Winslow na dwuletniej, okropnej umowie :)

Still, to i tak najlepsza oferta jaką dostałem rozmawiając z paroma osobami o ewentualnym s’n’t ;) 

winslow nie ma dobrej umowy - zgoda, ale kto wie jaka wartość będzie miał za pół roku grając duże minuty w Clips

zreszta, ostatecznie moge wyrównać reoferte karpia i zostanę z issacem - ale czy to się wydarzy? Tego jeszcze nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.