Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Czekaj Dante na SF? Ostatni sezon pokazał, że sobie kompletnie tam nie radzi już. Teraz to już tylko PF/C i nadzieja, że będzie drugim Tolliverem, który też trochę wrócił z zaświatów.

Zobaczymy jak go Pop ustawi. Może rzeczywiście się wskrzesi. Mnie przede wszystkim chodziło o oszczędności i o wypełnienie tych marnych 8-10 minut. Jak nie to spada po sezonie i tyle.

 

No risk dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę wygrany deal Tangiersa, ale chyba czegoś nie dostrzegam w Harklesie, który jakoś tak nagle poprawił notowania na forum. Jeszcze niedawno hulał jako minusowy kontrakt. Jeszcze pamiętam, że była jakaś afera z Nim, że zaprzestał rzucać za trzy pod koniec sezonu 16/17, by wyrobić się na premie, a przecież grał w PO teamie. Słaba akcja.

Moe mial dobra koncowke sezonu(tak jak caly zespol), a od stycznia robil 48% za 3. Dobry wing do rotacji, ale Rivers pokazal do tej pory wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze do Yabusele wracając. Dostałem za niego dwie oferty. Oferty z dopłatą. Wymiana 1:1 mi bardzo pasowała, tym bardziej że wiemy jak gracze zmartwychwstają u Popa. Jak Pondexter wzbudził zaufanie Spurs to tym bardziej Dante ma okazje się wykazać który coś grał i te 38% za trzy z ławki się przyda na te 10 minut. Mam cichą nadzieję, że w systemowym koszu jednak coś pokaże znów na SF.

 

Generalnie coś kolejnego na skrzydło wpadło.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jestem odosbniony w opinii ale uważam riversa za minusowego gracza, a harklessa nie. Do tego rivers wybitnie nie pasuje do tego ze heat maja potrzebujacych juz pilki oladipo i doncića a klasycznego sf poza harklesssm nie mieli żadnego. Minut na pozycjach 1 i 2 potrzebuja satoransky oladipo doncić redick i wade. Nie widze tu miejsca na riversa chyba ze heat beda grac na 3 guardow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwazam Riversa za minusowego, a w dzisiejszej lidze, gdzie obrony sa nastawione glownie na switche jego ofensywa z lawki moze byc bardzo przydatna. Jak w pierwszych 10-12 sekundach nie wyjdzie set play to ktos musi wykorzystac mismatch i w takiej roli m.in. widzialbym Riversa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vucevic niczym brzydka panna na wydaniu, wrzucany jest wszedzie, ale nikt go nie chce...chlopa za rok w realMagic nie bedzie bo nie beda w niego inwestowac, na rynku tez nie bedzie wielkiego cusnienia na niego, zobaczymy u nas, ale na dzis to oddanie tego Gasola nie bylo chyba nadwyzka, ale i tak Ekd w koncu ten Boston wyprowadzil na prosta bo co chwila sie zmienialo tam myslenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eld ja tez zadam wyjaśnień... młody, z perspektywami w zamian za starego pryka?

 

E tam stary pryk. Zwłoki może póki co z tego Dante ale Pop umie wykrzesać z takich gości ostatnie życie.

 

Ale śpieszę odpowiedzieć na Twoje żądanie. Kasa misiu, kasa. 1M oszczędności + drugie tyle w podatku. Grosz do grosza a i tak czarna doopa. Dobrze, że wciąż mi daleko do Spurs czy Wizards w ujęciu dwuletnim, ale już intensywnie myślę o grudniu i kolejnym okienku. Miałem wyjście albo skorzystać z propozycji Rady w osobie Januarego, że jako żółtodziób mógł bym go sobie przywrócić na stashed ( case z tym, że byłem przekonany o 100% rookie scale a nie 120% ), albo wykorzystać to do ściągnięcia czegokolwiek na koniec ławki do kręcenia ręcznikiem. Były dwie oferty inne jak pisałem, ale za zrzutę jego chcieli II round pick.

 

Wybrałem drugie. RL Boston jest mocno przeładowany na PF.

 

http://www.espn.com/nba/team/depth/_/name/bos/boston-celtics

 

Wiadomo jak Brad rozwija gości, ten jeszcze ma ten środek ciężkości cholernie nisko osadzony i dupskiem to by się i do sejmu wepchał, dodatkowo wali tą trójkę. Nie za dobrze ale to gówniarz jeszcze no ale cóż. Boston dużo wydawał. Padł tego ofiarą. Jak wypali w tym roku no to MarcusCamby wyśle mi faworka w podziękowaniu a ja się rozpędzę i poszukam czegoś twardego.

 

Vucevic niczym brzydka panna na wydaniu, wrzucany jest wszedzie, ale nikt go nie chce...chlopa za rok w realMagic nie bedzie bo nie beda w niego inwestowac, na rynku tez nie bedzie wielkiego cusnienia na niego, zobaczymy u nas, ale na dzis to oddanie tego Gasola nie bylo chyba nadwyzka, ale i tak Ekd w koncu ten Boston wyprowadzil na prosta bo co chwila sie zmienialo tam myslenie...

 

Wczoraj jeden z GMów mi napisał światłą myśl, że jak RL Nets będą dobrze grać, to w zimie mogą po niego uderzyć aby się wzmocnić w walce o playoffs. Nie głupie. Bije się z myślami czy by mu w V turze jakiegoś extension nie zaproponować. W porównaniu do tego co w tym roku fruwało dla wysokich, jego żądania nie powinny być wygórowane. Może to podbije jego longterm value. Choć z drugiej strony może przez ten ruch może stracić główne value, czyli dość spore spadające dolce. Komuś może playoffs odjechać w trakcie sezonu i może będzie chciał się poczyścić przed kolejnym FA. Sam kuźwa nie wiem.

 

Gasola trza było rozmienić. Oszczędziłem na jego trejdzie prawie prawie 5M. +1 na Yabusele. Razem 6M. Gdybym tego nie zrobił miał bym teraz salary na poziomie prawie 147M po wyrównaniu Nukrića. Poza tym bardzo chciałem Morrisa. A Gasol to w wieku 35 lat jest już sporą niewiadomą.

 

Co do ruchów poprzedników nie chce się odnosić ale wciąż nie mogę pojąć czym się autor kierował przy tym:

 

#128 Celtics - Wizards
BOS out: J.Randle, D.Harris, BOS 2019 1st, BOS 2018 2nd
BOS in: L.Williams
WAS out: L.Williams
WAS in : J.Randle, D.Harris, BOS 2019 1st, BOS 2018 2nd
 
No i dziękuję za słowa uznania. Wizja jest realizowana. Ja tam się cieszę, że mimo moich braków w wiedzy o CBA które mocno przeszkadzają w grze ( w przyszłym roku będzie lepiej ), udało się chyba nie mało. Z trochę bezbarwnego teamu na początku FA, gdzie I opcją był Harrison Barnes i 6 typa w rotacji ( SGA, Gasol, Mirotic, Barnes, Hernangomez Jaylen Brown ), udało się zrobić wyrazisty team z Westbrookiem i Georgem, zatrzymać Lou, Nurkica i Smarta, ściągnąć Morrisa i Rondla. Więc przynajmniej teraz mam value pod wymiany o czym dwa miechy temu mogłem pomarzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Eld, ale po tym sezonie będziesz na minusie w rozliczeniu jak nie wygrasz tytułu (będziesz ~20 mln ponad luxury, masz 141 mln na 11 zawodników), a za rok masz już zespół ponad próg salary dla 6 zawodników. Jak sobie chcesz z tym poradzić? 

 

Oddanie Vucevica wraz ze znaczącym zejściem z kasy. Zredukowanie backcourtu w zimie. To główne założenia.

 

123,7M luxury

140,2M mam teraz ( ale pójdzie jeszcze w góre )

9,1M na plus z zeszłego roku

 

140,2 - 123,7 = 16,5M

16,5M x2 = 33M podatku

 

130% SC założywszy liścia w II rundzie play-offs to 132,4M zarobku, przy 156,7M wydatkach. Na minusie 24,3M, z tym że z zeszłego roku jest plus 9,1M, czyli minus na poziomie 15,2M.

 

15,2M minus po dwóch latach jest mniejszym minusem niż mieli po zeszłym sezonie ( tylko jednym ) Clippers ( -47M ), Spurs ( -40M ), Blazers ( -26,5M ), Cavs ( -23,5M ) a podobny do Wizzars ( ktorzy teraz są na 135M a mają tax repater x3 ) czy Memphis.

 

Śmiem twierdzić, że w obliczu trade value i możliwościami jakimi dysponuje aby zejść z cyfr moja sytuacja wcale nie jest aż tak zła. Inni mają większy problem.

 

Wizja kosztuje i do okresu rozliczeniowego będę starał się zamknąć w 135M co wcale nie musi być trudne. Już teraz mogłem odciąć sobie kolejne 5M z salary ale nie lubię robić gwałtownych ruchów sprawiając wrażenie, że stoję pod ścianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finansowe lawirowania walczących o wynik Celtics, Spurs, Wizards i Blazers to będzie dodatkowy smaczek obecnego sezonu ;-)

 

Lecz przyznasz, że najlepiej w tym wszystkim stoi Boston? :smile:

 

Wizards -12M z zeszłego roku + ( - 34,5M ) ten rok ( tax repeater x3 na ten moment ) = -46,5M po dwóch latach

Spurs -40M z zeszłego roku + ( - 19,2M ) ten rok = -59,2M po dwóch latach

 

Jak chłopaki skończą na I rundzie to będzie duże auć. Moje -15M wygląda tu naprawdę przyzwoicie.

 

Blazers -26,5M z zeszłego roku + ( - 8,7M ) ten rok. -35,2M. Ashigaru powinien zrzucić jakimś sposobem raptem niecałe 3M wtedy nie będzie w podatku i nie będzie miał repatera x3.

 

Red flag dla Memphis jeszcze. Minus gruby z zeszłego roku, nie będzie PO więc nie odrobią a nadal mają 112M w salary. Jak w przyszłym roku nie będzie dobrego wyniku przy małym salary to żałoba w mieście Elvisa. 

 

Wielki props dla BMF jak sprząta Clippersów.

 

@edit

 

Podoba mi się jeszcze jak fluber sprząta. 106M a playoffy powinny być więc co nie co odrobi.

 

O bogaczach tych znad zatoki to mi się nawet wypowiadać nie chce. Co oni chcą z tymi całymi dolcami zrobić w wirtualnej grze to ja nie wiem.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finansowe lawirowania walczących o wynik Celtics, Spurs, Wizards i Blazers to będzie dodatkowy smaczek obecnego sezonu ;-)

czekam z wolnym salary po sezonie na wyprzedaz bo niektorzy z checia beda schodzic z kontraktow biorac w zamian rookie ktorzy z czasem beda rfa ;)

Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eld, dla mnie już od grudnia będziesz musiał bardzo poważnie szukać oszczędności, w stylu oddawania Lou za spadający kontrakt etc. To co zrobiłeś to byłyby świetne ruchy w normalnej lidze, u nas są tylko niezłe, bo długookresowo to raczej nie przejdzie. Co być może jest bardziej zarzutem w stronę rygoru regulaminu niż Twoim, ale tak to moim zdaniem wygląda.

 

Załóżmy, że jesteś ~20 mln na minusie po tym sezonie (na ten moment masz payroll na poziomie 144 mln, bo jeszcze trzy miejsca w rosterze do obsadzenia). Masz 115 mln w salary na 6 zawodników. Dajesz Miroticiowi 50/4, i już jesteś na poziomie repeater tax, a masz jeszcze 7 miejsc w rosterze do obsadzenia. Załóżmy jednak, że wychodzisz na zero, ale wtedy będziesz musiał się osłabić. Na sezon 20/21 płacisz 100 mln na czwórkę Nurkic-George-Westbrook-Smart, i masz częściowy hard cap z powodu sezonu 18/19. Zostanie Ci jakieś 25-30 mln na obsadzenie całego rosteru, bo to będzie jakieś 130 milionów (~140 - 20 x1/2). MLE wtedy to będzie poziom 10 mln, więc podpiszesz może dwóch niezłych zawodników. Nie ma dramatu oczywiście, ale tendencja jest chyba oczywista.

 

Myślałem, że za Gasola weźmiesz nawet przeciętną młodzież i/lub średnie picki, a wziąłeś dwóch graczy na spadających umowach, których już na pewno nie przedłużysz. To mocno ogranicza ich wartość. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eld, dla mnie już od grudnia będziesz musiał bardzo poważnie szukać oszczędności, w stylu oddawania Lou za spadający kontrakt etc. To co zrobiłeś to byłyby świetne ruchy w normalnej lidze, u nas są tylko niezłe, bo długookresowo to raczej nie przejdzie. Co być może jest bardziej zarzutem w stronę rygoru regulaminu niż Twoim, ale tak to moim zdaniem wygląda.

 

Załóżmy, że jesteś ~20 mln na minusie po tym sezonie (na ten moment masz payroll na poziomie 144 mln, bo jeszcze trzy miejsca w rosterze do obsadzenia). Masz 115 mln w salary na 6 zawodników. Dajesz Miroticiowi 50/4, i już jesteś na poziomie repeater tax, a masz jeszcze 7 miejsc w rosterze do obsadzenia. Załóżmy jednak, że wychodzisz na zero, ale wtedy będziesz musiał się osłabić. Na sezon 20/21 płacisz 100 mln na czwórkę Nurkic-George-Westbrook-Smart, i masz częściowy hard cap z powodu sezonu 18/19. Zostanie Ci jakieś 25-30 mln na obsadzenie całego rosteru, bo to będzie jakieś 130 milionów (~140 - 20 x1/2). MLE wtedy to będzie poziom 10 mln, więc podpiszesz może dwóch niezłych zawodników. Nie ma dramatu oczywiście, ale tendencja jest chyba oczywista.

 

Myślałem, że za Gasola weźmiesz nawet przeciętną młodzież i/lub średnie picki, a wziąłeś dwóch graczy na spadających umowach, których już na pewno nie przedłużysz. To mocno ogranicza ich wartość. 

 

Wiem BMF. Doskonale sobie zdaję z tego sprawę dlatego napisałem Ci powyżej to:

 

Oddanie Vucevica wraz ze znaczącym zejściem z kasy. Zredukowanie backcourtu w zimie. To główne założenia.

 

Mirotic niestety jest wielką niepewną u mnie, bo cap hold na niego w przyszłym roku to nie bird więc takich pieniędzy ode mnie zapewne nie dostanie. A nawet jeśli to niektórym nie będzie to trudno przebić. Regulamin rzeczywiście jest rygorystyczny w tej kwesti, ale nie traktuję tego jako wadę i proszę nie traktować jako użalanie się. Powiedzmy, że jest 8 GMów którzy mają dość spory finansowy problem, ale za to 21 jakoś sobie z tym radzi więc samo to pokazuje, że regulamin działa. Ten jeden brakujący to GSW, ale oni przez pozycję RL NBA są po prostu poza konkurencją. Oczywiście sam regulamin wymusza pewne działania w postaci np "idziesz all in w jednym roku, ale później musisz lizać rany przez dwa", ale taki tego urok i to jest fair. Nikt mi nie kazał ściągać Westbrooka, ale jeśli bym tego nie zrobił to by mi George za darmo uciekł więc pewne działania były dla mnie oczywiste. Można oczywiście też było wszystko pogonić i tankować, ale jak niby jak mój pick 2019 został oddany z Randlem za spadający kontrakt Lou którego aby zatrzymać musiałem przepłacić, a inne cenne lotto picki już dawno zapuściły korzenie w drużynach które je mają. Pick Clippersów, Toronto, Sacramento czy Nets są nie do wyciągnięcia. 

 

Trochę nadziei jest też w przyszłorocznym wzroście salary do 109M, gdzie ustawi to podatek na poziomie prawie 131M. Do tego dużo, a w zasadzie wszystko zależy od wyniku sportowego. Logicznym jest, że jeśli będzie mega klapa, to towarzystwo trzeba będzie rozgonić.

 

Wracając do Gasola zdziwił byś się ile ofert za niego było. Rozgłaszając na lewo i prawo dostałem dwie oferty i jedno zapytanie, gdzie rozmowa skończyła się po dwóch postach. Spadające - owszem. Dlatego Vucevic pewnie poleci dopiero w zimie/draft day jak komuś playoff odjedzie i będzie szukał spadających 13M. Chyba, że niektórzy GMowie wrócą do gry i zaczną wiadomości czytać to wtedy się sytuacja może zmienić.

 

Natomiast co do samego Morrisa. Skoro Mirotic jest bez birdów, a Morris rozpocznę rozmowy z nim o extension. Jest niżej wyceniany od tego pierwszego i lepszy już nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eld, z Vuceviciem masz czas do trade deadline. :smile:

 

Będzie śmiesznie i przewrotnie, jak Clippers w czerwcu dostaną jakiś dobry pick za wzięcie 10-12 milionów na rok. :tongue:

 

Do 7 lutego jeszcze czas.

 

Choć na priv to Ci pomogę się osłabić jeszcze trochę przed draftem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.