Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, MarcusCamby napisał:

@LONGER01 @ozzy110 @Ashigaru

Brakuje informacji, którzy stashed player z ubiegłych lat wymagają decyzji do końca FA ( lub trzeciej tury, już nie pamiętam )

Zawsze robiłem taką listę, by kluby wiedziały na czym stoją.

Dobrze, że przypominasz bo kompletnie o niej zapomniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarcusCamby napisał:

@LONGER01 @ozzy110 @Ashigaru

Brakuje informacji, którzy stashed player z ubiegłych lat wymagają decyzji do końca FA ( lub trzeciej tury, już nie pamiętam )

Zawsze robiłem taką listę, by kluby wiedziały na czym stoją.

 

5 godzin temu, ozzy110 napisał:

Dobrze, że przypominasz bo kompletnie o niej zapomniałem

Odnośnie stashowanych graczy zawsze robiliśmy tak, że kluby miały czas do końca 3 tury FA, później takiego gracza mógł podpisać już każdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie mojego FA 2019

Można już zweryfikować na spokojnie moje propozycje kontraktów dla FA z offseason 2019. Robię to dlatego - że mam swoja politykę klubową i ją po prostu realizuję. @MarcusCamby nazwałeś moje propozycje dla graczy niewolniczymi kontraktami, a zatem zweryfikujmy czy trafili do krainy mlekiem i miodem płynącej w rl skoro tak ich chciałem wg Ciebie oskubać: 

Allonzo Trier w sezonie 21/22 miałby jeszcze u mnie gwarantowane 2,2mln$ i TO na kolejny sezon - u nas gracz postanowił przyjąć QO i w rl to był jego ostatni sezon w NBA, podczas gdy u nas był na niskim, ale pewnym i gwarantowanym kontrakcie. - oskubany przez GMów głosujących za QO zamiast mojego kontraktu.

Rodney McGruder u nas w sezonie 21/22 ma nadal ważny kontrakt i gra aktualnie w Bulls do których musiałem go oddać szukając oszczędności. W rl grał za minimum w Detroit, a w tym sezonie ciężko powiedzieć czy utrzyma się gdzieś za minimum. ja mu zagwarantowałem jeszcze na ten sezon 4,3mln$ - tu Marcus też byłeś przeciw uważając ,że go skubię. Tu jednak około 2/3 GMów uznało, że daję mu wtedy fair kontrakt. Ogólnie McGrudera pozyskałem za 2 2nd picki i chyba 2 lub 3mln cash, a oddałem za 1st pick..

Treir jak i McGruder mieli u mnie opcje TO w kontrakcie -i jak się okazuje postąpiłem tu w 100% słusznie.

Elfried Payton - miałem go jako opcję nr 2 gdybym nie podpisał Cory Josepha. W tym sezonie płaciłbym mu 4,4mln$ i był to ostatni gwarantowany sezon bez żadnej opcji dla klubu, czy gracza. Marcus uznałeś, że to kolejny z moich niewolniczych kontraktów i wolałeś, żeby Payton gdzieś przyjął jakieś minimum, by w kolejnym sezonie spróbować swoich sił na FA. w tym kolejnym sezonie (czyli rok temu), dopiero w tej dodatkowej rundzie której zrobiliśmy SlaKB podpisał go hurtem z chyba 7 innymi graczami do Milwaukee za minimum - i tu znów orżnąłeś gracza. 

Cory Joseph - ja dawałem 28mln$ za 4 lata z PO w 4tym roku, a Knicks 24mln$ z PO w 4tym roku. - to był mój jedyny nowy kluczowy FA. Głosowanie szło praktycznie 50/50 - pomimo że ja dawałem 4mln$ więcej na całym kontrakcie. Po części rozumiem te głosy za Knicks - którzy uchodzili wtedy za contendera. ja byłem nowy i musiałem nieco dopłacać by gracze  woleli grać dla mnie, a nie dla lepiej postrzeganych Knicks. Mam nadzieję, że po tym jak widać jaką prowadzę politykę kadrową ten etap mamy za sobą. Wystraszyłem się wtedy podczas sezonu kontuzji pleców Lowrego i koniecznie potrzebowałem pewniaka do rotacji na wypadek kolejnych urazów starzejącego się Kylea, ale Lowry mi sie jak na razie starzeje niczym wino. Tu deal jest ok, ale u nas widać wyraźnie, że jak tacy gracze jak Joseph nie grają w rl Lakers, czy jakimś innym potentacie, to takich graczy jak Joseph się nie szanuje, a szkoda, bo to bardzo solidny i równy wyrobnik - i wtedy w rl Sacto, a teraz w rl Detroit pełni rolę takiego mentora dla młodych graczy.

Taurean Prince - extension za 40mln$/3+1PO - w rl podpisał wtedy coś koło 30mln$ za 2 lata, ale niestety po pierwszym dość obiecującym roku na Brooklynie nie było go w bąblu przez covid, a ten poprzedni sezon zupełnie nieudany. Mam nadzieję, że ten najbliższy obok KATa w Socie będzie miał lepszy. Tu extension było fair i około 2/3 GMów (chyba nieco poniżej) było ZA.

Kelly Oubre - moje Złote Dziecko BeGM. Właśnie na jego kontrakt w rl czekałem - porozumiał się co do nowej umowy dziś w nocy:

Mój RFA wolał wtedy rezerwową ofertę od naszego złotoustego GMa Indiany Ronniego, który mu dawał 43mln$ za 2+1PO. ja dawałem 47mln$/3+1PO. Ty Drogi Marcusie jako jedyny zagłosowałeś za przyjęciem przez Oubre QO za 4,5mln$ gdyż wg Ciebie.. naturalnie kantowałem gracza 🙃 Tu jakoś około 2/3 GMów było za propozycją Ronniego, który podpisałby Oubre tylko wtedy, gdyby nie podpisał Lamba. Podpisał jednak Lamba, który mu się połamał i jeszcze zimą Ronnie spuścił kontuzjowanego gracza chyba do Portland w wymianie za Paula. Tu pamiętam, że @BMF pisał, że co prawda wie, że Oubre nie zasługuje na wyższą kasę, ale kierujemy się tym co w rl - a tam dostał wysoki 2-letni kontrakt od Suns. I jaoś od tego zaczęła się wtedy podczas FA u nas jazda z nabijaniem się z Kellego. Zatem u mnie Szanowny GMie Memphis Kelly Oubre ma teraz 25,2mln$ kontrakt za 2 najbliższe sezony z PO, a w rl od Charlotte, którzy będa atakować playoffs 26mln. - czyli praktycznie to samo finansowo. Czy stracił? W dwóch poprzednich sezonach względem tego co proponował Ronnie oczywiście, że stracił, ale kto wie po ilu klubach włóczyłby sie gracz u nas (tak jak w rl Wizards ->Suns -> Warriors -> Hornets), podczas gdy u nas cały czas jest graczem Magic. Tu okazało się, że dałem graczowi fair kontrakt + był moim RFA, a w takich sytuacjach gracze przeważnie dogadują się z macierzystymi klubami, tym bardziej, że u Ronniego był tylko awaryjna opcją na wypadek niedogadania się z Lambem, a u mnie najważniejszym FA po KATie.

KAT - tu sprawa jest jasna. 

Jakieś refleksje @MarcusCamby ? :) 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BMF napisał:

To nie powinno mieć żadnego znaczenia w decyzji beGM Oubre.

Jak rozpatrujesz to wg exela - gdzie  wyznacznikiem jest  tylko większa kasa to masz rację, ale jak patrzysz szerzej - czyli rola w drużynie, czy siła tej drużyny to już nie koniecznie. 

Rynek zweryfikował Kellego na chwilę obecną i wyszło, że ja go nie przepłaciłem, a dałem mu fair kontrakt - co pokazuje t kasa jaką dostał obecnie od Hornets dopiero aspirujących do playoffs - podczas gdy u nas gra w Magic którzy są jedną z najlepszych drużyn regularnie na Wschodzie. Ty masz do mnie pretensje o to, że go po prostu nie przepłaciłem. Spójrz na to co stało się z karierami Josha Richardsona, czy Justise Winslowa po odejściu z Heat - a jak podpisywali kontrakty, to panowała opinia, że Heat ich podpisali bardzo korzystnie. U nas po prostu mieliście dwie oferty -  przepłaconą od Roniego i moją, która okazała się fair. W rl GM raczej by się dogadał ze swoim RFA zanim ten przetestowałby rynek FA i macierzystemu klubowi dałby pewnie zniżkę tak czy inaczej. 

W rl Suns z którymi podpisywał byli wtedy drużyną z okolic loterii draftu, w Warriors zaproponowali mu role 6th Mana, a Hornets są aktualnie na poziomie tamtych Suns gdzie grał Oubre. Słabsze drużyny zawsze muszą przepłacać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alonzo napisał:

Jak rozpatrujesz to wg exela

Nasz podział na priorytety jest sztuczny i zwłaszcza w odniesieniu do rolesów powinien pełnić jedynie funkcją porządkową, a nie argumentem za jakąś decyzją.

Pozostałej części Twoich postów w sumie nie rozumiem, więc się do nich nawet nie odnoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BMF

U nas w BeGM lojalność w stosunku do graczy jest na patologicznie niskim poziomie. Warto odróżnić kluby, które przerzucają graczy jak worki z ziemniakami od tych lojalnych - to jeden z elementów tej słynnej tzw. kultury organizacji. Jak 8 ciągle handluje wszystkimi graczami, a 2 tego nie robi i inwestuje w swoich, to gracze to widzą i też inaczej podchodzą do takiej drużyny. 

U nas Josh Richardson jest w ostatnim roku kontraktu za 15mln$ a w rl podpisał z  Miami za 11,6mln$ - co pokazuje że jednak ja mam rację. 

8 minut temu, BMF napisał:

Pozostałej części Twoich postów w sumie nie rozumiem, więc się do nich nawet nie odnoszę.

Czego nie rozumiesz? Że w ułożonych organizacjach gracze są skłonni na podpisanie niższego kontraktu bo mają pewniejsze poczucie jutra? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Alonzo napisał:

Czego nie rozumiesz? Że w ułożonych organizacjach gracze są skłonni na podpisanie niższego kontraktu bo mają pewniejsze poczucie jutra? 

Która organizacja jest bardziej ułożona w real NBA według Ciebie, GSW czy Charlotte ?

14 minut temu, Alonzo napisał:

U nas Josh Richardson jest w ostatnim roku kontraktu za 15mln$ a w rl podpisał z  Miami za 11,6mln$ - co pokazuje że jednak ja mam rację. 

U nas LMA jest w ostatnim roku kontraktu za 25mln$, a w rl ma chore serce - co pokazuje że jednak Ronnie ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty po prostu dałeś gorszy kontrakt dla Oubre od Ronniego (mniej kasy + dłuższa), gdy wiedzieliśmy, że Oubre w realu wziął specjalnie krótszą umowę od Suns, bo uważał, że zasługuje na więcej.

Czy Ty znowu wracasz do ,,to skandal, że zagłosowaliście na Oubre w Pacers'', gdy Oubre ... i tak skończył w Magic, bo tak działają u nas te priorytety? Jak tak, to <ten gif z Simpsonów>, nie będę przecież o tym dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ostatnio z Bealem, jest już zdecydowany na pozostanie w Houston, jest zachwycony perspektywą jaka została przed nim nakreślona. 

Zastanawia się jedynie nad długością umowy, ma zapewnienie że dostanie to co będzie chciał. Ma to skonsultować z agentem. 

Jak myślicie, agenci, 4+1PO czy może coś krótszego będzie dla niego najlepsze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lucas napisał:

Gdyby było więcej GMow jak @Alonzo to jak dobrze rozumiem miałbym oczekiwać zniżki od Spencera? Jak na warunki BeGM i fakt że rok opuścił to wykazałem się niesamowitą lojalnością ;)

jest taka gra tu na forum gdzie ludzie grają starymi dziadkami jak Alonzo i się zwie simbasket

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi w wiek ze weźmie długi kontrakt. Nie sadze ze to typ gracza księgowego chcącego się wiecznie kręcić 1+1. To stosunkowo cierpliwy gracz. 

1 minutę temu, mac napisał:

jest taka gra tu na forum gdzie ludzie grają starymi dziadkami jak Alonzo i się zwie simbasket

Tam szanse na mistrza ma postać  nietuzinkowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ignazz napisał:

Wchodzi w wiek ze weźmie długi kontrakt. Nie sadze ze to typ gracza księgowego chcącego się wiecznie kręcić 1+1. To stosunkowo cierpliwy gracz. 

Dzięki. Też uważam, że to najlepsza opcja, ale wolę wcześniej pogadać z jego agentami, bo nie wiem czy to nie ta sama ekipa, która reprezentuje Schroedera:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Regis napisał:

Dzięki. Też uważam, że to najlepsza opcja, ale wolę wcześniej pogadać z jego agentami, bo nie wiem czy to nie ta sama ekipa, która reprezentuje Schroedera:) 

U nas ten Pan jest agentem Oladipo i Colinsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Regis napisał:

Rozmawiałem ostatnio z Bealem, jest już zdecydowany na pozostanie w Houston, jest zachwycony perspektywą jaka została przed nim nakreślona. 

Zastanawia się jedynie nad długością umowy, ma zapewnienie że dostanie to co będzie chciał. Ma to skonsultować z agentem. 

Jak myślicie, agenci, 4+1PO czy może coś krótszego będzie dla niego najlepsze? 

4+1 IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mac napisał:

Która organizacja jest bardziej ułożona w real NBA według Ciebie, GSW czy Charlotte ?

U nas LMA jest w ostatnim roku kontraktu za 25mln$, a w rl ma chore serce - co pokazuje że jednak Ronnie ma rację.

Odnośnie pierwszego pytania uznaje je za retoryczne.

Odnośnie kwestii z Aldridgem - chyba nie bardzo rozumiesz o czym piszesz - co innego wziąć niższy kontrakt per year ale dłuższy i w sumie całościowo wyższy, a co innego odpuścić 25mln$. 

Godzinę temu, Lucas napisał:

Gdyby było więcej GMow jak @Alonzo to jak dobrze rozumiem miałbym oczekiwać zniżki od Spencera? Jak na warunki BeGM i fakt że rok opuścił to wykazałem się niesamowitą lojalnością ;)

U mnie 1/29 Dinwiddiego weźmie lekką zniżkę jbc od Suns. 

44 minuty temu, mac napisał:

jest taka gra tu na forum gdzie ludzie grają starymi dziadkami jak Alonzo i się zwie simbasket

I tam też mam stabilny skład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.