Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

5 2nd round picków za K. Korvera?

Bardzo dużo, bardzo, zwłaszcza, że Portland powinno raczej myśleć o tym jak zejść poniżej luxury tax, bo będzie repeater.

 

Zespół fajny, ale na jak długo starczy pary a później picków może Ashigaru żałować. Ale gratuluję uporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ashigaru ceni go wyżej od 2nds ;-)

Ale tam też Korver przeszedł, dobre wzmocnienie Blazers.

Na chwilę obecną Diallo jest wart więcej niż 2nd r pick z końcówki draftu. I faktycznie w związku z tym bardziej ceniłem Diallo niż taki pick, co nie jest złym ruchem. 

 

Wszystko fajnie, ale według mnie dużo w rotacji Blazers się nie zmieniło - Bareę zastąpiono Korverem, a Acy'ego - Diallem. Według mnie oczywiście zmiany na plus dla Blazers, choć sporo oddali - za rok ten kontrakt Korvera może wadzić, ale przed tym trade'm mieli tak samo szeroką rotację chyba ;P

No Korver >> Barea przy obecnej sytuacji obu zespołów w których grają Ci zawodnicy. Diallo >> Acy bowiem Malijczyk chociaż będzie grać, a o Acym tego powiedzieć nie można. Więc jest to upgrade zespołu. Korver jako 3&D, Diallo jako zawodnik który może uzupełnić takich zawodników jak Kaminsky czy Muscala. Więc cel został osiągnięty - wzmocnić skład. Cena na papierze - 5 picków... Ale picków z drugiej rundy z czego pewnie 3 lub 4 z drugiej połowy drugiej rundy, z czego tylko jeden pick ceniłem dość wysoko. Więc wcale nie tak dużo, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. 

 

5 2nd round picków za K. Korvera?

Technicznie to nie tak. Diallo to jeden pick 2nd r, zejście z umowy Aciego drugi. Za Korvera oddałem 2nd r Boston, Miami i Minnesota. Czyli jeden potencjalnie niezły pick i dwa picki z drugiej połowy drugiej rundy. Szansa, że zawodnicy których LA Clippers wybiorą i osiągną poziom Korvera czy Diallo jest niewielki, nawet nie jest pewne czy będą w ogóle grali w NBA. Poza tym nie łudziłem się, że znajdę tam zawodnika jak Draymond Green, Isaiah Thomas czy Manu GINOBILI(!). Bardziej więc ceniłem tych dwóch zawodników, przy moim obecnym składzie, niż właśnie te picki... Co nie jest chyba jakimś szaleństwem?

 

Trade z typu win-win, bo obie strony otrzymały co potrzebowały. 

 

Poza tym jeżeli chodzi o głębie składu, to faktycznie chyba mój team jest lekko niedoceniany. Lillard/Brongdon/Napier to mocna ekpia na rozgrywkę. Korver/Ellington/Selden każdy ma dobrą pozycje w zespole i potrafią zdobywać punkty, a co do Seldena to przy składzie Grizz może nawet grać w s5 lub jako pierwszy z ławki. Ferguson też może dostać więcej minut, w związku z tym, że nie ma już Melo. Na pozycji 3 - 5 też jest w czym wybierać: Tucker, Aminu, Kaminsky, Muscala, Ferguson, Diallo i oczywiście Al z Dre. Liczę, że Muscala będzie grał fajne minuty w rotacji Sixers, Frank pod nieobecność Howarda też powinien grać więcej i kręcić lepsze staty. Ze strony Ala i Dre spodziewam się sezonów podobnych do tego co pokazali ostatnio, a nawet więcej, zwłaszcza od Dre.

 

Faktem jest, że PTB jest znacznie mocniejszą ekipą tutaj, niż w RL i myślę, że spokojnie (nawet przy kontuzjach) mogę zaklepać sobię miejsce w play-offach z wiarą na bardzo dobry run, pomimo utraty tych picków z 2nd r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie jestem aż takim fanem twojego składu to trzeba przyznać ze ruchy które zrobiłeś ( nie pamietam kiedy przejąłeś zespół ) są takie classy.

 

Takie Ptb w Realu byłoby dużo mocniejsze i to zarówno patrząc na zestaw liderów jak i glebie.

 

To jest właśnie zastanawiające bo bawimy się trochę w to i mam wrażenie ze więcej zespołów ma lepszy w beGM skład niż w realu.

 

Może zrobimy szybkie zestawienie kto lepiej wypada.

 

Jak dla mnie to:

Wspomniane blazers nyk Denver czy moje spurs to na pewno

Tych ekip jest sporo a przecież nie dodaliśmy talentu znikąd

Suma powinna wyjść na zero a mi tak na oko nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to:

Wspomniane blazers nyk Denver czy moje spurs to na pewno

Tych ekip jest sporo a przecież nie dodaliśmy talentu znikąd

Suma powinna wyjść na zero a mi tak na oko nie wychodzi.

Tylko że u nas jest łatwiej pozyskiwać talent niż w real nba. Jest znacznie więcej drużyn które zostały zaorane strasznie jak Toronto, Clippers czy Minnesota. Gracze którzy mieli jakiś talent z tych zespołów wzmocnili resztę ligi.

 

Poza tym wydaje mi się ze u nas Gm są odwazniejsi w swoich ruchach i bardziej skrajni. Wynika to pewnie z tego że nie boją się o utratę pracy :)

 

W mojej opini chyba drużyna która najbardziej różni się od real nba to Orlando Magic. Mitchell i Kat to gwarancja dobrych wyników przez lata.

 

Moje Bulls też ma 2 all starów, 2 młodych z potencjałem oraz Hassana który mam nadzieję przypomni sobie za co dostał ten kontrakt. Zatem to chyba trochę lepiej niż Lavine i Parker którzy są w real Bulls :)

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Bardziej dziwi mnie oddanie Harklessa przez Heat.

Dla mnie to kompletnie niezrozumiała decyzja. W Heat jest Oladipo z Redickiem i Satoransky z Wadem, no i jest Doncić, który docelowo będzie raczej rozgrywającym niż niskim skrzydłowym, niby jest też Galloway, no i teraz doszedł Rivers. Ojeleye powinien grać za Youngiem. Właściwie Heat są w tej chwili bez sensownego SF-a i chociaż w NBA pojawiają się dziwne lineupy z 3 guardami, jak np. w Blazers to i tak ten ruch jest strasznie dziwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eld nie dość, że wyszedł z wymianą to jeszcze ja znany jestem z miękkiego serca i zacząłem się upewniać czy na pewno tego chce sugerując mu, że to kiepski deal.

 

Mam nadzieję, że Dante wróci do formy z sezonu 16/17 i da trochę radości Celtics. U Popa to możliwe. W Nets zaczynał mieć przebłyski, bo w Pels był w ostatnim sezonie totalną kulą u nogi.

 

Nie mam pojęcia co będzie z Yabusele, ale przygarnięcie go nie wiążę się z żadnym ryzykiem. A jakiś tam potencjał ma, dobre warunki i przyzwoity rzut.


Dante jest spoko. I za 3pt w miarę rzuca, i zagrał 73 meczy w ostatnim sezonie. Taki spoko weteranik za minimum co u nas by poszedł w III lub IV turze. Poklei mi rotacje na niskim skrzydle za PG13.

 

Czekaj Dante na SF? Ostatni sezon pokazał, że sobie kompletnie tam nie radzi już. Teraz to już tylko PF/C i nadzieja, że będzie drugim Tolliverem, który też trochę wrócił z zaświatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doncic bedzie gral umownie na SF i z tej pozycji bedzie glownym kreatorem, ball handlerem. Nic nowego w sumie ;]

No ale ile 19-letni biały rookie z Europy może grać MPG w 82-meczowym sezonie w NBA? A poza nim nie masz absolutnie nikogo, a i Doncić to przecież taki trochę fake SF

 

 

 

Semi to rezerwa na SF/PF, a ta pozycja bedzie jeszcze wzmacniana.

Z tego co oglądałem Celtics, to on tam grał raczej na PF, nie na SF. 

 

Zresztą zacznijmy od tego, dlaczego uznałeś, że bardziej potrzebujesz Riversa niż Harklessa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rivers jest lepszy od Harklessa i jeszcze spada po sezonie, a Harkless zajmuje 11 baniek. Gdzie tu zdziwko?

 

Rivers może grać fałszywego PG.

 

Ja tu widzę wygrany deal Tangiersa, ale chyba czegoś nie dostrzegam w Harklesie, który jakoś tak nagle poprawił notowania na forum. Jeszcze niedawno hulał jako minusowy kontrakt. Jeszcze pamiętam, że była jakaś afera z Nim, że zaprzestał rzucać za trzy pod koniec sezonu 16/17, by wyrobić się na premie, a przecież grał w PO teamie. Słaba akcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semi zdecydowanie lepiej radzi sobie na SF, a Harklessa bardzo lubie, ale jego kontrakt byl troche niewygodny.

 

Jak juz wyzej wspominalem ,,pozycja SF” bedzie jeszcze wzmacniana

 

Nie mogę się doczekać, niemniej podoba mi się, że trochę się osłabiasz kosztem uwolnienia dodatkowej kasy na wolną agenturę 2019, bo dzięki temu moje szanse na play-offs rosną:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.