Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, człowiek...morza napisał:

ten pick z 20 i 21' to nie jest ten sam?

w sensie nie chodzi o to samo zastrzeżenie? 

No jest zastrzeżony , ale co z tego ? Zespół misi mieć 1 pełny pierwszorundowy pick na przestrzeni 2 lat , Pels takiego nie maja 

 

Camby masz 19 i 21 od Denver, nie możesz użyć picku Denver w tej wymianie bo wychodzi na to ze nie masz picku w 20 i 21 roku wowczaswówczas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

When dealing with protected picks, the Stepien rule is interpreted to mean that a team can't trade a pick if there is any chance at all that it will leave the team without a first round pick in consecutive future drafts.

wszystko w porzadku

co nie zmienia faktu, że dawanie 4 picków za wieprza valanciunasa to jedno wielkie wtf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarcusCamby napisał:

 

@Qcin_69 Mam pick 2020 lub 2021

a ten od 2022 to juz osobny pick?

napisz w arkuszu legende, coby sie nie domyslac o co chodzi.

8 minut temu, MarcusCamby napisał:

No wreszcie jakaś ocena.

ni to dobry ni to zły deal.

przeciętny.

summa summarum chyba lepiej mieć niezastrzezony pick nuggets z 2023 i valanciunasa od mkg i 23. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOP mają swój albo 2020 albo 2021, a nawet możliwe, że w obu latach jeśli będą wystarczająco ch.jowi

@MarcusCamby ale ja totalnie nie rozumiem tego dealu - niby robisz rebuild a oddajesz 4 picki na roczny rental gościa, który nie może grać w PO tylko w RS i Ci utrudni tank i zatrzymanie tego picka? rozumiem, że Jabari jest raczej dead money, ale w Twojej sytuacji to nie powinno przeszkadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pels to jest zbyt dumna organizacja, by zatankować. 90% z Was po sprzedaży Davisa, przy jednoczesnej kontuzji gracza na supermaxie poszło by w 3-letni tank, by uchronić te wszystkie picki.

Ale nie MarcusCamby. On z rzuconej przez zły los cytryny robi lemoniadę i wciąż walczy o PO ku chwale wielkich Pels.

Valanciunas to bardzo dobry gracz, nieraz go tutaj rekomendowałem. Liczę, że w tym FA zrobi mądry krok ( chociaż opcja zostania w Grizzlies jako potencjalna pierwsza opcja ofensywna też wygląda świetnie, nie sądziłem że zdecyduje się na opt-out ) i przypomni o swoim ogromnym ofensywnym wachlarzu. Zawsze go miałem wyżej od Vucevica, więc przy dobrym zaufaniu od organizacji i omijanych kontuzjach, jego akcje powinny skoczyć.

A przy okazji oszczędność przed wejściem umowy Buddy Hielda w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, BothTeamsPlayedHurd napisał:

When dealing with protected picks, the Stepien rule is interpreted to mean that a team can't trade a pick if there is any chance at all that it will leave the team without a first round pick in consecutive future drafts.

wszystko w porzadku

co nie zmienia faktu, że dawanie 4 picków za wieprza valanciunasa to jedno wielkie wtf

Ok oka macie racje, po prostu arkusz pickow NOP to jest ciężka sprawa do odczytywania :) 

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Ale nie MarcusCamby. On z rzuconej przez zły los cytryny robi lemoniadę i wciąż walczy o PO ku chwale wielkich Pels.

❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Pels to jest zbyt dumna organizacja, by zatankować. 90% z Was po sprzedaży Davisa, przy jednoczesnej kontuzji gracza na supermaxie poszło by w 3-letni tank, by uchronić te wszystkie picki.

Ale nie MarcusCamby. On z rzuconej przez zły los cytryny robi lemoniadę i wciąż walczy o PO ku chwale wielkich Pels.

Valanciunas to bardzo dobry gracz, nieraz go tutaj rekomendowałem. Liczę, że w tym FA zrobi mądry krok ( chociaż opcja zostania w Grizzlies jako potencjalna pierwsza opcja ofensywna też wygląda świetnie, nie sądziłem że zdecyduje się na opt-out ) i przypomni o swoim ogromnym ofensywnym wachlarzu. Zawsze go miałem wyżej od Vucevica, więc przy dobrym zaufaniu od organizacji i omijanych kontuzjach, jego akcje powinny skoczyć.

A przy okazji oszczędność przed wejściem umowy Buddy Hielda w przyszłym roku.

â¤ï¸

Zdaniem GMa Orlando Magic Jonas Valanciunas jak zostanie FA, a otrzyma ofertę od Pelicans z pewnością bardzo poważnie się nad nią zastanowi.  :) 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Kurde ludzie oddają dwa future picki za wybory 40+, ostatnio czytałem że z ostatnich 10 lat w NBA z picków 50-60 utrzymało się czterech graczy.

Draft day to idealny czas strzyżenia baranów na handel. Muszę chyba kilka odrobić :P

Bo nasz draft to trochę jak gra w kasynie, dopamina skacze i czasem trudno zachować zdrowy rozsądek

Te juz się zastanawiałem czy nie zgłosić się po picka, bo biedny Ponds jeszcze bez drużyny, ale szybko się zreflektowałem, że gostek za dwa lata będzie pewnie w Europie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BothTeamsPlayedHurd napisał:

Bo nasz draft to trochę jak gra w kasynie, dopamina skacze i czasem trudno zachować zdrowy rozsądek

Oddałem ~40 i ~50 za ~40, bo za rok i tak bym dobrze nie wykorzystał pięciu czy tam sześciu 2nd rounderów, a ten gracz, którego wziąłem, to w sumie go lubię, nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał:

Oddałem ~40 i ~50 za ~40, bo za rok i tak bym dobrze nie wykorzystał pięciu czy tam sześciu 2nd rounderów, a ten gracz, którego wziąłem, to w sumie go lubię, nie wiem o co chodzi.

Zawsze można trzy spakować i pójść mocno w górę lub wreszcie wzmocnić się jakimś prawdziwym koszykarzem do grania :)

"wziąłem, go bo w sumie lubię" - i o to chodzi. Gorączka draftowa przysłania Ci rzeczywiste trade value.

Każdy ma swojego bzika, ja tylko stwierdzam co obserwuje. Zresztą widać było po negocjacjach jak nagle skoczyła wartość picku w górę.

9 minut temu, january napisał:

Pamiętaj tylko, że nasze wybory 40+ =/= RL NBA wybory 40+

Plus picki 50-60 to inna sprawa ;d

Te same picki dwa tygodnie temu byś pozyskał dużo taniej.

Zresztą widać było co się działo po loterii Ziona.

Sam handlowałem pickami to widzę ogromną różnicę.

Ale ja wiem, że te wybory w drafcie to taka dodatkowa podnieta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdziwej lidze takich wymian w drugiej rundzie draftu jest dużo, komuś tam spodobał się na workoutach gracz, więc rzucił dwa 2nd roundery albo 2nd roundera i cash consideration, bo a nuż trafi rolesa. 

Dla przykładu Sixers rok temu w drafcie najpierw oddali Khyri Thomasa (#39) za dwa przyszłe 2nd roundery, potem Bongę za future 2nd roundera i cash consideration, a potem pozyskali #54 za #56 i #60.

Komiczny komentarz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2019 o 14:32, MarcusCamby napisał:

New Orleans Pelicans IN: Jonas Valanciunas

New Orleans Pelicans OUT: Jabari Parker, Glenn Robinson III, Guerschon Yabusele, 1st pick Pelicans 2019, 2nd pick Pelicans 2024 , 2nd pick Jazz/NOP better 2021, 2nd pick GSW/PHI/ATL/NYK worst 2021

Atlanta Hawks IN: Darren Collison, Glenn Robinson III, Guerschon Yabusele, 2nd pick Pelicans 2024 , 2nd pick Jazz/NOP better 2021, 2nd pick GSW/PHI/ATL/NYK worst 2021, 2nd pick Cavs 2024

Atlanta Hawks OUT: Jonas Valanciunas

Cleveland Cavaliers IN: Jabari Parker, 1st pick Pelicans 2019

Cleveland Cavaliers OUT: Darren Collison, 2nd pick Cavs 2024

@cvbe @eMeS

 

W dniu 5.06.2019 o 20:59, MarcusCamby napisał:

Chyba najbardziej Milesa, chociaż wiem, że większość woli Mikala oraz Bambę też miałem w TOP5 poprzedniego mocnego draftu i uważam, że przedwcześnie został skreślony tutaj. Wyglądał bardzo surowo, ale tu przecież tu kluczowy jest potencjał.

(...)tu mamy trzy mocne prospekty i dwa wysokie picki. Przecież pick Kings mógł zamienić się w coś pięknego ;) Ten Bulls 2022 też wygląda bardzo dobrze, bo Byki albo już idą w przebudowę albo będą zmuszeni w nią iść przez finanse.

 

Ogólnie to planuje latem podsumowanie sezonu każdego z naszych teamów, ale jak Marcus chce, to mogę krótko w tym momencie odnieść się do tych dwóch deali.

Zacznę od Davisa.

Mikal Bridges, Miles Bridges, Mo Bamba, Coby White i 1st Bulls 2022, który może być bardzo wysoko, jak Chicago sie będzie przebudowywało. 

Mamy tu 4 bardzo fajne prospekty i dobrze się zapowiadający pick. 

Jeżeli założymy, że odejście Davisa było nieuniknione,  a Marcus dokładnie przeanalizował wszystkie możliwe opcje  jego oddania to widocznie to była najlepsza możliwa oferta. 

Jak dla mnie bardzo fajny deal i szczerze mówiąc nie mogę się doczekać, jak to zaskoczy podczas sezonu. Młodzież w połączeniu z Griffinem, Marcus zapewne obuduje jakimis doświadczonymi graczami i będzie walczył o playoffs. 

 

Valanciunas

No i jest pierwsze wzmocnienie i to od razu pod kosz, do pomocy Griffinowi. Do tego Marcus pozbywa sie problemu z Jabari Parkerem ischodzi z dwóch niepotrzebnych gwarantowanych kontraktów Robinsona i Yabusele. 1 za 3, a właściwie 4 ponieważ 1st 2019 raczej miałby kontrakt. Tu mógł wybrać z 23 pickiem jakiegoś ciekawego gracza, ale przecież właśnie ściągnął 4 młodych na draftowsich kontraktach, którzy są pewniejszymi opcjami. Oddał jeszcze 3 2nd picki, z których jeden bedzie słaby, a dwa dobre lub średnie (nie bardzo dobre, ponieważ Pels nie tankują ;)  Te picki nie były tylko za Valanciunasa, ale równiez za te niechciane kontrakty. Tym sposobem Marcus rozwiązał sobie problem z przepłaconymi graczami na długich kontraktach. Do tego Valanciunas spada mu po sezonie, a mając do niego prawa Birda, będzie mógł go korzystnie podpisać za mniejszą kasę. 

Co mamy:

guards - T, Jones, C. White, B. Hield    (kontuzjowany Wall)

wings - Mikal Bridges, Miles Bridges, D. Jones, 

bigs - H. Giles, B.Griffin, M. Bamba, J. Valanciunas

Teraz jeszcze uzupełni skład na rynku FA i jak dla mnie wygląda to obiecująco i nawet zalegający w składzie kontuzjowany Wall tu mu nie powinien w nadchodzącym sezonie przeszkadzać.

 

Brawo Marcus ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, BMF napisał:

Oddałem ~40 i ~50 za ~40, bo za rok i tak bym dobrze nie wykorzystał pięciu czy tam sześciu 2nd rounderów, a ten gracz, którego wziąłem, to w sumie go lubię, nie wiem o co chodzi.

ja się przecież nie czepiam, draftowanie i obserwowanie swoich prospektów to jeden z fajniejszych elementów tej zabawy - też bym się może jeszcze włączył po trzeciego rookasa, ale w "warcheście" GSW pakiet jak w mięsnym za komuny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.