Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Alonzo napisał:

@BMF

U nas w BeGM lojalność w stosunku do graczy jest na patologicznie niskim poziomie. Warto odróżnić kluby, które przerzucają graczy jak worki z ziemniakami od tych lojalnych - to jeden z elementów tej słynnej tzw. kultury organizacji. Jak 8 ciągle handluje wszystkimi graczami, a 2 tego nie robi i inwestuje w swoich, to gracze to widzą i też inaczej podchodzą do takiej drużyny. 

U nas Josh Richardson jest w ostatnim roku kontraktu za 15mln$ a w rl podpisał z  Miami za 11,6mln$ - co pokazuje że jednak ja mam rację. 

Mysle ze kazdy klub może rzucać takimi przykładami. Kennard odrzucił 40 milionów extension ode mnie choć gra w Charlotte od debiutanckiego sezonu i na rynku u nas tyle nie dostanie i rok temu było to wiadomo i sam zagłosowałes wtedy na nie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Mysle ze kazdy klub może rzucać takimi przykładami. Kennard odrzucił 40 milionów extension ode mnie choć gra w Charlotte od debiutanckiego sezonu i na rynku u nas tyle nie dostanie i rok temu było to wiadomo i sam zagłosowałes wtedy na nie:/

Nom, podobnie z Whitem, ktory byl w Minny chyba juz miesiac i to nie miamo znaczenia. Albo KCP prawie nie podpisujac6 z Minny mimo ze to od niej dostał swój najlepszy kontrakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, fluber napisał:

Mysle ze kazdy klub może rzucać takimi przykładami. Kennard odrzucił 40 milionów extension ode mnie choć gra w Charlotte od debiutanckiego sezonu i na rynku u nas tyle nie dostanie i rok temu było to wiadomo i sam zagłosowałes wtedy na nie:/

Z Kennardem, Zachiem Collinsem i Oladipo daliśmy ciała rok temu - ja juz przynajmniej 3 razy się biłem za to w pierś. :( 

@BMF

Zacznijmy od tego jak głosowałeś przy moich graczach wtedy:

Przy Oubre za 1. Pacers 2. Magic

Przy Prince za odrzuceniem extension od Magic

Przy Josephie za 1. Knicks 2. Magic - co ciekawe tu Tobie nie przeszkadzał niższy kontrakt o 4mln$ od Knicks

Przy Paytonie za 1. minimum 1+1 PO od Warriors 2. Magic - czyli znów niższy, gdzie gracz stracił (gwoli ścisłości jak Joseph szedł do mnie, to Payton do jakiegoś innego klubu, bo tam jeszcze były kolejne);

Przy McGruderze - tu byłeś za moja propozycją, gdzie jeden jedyny raz w Twoim głosowaniu dostawałem gracza na takim kontrakcie jak chciałem

Przy Trierze byłeś za QO. 

 

I teraz możemy już wrócić do Oubre: 

1. Po dwóch latach od tamtej pory widać jak na dłoni, że moja oferta była fair i tu właściwie moglibyśmy zakończyć dyskusję, bo tylko o to mi chodzi. 

2. Oubre był moim RFA, czyli tak czy inaczej kontrolowałem jego losy na FA.

3. Wspomniałeś wyżej o kolejności głosowania i że jest nieżyciowa, ale chyba obaj się zgadzamy, że jednak żeby nie zrobił nam się chaos, to pewien porządek musimy zachować przy składaniu ofert i ten nam sie sprawdza.

.. jednak..

Jak byśmy starali się odtworzyć tamto FA z punktu widzenia Oubre, to raczej oczywiste jest, ze pierwszym klubem z którym by rozmawiał byliby moi Magic (stąd porównanie jego sytuacji do Josha Richardsona i Justisea Winslowa, gdzie obaj ci gracze na rynku FA raczej dostaliby wyzsze kontrakty niz podpisali wtedy z Heat - po prostu Heat nawet nie dopuścili do ich rozmów z innymi klubami. Winslow dostał wyzszy, ale w ostatnim roku TO, które zresztą właśnie Memphis wykorzystało na zwolnienie go. Richardson dostał niższy, ale z PO, tóre podjął. 

I teraz pewnie by raczej nie było nawet rozmowy na linii Pacers - Oubre, gdyż Pacers dogadało się z Lambem - a Oubre był opcją rezerwową właśnie za nim w Indianie. Natomiast u mnie nie tylko był moim RFA, ale także to ja jako pierwszy bym z nim negocjowałem i u mnie nie było żadnych warunków, że jak nie podpiszę kogoś innego, to dopiero wtedy jemu złożę propozycję kontraktu. Z perspektywy czasu patrząc na wymiany Pacers Conleya, czy Lamba, czy rok temu do Thunder Randlea i Rosea jest wielce prawdopodobne, że Oubre również by w tym czasie klub zmienił. Natomiast u nas nadal jest w Magic. Orlando to też silniejsza drużyna - w 3 ostatnich sezonach byłem w top5, a w tym sezonie drugi na Wschodzie i byłem w Finale Konferencji, podczas gdy Pacers jest drużyną z pogranicza playoffs. W rl Suns z którymi wtedy podpisał również musieli dać mu nieco wyższy kontrakt, gdyż dopiero aspirowali do playoffs. Oubre spędził tam raptem półtora sezonu podczas gdy u mnie gra zdecydowaną większość swojej kariery - stąd moje porównanie sytuacji Oubre do Winslowa i Richardsona (jeszcze raz przypomnę); 

Wczoraj gdzieś na forum czyta lem, ze nawet ponoć Caruso chciał wziąć niższy kontrakt od Lakers, by zostać w LA. Lakers sami podpisali szybko THT zanim ten sprawdziłby wolny rynek i pewnie by podpisał wyższy kontrakt. Nunn wolał 5mln od Lakers zamiast pewnie okolic MLE od Knicks. Ile jeszcze musze podawać przykładów, żebyś mnie zrozumiał? 

Mnie nie interesuje kontrakt Oubre z tamtych słabych Suns 2 lata temu, bo u nas a w rl Oubre poszedł zupełnie innymi ścieżkami, które tu nie mają żadnego znaczenia. 

 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Alonzo napisał:

I teraz pewnie by raczej nie było nawet rozmowy na linii Pacers - Oubre, gdyż Pacers dogadało się z Lambem - a Oubre był opcją rezerwową właśnie za nim w Indianie.

Dokładnie, i dlatego, pomimo tego, że głosowaliśmy na Pacers, wiedzieliśmy, że to jest tylko umowne, bo nasze priorytety są sztuczne i Oubre trafi do Ciebie. 

Btw. Caruso to jest fatalny przykład dla tego co chcesz przekazać, bo on dostał 37/4 od Bulls, Lakers zaproponował 30/3 (czyli rok mniej za podobną kasę), a Lakers zaproponowali mu podobno 7 milionów na sezon. I Caruso dla dwóch milionów więcej na sezon wypiął się na organizację, której zawdzięcza całą karierę i w podobnej roli poszedł za większy hajs do Chicago. Ty byś wylewał krokodyle łzy, że Caruso zawdzięcza Magic całą karierę i powinien Ci iść na rękę. 

To w ogóle pewnie dobry przykład skali w jakiej przeciętny gracz potrafi pójść na rękę swojej organizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał:

Dokładnie, i dlatego, pomimo tego, że głosowaliśmy na Pacers, wiedzieliśmy, że to jest tylko umowne, bo nasze priorytety są sztuczne i Oubre trafi do Ciebie. 

I dlatego to głosowanie na Pacers wtedy to była fikcja, bo od razu powinien iść do mnie .

2 minuty temu, BMF napisał:

 Btw. Caruso to jest fatalny przykład dla tego co chcesz przekazać, bo on dostał 37/4 od Bulls, Lakers zaproponował 30/3 (czyli rok mniej za podobną kasę), a Lakers zaproponowali mu podobno 7 milionów na sezon. I Caruso dla dwóch milionów więcej na sezon wypiął się na organizację, której zawdzięcza całą karierę i w podobnej roli poszedł za większy hajs do Chicago. Ty byś wylewał krokodyle łzy, że Caruso zawdzięcza Magic całą karierę i powinien Ci iść na rękę. 

Zatem z Caruso coś źle przeczytałem, bo gdzieś mi się obiło info o tym, że chciał za mniejszą kasę ponoć zostać (uroki rożnych licznych rumorów), jednak Nunn i THT to dobre bieżące przykłady :) a Monk pewnie tez gdzie indziej mógłby dostać coś więcej niż minimum. 

natomiast clue jest takie, że nie ograbiłem go - tylko prawidłowo odczytałem jego wartość i jako GM nie przepłaciłem swojego RFA - bo pamiętam, ze o tym tez dyskutowaliśmy i obiecałem, ze jak z Oubre zrobi się kozak na wysokim kontrakcie to mu to wyrównam, a tymczasem on za rok może podjąć to PO, które mu dałem, bo może być wyższe od tego drugiego roku kontraktu od Hornets (choć tam przypuszczam, że też ma PO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tangiers napisał:

Pewnie bede musial dac maxa. Inaczej spolecznosc tego nie przyklepie.

Jednoroczny raczej. W rl po odrzuceniu tej kasy od Rockets wziął minimum od Heat. U Ciebie to minimum pewnie by trochę głupio wyglądało, ale tez jakiś symboliczny roczny .. nie wiem.. może 5-6mln? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alonzo napisał:

Jednoroczny raczej. W rl po odrzuceniu tej kasy od Rockets wziął minimum od Heat. U Ciebie to minimum pewnie by trochę głupio wyglądało, ale tez jakiś symboliczny roczny .. nie wiem.. może 5-6mln? 

Wiesz co. Bede calkowicie otwarty. Dostalem za niego kilka dni temu oferte, gdzie dostaje future 1st nawet, ale odmowilem. To zapewne blad, ale uwazam ze takich graczy nie powinno sie zostawiac na lodzie. Powinno to miec pozytywne wplyw na moja rekrutacje, ale pewnie nie bedzie. Ile bym mu teraz nie dal to i tak bedzie za malo w oczach reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tangiers napisał:

Wiesz co. Bede calkowicie otwarty. Dostalem za niego kilka dni temu oferte, gdzie dostaje future 1st nawet, ale odmowilem. To zapewne blad, ale uwazam ze takich graczy nie powinno sie zostawiac na lodzie. Powinno to miec pozytywne wplyw na moja rekrutacje, ale pewnie nie bedzie. Ile bym mu teraz nie dal to i tak bedzie za malo w oczach reszty.

Na pewno takim ruchem zejdzie trochę plama zbrodni na Brooksie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tangiers napisał:

Wiesz co. Bede calkowicie otwarty. Dostalem za niego kilka dni temu oferte, gdzie dostaje future 1st nawet, ale odmowilem. To zapewne blad, ale uwazam ze takich graczy nie powinno sie zostawiac na lodzie. Powinno to miec pozytywne wplyw na moja rekrutacje, ale pewnie nie bedzie. Ile bym mu teraz nie dal to i tak bedzie za malo w oczach reszty.

Ja tak to pełen szacunek Tangiers. Moja 1/29 Oladipo to naprawdę bardzo docenia. :) 

ja tak szczerze również w niego wierzę, podobno taki najracjonalniejszy termin jego powrotu, to około marca, ale ciężko powiedzieć czy i w jakim będzie stanie. Dużo znaków zapytań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro tacy otwarci się robimy ;) 

Utah Jazz zaproponowała GMowi Heat s'n't w związku z Oladipo - chcieliby dać jako organizacja bezpieczne pieniądze i spokojny czas na rehabilitacje i powrót do NBA. 

@tangiers grzecznie odmówił i prawdopodobnie Dipo pozostanie w Heat, choć zarząd Utah wciąż się zastanawia nad ewentualną ofertą dla Victora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.