Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Tecu napisał:

W real NBA,  gracz wybrany w 1st round nie jest capholdem, chyba nawet specjalnie wybierają moment podpisania by kombinować z salary. Tak przynajmniej zawsze mi się wydawało.

Pytanie jeszcze czy możemy, zgodnie z regulaminem, stashowac graczy z 1st round.

Zerknąłem na Pelicans i widzę, że Zion czy Hayes wiszą jako cap hold -> https://www.spotrac.com/nba/new-orleans-pelicans/cap/

Zresztą w CBA jest zapis, że 1st rounderzy wypełniają "incomplete roster charge", więc chyba jednak powinni być.

Masakra ile tego. A obibok @january siedzi na dupie i kupony odcina, jeszcze czepiając się ludzi, którzy się starają to ogarnąć przed FA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógł by mi tak po chłopsku i krótko wytłumaczyć dlaczego OKC mają Room MLE, a nie pełne MLE? Żadna piana, just curiosity.

-------------

edit 

Żeby nie było że jestem leń. To:

 

The room exception is for teams that go under the cap and use their space. Once they’ve used all their cap room, they can use this version of the mid-level exception, which runs for up to two years with 5% annual raises.

 

Dobrze rozumiem, że póki mam cap space to mam room MLE, a jak wydam cap space do i nie wykorzystam room MLE to mam pełne MLE?

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Eld napisał:

The room exception is for teams that go under the cap and use their space. Once they’ve used all their cap room, they can use this version of the mid-level exception, which runs for up to two years with 5% annual raises.

 

Dobrze rozumiem, że póki mam cap space to mam room MLE, a jak wydam cap space do i nie wykorzystam room MLE to mam pełne MLE?

Po tym jak wykorzystasz cap space, możesz wykorzystać ten niepełny wyjątek, który tu sam wkleiłeś.

Nie wiem za bardzo jak to lepiej wyjaśnić, skoro sam wkleiłeś sobie potwierdzenie.

Ano właśnie, tam chyba i tak Ci cap hold Nassira dojdzie i dostaniesz lepszy wyjątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

Po tym jak wykorzystasz cap space, możesz wykorzystać ten niepełny wyjątek, który tu sam wkleiłeś.

Nie wiem za bardzo jak to lepiej wyjaśnić, skoro sam wkleiłeś sobie potwierdzenie.

Dobra kumam. Źle napisałem po prostu.

Dzięki za odpowiedź.

----------------------

Heat zrzucili właśnie McGee. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tam z reddickiem bez przesady, ale hayes to 9 pick ta?

wtedy bardzo droko. 

brunson i spellman to wartosc 2-rundowych pickow. 

szkoda, ze sie nie odezwal publicznie. podbilbym

ktos z dwojki durant/butler ze spora pewnosica mozna stwirdzic, ze trafi do heat. tangiers strzelam ze liczy nawet na obu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.NOP-SAC - wow, nie znałem całości tej wymiany, byłem pewny ze NOP wycisnęli trochę więcej pickow , a tak ta wymiana nadal jest kiepska dla obu stron ( dla SAC byłaby zajebista gdyby nie ich obecny roster i nadal mam spore wątpliwości czy aby na pewno będą czołowymi graczami na FA) ale wyglada jeszcze gorzej dla NOP niż się spodziewałem - zobaczymy jak to dalej się potoczy, ale w przypadku Sacramento nie zdziwiłbym się dalszym handlem Davisem bo wydaje mi się, ze będzie można wyciągnąć więcej za AD niż to co zostało oddane, oby tylko Shevcu nie nabrał sie na jakiś wątpliwych prospektów :) 

2.Miami-Dallas/Pistons 

powiem tak, do tej pory @tangiers był imo najbardziej niedocenianym GMem w grze, a wszystkie ruchy jakie wykonywał (po moim dołączeniu do gry ) były w mojej opinii dobre/bardzo dobre , jednak jeśli chodzi o te dwie wymiany to cóż , imo wyglądają bardzo , baaaardzo słabo - oddanie Reddicka za friko a teraz picku za zrzucenie McGee ? No nie wiem , imo obie wymiany mocno przegrane . Świetne ruchy  @karpik i @ozzy110 - wiadomo co było motywem do takiego działania , ale nie jestem pewien czy te ruchy nie odbija się czkawka w Heat :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MarcusCamby napisał:

Zerknąłem na Pelicans i widzę, że Zion czy Hayes wiszą jako cap hold -> https://www.spotrac.com/nba/new-orleans-pelicans/cap/

Zresztą w CBA jest zapis, że 1st rounderzy wypełniają "incomplete roster charge", więc chyba jednak powinni być.

Masakra ile tego. A obibok @january siedzi na dupie i kupony odcina, jeszcze czepiając się ludzi, którzy się starają to ogarnąć przed FA :)

Racja, pomieszało mi się z wagą wybranych rookie w tradach. Nie podpisany nic nie waży, to są tylko prawa do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ozzy110 napisał:

tylko, że my nie liczymy jeszcze cap holdów 1st rounderów, więc nie wiem czy Eld nie bedzie miał koniec końców tego fulla

LoL🤪🙃

No niech będzie, ale dalej nie kumam od czego to zależy patrząc np na takich Clippers którzy mają podobne cap space jak ja a mimo to mają full MLE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, człowiek...morza napisał:

u mnie to wstepnie wyglada tak, ze durant w heat, przez co January ma farta i butler zostaje u niego. 

Normalnie to Durant byłby no-brainerem w Kings, bo przecież Davis >>> Doncic i Fox to samo.

Z miejsce byłby real contender.

Ale ta kontuzja wszystko zmieniła.

W sumie to nie widzę przewag Heat nad Raptors. Mam wrażenie, że Ci drudzy mają nawet więcej assetów pod zbudowanie mocnego teamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.