Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Z drugiej strony lista talentów jest stała i jak masz jasny cel transferowy to nie czekasz aż się więcej ludzi zbiegnie i ktoś na koniec wrzuci ofertę atomówkę.

 

Jak to w przyrodzie.

 

Suma zysków i strat jest równa.

 

Dzialas z wyprzedzeniem to wyprzedzasz konkurencje.

Przecież te zagrożenia kontuzji gracza przy szybkim zamykaniu sprawy może być wkalkulowane w ciut niższa cenę.

 

A działania w pośpiechu czasem za 5 12sta to tez klepnięcie czasem ciut gorszego deala.

 

Zyskiem natomiast takiej planowanej budowy negocjacji jest relacja GM.

 

Tych wymian będzie sporo u nas i ma to znaczenie.

Ważne aby odpowiednio się przygotować.

Te wczesne oferty to nie taka zła sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej bardzo słabo, Tecowi się wtedy finansowo grubo paliło pod dupką, więc kolader powinien znacznie, znacznie więcej wyciągnąć, bo capspace do przejęcia Ibaki miał wtedy chyba tylko on.

January, skoro tak bardzo Ci się nie podoba tamten deal, to porównaj sobie go z Twoim, który zrobiłeś z którymś wcieleniem shevcu:

 

 

LAL out : Deng, Parsons, Burke, Satoransky, MWP, 2019 WIZ 1st (1-14 protected do 2021 roku, jak nie to WIZ 2022 2nd & WIZ 2023 2nd), WIZ 2017 2nd, DEN 2018 2nd, MIA 2017 2nd (41-60 protected or unprotected in 2018), right to swap 1st round picks in 2019, 2020, 2021

LAL in : Gay, Scott, Tolliver, McDaniels, Afflalo
SAC out : Gay, Scott, Tolliver, McDaniels, Afflalo
SAC in : Deng, Parsons, Burke, Satoransky, MWP, 2019 WIZ 1st (1-14 protected do 2021 roku, jak nie to WIZ 2022 2nd & WIZ 2023 2nd), WIZ 2017 2nd, DEN 2018 2nd, MIA 2017 2nd (41-60 protected or unprotected in 2018), right to swap 1st round picks in 2019, 2020, 2021

 

I dopisz dlaczego mogłeś w tym samym okienku puścić dopiero co pozyskanego Parsonsa w połączeniu z innymi graczami.

 

Możesz też porównać kontrakt w sumie roczny Ibaki do kontraktów Denga i Parsonsaw tamtym momencie i co mógł mieć nabywca Ibaki za niego a co nabywca Denga i Parsonsa z nimi może zrobić do tej pory. I dlaczego to ja jestem ten, który wciska ludziom "złe" kontrakty a Ty robisz uczciwe deale. Tak by było uczciwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wtedy i piszę teraz - to był Twój błąd, że deal tak wcześnie dogadałeś w takim razie.

 

Każdy może powiedzieć przy każdym dealu - sory, twój błąd, można było wyciągnąć więcej. 

 

January, ale nie każdy robi deale za 5 12sta jak Ty. Część GMów woli wcześniej, bo jest więcej czasu na negocjacje i można sobie wtedy planować inne korekty w składzie, mając już wyjaśnioną jakąś sytuację. 

 

Jasne, że na takich dealach czasami wychodzimy lepiej, a czasami gorzej, ale to samo odnosi się do gry poszczególnych graczy w różnych trymestrach. Uroki naszej gry :smile:

 

Najważniejsze, że Kolader jest z dealu zadowolony :smile:

 

Ja nie lubie robić dealów na miesiąc przed, szczególnie w trakcie trwania sezonu i gdy jest między okienkami bo wtedy mamy dużo elementów losowości. Deal był dogadywany po sezonie i rozciągnięty w czasie. 

 

I nie robię syfów w sytuacji, w której z kimś się dogaduje, później następuje pewne zdarzenie i wycofuję się / zmieniam zdanie, chcąc wyrwać więcej. 

 

Tak, miałem dużo wolnego miejsca. Prócz mnie Suns je mieli. I nikt nie pofatygował się aby napisać do mnie. Później (znacznie później) pojawiły się oferty ale szczerze mówiąc to były one dużo słabsze niż to co zostało uzgodnione między mną a Tecu. Więc w tamtym czasie capspace był wart tyle, ile mi zaproponował gm Sixers. Tak, mogłem grać na czas i trzymać to miejsce do teraz. Bo nikt nie zaproponowałby mi lepszej oferty. A czas by leciał. I zdziwię cię. Dostałem ze 3 oferty na moich obecnych zawodników, którzy w opinii forum grają bardzo przyzwoite sezony (Ibaka/Bjelica/Morris, nawet ten Stauskas gra podobny sezon do januarowego McDermotta). 

 

 

Kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi. Ktoś ma do Ciebie jakieś pretensje, że zrobiłeś dobry deal?

Mam oceniać czyjś deal i w związku z tym lizać wszystkich po fiutkach? Nah. A Ty wyskakujesz wielce oburzony, sugerujesz jeszcze wręcz kanty z mojej strony (te teksty o przenoszeniu Parsonsa w 1 okienku - GRALIŚMY WTEDY NA TAKICH ZASADACH! I sam podobne deale robiłeś), co jest bardzo, bardzo nieładne z Twojej strony.

 

Oceniam deal - kolader wyciągnął za mało według mnie w ówczesnej sytuacji i tyle. Koniec historii.

 

Nie chcę lizania po fiutkach, na pewno nie od faceta. Mając propozycje takie a nie inne zdecydowałbyś pewnie podobnie. Ja nie jestem typem człowieka który w co drugim poście reklamowałby "Ej, ludzie, mam f chooy wolnego capspace. Wbijajta do mnie na pewu na negocjacyje." Może tak bym coś więcej ugrał ale nie czuje, bym jakoś szczególnie wdupił w tym dealu. W mojej ocenie deal jest win-win, w ocenie Tecu także i to jest najważniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2) uh. oh. Po prostu nie i to po obu stronach parkietu w drastyczny sposób.

Jeden gracz to aktualnie 36.5% za 3, 56ts% i prawie -24/100 w on/off drugi 41% za 3, 65 ts% i dodatnie (+2/100) on/off.

Bez porównania.

Staty z sezonu 18/19

Gracz A: 3,7PPG, 5,6RPG, 0,1BPG, -21,2 on/off rim protection 72,7%

Gracz B: 3,6PPG, 7,5RPG, 0,4BPG, +10,6 on/off rim protection 59,6%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy znamy casus Tysona (shevu ma uśrednionego ;d - czy tylko z Suns? ciekawa kwestia :P), więc o co chodzi ;d? Stauskas i McD akurat grają w mocnych teamach.

 

 

Chodzi o to ze on/off mocno zalezy od tego w jakich lineupach i z kim grasz i roznice moga byc olbrzymie nawet w przypadku tego samego gracza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale Stauskas po hot początku (ehh ten mecz z Lakers) gra jak wafel troszkę :tongue:

 

Tylko porównujesz środowisko w którym znajduje się McD (jedna z najlepszych ławek w lidze, która niejednokrotnie dała kopa zespołowi do dalszej gry) ze środowiskiem Stauskasa (czyli bardzo przeciętna, by nie powiedzieć słaba ławka). Zamienisz ich miejscami i nagle Nik kot a McD meh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że pomijasz konteks całości. Wycena była taka a nie inna. To że ty wyceniłbyś wyżej nie znaczy że znalazłbyś kupca :smile:

 

 

O, to chyba zamyka (w przenośni żeby mi tu zaraz ktoś nie wyskoczył, że się czepiam i zabraniam rozmawiać :tongue: ) dyskusję na temat większości wycen i wymian. Przynajmniej tych nie do końca oczywistych. Pierwszy lepszy podręcznik do wyceny nieruchomości i definicja wartości rynkowej. Dochodzi kwestia manipulacji wymienionymi tam czynnikami - jak pisze kolader, że mógł przeciągać - ale w gruncie rzeczy sprowadza się to do tego, że Tecu musiałby się na umowę zgodzić. A skąd wiesz, że nie wymyśliłby czegoś innego? 

 

btw taki mały zakulisowy detal. Po pojawieniu się ostatnich informacji medialnych Tecu odpisując mi na PW dodał taki fragment na końcu mniej więcej. Myślę, że się nie obrazi za wrzucenie :smile:

 

"Przynajmniej mam satysfakcję, że kolader wyszedł na tradzie ze mną na +. Nie wciskam kitu"

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez ten deal od poczatku byl ok, tzn. byl taki sobie dla obu alr nie byl na pewno krzywdzacy dla Nets, bo Ibaka to jie jakos wafel , zeby assety otrzymane wraz z nim traktowac jako koncowe w wymianie.

 

U nas panuje jakis kult capspace, co jest totalnym nieporpzumieniem dla mnie, a jak slysze czego niektorzy oczekuja za zejscie z 2/3 milionow na rok to juz w ogole jest zabawne :)

 

Dobdze ze i Nets i 76ers zyskali na tej wymianie. Sam bylem niemal pewny ze Nets jwszcze swoje ugraja na Ibace, choc nie spodziewalem sie ze Serge zagra az tak dobry trymestr w Raptors.

 

Zabawne, ze jeszcze rok temu mialem go u siebie i dealowalem nim z Tecu, a jak robie ewaluacje tej wymiany to chyba moja najgorsza ze wszystkich (w zaaadzie wymienilem Ibake na swap pickow LAL/NYK 19- ktorego juz nie mam btw.) Wiec coz, jesli kogos krytykowac za Ibake to tylko mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez ten deal od poczatku byl ok, tzn. byl taki sobie dla obu alr nie byl na pewno krzywdzacy dla Nets, bo Ibaka to jie jakos wafel , zeby assety otrzymane wraz z nim traktowac jako koncowe w wymianie.

 

U nas panuje jakis kult capspace, co jest totalnym nieporpzumieniem dla mnie, a jak slysze czego niektorzy oczekuja za zejscie z 2/3 milionow na rok to juz w ogole jest zabawne :smile:

 

Dobdze ze i Nets i 76ers zyskali na tej wymianie. Sam bylem niemal pewny ze Nets jwszcze swoje ugraja na Ibace, choc nie spodziewalem sie ze Serge zagra az tak dobry trymestr w Raptors.

 

Zabawne, ze jeszcze rok temu mialem go u siebie i dealowalem nim z Tecu, a jak robie ewaluacje tej wymiany to chyba moja najgorsza ze wszystkich (w zaaadzie wymienilem Ibake na swap pickow LAL/NYK 19- ktorego juz nie mam btw.) Wiec coz, jesli kogos krytykowac za Ibake to tylko mnie :smile:

 

A Barea <-> Vonleh w tamtym sezonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

sorry, ale nie jest moim obowiązkiem tłumaczyć wszystko wszystkim, zwłaszcza, że sam masz odpowiednie narzędzia by sprawdzić "why"

Tyle samo linijek jak i pewnie mniej znaków zajęła by Ci odpowiedź. Ale widac, że okazja do doyeabania się zawsze na propsie.

 

Oj LBS....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.