Skocz do zawartości

Sezon 2013/14 Liga II


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, napisze dlaczego zaproponowałem, i pewnie z tych względów został trade zaakceptowany przez 2-gą stronę

 

Melo, wiadomo, u mnie poprawia PTS i FT, obrywam w reb i oczywiscie trace głebie składu.

 

Menelage na ten moment był fatalny reb, blk, fg. W zamian za Melo dostaje 3 starterów:

- marion - idealny gracz do roto (rank 32 w zeszlym roku, pewnie z top 40-50 w tym) - dobre reb, stl, swietne % (fg i ft), malo TO,

- marcin - reb + blk + FG ( w PY rank ok 80, 2 lata temu 22), spory upside po tradzie + contract year

- nick young - starter w lakers (nawet po powrocie kobiego) - rekompensuje strate pkt i 3pt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie, stalo sie. damian lillard opuszcza klekoty i wybiera sie do Benona.

 

Lillard + B. Lopez + Hendersona za P.Gasol + J. Lin + Waiters + Blatche

 

Tak to wyglada. Co to daje? Przede wszystkim poprawe w zb, as (oby Lin gral, ale Gasol tez ladnie tu pomoze no i od grudnia jest tez Burke), stealsach. Oslabiam sie przede wszystkim w fg, ft oraz pts.

 

A Benon mocarna pake stworzyl tym samym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie, stalo sie. damian lillard opuszcza klekoty i wybiera sie do Benona.

 

Lillard + B. Lopez + Hendersona za P.Gasol + J. Lin + Waiters + Blatche

 

Tak to wyglada. Co to daje? Przede wszystkim poprawe w zb, as (oby Lin gral, ale Gasol tez ladnie tu pomoze no i od grudnia jest tez Burke), stealsach. Oslabiam sie przede wszystkim w fg, ft oraz pts.

 

A Benon mocarna pake stworzyl tym samym

Nigdy nie skumam niektórych trejdów. Trzech grajków będących filarami swych drużyn (no dobra Hendo półfilarem) za Gasola, który jest niewiadomą, Lina, który zaraz może stracić miejsce w składzie, Waitersa, który jest leszczem (Top150) i Blatchego, który w Nets będzie wąchał parkiet od przypadku do przypadku.

W każdym razie trójka oprócz Gasola jeszcze w listopadzie może zasilić waivery. I jakbyś za to dał samego Lillarda z Hendo, to luz. Ale razem z Brookiem?

 

Wychodzi mi, że najbardziej zyskujesz w stilach, ale za to tracisz w sześciu kategoriach, w tym w FT% bardzo dużo (choć to akurat cię najmniej boli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się nie znam ale bardzo słaby trejd......

 

 

 

z jednej strony

tu nawet Henderson jest możliwie że lepszy w produkcji od Blatche'a

Lopez > Gasol ( ale tu mozna dyskutować jak ktos wierzy w lakers)

Lillard >>> Lin

 

rozumiem korekty bo to część zabawy ale błagam niech ktos pomoże mi to zrozumieć.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

może się nie znam ale bardzo słaby trejd......

 

 rozumiem korekty bo to część zabawy ale błagam niech ktos pomoże mi to zrozumieć.....

 

Mimo tego, ze w tym roku jestem członkiem bandwagonu "Pau Gasol wraca do czołówki roto", to ten deal mi sie w pale nie mieści.

Jak dla mnie Klekoty właśnie wyrwały sobie ostatnią szansę na przywitanie III ligi za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie skumam niektórych trejdów.

może się nie znam ale bardzo słaby trejd...... ale błagam niech ktos pomoże mi to zrozumieć.....

ten deal mi sie w pale nie mieści.

A mnie dziwi co w Was wstapilo by tak ekstremalnie reagowac na niemal kazdy wiekszy trejd...

Po jednej stronie wymiany sa gracze, ktorych czeka regresja, a po drugiej wrecz przeciwnie.

Czyli wystarczy miec dobra opinie o sezonach jakie beda miec Gasol, Lin i Waiters by deal mial jak najbardziej sens.

Jak domniemam Karl ma wlasnie taka opinie to go klepnal...

a z Waszych wypowiedzi wynika, ze powinien byc jakis consensus w wycenach zawodnikow... i kazdy kto smie twierdzic inaczej jest idiota. Poniewaz cala gra sie opiera na roznicach w opinii to sie z tym mocno nie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten deal widzę mniej więcej tak:

 

Lopez vs Gasol - tu trzeba, może według niektórych na siłę, postawić znak równości. Gasol ma znowu być starym Gasolem i siać zniszczenie, a Brook dostał w drużynie bardzo solidne jakościowo wsparcie, więc jego statystyki lepsze nie będą, a już w tej chwili Pau pod względem zbiórek i asyst zjada Lopeza na śniadanie. Dodatkowy + po stronie Hiszpana za PF przy nazwisku.

 

Henderson vs Waiters - jak już teraz niektórzy widzą w Dionie potencjalnego FA, to powodzenia. Ja osobiście wolę jego, niż Geralda i jeśli chodzi o ten element dealu, to na tą chwilę biorę Diona spowrotem bez mrugnięcia okiem. Hendo ma 26 lat i lepszy już nie będzie, Dion to 22-latek, który nadal się rozwija, a już w zeszłym sezonie, pomimo problemów z kontuzjami pokazał na co go stać.

 

Lillard vs Lin i Blatche - tu można powiedzieć, że zyskałem... Ale czy aby na pewno? Lin, jeśli jednak na niego postawią, a na to raczej wygląda, to ustępuje Damianowi pod względem ilości zdobytych puntków i rzuca mniej trójek. Zbiórki i asysty zbliżone, a jeśli chodzi o ilość bloków i przechwytów w stosunku do ilości strat, to tutaj jest spory upgrade. Jako dodatek poszedł Blatche i według mnie to jest gracz na około 25min/g, jako backup Lopeza i Garnetta. przy b2b wskakuje do s5. Wiem, że jest tam jeszcze AK47, ale nie będą zajeżdżać raczej weteranów, a Rosjanin, to i tak bardziej SF. Andray, pomimo, że nie jest to zawodnik na s5, to za robienie z niego FA na tym etapie powinno się karać. Sezon zweryfikuje...

 

Abyście nie zrozumieli mnie źle, to nie mówię, że ja na tym dealu straciłem. Nie... Mi się deal podoba, bo elementy mniej pewne zastąpiłem pewniejszymi (patrz Lillard vs Lin) i odrobinę podreperowałem FT% i TO, ale tracąc jednocześnie trochę REB, AST i ST. Deal mi osobiście kontrowersyjny się nie wydaje. Jedynie do podwyższonego elementu ryzyka po stronie Karla można mieć zastrzeżenia.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po jednej stronie wymiany sa gracze, ktorych czeka regresja, a po drugiej wrecz przeciwnie.

Zgoda. Tylko z tego co widać strony po których dojdzie do regresji i owego "wręcz przeciwnie" stanowią przedmiot dyskusji :-)

 

Czyli wystarczy miec dobra opinie o sezonach jakie beda miec Gasol, Lin i Waiters by deal mial jak najbardziej sens.

Wybacz wiLQ, ale nie traktuj nas jak skończonych debili ktorzy nie sa sobie w stanie wyobrazić powodów dla których ktoś akceptuje wymianę. One są standardowe i wspólne dla wszystkich (poza jakimiś ekstremalnymi masochistami ktorzy po prostu chcą cierpieć).

To co nas dziwi to podstawy takiej a nie innej oceny.

I wiesz - idąc torami Twojej argumentacji moge sobie wyobrazić bronienie wymiany Duranta za Nicka Collisona, bo przeciez wystarczy, ze Kevin wykona regresje do sredniej, a Nick wręcz przeciwnie. Come on!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hendo ma 26 lat i lepszy już nie będzie

A to bardzo interesująca koncepcja. Dość nowatorska, więc jeśli chciałbyś coś dodać o powodach dla których 26-latek nie moze sie poprawić, a ziutek o 4 lata młodszy nieomal nie ma innego wyjścia, to bylbym Ci dozgonnie wdzięczny :-)

 

 

Lillard vs Lin i Blatche - tu można powiedzieć, że zyskałem...

Aha. A ktorys z nich juz nie moze sie poprawic, w przeciwienstwie do tego drugiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo interesująca koncepcja. Dość nowatorska, więc jeśli chciałbyś coś dodać o powodach dla których 26-latek nie moze sie poprawić, a ziutek o 4 lata młodszy nieomal nie ma innego wyjścia, to bylbym Ci dozgonnie wdzięczny :-)

Większość gwiazd swoje największe sukcesy zaczyna osiągać mają 27lat ... (gdzieś był taki topic na e-nba, Artlan przywołał wiele nazwisk do tego nawiązujących.

 

Myślę, że nawet deal Durant - Howard można obronić. Np:

Durant bez Westbrooka będzie miał dużo niższe FG, Do tego dużo więcej strat (zobaczcie jak w PO grał bez niego). Natomiast Howard w HOU zaczyna nowe życie i nie będąc pod presją jaką był w LAL będzie rzucał FT tak jak na treningach (czyli 80%).

 

 

kIdaI12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wiesz - idąc torami Twojej argumentacji moge sobie wyobrazić bronienie wymiany Duranta za Nicka Collisona, bo przeciez wystarczy, ze Kevin wykona regresje do sredniej, a Nick wręcz przeciwnie. Come on!

Bzdura. To wymagaloby powaznej kontuzji lub historycznej obsuwy od Duranta i zastepienia Nicka przez inny organizm na zasadzie freaky friday ;-) Piszac o regresji mialem na mysli rzad kilku dolarow... ale nigdy 50 czy juz w ogole 90.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A to bardzo interesująca koncepcja. Dość nowatorska, więc jeśli chciałbyś coś dodać o powodach dla których 26-latek nie moze sie poprawić, a ziutek o 4 lata młodszy nieomal nie ma innego wyjścia, to bylbym Ci dozgonnie wdzięczny :-)

 

Dobra. Nie wspomniałem, że jest to moja opinia, do której mam prawo. Dla mnie Gerald to taki Wayne Ellington/James Anderson, który dostał minuty w zespole takim jak Bobcats i to co prezentował, to według mnie szczyt jego możiwości i wyżej dupy nie podskoczy. Waiters, natomiast, to co pokazał, to jedynie przedsmak tego co może. Jak już wspomniałem jest to jedynie opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać. Dla dobra mojej drużyny - obym się mylił...

Dodam jeszcze, że poprzednia wersja, zaproponowana przeze mnie to: Loopez, Lillard za Gasol, Lin i Blatche. Karl chciał Diona zamiast Andreya, to ja jako, że jednak chciałem pchnąć ten deal zaproponowałem tą wersję, która została przyjęta.

 

 

 

 

Aha. A ktorys z nich juz nie moze sie poprawic, w przeciwienstwie do tego drugiego?

Nie wiem do końca skąd to pytanie, ale mimo wszystko odpowiem.

Oczywiście, że może, ale z tego co wiem, to działa w obie strony i niekoniecznie ja na tym skorzystam.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waiters, natomiast, to co pokazał, to jedynie przedsmak tego co może. Jak już wspomniałem jest to jedynie opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać. Dla dobra mojej drużyny - obym się mylił...

Co takiego i kiedy pokazał Waiters? Dostał b dużo minut w 1 sezonie (podobnie jak Brandon Knight). Miał kilka udanych meczy (podobnie jak Brandon Knight).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.