Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, wczujcie się przez chwilę w sytuację Duranta. Jeżeli on w realu zrezygnuje z grania z Currym, Klayem, Greenem, DC to w życiu by nie poszedł grać 110km dalej, do Sacramento tworząc kolejne niepewne BIG 3 + odpady, skoro na miejscu ma lepsze warunki. Ciężko sobie wyobrazić hejt po czymś takim. On szuka wyzwań w nowej konferencji, w big market by obronić legacy a nie bić się w ekipie w której tydzień temu najlepszym zawodnikiem był Mikal Bridges.

PS. ReSign z GSW to byłaby najlepsza odpowiedź na te wszystkie ploty, Vucevic by się ucieszył najbardziej 🙂

hqdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LONGER01 napisał:

On szuka wyzwań w nowej konferencji, w big market by obronić legacy a nie bić się w ekipie w której tydzień temu najlepszym zawodnikiem był Mikal Bridges.

 

No chyba trudno o większe wyzwanie niż wygrać tytuł w drużynie, w której tydzień temu najlepszym zawodnikiem był Mikal Bridges?:) A jeżeli w RL NBA Durant pójdzie grać z Irvingiem to szanse Sacramento na Duranta będą bardzo duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, january napisał:

@Wooden Irvinga Ci chcą ukraść :P 

To tak jakby fani RL Detroit zastanawiali się jak zwolnić capspace na Duranta.

Jak ktoś mi znajdzie sensowny argument za odejściem Kyrie z takich Knicks żeby grać z hipotetycznie AD i KD to zapraszam. 

IMO takich po prostu nie ma - ale chętnie posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

@Wooden jezeli irving w rl nba odejdzie z celtics bo chce grac z durantem albo butlerem to tutaj raczej pojdzie do klubu ktory mu to umozliwi. Ale jak bedzie w rl nba to nie wiemy.

Irving jest u nas w zupełnie innej sytuacji. Za chwilę może wygrać dla Knicks pierwszy tytuł po 241 latach przerwy i być bohaterem Manhattanu. Trudno mi sobie wyobrazić Irvinga po takim sezonie łączącego siły z Durantem w Kanadzie, Miami albo co jeszcze śmieszniejsze, w Sacramento.  W zasadzie z topowych FA widzę tylko KD opuszczającego Dubs i to nawet niezależnie od jego decyzji w RL, bo u nas perspektywy wygrywania w Bay Area są coraz mniejsze i okienko na tytuły się właśnie zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, karpik napisał:

Irving jest u nas w zupełnie innej sytuacji. Za chwilę może wygrać dla Knicks pierwszy tytuł po 241 latach przerwy i być bohaterem Manhattanu. Trudno mi sobie wyobrazić Irvinga po takim sezonie łączącego siły z Durantem w Kanadzie, Miami albo co jeszcze śmieszniejsze, w Sacramento.  W zasadzie z topowych FA widzę tylko KD opuszczającego Dubs i to nawet niezależnie od jego decyzji w RL, bo u nas perspektywy wygrywania w Bay Area są coraz mniejsze i okienko na tytuły się właśnie zamyka.

Ja sobie nie wyobrazalem sytuacji gdzie Irving odchodzi z Cavs po zdobyciu mistrzostwa dla miasta, ktore czekalo na jakiekolwiek mistrzostwo w zawodowym sporcie od 1964r.(sic!) Co wiecej zdobyl je jako sidekick Lebrona, a teraz jest sidekickiem Kawhiego. Nie bylo niczego racjonalnego w odejsciu z Cavs, ale jednak sie na to zdecydowal.

Kawhi z kolei postanowil odejsc za wszelka cene z najlepiej zarzadzanej organizacji sportowej w USA w XXI wieku, tutaj rowniez ciezko bylo na pierwszy rzut oka znalezc jakies logiczne argumenty.

W naszej grze zazwyczaj przerzucamy sie zawodnikami jak workami ziemniakow, ale co do superstarow jest jakas dziwna narracja, ze jak juz trafia do jakiegos (semi)contendera to juz musza tam zostac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tangiers napisał:

Ja sobie nie wyobrazalem sytuacji gdzie Irving odchodzi z Cavs po zdobyciu mistrzostwa dla miasta, ktore czekalo na jakiekolwiek mistrzostwo w zawodowym sporcie od 1964r.(sic!) Co wiecej zdobyl je jako sidekick Lebrona, a teraz jest sidekickiem Kawhiego. Nie bylo niczego racjonalnego w odejsciu z Cavs, ale jednak sie na to zdecydowal.

Kawhi z kolei postanowil odejsc za wszelka cene z najlepiej zarzadzanej organizacji sportowej w USA w XXI wieku, tutaj rowniez ciezko bylo na pierwszy rzut oka znalezc jakies logiczne argumenty.

W naszej grze zazwyczaj przerzucamy sie zawodnikami jak workami ziemniakow, ale co do superstarow jest jakas dziwna narracja, ze jak juz trafia do jakiegos (semi)contendera to juz musza tam zostac. 

Są mimo wszystko różnice między byciem gwiazdą Cleveland, a gwiazdą Manhattanu. Ja wiem, że Kyrie nie chciał być giermkiem LeBrona, teraz może też nie chcieć być giermkiem Kawhi, ale nie wiem dlaczego miałby być w związku z tym otwarty na bycie giermkiem Duranta dodatkowo rezygnując przy tym z pieniędzy. Ja tylko odpowiadałem na post, że jeśli w RL Kyrie połączy siły z KD, to u nas też, a u nas jest inaczej i nie wiem po co miałby to robić. Jeśli mamy podejmować jakieś decyzje, to nawet decyzje Kyrie muszą być w miarę racjonalne, bo jak ma mu coś odjebać, to u nas może np iść do Pistons i być tam królem, ale chyba mało kto w to wierzy.

Ja takiej dziwnej narracji nie widzę. Davis zaraz zostanie wytrejdowany z takiego semi-contendera, bo powszechnie uważało się, że Camby nie ma szans go przedłużyć, zaraz może być podobnie z Giannisem, Durant przecież też chyba jest w contenderze, a wiele osób uważa, że odejdzie z Dubs. Jeśli jednak nie ma racjonalnych powodów, żeby ktoś miał odejść, to szukanie ich na siłę wydaje mi się bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakie oferty mial Marcus, ale zaryzykowałem i zamierzam troche potu w wakacje wylac by powalczyc o BIG3 w Kings. Zobaczymy jak sie potocza losy poszczegolnych graczy w realu bo to chyba tez jakiś wyznacznik będzie (czytaj decyzja Brona u nas). A odnosnie tego ze u mnie bylo cicho to wychodze z założenia ze nie ma co sie mocno w te gre angazowac tylko wtedy kiedy jest konieczność i tyle. Wypelnianie skladu weteranami juz bylo i tutaj tez jest możliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LONGER01 napisał:

Moglibyście coś ujawnić bo straszne nudy u nas🙂 Nikt o drafcie nie pisze, finałów konferencji jakby nie było, chociaż pooceniamy wymiany 🙂

Cisza przed burzą ;)

Każdy czeka aż ruszy draft i dojdzie do jego picku, żeby GMom ktoś inny gracza nie podebrał.

Karpik pewnie wybierze Ziona 1min. po północy z poniedziałku na wtorek. Do tej pory musimy się zdać na plotki Wojnara, Zdziśka i Shamsa, który miejmy nadzieję również wrócił ;) Obaczymy, który będzie miał najlepsze sources. W sumie to nasi beatwriterzy mogliby swoje mocki wrzucić - wtedy by się wyjaśniło który ma najlepsze dojścia do klubów odnośnie draftu. 

Odnośnie playoffs - trochę się działo na początku, ale przycichło niestety, a szoda bo to już Finały Konferencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BMF napisał:

@Alonzo, por que...?

Z ciężkim sercem to robię, ale po tym jak zostałem skasowany przez znaczne grono Szanownych GMów w I rundzie playoffs z kontuzjowanymi liderami Celtics, uświadomiłem sobie, że duetem Kuzma/KAT pod koszem nic u nas nie osiągnę. Dnc mnie zamorduje, bo jeszcze nic nie odpisał, ale to chyba będzie najrozsądniejsze rozwiązanie.

Za rok Kuzma będzie RFA i tak czy inaczej czekała mnie ta decyzja co dalej robić z jego kontraktem. Propozycja, którą otrzymałem od Flubera jest bardzo rozsądna. W playoffs nikt u nas Kuzmy nie zauważał pomimo, że nawalał w regularze po 20pkt. Goatami byli Bogdanovic i Beverley.. Taurean Prince daje mi solidną grę po obu stronach parkietu i sądzę że bardziej będzie pasował mi do drużyny. Moim celem nie jest rozsprzedanie graczy po kilku sezonach, a Kuzma z pewnością spodziewać się będzie wysokiego kontraktu, który przy KATie, Mitchellu, Lowrym i Gordonie wpędziłby mnie szybko w problemy z podatkiem. Czy obieram słuszną drogę? Pokaże ten sezon, gdzie liczę na dalszy rozwój graczy. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon mu pokrzyżowały kontuzje, dlatego liczę na to, zrobi progres w swoim CY. Tak wiem, 3 lata różnicy, ale w dalszym ciągu jest na draftowskim kontrakcie i albo obaj z Kuzmą za rok będą RFA, albo za 2 lata Kyle Kuzma będzie FA, choc raczej Fluber go podpisze. Prince powinien być tańszy i łatwiejszy dla mnie do przedłużenia za rok. Liczę na to, że po prostu jest tak niekorzystnie oceniany przez to, że źle wszedł w sezon z powodu kontuzji. Mam nadzieję, że jako systemowy gracz w Nets lepiej się sprawdzi niż w tym przejściowym sezonie w Hawks. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Alonzo napisał:

Z ciężkim sercem to robię, ale po tym jak zostałem skasowany przez znaczne grono Szanownych GMów w I rundzie playoffs z kontuzjowanymi liderami Celtics, uświadomiłem sobie, że duetem Kuzma/KAT pod koszem nic u nas nie osiągnę. Dnc mnie zamorduje, bo jeszcze nic nie odpisał, ale to chyba będzie najrozsądniejsze rozwiązanie.

Za rok Kuzma będzie RFA i tak czy inaczej czekała mnie ta decyzja co dalej robić z jego kontraktem. Propozycja, którą otrzymałem od Flubera jest bardzo rozsądna. W playoffs nikt u nas Kuzmy nie zauważał pomimo, że nawalał w regularze po 20pkt. Goatami byli Bogdanovic i Beverley.. Taurean Prince daje mi solidną grę po obu stronach parkietu i sądzę że bardziej będzie pasował mi do drużyny. Moim celem nie jest rozsprzedanie graczy po kilku sezonach, a Kuzma z pewnością spodziewać się będzie wysokiego kontraktu, który przy KATie, Mitchellu, Lowrym i Gordonie wpędziłby mnie szybko w problemy z podatkiem. Czy obieram słuszną drogę? Pokaże ten sezon, gdzie liczę na dalszy rozwój graczy. :) 

 

Chromol głosowanie, nie znamy się, nie musimy, ważna jest Twoja/Wasza wizja i fun a nie to co ludzie powiedzą.

Nie każdy wygrywa a każdy może mieć z tego dobrą zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qcin_69 napisał:

Fluber po 2 dobrych /bardzo dobrych wymianach - teraz zrobił bardzo słaba - chyba, ze to cześć rozliczenia innej wymiany to spoko - ale czemu Hornets oddają tak interesujący pick - jestem zaskoczony

Myslę że przed fa ten pick osiągnął maksymalną wartość.  To bedzie pick z koncowki drugiej dziesiatki draftu, dostalem w zamian dwa picki w drugiej rundzie, obcialem 3 miliony z wydatkow na ten sezon i ponad 15 z kolejnego. Wymiana jest czescia wiekszej strategii w wyniku ktorej za rok od teraz bede mial pod kontraktami: kennarda, annunoby'ego i kuzmę oraz to co wybiorę w tym i przyszłym roku w drafcie oraz morze pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fluber napisał:

Myslę że przed fa ten pick osiągnął maksymalną wartość.  To bedzie pick z koncowki drugiej dziesiatki draftu, dostalem w zamian dwa picki w drugiej rundzie, obcialem 3 miliony z wydatkow na ten sezon i ponad 15 z kolejnego. Wymiana jest czescia wiekszej strategii w wyniku ktorej za rok od teraz bede mial pod kontraktami: kennarda, annunoby'ego i kuzmę oraz to co wybiorę w tym i przyszłym roku w drafcie oraz morze pieniędzy.

Za rok 3/4 ligi będzie miało morze pieniędzy a Hornets nie będą pewnie nawet w pierwszej 10 wyborów graczy z takim core jaki wymieniłeś no i mam zupełnie inne odczucie co do wartości tego picku - no ale zobaczymy za rok , będę monitorował sytuacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Qcin_69 napisał:

Za rok 3/4 ligi będzie miało morze pieniędzy a Hornets nie będą pewnie nawet w pierwszej 10 wyborów graczy z takim core jaki wymieniłeś no i mam zupełnie inne odczucie co do wartości tego picku - no ale zobaczymy za rok , będę monitorował sytuacje :)

Takiego morza pieniędzy jak Hornets nie będzie miał nikt to raz, zamierzam uderzać w RFA: Ingrama, Murraya, Hielda, Siakama z maksymalnymi umowami, wątpię żebym miał dużą konkurencję pod tym względem.  Typujesz, że ani Pistons, ani Pacers nie zrobią play-offs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fluber napisał:

Takiego morza pieniędzy jak Hornets nie będzie miał nikt to raz, zamierzam uderzać w RFA: Ingrama, Murraya, Hielda, Siakama z maksymalnymi umowami, wątpię żebym miał dużą konkurencję pod tym względem.  Typujesz, że ani Pistons, ani Pacers nie zrobią play-offs?

Nastawienie na RFA jest trochę ryzykowne. Jak któryś z tych graczy w realu przedłuży umowy już w to lato jak np Turner czy Booker w zeszłym roku i u nas dostaną podobną ofertę to mało kto Ci może zostać na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.