Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie Matthews > Lamb. 15 punktów na mecz, 40% za 3. Matthews gra swój najlepszy sezon w Dallas, w końcu się jakoś odbudował po poważnej kontuzji. Nie wiem, jakie dalsze ruchy planują Pacers, ale na ten moment mają Turnera, Randla i Theisa, więc Gortat tam nie powinien nawet parkietu powąchać.

 

Także... Gratuluję kolejnego wzmocnienia:)

Wymiana była ustalona w listopadzie jak wyleciał mi Theis i miał dłużej pauzować niż pauzował, myślałem ze się zgubi gdzieś w rotacji bos.

Gortat leci dalej gdzieś w tej chwili, za kolejnego wingmana. także będę miał lamba i wingmana z s5 contendera w Real NBA za matthewsa i 2nd roundera gsw, którego dokładam do Gortata.

 

Pozatym dla mnie Lamb>>Matthews, jest młodszy i bedzie miał znacznie mniejszy caphold.

Lamb tez robi 15ppg w teamie około .500,dokłada prawie 6 zbiórek, owszem nie rzuca tak super za trzy, ale słaby nie jest w tym aspekcie. A w obronie jest imo lepszy.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym dla mnie Lamb>>Matthews, jest młodszy i bedzie miał znacznie mniejszy caphold.

Lamb tez robi 15ppg w teamie około .500,dokłada prawie 6 zbiórek, owszem nie rzuca tak super za trzy, ale słaby nie jest w tym aspekcie. A w obronie jest imo lepszy.

Ja się odnosiłem tylko i wyłącznie do wartości sportowej na tu i teraz. Wiadomo, żę Lamb ma mniejszy kontrakt, łatwiej go będzie zatrzymać, ma lepsze perspektywy na przyszłość itd. Pod kątem przyszłości to jest ruch IMO na plus. Po prostu myślałem, że chcesz atakować play-offs już teraz i planujesz wzmocnienia na tu i teraz, ale widzę, że nie stawiasz wszystkiego na jedną kartę i rozsądnie planujesz przyszłość zespołu, jak dla mnie super:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że pick pickowi nierówny. 

 

Fajnie, że obłowi się w cudze picki (jeśli wgl się obłowi), tylko że nikt bez swojego picku tankować nie będzie, więc będą to po prostu niskie wybory. 

 

A picki Elda to byłaby gwarancja topu (sam byłby kowalem swojego losu).

 

 Z tymi 2 rundami Alonzo proszę nie żartujmy. 

 

Niemniej patrząc jak również lekkomyślnie do picków podchodzisz, nie dziwi mnie, że powyższego nie dostrzegasz

 

Choć u Ciebie można przynajmniej to tłumaczyć młodym core'm. Pytanie jednak czy Towns na pewno podpisze nowy kontrakt. Ja tej pewności bym nie miał.

Ignaś i Eld nieco Tobie wytłumaczyli. Istotny jest tez kontext wymiany, a to było przez naszą 4 wałkowane dość długo.

 

W przypadku Elda sprawa jest jasna - walczy na tu i teraz. Prime Westbrożego nie będzie trwał wiecznie ;)

 

I to nie jest tak, że ja nie szanuję picków - zapytaj o to Boguta, jakie mieliśmy odnośnie picków dyskusje :)

 

Bardzo duża ilość wymian Orlando może wyglądać na chaotyczne ruchy, ale zapewniam, że tak nie jest. 

 

 

Fluber,

Odnośnie dealu Matthews/Lamb:

 

ja nie utrzymałbym Lamba po sezonie, a Ronnie ma na to spore szanse dostając jego prawa Birda.

ja potrzebowałem kogoś doświadczonego na obwód (jako, że tracę tez na Twoja rzecz Collisona) i Matthews przy moim młodym core jest tu idealny.

 

W momencie dealu Luwawu miał jeszcze opcje klubu w kontrakcie na kolejny sezon , czego w rl Oklahoma nie wykorzystała, a u nas ta opcja została podjęta przez Ronniego, ale i tu liczę na jego odnalezienie się w lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja pierwezy wysunąłem tą tezę a jest to jeden z wielu argumentów jakie podnoszę.

Tu nie chodzi o samą tezę, że gra nie przetrwa do 2025, bo może nie przetrwa, a o argumentację pt. "czepiacie się mnie za oddanie picku 2025, a moim zdaniem już wtedy nie będziemy grać". To nie ma prawa mieć ŻADNEGO wpływu na podejmowanie decyzji w grze. Dlaczego? Bo naśladujemy prawdziwą ligę, a NBA do 2025 roku chyba jednak przetrwa.  

 

Ty spowodowałeś, że Boston przez 5 lat może nie mieć swojego picku (dwa 1st roundery od PO teamu?). Po cyrkach Nets nikt w obecnej lidze nie doprowadziłby do takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się odnosiłem tylko i wyłącznie do wartości sportowej na tu i teraz. Wiadomo, żę Lamb ma mniejszy kontrakt, łatwiej go będzie zatrzymać, ma lepsze perspektywy na przyszłość itd. Pod kątem przyszłości to jest ruch IMO na plus. Po prostu myślałem, że chcesz atakować play-offs już teraz i planujesz wzmocnienia na tu i teraz, ale widzę, że nie stawiasz wszystkiego na jedną kartę i rozsądnie planujesz przyszłość zespołu, jak dla mnie super:)

No to sportowo na tu i teraz tez chyba dużo noe odstaje. Jak zbierzesz moje wszystkie ruchy z okienka (jeszcze dwa male wzmocnienia na ławkę się szykują oprócz tego dealu po conleya( to i sportowo i finansowo na przyszłość wychodzę o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o samą tezę, że gra nie przetrwa do 2025, bo może nie przetrwa, a o argumentację pt. "czepiacie się mnie za oddanie picku 2025, a moim zdaniem już wtedy nie będziemy grać". To nie ma prawa mieć ŻADNEGO wpływu na podejmowanie decyzji w grze. Dlaczego? Bo naśladujemy prawdziwą ligę, a NBA do 2025 roku chyba jednak przetrwa.  

 

Ty spowodowałeś, że Boston przez 5 lat może nie mieć swojego picku (dwa 1st roundery od PO teamu?). Po cyrkach Nets nikt w obecnej lidze nie doprowadziłby do takiej sytuacji.

Ale można też budować drużynę na wolnej agenturze. Przykładem są real Heat, którzy nigdy nie szanowali wyborów w drafcie (co mnie irytowało, ale takie podejście do piców ma Pat). 

Eld skromne, bo skromne, ale pewne picki zatrzymuje. U niego juz naprawdę nie wiele trzeba do realnego contenderowania. 

 

W tej wymianie za którą go krytykujecie - nie oddał żadnego pierwszorundowego, tylko faktycznie 2 2nd roundery (+ dwa swapy 1st picków).

Jasne, że ja swój pick 2025 oddałem z myślą o swapie 2024, ale to jest trochę hazard, bo nie wiadomo jaka sytuację będą mieli wtedy Celtics.

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyka oddawania pickow tez nie musi być słuszna.

Owszem lepiej mieć niż nie mieć ale np Pop kisi drafty zawsze i na dłuższa metę z dobrymi wyborami spurs zyskuje ale nieraz w lutym brak było tego ruchu oddania draftu

 

Spurs się chwali za politykę około draftowa ale może kiszenie kosztowało nas tytuły 2002 i 2006?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o samą tezę, że gra nie przetrwa do 2025, bo może nie przetrwa, a o argumentację pt. "czepiacie się mnie za oddanie picku 2025, a moim zdaniem już wtedy nie będziemy grać". To nie ma prawa mieć ŻADNEGO wpływu na podejmowanie decyzji w grze. Dlaczego? Bo naśladujemy prawdziwą ligę, a NBA do 2025 roku chyba jednak przetrwa.  

 

Ty spowodowałeś, że Boston przez 5 lat może nie mieć swojego picku (dwa 1st roundery od PO teamu?). Po cyrkach Nets nikt w obecnej lidze nie doprowadziłby do takiej sytuacji.

 

W żadnym wypadku ta teza nie ma wpływu na moje decyzje. Na moje decyzje głównie ma wpływ teza, że ma team na tu i teraz oraz idąc przykładem Boguta, wyczyszczenie salary=jakiś pick. A jak trzeba będzie to to zrobię. Kiedy będzie trzeba? Jak ta drużyna nie wypali.

 

Już pomijam fakt o tym co pisałem przy okazji swojego pierwszego trejdu, że na drafcie znam się tak jak na chirurgi, czyli wiem, że jest i interesuje się nim prawie w ogóle. Nie znam się.

 

Dodatkowym argumentem że myślę o przyszłości niech będzie ocena tego ruchu poprzez moje salary. 130M już nie bije po oczach tak jak 144M które nie tak dawno temu miałem. Czy się osłabiłem sportowo? W żadnym wypadku bo Morris zaliczył solidny zjazd, a przy okazji udało mi się zneutralizować trzech moich skreślonych gości i pozyskać 2M cash.

 

Z Nets się zgadzam, tylko różnica między nimi a mną jest taka, że oni mieli dziadków w teamie, a ja nie koniecznie mam aż tak stary team. Daje sobie i temu teamowi 2 lata. Jeśli nie wypali to PG nadal będzie miał sporą wartość, podobnie jak Smart czy Nurkić. 

 

RW zagrał jak na niego przystało. PG trochę słabiej ale razem od swoich liderów dostałem dziś solidnego boosta. Do tego nowo pozyskany Nader też bardzo ładnie.

 

Trochę zastanawiające jest grillowanie mnie, głównie przez CM, bo Ciebie BMF rozumiem do czego pijesz, lecz zapewniam raz jeszcze, że to nie miało najmniejszego wpływu na moją decyzję ( że gra przestanie istnieć bo mam nadzieję że nie! ), a nie zająknięcie się słowem o GSW. Przecież oni przyszłościowo z pickami są na podobnym poziomie co ja, gdzie istnieje dość spore prawdopodobieństwo że Durant odwali coś w lato, wypowie umowę i pójdzie legacy na max kontrakcie gdzie indziej budować. Ja mam przynajmniej liderów zabukowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sportowo na tu i teraz tez chyba dużo noe odstaje. Jak zbierzesz moje wszystkie ruchy z okienka (jeszcze dwa male wzmocnienia na ławkę się szykują oprócz tego dealu po conleya( to i sportowo i finansowo na przyszłość wychodzę o wiele lepiej.

Na tu i teraz dużo nie odstajesz, ale jednak moja przewaga jest olbrzymia. Różnica w bilansie miedzy Cavs a Pacers to jest mniej więcej tyle, ile jest między Knicks, a Cavs. Moim zdaniem nie do nadrobienia, bo żeby to nadgonić musiałbyś być nie na moim poziomie, ale sporo wyżej.

 

Sportowo i finansowo na przyszłość zgadzam się, że wychodzisz lepiej. Moja drużyna jest raczej w fazie zwijania się niż rozwoju, ale ostatkiem sił te play-offs powinienem jeszcze zrobić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zastanawiające jest grillowanie mnie, głównie przez CM, bo Ciebie BMF rozumiem do czego pijesz, 

 

A do czego ja pije, że nie rozumiesz? 

 

Dodatkowym argumentem że myślę o przyszłości niech będzie ocena tego ruchu poprzez moje salary. 130M już nie bije po oczach tak jak 144M które nie tak dawno temu miałem. Czy się osłabiłem sportowo? W żadnym wypadku bo Morris zaliczył solidny zjazd, a przy okazji udało mi się zneutralizować trzech moich skreślonych gości i pozyskać 2M cash.

 

Czyli przyznajesz racje, że w wakacje przeszarżowałeś z wydatkami, mimo że się przed tym wzbraniałeś, wyzywałeś, merytoryczną krytykę nazywałeś hejtem itd. 

 

GSW ruchy oceniam fatalnie, w skali naszej gry pewnie gdzieś bottom3. Aktualnie Tomek podobnie jak Ty ratuje się ze swoich złych poprzednich decyzji. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego ja pije, że nie rozumiesz? 

 

Pijesz do picków, które są loterią. Nie lubie hazardu. Pozwól innym mieć swoją wizję. Nie krytykuj a szanuj. Boston powstał z marazmu po zmieniających się GMach. Mam team na tu i teraz i nie zamierzam robić niczego aby sobie to okienko zamknąć bo PICKI!!!

 

 

 

Czyli przyznajesz racje, że w wakacje przeszarżowałeś z wydatkami, mimo że się przed tym wzbraniałeś, wyzywałeś, merytoryczną krytykę nazywałeś hejtem itd. 

 

GSW ruchy oceniam fatalnie, w skali naszej gry pewnie gdzieś bottom3. Aktualnie Tomek podobnie jak Ty ratuje się ze swoich złych poprzednich decyzji. 

 

A jaka moja decyzja była wg. Ciebie słaba? Ściągnięcie Westbrooka dzięki któremu zatrzymałem PG13 było słabe? A może przepłacenie Lou który daje mi solidny scoring z ławki, nie raz w okolicy 30 punktów? A może mój drugi deal z OKC gdzie pozyskałem zajebistego trójkowicza i centra ( Nance i Bogdanović ), schodząc jednocześnie z cyfr? Któryż to mój ruch oceniasz jako fatalny? Przecież w lato podpisałem raptem jednego gracza z FA, a Smart i Nurkić są w bardzo dobrych pieniądzach. 

 

Więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. Celtics mają 13 graczy na gwarantowanych umowach, powinno być chyba 14. 

Muszą mieć po okienku ( i podpisywaniu FA) 14 graczy pod kontraktami. 

 

 

 

Więc?

W RL NBA łącznie są 4 picki w 1 rundzie, które są oddane lub zeswapowane od 2020 roku w górę, Twoi Celtics tutaj mają oddanych lub zeswapowanych 6 picków w 1 rundzie od 2020 roku w górę. Cokolwiek robisz, w RL NBA nikt tak nie robi:) 

 

Ja się tylko boję, że jak Ci nie wyjdzie to zrezygnujesz z zespołu i ktoś, kto to przejmie będzie musiał potem latami to sprzątać:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja się tylko boję, że jak Ci nie wyjdzie to zrezygnujesz z zespołu i ktoś, kto to przejmie będzie musiał potem latami to sprzątać:/

 

To że chciałem rezygnować było powodowane przez zupełnie inne czynniki. Może to głupio wręcz zabrzmi, ale nie mogę się doczekać jak przyjdzie mi się przebudowywać :). Czynniki spowodowane fair grą nie sprawią, że zniknę i nara. Chciał byś :D.

 

Tak jak mówię - draftami nigdy się nie interesowałem. Nawet ostatnim gdyby nie airball i January to bym pewnie za pierwszą 10 nie wyszedł z zainteresowaniami. A w tym roku to wiem tyle o nadchodzącym drafcie, że szykuje się słaby podobno i że jest Zion którego widziałem na paru hajlajtach, ale zapytaj mnie bez sprawdzania o choć by 5 nazwisk to stęknę tylko.

 

Uważam, że jak i w lidze tak i w tej grze może być inna droga budowania teamu. Przecież nie wywalam tych picków za 34 letniego Pierca i Garnetta, tylko za stosunkowo młodych graczy którzy jeszcze długo po tym jak nam lata będą przeskakiwać a w naszej puli picków pojawią się tabelki 2026, 2027 i 2028 będą reprezentować solidną wartość jak i sportową, tak i transferową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą mieć po okienku ( i podpisywaniu FA) 14 graczy pod kontraktami. 

Nom, musi podpisać kogoś Eld, albo wziąć w wymianie.

 

Gdyby Eld nie podpisał Lou, to potem nie musiałby oddawać 1st roundera, swapu, trzech 2nd rounderów za Vucević <=> Bogdanović+Nance+ 3mln oszczędności, a teraz dwóch kolejnych swapów i trzech kolejnych 2nd rounderów, i to z Magic, których core poza Lowrym w 2024 roku będzie wciąż przed 30-tką, za zejście z Morrisa - i nikt by nie krytykował. :] Oddania prawie wszystkich możliwych picków dla oszczędności i wymiany Vucević-Bogdanović i Morris-Nance nie da się obronić.

 

Lou nie jest żadnym difference makerem na poziomie contendera, już teraz widać, że nie warto było mając tak napięte wydatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pijesz do picków, które są loterią. Nie lubie hazardu. Pozwól innym mieć swoją wizję. Nie krytykuj a szanuj. Boston powstał z marazmu po zmieniających się GMach. Mam team na tu i teraz i nie zamierzam robić niczego aby sobie to okienko zamknąć bo PICKI!!!

 

 

 

A jaka moja decyzja była wg. Ciebie słaba? Ściągnięcie Westbrooka dzięki któremu zatrzymałem PG13 było słabe? A może przepłacenie Lou który daje mi solidny scoring z ławki, nie raz w okolicy 30 punktów? A może mój drugi deal z OKC gdzie pozyskałem zajebistego trójkowicza i centra ( Nance i Bogdanović ), schodząc jednocześnie z cyfr? Któryż to mój ruch oceniasz jako fatalny? Przecież w lato podpisałem raptem jednego gracza z FA, a Smart i Nurkić są w bardzo dobrych pieniądzach. 

 

Więc?

 

To sobie zerknij w archiwum z rozmowy, bo wałkowaliśmy temat.

 

A jak Ci się nie chce, to BMF poniżej niejako odpowiedział.

 

Gdyby Eld nie podpisał Lou, to potem nie musiałby oddawać 1st roundera, swapu, trzech 2nd rounderów za Vucević <=> Bogdanović+Nance+ 3mln oszczędności, a teraz dwóch kolejnych swapów i trzech kolejnych 2nd rounderów, i to z Magic, których core poza Lowrym w 2024 roku będzie wciąż przed 30-tką, za zejście z Morrisa - i nikt by nie krytykował. :] Oddania prawie wszystkich możliwych picków dla oszczędności i wymiany Vucević-Bogdanović i Morris-Nance nie da się obronić.

 

Lou nie jest żadnym difference makerem na poziomie contendera, już teraz widać, że nie warto było mając tak napięte wydatki. 

 

Dodałbym, że zbędny również był kontrakt Rondo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, musi podpisać kogoś Eld, albo wziąć w wymianie.

 

Gdyby Eld nie podpisał Lou, to potem nie musiałby oddawać 1st roundera, swapu, trzech 2nd rounderów za Vucević <=> Bogdanović+Nance+ 3mln oszczędności, a teraz dwóch kolejnych swapów i trzech kolejnych 2nd rounderów, i to z Magic, których core poza Lowrym w 2024 roku będzie wciąż przed 30-tką, za zejście z Morrisa - i nikt by nie krytykował. :] Oddania prawie wszystkich możliwych picków dla oszczędności i wymiany Vucević-Bogdanović i Morris-Nance nie da się obronić.

 

Lou nie jest żadnym difference makerem na poziomie contendera, już teraz widać, że nie warto było mając tak napięte wydatki. 

 

W momencie podpisywania Lou ( dla przypomnienia II runda FA ) nadal nie rozstrzygnięty był Nurkić, co stawiało mnie trochę w sytuacji "jasnowidztwa". Niestety poprzednik pozostawił mi raptem 6 graczy pod kontraktami i 8 nazwisk w CAP HOLD ( m.in Lou, PG, RFA Smart i Nurkić, Hezonja, IT ). 

 

Bogdanović i Nance w mojej ocenie razem w pakiecie są warci picku z pierwszej rundy.

 

Dodałbym, że zbędny również był kontrakt Rondo. 

 

:)

 

Już pisałem po co mi Rondo i możesz się cofnąć do moich wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.