Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie trzeba na to głębiej patrzeć, bo z tego co pamiętam oskubałeś Elda i pewnie gdzieś to się wyrównuje w tych wszystkich tradeach.

 

Czołem wielkim Magic! Wypije za Waszą pomyślność na Nowy Rok ;)

Oj tam obskubał z drugorundowców i jeden cenny swap 2024 którego nikt nie chciał a ja będę wtedy po kontraktach RW i PG.

 

Ale Eld łyknął przy tym graczy którzy grają i nadal są w NBA, wyżebrał 2M cashu, pozbył się wszystkich skreślonych i zaoszczędził na tym 8M w salary i drugie tyle w podatku :). A to wszystko za najsłabszego w tym trymestrze mojego ławkowicza.

 

Eld nie czuje się oskubany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deal w którym oddałem Collisona pozwolił mi zrobić deal z Eldem (który znacząco schodzi z podatku i pozbywa się 3 martwych kontraktów) i Bogutem.

Za Collisona dostałem Bareę, który będzie idealny jako zmiennik dla Lowrego oraz do końca sezonu mogę zobaczyć, kim jest mój imiennik Trier :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden State Warriors - Brooklyn Nets

 

GSW out: Tyreke Evans, Dewayne Dedmon, Luc Mbah a Moute, GSW 2025 1st*, 4 mln $

GSW in: Serge Ibaka, Nemanja Bjelica

 

BKN out: Serge Ibaka, Nemanja Bjelica

BKN in: Tyreke Evans, Dewayne Dedmon, Luc Mbah a Moute, GSW 2025 1st*, 4 mln $

 

* 2025 - top 6 protected

* 2026 - top 3 protected

* 2027 - bez protekcji 

 

Według mnie ta wymiana nie przechodzi. Pickami można handlować tylko na 7 sezonow w przód i taka protekcja byłaby bardzo prostym obejściem przepisów. Można by np. zastrzec dla picu pick w 2025 r. na 1-29, a wtedy na 95 % trafia do Ciebie unprotected w 2026 (hipotetycznie).

Boston widzę dalej nie myśli o przyszłości. Niepotrzebne ruchy letnie naprawia teraz swapem w 2024 r., czyli do 2025 nie ma żadnego swojego picku lol To jest żenada. 

To co się rzuca w oczy z wymian w nocy, to brak protekcji pickow.

 

Bardzo tanio Kleber.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Boston widzę dalej nie myśli o przyszłości. Niepotrzebne ruchy letnie naprawia teraz swapem w 2024 r., czyli do 2025 nie ma żadnego swojego picku lol To jest żenada. 

To co się rzuca w oczy z wymian w nocy, to brak protekcji pickow.

 

Protekcji picku 2025 nie miałem jak zrobić.

Natomiast Eld co roku ma jakiś pick 1st, czy 2nd round, ale jakiś dopływ młodej krwi będzie. 

Na ten moment nie ma żadnego w 2023 i 2025, ale w 2024 mogą byc 3 (2 2nd). 

Po oczywistej przebudowie zapewne dokona deali oferując cap space i przejęcie niechcianych kontraktów i wtedy obłowi się w picki.

 

Eld zszedł podczas tego tradeu z połowy podatku, a po sezonie uwalnia sie w ogóle od podatku, nie tracąc na jakości drużyny. Walcząc na tu i teraz o najwyższe cele zyskał elastyczność finansową. Zeszedł też z 3 niechcianych kontraktów graczy, których nie ma w NBA.

 

Ja nie do końca rozumiem ruch pacers z matthewsem. Myślałem że pacers maja sie wzmacniać a oddanie matthewsa za lamba to nie jest wzmocnienie.

Tu poza Lambem ,który oczywistym wzmocnieniem jest, dochodzi jeszcze Gortat pod kosz. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protekcji picku 2025 nie miałem jak zrobić.

Natomiast Eld co roku ma jakiś pick 1st, czy 2nd round, ale jakiś dopływ młodej krwi będzie. 

Na ten moment nie ma żadnego w 2023 i 2025, ale w 2024 mogą byc 3 (2 2nd). 

Po oczywistej przebudowie zapewne dokona deali oferując cap space i przejęcie niechcianych kontraktów i wtedy obłowi się w picki.

 

Eld zszedł podczas tego tradeu z połowy podatku, a po sezonie uwalnia sie w ogóle od podatku, nie tracąc na jakości drużyny. Walcząc na tu i teraz o najwyższe cele zyskał elastyczność finansową. 

 

 

Tylko, że pick pickowi nierówny. 

 

Fajnie, że obłowi się w cudze picki (jeśli wgl się obłowi), tylko że nikt bez swojego picku tankować nie będzie, więc będą to po prostu niskie wybory. 

 

A picki Elda to byłaby gwarancja topu (sam byłby kowalem swojego losu).

 

 Z tymi 2 rundami Alonzo proszę nie żartujmy. 

 

Niemniej patrząc jak również lekkomyślnie do picków podchodzisz, nie dziwi mnie, że powyższego nie dostrzegasz

 

Choć u Ciebie można przynajmniej to tłumaczyć młodym core'm. Pytanie jednak czy Towns na pewno podpisze nowy kontrakt. Ja tej pewności bym nie miał.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM ilu graczy wybranych w II rundzie sprzed 4-5 lat jest nadal w lidze?

 

A co to ma do rzeczy? 

 

Jaracie się tymi pickami jak by o to w tej grze chodziło. To nie pokemony ( złap je wszystkie ) a tylko i wyłącznie loteria. Dotyczy też I rund.

 

mhm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu poza Lambem ,który oczywistym wzmocnieniem jest, dochodzi jeszcze Gortat pod kosz. 

Dla mnie Matthews > Lamb. 15 punktów na mecz, 40% za 3. Matthews gra swój najlepszy sezon w Dallas, w końcu się jakoś odbudował po poważnej kontuzji. Nie wiem, jakie dalsze ruchy planują Pacers, ale na ten moment mają Turnera, Randla i Theisa, więc Gortat tam nie powinien nawet parkietu powąchać.

 

Także... Gratuluję kolejnego wzmocnienia:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy?

 

 

mhm

Po pierwsze Misiu jak bym nie myślał o przyszłości to by mnie yebało salary. Po drugie czepiasz się mnie a weź otwótz arkusz i popatrz na picki GSW. Po trzecie co ja oddałem poza swapem? II rundy? Mam liczyć na to że za 5-7 lat wyciągnę Jokica czy Greena? Za 5-7 lat tej gry może już nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mam liczyć na to że za 5-7 lat wyciągnę Jokica czy Greena? Za 5-7 lat tej gry może już nie być. 

 

I za takie podejście wyrzucałbym z gry (choc teraz i tak na to za pozno). 

 

Ty sobie za rok odejdziesz, a syf po sobie pozostawisz. 

Mamy podchodzić do gry w sposób realistyczny....

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I za takie podejście wyrzucałbym z gry (choc teraz i tak na to za pozno). 

 

Ty sobie za rok odejdziesz, a syf po sobie pozostawisz. 

Mamy podchodzić do gry w sposób realistyczny....

 

A nie, że za 7 lat gry nie będzie, co według Ciebie daje Ci prerogatywe do wyjebki na dalsze picki. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I za takie podejście wyrzucałbym z gry (choc teraz i tak na to za pozno).

 

Ty sobie za rok odejdziesz, a syf po sobie pozostawisz.

 

Mamy podchodzić do gry w sposób realistyczny....

Za jakie podejście? Że wolę drużynę na tu i teraz a to kosztuje?

 

Po drugie za 2 lata jak to nie wypali na prawdę wierzysz że nie jestem wstanie przyjąć do salary jakiegoś syfu za Smarta z pickiem?

 

Weź się obudź.

 

Popatrz na GSW. Oni też nie myślą o przyszłości? I na Suns. Ci drudzy za salary space dostali pick I rundy. To że ich teraz nie mam, nie oznacza że ich już mieć nie mogę a Ty wybrzmiewasz tak jak bym już Boston na amen pogrążył.

 

Odpocznij sobie lepiej trochę od tej gry.

Eld wprost przecież napisał broniąc decyzji o oddaniu picku 2025, że ta gra (jego zdaniem) tego 2025 roku nie doczeka. Dla mnie taka polityka to jakiś absurd, sorry.

Nie ja pierwezy wysunąłem tą tezę a jest to jeden z wielu argumentów jakie podnoszę.

 

Coś Was w dupska w nowy rok pogryzło chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczą się okoliczności w tej wymianie bo pierwotnie miało to być połączone z Hensonem przy którym tez aby się go pozbyć dołożyłem 1st rundera.

 

Teraz lekko krytykować wymiany ale zapytam tych co krytykują.

Jeżeli one są tak dla kogoś złe to czemu nie zaproponowaliście minimalnie lepszej i to Wy nie zebraliście plonów?

 

Wszystko zależy od sytuacji.

 

Pierwotnie jak wspomniałem miała to być czworostronna wymiana tuż po tym jak Bogut otrzymał potwierdzenie / dar od Boga / o kontuzji Teletovica i zejściu z sałary po ogłoszeniu przez nba oficjalnie.

 

Eld wraz ze mną słusznie od razu zaatakowaliśmy Boguta.

To była na tamten moment dobra okazja aby wyprzedzić konkurentów po coś co nas interesowało. Wolne sałary aby zejść z gigantycznych podarków w San Antonio i Bostonie.

 

Tylko ze rozmowy trwały w tym dealu 10 dni i postępów nie widać było.

 

W międzyczasie zadbałem o alternatywy z Hensonem ale w momencie tamtych rozmów widząc sałary spurs każdy wysyłał coraz to bardziej bandyckie oferty i tam wszędzie był pick 1st za jakiekolwiek zejście z sałary. / lub dwa/

 

I w takim oto martwym momencie Henson ogłosił operacje i możliwa przerwę do marca.

 

W czterostronnych rozmowach było coraz gorzej.

Dodano sztucznie trochę Carrolla aby sałary się zgadzało ale było dalej niż bliżej. A na stole i tak Bogut nie położył coś co bardzo chciałem i to był mój cel numer jeden.

 

Sam Carroll w spurs wtedy tez miał urazy wiec nie czekałem dłużej i podjąłem decyzje która miała pomoc mi zrealizować wszystkie 3 cele:

 

Zejście z podatku 2018/19

Obniżenie ile się da sałary 2019/20

I zdobycie SF

 

Rozbiliśmy wymiany na dwie równocześnie praktycznie ( negocjowane osobno już) i wcisnąłem guzik start

Tym ruchem uzyskałem jeszcze jeden zysk o którym wcześniej nie miałem pojęcia.

 

Kupiłem sobie spokój i dużo lepszy klimat następnych rozmów bo już sałary było na tyle poprawione ze i podejście partnerów zmieniło się z bandyckiego na umiarkowane ;)

 

A ze w druga stronę poszedł Stanley Johnson ( który w dalszym ciągu jest w orbicie zainteresowania Real spurs) mój cel nr1 ( spadające 3.900.000) oddając dwuletni niezły kontrakt Hensona 2 lata 10.500.000 oraz jeszcze wyszarpnalem 2x2runda 2019 co łagodzi ból po pierwszorundowcu ( obcym Denver na szczęście) sprawia ze jestem bardzo zadowolony.

 

Do pełni szczęścia potrzeba telefonu Popa i s5 w Real spurs w lutym.

 

Alternatyw wtedy nie miałem bo drugi podobny kontrakt do utylizacji Lee nie mógł w momencie całkowitego braku gry być oddany z zyskiem.

Wiedziałem ze lepsza cenę uzyskam później po powrocie Lee do rotacji.

 

W sumie wyszło ze kazdy z 4 GM zrealizował swoje cele i tu owszem Bogutowi z nieba spadło to sałary ale razem z Eldem zdjęliśmy je bardzo szybko z rynku.

 

Jakieś 15 dni przed tym jak pojawił się wpis Tomka o tym ze jest to dostępne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.