Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, january napisał:

20, ogólnie nikomu się nie chce zmieniać regulaminu, chodzi o to by w 2R nie można było dawać jeszcze MLE jako wyjściowej oferty, a 1 tura wartość x2 razy druga, czyli w tym sezonie 10/20, za rok chyba już będzie 11/22.

Git. Dzięki za potwierdzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spencer Dinwiddie 63 / 2+1 TO

Wiem, ze TO u nas są odbierane raczej negatywnie, ale nie mam możliwości zastosowania zapisów z rzeczywistości i porozumienia Spencera oraz Wizards. Mysle, ze lojalnością wobec zawodnika (jak na BeGM to spędza w Suns sporo czasu już, dostał ofertę w 1 turze i mimo tak ciężkiej kontuzji nie został wymieniony) oraz tym, ze w odróżnieniu do Nets u nas grał jako starter to na podobne zaufanie co Wizards jako organizacja zasłużyliśmy.

Tu jeszcze informacje o tym, ze kontrakt Spencera w ostatnim roku nie ma pełnej gwarancji.

https://www.spotrac.com/nba/washington-wizards/spencer-dinwiddie-15390/
https://twitter.com/FredKatz/status/1423145418540699648
https://theathletic.com/2753448/2021/08/05/how-the-wizards-complex-spencer-dinwiddie-deal-came-together-and-what-it-means-for-the-team/

Przed FA dopytywałem o opinię w kwestii Suns - Spencer i paru GM-ów pozytywnie wypowiadało się nawet w kwestii potencjalnej zniżki, a zaoferowałem Spencerowi nawet o symboliczny milion więcej niż dostał w Wizards. Mimo możliwości stworzenia większego cap space jest też naszym jedynym zawodnikiem, który otrzymał ofertę na tym etapie, a według sources zarówno organizacja Phoenix Suns, jak i Spencer nie mogą się doczekać dalszej budowy drużyny w Arizonie i powrotu do Playoffs ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ozzy110 napisał:

 

  1. Christian Wood - 82/4 (Podpisuje z Salary, ale korzystajac z Early Bird Rights - 8% decrease - 22,96/21,32/19,68/18,04)

     

To albo go podpisujesz z cap space, albo z early birds. Jak z early birds to: "Greater of 175% of previous salary or estimated average salary3"

52 minuty temu, ozzy110 napisał:

 

  1. Bam Adebayo maks/4+1 PO  

     

Oferta do wykreślenia. Bam to RFA. Roczek po roczku powinien być rozpisany.

 

--------------------------------

54 minuty temu, ozzy110 napisał:

 

Milwaukee Bucks:

  1. Gordon Hayward, 100/4, PO w 4 roku, 8% podwyżki co rok, prawa Bird'a.
56 minut temu, ozzy110 napisał:


Oklahoma City Thunder:

 

  1.  

     

  2. Gordon Hayward 52/2 (1+1PO) - jeśli nie jeden

     

 

No Gordon. Co tam wolisz. 20 czy 25M na rok?

58 minut temu, ozzy110 napisał:

 

  1. Bam Adebayo maks/4+1 PO  

     

To samo co Ozzy - oferta do wykreślenia. To RFA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eMeS napisał:

Podstawa prawna (nie upieram sie oczywiscie, jak cos to zmienie na 5%)

cbafaq pyt.53 

The maximum years and raises depend on the type of contract, however the "standard" maximum length is four seasons and the "standard" maximum raise is 5%1

i ten przypis do 5% wytlumaczony nizej:

1

The maximum raise is 8% for players who qualify for the Larry Bird or Early Bird exception (see question number 25), even if they are signed without using the Bird exception. For example, a team might renounce its own free agent and later re-sign that player using its remaining cap room.

 

@Eld

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eld napisał:

Pkt 25 CBA, druga kolumna. Albo ja coś nie halo bo za długo na słońcu dziś byłem. 

Chodzi o to, że podpisuje za cap space, ale że mam do niego early bird rights to zamiast standardowych 5 procent, kontrakt może rosnąć/spadać o 8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, eMeS napisał:

Chodzi o to, że podpisuje za cap space, ale że mam do niego early bird rights to zamiast standardowych 5 procent, kontrakt może rosnąć/spadać o 8. 

Nie jestem Radnym aby to rozstrzygać :). Ale coś mi się zdaje, że albo go z early birdów podpisujesz, albo z cap space. Nie wiem czy to można łączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeMar DeRozan oraz RFA - Isaac i Lonzo Ball trochę zaskoczeni brakiem ofert od swoich macierzystych klubów.

Ciekawa propozycja s& t Holidaya pomiędzy Thunder i Nuggets - tam @Eld przy 1st picku OKC nie jest napisane z którego roku to jest pick - ale deal wygląda solidnie, choć z punktu widzenia Brogdona - rzucany on jest sezon w sezon z klubu do klubu.

Lillard jak dla mnie podpisuje z Raptors 1min. po północy po starcie FA - tu bardzo sprawne i profesjonalne negocjacje. 

LaVine przychylniej patrzy na 5-letniego maxa niż na 4-ro, ale tu rozumiem, że negocjacje są w toku, gdyż po sprzedaży Currego i Draya Warriors muszą go przekonać rolą jaką dla niego widzą.

Agent Bama po braku extension od Houston w poprzednim sezonie prosi o Trade Kicker dla swojego zawodnika, a Bam wymac***e Regisowi przed twarzą złotym medalem z Olimpiady.

Beal jest bardziej zadowolony z nowych propozycji kontraktu.

Wood nieco zaskoczony, że nie było więcej chętnych na jego usługi, ale widząc lojalność Gma Hawks wstępnie jest ponownie już jedną nogą w Atlancie.

Doncic i Young to formalność, choć w kontrakcie Doncicia musi być zawarte DPE i PO zapewne. 

Brooks gdyby miał podpisać extension po tym, jak finansowo straci na tym sezonie, to jest zainteresowany wyższym, zeby mu się to wyrównało.

SGA podpisuje.

Pozostali muszą się zastanowić.

Czekamy na dyskusje, kontroferty i reoferty. 

edit. Umknął mi jeszcze brak Conleya, który spada nam do II tury FA niespodziewanie.

A przy Brogdonie mi się skojarzyło, że jak poważny gracz u nas w 3 sezony zwiedza przynajmniej 3 kluby, to uwalam mu 1/3 z jego rl stats/rl impaktu - bo inaczej nie można wytłumaczyć tak częstego rzucania dobrych graczy z klubu do klubu. Jak faktycznie gracz jest taki świetny jak w naszych opisach, to czemu ciągle jest wymieniany? 

 

 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.