Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, MarcusCamby napisał:

Pojawiał się temat i oczywiście, ani Mitchella, ani Townsa nie chciałeś poświęcić. Zresztą do Townsa byłem gotowy dopłacić.

A słusznie! Było pytanie o KATa i Mitchella :) Jednak w Orlando jak wiadomo budujemy kulturę organizacji i mamy nadzieję, że nasze młode Gwiazdy spędzą tu całą swoja karierę. 

Wracając jednak Marcus do Twojej wymiany - mi się podoba. Dostałeś 3 młode prospekty na draftowskich kontraktach i 2 wysokie picki w drafcie. Przy Twoich problemach z wysokim kontraktem Walla, ciężkim do oceny pozostaniem/oddaniem Griffina oraz perspektywą nowego kontraktu dla Hielda to rozsądny kierunek przebudowy, który otwiera Tobie nowe możliwości.

Rozumiem rozczarowanie innych GMów, którzy nie pozyskali Davisa - jest to naturalne, ale Ty musisz zadbać też o finanse Pels, a latem wchodzi ten koszmarny kontrakt Walla.  ;) 

Jak dla mnie bardzo dobry ruch dla Pels. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LONGER01 napisał:

https://hoopshype.com/salaries/miami_heat/2012-2013/

Kto tu grał za minimum? Room MLE to u nas 4,4mln na kogo to starczy?

Czemu dajesz 12-13, a nie z czasu kiedy team był tworzony? Pewnie i w Kings jakiś nowy Mario Chalmers się znajdzie, któremu potem będzie wypadało dać więcej.

A Mike Miller to dead money właściwie przez które BIG3 musiała brać obniżki. Tu Kings dają maksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.. Heat wtedy dla kilku minut Jerrego Stackhousea zwolnili Patricka Beverleya.. 

Obniżki brali dla kontraktu Haslema. Mike Miller zmieścił się ze swoim kontraktem w cap space, ale oczywiście też musiał brać obniżkę. Do Joela mieli pełne prawa Birda. 

Reszta to były faktycznie minima. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarcusCamby napisał:

Czemu dajesz 12-13, a nie z czasu kiedy team był tworzony? Pewnie i w Kings jakiś nowy Mario Chalmers się znajdzie, któremu potem będzie wypadało dać więcej.

A Mike Miller to dead money właściwie przez które BIG3 musiała brać obniżki. Tu Kings dają maksy.

https://www.nba.com/raptors/news/raptors_trade_070910.html

https://www.google.com/amp/s/www.nba.com/amp/cavaliers/news/trade_100710.html

James i Bosh byli pozyskani przez sign&trade a nie przez FA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba ta wymiana Cambiego z jednego, podstawowego względu.

To może być dla Shevcu ( oczywiście nie życzę tego ) piepszone, roczne wypożyczenie za które zapłacił trzema MŁODYMI prospectami i dwoma pickami, lub jak kto woli 5 picków pierwszorundowych.

Czy to jest zła cena za Davisa który dał by nogę za rok? Absolutnie nie. Czy za pół roku Marcus wziął by więcej? Absolutnie nie. Patrząc jeszcze na salary NOP nie dziwie się że nie chciał nikogo z dużymi cyframi. 

Shevcu gratuluje jak i również Marcusowi. Jestem pewien że wycisnął ile się dało. Nie bierze się Gobertów tej ligi jak chce się odchudzać salary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Marcus mógł uzyskać stosunkowo więcej od zespołów, które miałyby większe szanse na przedłużenie Davisa. Pytanie czy były zainteresowane i czy rozmowy były?

Ze swojej strony tylko napiszę, że były negocjacje, choć bardzo krótkie. Embiid i koniec. Uszanowałem taką postawę, bo myślałem, że taka jest cena. Jednak była niższa, choć Marcus jest zadowolony a to chyba dla niego najważniejsze.

Shevcu zagrał vabanq, został z rocznym kontraktem Davisa i może to być bardzo bolesne. Ale szanuję za podjęcie ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakaś bomba - nie podejrzewałbym :wink::wink:

dziwi mnie ze Camby nie poszedł po jakiegoś młodego allstara - a nie chce mi się wierzyć ze nie mógł- Davis mimo wszystko ma/miał u nas zajebiste trade value i spokojnie takiego Beala czy nawet Drummonda (z dopłata od Pels oczywiście ) szło za niego wyciągnąć , ba, idę w ciemno ze nawet takiego Porzingisa szlo luźno pozyskać za Davisa - ruch , no cóż , dla mnie słaby dla Pels i dla Kings, którzy zostają wprawdzie z Davisem i miejscem na maxy ale co poza tym ? 

Jak dla mnie słaby deal dla obu, ale - w co wątpię :wink::wink:- mogę się mylić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Eld napisał:

Patrząc jeszcze na salary NOP nie dziwie się że nie chciał nikogo z dużymi cyframi. 

To już konsekwencja poprzednich ruchów. Samo utrzymanie Hielda z perspektywy nie-PO teamu może już być u nas problematyczne, bo on dostanie 100/4 za rok co najmniej jak zagra dobry sezon, tzn. tak sobie planuję. :P A wtedy samo big3 Wall-Griffin-Hield będzie zarabiać 100-110 milionów.

Pelicans są być może w najgorszej sytuacji w całej grze, bo zapowiada się, że nawet Hornets za rok będą mieli całe puste salary. Sporo pecha, ale...

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BMF napisał:

Pelicans są być może w najgorszej sytuacji w całej grze, bo zapowiada się, że nawet Hornets za rok będą mieli całe puste salary. Sporo pecha, ale...

Aż tak źle? Nie chcę mi się wierzyć, przecież mam trochę tego talentu i picków.

Chyba trzeba poważnie rozważyć oddanie się do dyspozycji zarządu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MarcusCamby napisał:

Aż tak źle? Nie chcę mi się wierzyć, przecież mam trochę tego talentu i picków.

Nie tak zła, żeby nie próbować jej uratować. :)

Shevcu zgodnie z zapowiedziami zrobił kompletny allin i jak piękne są perspektywy zbudowania tam contendera, tak straszą wizje tego co się stanie jak Kings miną się z topowymi wolnymi agentami w lecie. Mi tam przede wszystkim brakuje first rounderów do handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Ale multum mocnych assetów na zrzutkę Walla też mają, a u nas w '20 tankerzy będą mieć może puste salary. To do ogarnięcia akurat jest,

Ta, ale u nas nawet tankerzy kalkulują 1 pick- 1 rok, a Wall to nie jest nawet tykająca bomba - to jest Ganges - gowno nad gownami (nie jedzcie tuńczyków z puszki podpowiada ekspert) - Pelicans zjebali te wymianę , obojętnie co by jie wyrosło z Mamb Bamb, czy Brodgesow- było puszczać w pakiecie z Jaskiem , gdy była możliwość , teraz zostaną pot łzy i zachowany pick 20- słabo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Qcin_69 napisał:

Ta, ale u nas nawet tankerzy kalkulują 1 pick- 1 rok, a Wall to nie jest nawet tykająca bomba - to jest Ganges - gowno nad gownami (nie jedzcie tuńczyków z puszki podpowiada ekspert) - Pelicans zjebali te wymianę , obojętnie co by jie wyrosło z Mamb Bamb, czy Brodgesow- było puszczać w pakiecie z Jaskiem , gdy była możliwość , teraz zostaną pot łzy i zachowany pick 20- słabo 

Powiem Ci, że słabo się orientujesz w rynku albo celowo podbijasz mi cenę :)

Była propozycja puszczenia Davisa z Wallem, ale ja jednak wolę assety. Nie uważam, by zespół bez wielkich perspektyw na przyszłe lata musiał zrzucać Walla na musie. Spokojnie mogę czekać, licząc że wróci na poziomie chociażby takiego Haywarda i gdy ceny rynkowe będą zupełnie inne. To co dziś przeraża, za dwa lata będzie miało zupełnie inną perspektywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.