Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, trochę spokojniej dyskutujmy ;) każdy z nas ma inną wizję na swój zespół i dobrze, bo gdybyśmy wszyscy myśleli tak samo, to byłaby nuda ;P jednak też mnie trochę martwi, jak ktoś atakuje bardzo na teraz oddając wybory z dalekiej przyszłości - rozumiem chęć wygrywania, ale trzeba być gotowym na mniej korzystne scenariusze w przyszłości ;)

 

Co do wymian:

- podoba mi się ruch flubera z Collisonem, bo brakowało tego kreatora,

- ruch z Karakanem - ciekawy ;) Qcin ładnie zszedł trochę z kasy i dostałem 2 2nd, a LBS - zobaczymy, jak z Thomasem, by ocenić ;) ryzykowny trochę ruch, ale 2x2nd mogą być tego warte,

- Ronnie niezłe ruchy - Conley, który pomoże w walce o play-offy, Lamb też i w dodatku młodszy od Matthewsa i czekam na to trzecie wzmocnienie ;)

- ruchy Spurs ocenimy po wszystkich ;) Celtics nawet nieźle wybrnęli z tego podatku i trochę się wzmocnili

- Magic - hmmmm... osobiście nie do końca czuję ich ruchy, ale wiem, że Alonzo ma plan ;) jednak w większości wymian powinien wyciągnąć więcej assetów moim zdaniem.

- Pelicans fajny ruch, dużo nie oddali, a Baynes to solidna marka - trzeba teraz tylko czekać na powrót po kontuzji

 

Czekam na więcej wymian, bo wiem, że będą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie podpisywania Lou ( dla przypomnienia II runda FA ) nadal nie rozstrzygnięty był Nurkić, co stawiało mnie trochę w sytuacji "jasnowidztwa". Niestety poprzednik pozostawił mi raptem 6 graczy pod kontraktami i 8 nazwisk w CAP HOLD ( m.in Lou, PG, RFA Smart i Nurkić, Hezonja, IT ). 

Vucević też był warty 1st roundera, obecnie nawet więcej. Do Nurkicia nie miałeś praw?

 

Pisałeś, że wszystkie Twoje kontrakty w lecie są przemyślane, a w trakcie sezonu spokojnie zejdziesz z kilku milionów. Okazało się, że zejście z tych kilkunastu milionów umów kosztowało Cię 1st roundera, dwa i pół swapa, sześć 2nd rounderów. A, abstrahując od samego fitu, wymiana Vucević-Morris na Bogdanović-Nance nawet przed sezonem nie byłaby jakimś sportowym upgradem.

 

Dobrze wiesz, że 32-letni Lou, który gra u Ciebie przy pełnym rosterze pewnie z 18 minut na mecz, nie jest warty nawet połowy tego. Bez tych jego 15 milionów miałbyś ~128 mln w salary po rozmienieniu Gasola. 

 

 

ps

 

A jeszcze co do wartości 2nd rounderów, to średnio utrzymuje się w lidze 30%. No i Kleber (zajebisty w statsach) kosztował jednego, Barea - dwa, Korver - trzy (bo Ashigaru dał jeszcze dwa za Diallo). Dwóch tanich rolesów byś za to dostał do rotacji PO teamu, dwóch z nich trafiło do Twoich konkurentów. 2nd roundery są przereklamowane jeżeli wartość, ale to raczej argument przeciwko ich oddawaniu. :]

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tu i teraz dużo nie odstajesz, ale jednak moja przewaga jest olbrzymia. Różnica w bilansie miedzy Cavs a Pacers to jest mniej więcej tyle, ile jest między Knicks, a Cavs. Moim zdaniem nie do nadrobienia, bo żeby to nadgonić musiałbyś być nie na moim poziomie, ale sporo wyżej.

 

Sportowo i finansowo na przyszłość zgadzam się, że wychodzisz lepiej. Moja drużyna jest raczej w fazie zwijania się niż rozwoju, ale ostatkiem sił te play-offs powinienem jeszcze zrobić:)

Fluber mysle ze porywalizujemy trochę w drugiej części sezonu na dyskusje ;)

 

Bo conley nad batumem to jakby nie patrzeć spory upgrade, a Fultza narazie nie ma co liczyć.

Pamiętaj ze moi maja bardzo dobry II trymestr : Turner, Randle, oraz właśnie Lamb czy Conley.

Zaraz wraca Barton. Będę miał dluuuga ławkę jak wszystkie deale dopne. Ja widzę szanse żeby te 5W odrobić, TymbardZiej ze mamy miedzy sobą do rozegrania 4 mecze chyba . Kent ci wypadł, o tym tez pamietam.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie to i ten deal ze Westbrooka nie jest świetny, bo:

 

Brown na 2-letnim rookie kontrakcie (w tamtym momencie future all-star po obu stronach o bardzo dużej wartości), alexander, dwie 1 rundy, jeden swap 1 rundy, trzy 2 rundy,

 

to jest naprawdę dużo.

 

Ale to się jeszcze broni, bo dzięki temu został George.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vucević też był warty 1st roundera, obecnie nawet więcej. Do Nurkicia nie miałeś praw?

 

Pisałeś, że wszystkie Twoje kontrakty w lecie są przemyślane, a w trakcie sezonu spokojnie zejdziesz z kilku milionów. Okazało się, że zejście z tych kilkunastu milionów umów kosztowało Cię 1st roundera, dwa i pół swapa, sześć 2nd rounderów. A, abstrahując od samego fitu, wymiana Vucević-Morris na Bogdanović-Nance nawet przed sezonem nie byłaby jakimś sportowym upgradem.

 

Dobrze wiesz, że 32-letni Lou, który gra u Ciebie przy pełnym rosterze pewnie z 18 minut na mecz, nie jest warty nawet połowy tego. Bez tych jego 15 milionów miałbyś ~128 mln w salary po rozmienieniu Gasola. 

 

 

ps

 

A jeszcze co do wartości 2nd rounderów, to średnio utrzymuje się w lidze 30%. No i Kleber (zajebisty w statsach) kosztował jednego, Barea - dwa, Korver - trzy (bo Ashigaru dał jeszcze dwa za Diallo). Dwóch tanich rolesów byś za to dostał do rotacji PO teamu, dwóch z nich trafiło do Twoich konkurentów. 2nd roundery są przereklamowane jeżeli wartość, ale to raczej argument przeciwko ich oddawaniu. :]

 

Problemem mogła być chronologia. Oczywiście że pewne rzeczy starał bym się inaczej rozegrać mając wiedzę, co się wydarzy w przyszłości ale helou, nikt nie jest jasnowidzem. Przypomnę, że jak podpisywałem Lou to był on dopiero moim szóstym graczem a ławka nadal świeciła pustkami. I cytat Tomka po II rundzie FA nt Lou: "gruby strzał Celtics ale nie mieli wyjścia". Ja na tamten moment wyjścia nie miałem, tym bardziej że oferty na RFA Nurkića pojawiły się dopiero w III rundzie ( Suns 40/4 ), co też dla mnie nie było zbyt komfortowe. Próbowałem go wypchnąć w snt ale nie przeszło i wtedy by pewnie Gasol został. 

 

Dla mnie 30% to strasznie mało. A o Korvera Cię pytałem ale Portland rzucili gruuubą ofertę wtedy. 

Tak po prawdzie to i ten deal ze Westbrooka nie jest świetny, bo:

 

Brown na 2-letnim rookie kontrakcie (w tamtym momencie future all-star po obu stronach o bardzo dużej wartości), alexander, dwie 1 rundy, jeden swap 1 rundy, trzy 2 rundy,

 

to jest naprawdę duuuuuuuuuuuuużooooooooo.

 

Ale to się jeszcze jakoś broni, bo dzięki temu został George.

 

Nigdy w życiu bym nie uderzył po Westbrooka nie mając prawie pewności że to mi zatrzyma PG13. Gdyby PG13 wtedy odszedł z RL OKC, zapewniam Cię że ani jednego, ani drugiego by nie było teraz w beGM Celtics. Wykorzystałem momentum przyjaźni RW i PG aby zatrzymać tego drugiego. Trejd tamten nie był po RW ale po RW i PG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber mysle ze porywalizujemy trochę w drugiej części sezonu na dyskusje ;)

 

Myślę, że to będzie rywalizacja, który z nas wygra trymestr, bo straty masz olbrzymie. Musiałbyś odrabiać 2,5 wygranej na trymestr. 2,5 wygranej różnicy to jest poziom Wizards do Cavs. Musiałbyś mieć ciut lepszy team od Wizards do końca trymestru, żeby to nadgonić. Bez szans.  Zresztą, ja się przecież jeszcze w stosunku do 1 trymestru także wzmocniłem:)

 

 

Bo conley nad batumem to jakby nie patrzeć spory upgrade, a Fultza narazie nie ma co liczyć.

Pamiętaj ze moi maja bardzo dobry II trymestr : Turner, Randle, oraz właśnie Lamb czy Conley.

 

 

Oczywiście, że Conley to spory upgrade nad Batumem. Lamb nad Matthewsem moim zdaniem to żaden upgrade, ale to może inni się na ten temat wypowiedzą:) 

 

 

Zaraz wraca Barton. Będę miał dluuuga ławkę jak wszystkie deale dopne. Ja widzę szanse żeby te 5W odrobić, TymbardZiej ze mamy miedzy sobą do rozegrania 4 mecze chyba . Kent ci wypadł, o tym tez pamietam.

 

Mi wypadł Kent na 2 tygodnie, ale Ty tego Bartona już w 2 trymestrze ponad 2 tygodnie nie masz, Lamb kontuzjował się dziś w nocy, nie wiadomo, ile opuści. Robisz duże zmiany - też będziesz potrzebował czasu, żeby to się zgrało, mój core zostaje w zespole w całości. Oddałeś dwóch graczy pierwszej piątki, a trzeci ciągle jest kontuzjowany. 5 winów i to nie w całym sezonie, a w 55 meczach nie nadrobisz, jeżeli u mnie nie stanie się coś w rodzaju tego, co się wydarzyło w Bulls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem mogła być chronologia. Oczywiście że pewne rzeczy starał bym się inaczej rozegrać mając wiedzę, co się wydarzy w przyszłości ale helou, nikt nie jest jasnowidzem. Przypomnę, że jak podpisywałem Lou to był on dopiero moim szóstym graczem a ławka nadal świeciła pustkami. I cytat Tomka po II rundzie FA nt Lou: "gruby strzał Celtics ale nie mieli wyjścia". Ja na tamten moment wyjścia nie miałem, tym bardziej że oferty na RFA Nurkića pojawiły się dopiero w III rundzie ( Suns 40/4 ), co też dla mnie nie było zbyt komfortowe. Próbowałem go wypchnąć w snt ale nie przeszło i wtedy by pewnie Gasol został. 

 

Dla mnie 30% to strasznie mało. A o Korvera Cię pytałem ale Portland rzucili gruuubą ofertę wtedy. 

 

Nigdy w życiu bym nie uderzył po Westbrooka nie mając prawie pewności że to mi zatrzyma PG13. Gdyby PG13 wtedy odszedł z RL OKC, zapewniam Cię że ani jednego, ani drugiego by nie było teraz w beGM Celtics. Wykorzystałem momentum przyjaźni RW i PG aby zatrzymać tego drugiego. Trejd tamten nie był po RW ale po RW i PG.

 

Dlatego napisałem, że deal się broni.

 

Choć wydaje mi się, że ten jeden pick 1-rundowy za dużo tu poszło, nawet mając na uwadze nawet to, że byłeś pod ścianą. 

 

Natomiast z racji tego, że tak dużo oddałeś, powinieneś być po prostu w dalszych ruchach bardziej wstrzemięźliwym.

 

Łatwo Ty czy Alonzo piszecie o ryzyku, nie rozumiejąc przy tym, że jednym z waszych (każdego z nas) głównych zadań jest jego jak największe ograniczenie. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trade 76ers - Celtics

 

BOS IN: Beverly, 2r 2021 DET, LEPSZY z PHI/CEL 2r 2024

BOS OUT: Rajon Rondo GORSZY z PHI/CEL 2r 2024

 

PHI IN: Rajon Rondo GORSZY z PHI/CEL 2r 2024 

PHI OUT: Beverly, 2r 2021 DET, LEPSZY z PHI/CEL 2r 2024

 

No i to jest dla Ciebie dobry deal.

 

Dla Tecu gorszy. Rozumiem, że będzie rozdział minut Simmonsa i Rondo i chciał pewnie dodać trochę leadrshipu, ale nie wiem czy chciałbym mieć na miejscu 76ers te ponad 5 mln w przyszłym sezonie na średnim zdrowiu, gdy wydatki czekają. A tu jeszcze 2 runda poszła. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że deal się broni.

 

Choć wydaje mi się, że ten jeden pick 1-rundowy za dużo tu poszło, nawet mając na uwadze nawet to, że byłeś pod ścianą. 

 

Natomiast z racji tego, że tak dużo oddałeś, powinieneś być po prostu w dalszych ruchach bardziej wstrzemięźliwym.

 

 

Tak. Tu się zgodzę, że o jeden pick za dużo i Karpik to świetnie wykorzystał, ale po pierwsze to był mój pierwszy trejd w grze i zrzucam tu trochę na brak swojego doświadczenia, a trochę na to, że Kucio milczał, ja go spamowałem a I runda FA była tuż tuż i czas naglił.

 

A co do ostatniego akapitu to aż solidnie brechnąłem :D

 

 

 

Łatwo Ty czy Alonzo piszecie o ryzyku, nie rozumiejąc przy tym, że jednym z waszych (każdego z nas) głównych zadań jest jego jak największe ograniczenie. 

 

Pisze to GM który ma w składzie Irvinga, Rubio, Leonarda i Goberta :D. Ile oni razem wzięci opuścili meczy w zeszłym sezonie? Ze 150? :D.

No i to jest dla Ciebie dobry deal.

 

 

 

Ten deal zrobiłem dla Ciebie a w drugiej kolejności dla Westbrooka.

 

Już oczyma wyobraźni widzę jak wypuszczam duo Beverly i Smart na Twojego Irvinga i Rubio :D. "evil laugh".

 

A dla Westbrooka bo on nie cierpi grać przeciwko Patrickowi. Normalnie się na brązowo robi widząc go ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze to GM który ma w składzie Irvinga, Rubio, Leonarda i Goberta :grin:. Ile oni razem wzięci opuścili meczy w zeszłym sezonie? Ze 150? :grin:.

 

To było słuszne podjęte ryzyko. Jeżeli chcesz bronić swojego podejścia, uderzając w moje ruchy, to kiepska droga, ale niech inni ocenią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię oceniania po fakcie, ale sporo osób podnosiło już w wakacje argumenty, że przesadziłeś, Eld. Pamiętam, bo sam Ci liczyłem potencjalny podatek, kompletnie to się nie spinało... 

 

30% to 1 na 3 wybory, no, zależnie też od tego, jaki przedział, bo 51-60 to pewnie 15%, a 31-40 to ~45%, nie mam danych, ale tak to mniej więcej wygląda. Te 2nd roundery są sporo warte i wiem to na swoim przykładzie. Tankujesz, masz takiego Bareę, ograny spoko roles, mistrzostwo na koncie, fajny backup, ktoś da Ci te dwa 2nd roundery, bo jest na musiku i mu się backup PG przyda, jak Alonzo, Ty dostajesz dwa 2nd roundery pod jakąś inną wymianę. Zawsze spoko wygląda, jak dokładasz cztery 2nd roundery do wymiany.

Korver poszedł za trzy 2nd roundery, to może taki sobie przykład, bo to dużo. Ale Kleber? Sam się zdziwiłem, to jest tegoroczny król tych takich sobie statsów jak PIPM itd., a poszedł za jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak qfa Karpik wykorzystal?! TO BYL MOJ DEAL przypominam! pick BOS 23 powinien byc w Minnesocie!!

 

Czekam jeszcze na odpowiedz co do braku mozliwosci handlowania graczem przez rok, czy jest to rok kalendarzowy czy draft resetuje ten rok, bo jak sie okaze ze to chodzilo o sezon a nie rok to jiz w ogole zoatalem zerzniety bez mydla przez Dallas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię oceniania po fakcie, ale sporo osób podnosiło już w wakacje argumenty, że przesadziłeś, Eld. Pamiętam, bo sam Ci liczyłem potencjalny podatek, kompletnie to się nie spinało... 

 

 

Żółtodziób. Pewien margines powinien być w ocenie dla "nowego". Główne ruchy były z Kuciem a jego nie można niestety, mimo całej sympatii jak go lubię, zaliczyć do najaktywniejszych. Presja czasu też robiła swoje.

 

 

30% to 1 na 3 wybory, no, zależnie też od tego, jaki przedział, bo 51-60 to pewnie 15%, a 31-40 to ~45%, nie mam danych, ale tak to mniej więcej wygląda. Te 2nd roundery są sporo warte i wiem to na swoim przykładzie. Tankujesz, masz takiego Bareę, ograny spoko roles, mistrzostwo na koncie, fajny backup, ktoś da Ci te dwa 2nd roundery, bo jest na musiku i mu się backup PG przyda, jak Alonzo, Ty dostajesz dwa 2nd roundery pod jakąś inną wymianę. Zawsze spoko wygląda, jak dokładasz cztery 2nd roundery do wymiany.

 

Dlatego licząc na odrobinę farta w tym okienku kiszę pick Pacers 2r na ten draft. Niby Ronnie się wzmocnił, ale Fluber też nie leży, więc mam szansę na 31-40 już w tym roku. Korvera chciałem, ale prio miałem wtedy inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ciekawe co Tecu wymyśli. Tak patrzę na ten deal z Beverleyem i poza wątpliwym fitem, trudno nie odnieść wrażenia, że Tecu ma wiele nazwisk na pierwszych rzut oka fajnych, których realna wartość na rynku jest taka sobie. Nie ma szans, żeby Tecu przedłużył WCS z myślą o zostawieniu go w ekipie, mając Robinsona, jako back-up centra - a WCS dalej wisi na bloku. Jeszcze trochę, i Jackson z Ntilikiną będą mieli naprawdę małą wartość, a z perspektywy contendera ich wartość jest zerowa. Za Beverleya dostał Rondo, którego ze względu na fit i rok dłuższy kontrakt pewnie Eld chętnie oddał. Brak gracza mogącego kreować sobie rzut off the dribble aż razi po oczach fana Sixers. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ciekawe co Tecu wymyśli. Tak patrzę na ten deal z Beverleyem i poza wątpliwym fitem, trudno nie odnieść wrażenia, że Tecu ma wiele nazwisk na pierwszych rzut oka fajnych, których realna wartość na rynku jest taka sobie. Nie ma szans, żeby Tecu przedłużył WCS z myślą o zostawieniu go w ekipie, mając Robinsona, jako back-up centra - a WCS dalej wisi na bloku. Jeszcze trochę, i Jackson z Ntilikiną będą mieli naprawdę małą wartość, a z perspektywy contendera ich wartość jest zerowa. Za Beverleya dostał Rondo, którego ze względu na fit i rok dłuższy kontrakt pewnie Eld chętnie oddał. Brak gracza mogącego kreować sobie rzut off the dribble aż razi po oczach fana Sixers. 

 

wcs to chyba w spurs patrząc po podpisie Ignazza.

 

Jakby poszło za Bertansa to miodzio fit, ale on również w podpisie widnieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.