Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

W.Johnson . No niezle Jasiek, jeszcze z 3 takie nazwiska i GSW sie rozwiaze w obawie przed potega Lakers.

 

Oczywiacie, jeatem dziwnie apokojny ze najlepsze wymiany zostawiles na koniec, takze czekam na cos wiecej :smile:

 

Śmiechy, chichy, a jak znam Jaśka to z tego jednego seconda wyczaruje na koniec sezonu pick w loterii draftu...

 

Ignazz ładnie poczarował i uciekł z luxury tax, a chyba oddał tylko jednego first roundera. Wciąż ma zespół na PO i do rozliczenia finansowego może czekać już w większym spokoju. 40mln minusu podzielone na dwa za trzy lata to właściwie będzie tylko rok nie tak wielkiej karencji.

Swoją drogą pachnie mi skandalem.

 

BMF zwolnił CJ Williamsa w temacie waiver wire, a teraz posta nie ma i jest trade z jego udziałem.

 

Jasiek nadużył władzy moderatorskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wes Johnson grający drugi najgorszy sezon w karierze został ściągnięty na końcówki do lakers

Notuje 83,3 FT i z marszu poprawia ten element i to znacznie.

To ze w obecnym sezonie jest 4 SF w mocnych na tej pozycji Pelikanach nic nue znaczy

Ja widzę pozytyw wymiany.

 

Wesa znam.

Przynajmniej nie muszę sprawdzać kto to jest Baldwin 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmę za spadającego W.Johnsona (6.1 mln) do 11.1 mln $ spadających jak da mi to jakiegoś typka do gry ;>

Ja nie bardzo widzę kogokolwiek, kogo dałoby się wstawić do takiej wymiany. Iman Shumpert? Nie ma już za bardzo spadających ludzi za 10 milionów do rotacji playoffowego teamu, którzy są dostępni w wymianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowej rzeczywistości.


 


Pozwólcie że się odniosę do uwag GM powyżej.


 


 


#1  Zmiany a gra zespołowa


 


Spurs zrobili liczne ale nie tak rewolucyjne zmiany w składzie patrząc na to z perspektywy filozofii gry i pozostawienia w składzie 3 liderów, dwóch najlepszych rezerwowych i 3 obiecujących prospektów.


Reasumując z najważniejszych dla mnie 7 graczy rotacji oddałem 2.


Na takie zmiany bym się nie zdecydował gdyby nie kontuzje 3 graczy którzy sprawili, ze nie widzę tu aż takiej różnicy w zgraniu bo co chwila się zmagałem z inna rotacją.


 


Zdaję sobie sprawę, że zmiany w styczniu ( lepiej niż 7 lutego) i tak wpływają na jakość gry.


Tylko że sytuacja w spurs była taka że moimi zmianami to przede wszystkim dołożenie nazwisk na ławkę w zamian za pustą ławkę w czasie urazów. To jest trochę inna sytuacja niż zmiana Butlera i Ingrama na powiedzmy Conleya i Gasola.


Gdybym był w sytuacji Bucks czy GSW byłaby kosmetyka a tak to po prostu zmieniłem graczy wplatając w wymiany kontuzjowanych graczy.


 


#2 wiek graczy


 


Spurs bardzo mocno się odmłodzili ale gracze są właśnie w prime bo nowo pozyskani to przedział 26-30


 


zobaczcie


w zamian za:


 


Lee 34 lata


Dragic  33 lata


Carroll  33 


Green  32  


Henson 29


 


przyszli dużo młodsi i oby dużo zdrowsi:


 


Stanley Johnson 23 lata


Len 26 


WCS 26


Clarkson 27


Ross 28


N'Moore 30


Temple 32


 


#3  polityka draftów


 


Jako odpowiedzialny za przyszłość GM w wymianach ostatecznie zyskałem jeżeli chodzi o draft


 


 


ROK         1st       /     2nd


 


2019 DEN +martwy CLIP (lotto), / brak 2nd


2020 SAS CLIP (lotto) /drugie rundy: SAS HOU MIL


2021 jedyny rok bez pierwszej rundy ale /SAS CHI z drugiej


2022 SAS/CLIP, DEN


2023 MIL (top4)/SAS,NY,CAVS


2024 SAS/SAS, DEN,PHI/BOS (worse)


2025 SAS/SAS


 


daje to licząc czarny scenariusz bez niespodzianek: 


 


6/7 pierwsza runda


14/7 druga runda


 


reasumując obecnie za wzmocnienia sportowezejście z salary i młodszy skład posiadam zestaw 6 z 7 pierwszorundowców (bez 2021 które szacuję że będzie wyborem #25-#29) ale w zamian pozyskałem 7 dodatkowych drugich rund. Wybory 2021 CHIC, 2022 CLIP, 2023 CAVS mogą być dosyć ciekawe


 


#4 bonus 


 


 


Dodatkowo bardzo bardzo kibicuję GM Clippers - BMF aby bardzo wysoki wybór w drafcie pomógł mu obrać jedyną słuszną drogę już w lato 2019.


GM.


W lato ma 3 wysokie spadające kontrakty ( Turner Bismack Hill) i jeden koszmarny Dienga co zaorało skład na teraz co daje w raz z Melo 80.000.000 i parę dodatkowych wyborów w drafcie.


Tankowanie u nas jest nudne może rok bierności w aktywności/opisie/samotność w czasach PO  oraz sprzyjające okoliczności sprawią, że drużyna z Los Angeles ruszy na zakupy.


Turnera w lato sam chętnie rozpatrzę, losując jedynkę draftu 2019 i utylizując spokojnie 1 z tych 3 złych kontraktów ( spadające to nie jest przecież dramat) oraz szczera chęć przyjścia Leonarda najbliżej domu w San Diego  sprawi że już za rok to będzie ciekawy zespół a mi wpadnie bonus?


Salary rośnie za rok i oddanie dwóch z 4 kontraktów, dodanie najlepszego prospecta ligii z NCAA i czołowego gracza NBA byłoby najszybszym w lidze odbudowaniem zespołu. Wywiady by były, kwiaty i łzy, kibice na ulicach, ESPN miałby kolejne "Wejście Smoka" vol. 3 a Leonard w dwie godziny był w domu.


I jak patrzę w tabelkę to by się jeszcze jakiś wysoki zmieścił. A Sexton czeka na wzmocnienia.


3% szansy są.....


 


#5 salary:


 


 


gdybać o ekstra pierwszej rundzie można ale na koniec o realiach.


 


Konkrety


 


sezon rozpocząłem na dużym minusie


132.000.000 rodziło zagrożenie przekroczenia o ponad 9.000.000 tax line co sprawiłoby naliczenie 27.000.000 kar i zamknięciu sezonu bajecznym wynikiem 159.000.000 z minus 55.000.000.


 


Co gorsze dwóch graczy których planowałem ruszyć: Henson, Lee miało kontuzje.


Pierwsze rozmowy odbyły się w bardzo nieciekawej atmosferze ale GM spurs zachowując spokój cierpliwie bardzo bardzo szybko rozpoczął kolejne rozmowy.


Pamiętne last minute calls w ostatnim jesiennym okienku gdzie w ostatniej sekundzie nie udało się oddać zdrowego (słowo klucz)  Hensona  nie zostały zapomniane i były dla mnie nauczką.


Dodatkowo zauważyłem pewna prawidłowość w negocjacjach którą zachowam dla siebie.


 


Walcząc o PO nie mogłem sobie pozwolić na czyszczenie składu tylko zrobiłem listę celów. W skrupulatny sposób przeprowadziłem ciężką operację odciążenie salary.


Plan miałem rozbudowany więc sukces poprzedni był tylko zachętą do kolejnych prób.


Mam tę świadomość że bezsprzecznie byłem najczęściej wysyłającym PM w lidze ale i apetyty miałem największe.


Największym problemem w realizacji planu był mój charakter. Preferuję wymiany z osobami z którymi mi się świetnie komunikuje. Tu mam jeszcze miejsce do poprawy - mówiąc w skrócie potrzebuję twardych metod negocjacji. Oddzielenia w dalszym stopniu emocji od biznesu. Pracuję nad tym.


 


Wracając do konkretów


 


132.000.000 ( realnie brutto 159.000.000) żartem nie było.


 


Po serii wymian... efekty?


w nowym roku wchodzę w wydatki


 


113.000.000 już 10.000.000 poniżej tax line z dodatkowo ekstra pozyskanymi 4.200.000 cash insentives. ( pamiętajcie jeszcze o tych 800.000)


 


Na koniec zostawiam sobie najlepsze.


 


Czy oszczędności zrobiłem kosztem jakości sportowej? raczej nie


Przyjęciem złych kontraktów lub starszych poza rotacją graczy? nie


Oddaniem draftów? nie


 


No to chyba zostaje pogorszenie sytuacji za rok bo miałem wiele spadających kontraktów?


 


TEŻ NIE!


 


w lato miałem na 2019/20 wliczając prawie pewne Player Option Dragica 109.000.000$ wydatków na ciut ponad połowę składu co jednoznacznie skreślało mnie ze wszystkich rund na FAM.


Wszystkie ruchy wykonane w tym okresie przywróciło mnie do gry o wyższe cele ( nazwiska) już w to lato bo zamykam wydatki na razie na 90.500.000 czyli kolejne 18.500.000$ oszczędności ( mając na starcie zakładane w lato 109.000.000 i dziury na SG i SF)


 


A przecież spadający Clarkson w lato czy N'Moore to nie są złe kontrakty które tankerzy zbierają za dopłaty. Obaj są bardzo dobrze wycenieni za jakość gry która nie jest wcale taka niska.


 


Resume:


 


nie można mieć wszystkiego bo w wymianach dbałem o druga stronę i nigdzie nie mam wpisanej bandyckiej wymiany - jednostronnej gdzie okradłem partnera.


Mimo tej zasady, która powinna procentować w przyszłości w relacjach i dalszych wymianach.


Mimo tej złotej zasady zyskałem na każdym polu minimalnie ale jednak ( wątpliwe jedynie 1x 1st za 7x drugich ale to się rozliczy w 2021) oraz potężnie zyskałem w salary brutto zysk 50.000.000 krok po kroku dokładając ten 2019/2020 i kolejne 18.500.000.


Zebrałem młodszych graczy ( średnio o 2-3 lata każdy), oddałem kontuzjowanych i nie straciłem na jakości ( też do dyskusji) biorąc WCS, Rossa, Temple, Clarksona, N'Moore'a i najsłabszy Alex Len (s5 Hawks?) za grosze 1,7M $- każdy z nich solidne minuty w rotacji


 


I tu mój komentarz:


 


Drodzi GM-owie


 


jeżeli część z Was widzi w tych wymianach całościowo coś złego ( część komentarzy była negatywna i kręciła nosem część GM)  to czas zmienić chyba grę bo się po prostu do niej średnio nadajecie. Rozumiem próbę teraz "wykorzystania" sytuacji aby obniżać w kolejnym trymestrze bilans spurs ( częściowo pod swoje zyski) ale zwróćcie uwagę na nazwiska kontuzjowane i hierarchię w zespole niezmienną.


liderzy, bilans obrony i ataku, fit pozycji jest porównywalny.


 


W tak słabej wyjściowej pozycji negocjacyjnej z zawalonym salary i pechowymi jeszcze urazami przeprowadzić akcję zima w spurs 2018 to trzeba mieć to coś. 


Widocznie nie każdy docenia. Trudno - nie dogodzę każdemu.


 


Jestem bardzo zadowolony z wymian i wszystkimi GM którzy mieli swój niemały udział w tym łącznym sukcesie gratuluję i dziękuję.


I mam nadzieję, że wszyscy potwierdzicie brak tego pierwiastka "bandyckiego" z mojej strony.


W każdej z wymian spojrzałem na ofertę z drugiej perspektywy.


 


Aby lepiej zobrazować sposobu robienia wymian jakich zawsze unikam musiałbym złamać niepisane zasady i podzielić się niektórymi ofertami które dostałem od niektórych GM.


Oferty skrajnie niekorzystne i jednowymiarowo traktujące samą wycenę składników.


Proszę dajcie spokój z takimi ofertami - jest nas 30 osób równie myślących i kochających te doskonałą grę.;


 


świetny pomysł


 


najlepsza rzecz na Forum All Time


 


bez dyskusji


 


edit: jak powiem mojej dziewczynie, że to pisanie w telefonie przez te dni sprawiło, że zarobiłem ponad 50.000.000$ to chyba wybaczy.


plus to 4.200.000$ cash


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz, jeszcze w sezonie 20/21 będę miał pełny hard cap co najmniej na sezon, ciężko zbudować cokolwiek mając taką perspektywę, dlatego zresztą jak nie trafię Ziona to po sezonie raczej podziękuję. 

Zion to Zion, ale w dłuższej perspektywie, pamiętaj że jest jeszcze w drafcie m.in. Barrett.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic więcej z tymi Clippers nie zrobię, co planowałem, to w 80% zrealizowałem, reszta już jest zależna od szczęścia w drafcie. Poza Zionem nie ma w tym drafcie raczej gracza, którego za rok będę śledzić tak jak teraz Doncicia, Jacksona. Nie ukrywam, że chętnie zmieniłbym organizację, ale to podobno nie wchodzi w grę. Na pewno ani ja, ani inna osoba jako GM Clippers nie będzie aktywna na rynku agentów w to lato. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było małe zamieszanie z waiver wire i liniami lokalnymi w Los Angeles.

 

Dzięki bystremu oku i szybkiej reakcji Cambiego wyszło, że CJ Williams został zwolniony przez Clippers poprzez wpis w temacie waiver wire, po czym miał trafić jednak do Lakers.

 

Zwolnienie gracza jest ostateczne (dlatego zawsze warto je dobrze przemyśleć) i nie robimy wyjątków od tego.

 

Dlatego deal na linii Lakers - Clippers zostaje zmodyfikowany i zamiast CJ Williamsa do Jeziorowców trafia Quincy Acy, a CJ Williams zgodnie z pierwotną intencją trafił na listę zwolnionych.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.