Skocz do zawartości

Sezon 2013/14 Liga II


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie dziwi co w Was wstapilo by tak ekstremalnie reagowac na niemal kazdy wiekszy trejd...

Po jednej stronie wymiany sa gracze, ktorych czeka regresja, a po drugiej wrecz przeciwnie.

Czyli wystarczy miec dobra opinie o sezonach jakie beda miec Gasol, Lin i Waiters by deal mial jak najbardziej sens.

 Lillard i Brook regresja? I don't think so. To Lin jest pewniakiem do regresji w tym trejdzie, Blatche raczej podobnie. Waitersa przyblokuje Jack.

 

A to bardzo interesująca koncepcja. Dość nowatorska, więc jeśli chciałbyś coś dodać o powodach dla których 26-latek nie moze sie poprawić, a ziutek o 4 lata młodszy nieomal nie ma innego wyjścia, to bylbym Ci dozgonnie wdzięczny :-)

 Wystarczy oglądać mecze, żeby wiedzieć, że Henderson gra swój sufit. Gość jest na prawdę bardzo średni.

 

Co takiego i kiedy pokazał Waiters? Dostał b dużo minut w 1 sezonie (podobnie jak Brandon Knight). Miał kilka udanych meczy (podobnie jak Brandon Knight).

No już nie przesadzaj. Waiters ma lepsze court vision, passing skills i P&R offense od swojego przehypowanego kolegi Irvinga. Poza tym ma solidny rzut(a będzie w tym lepszy), zarówno po koźle jak i bez. Porównanie go do Knighta jest obrazą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co takiego i kiedy pokazał Waiters? Dostał b dużo minut w 1 sezonie (podobnie jak Brandon Knight). Miał kilka udanych meczy (podobnie jak Brandon Knight).

Przyznam się szczerze, że sam mocno hypowałem Knighta po sezonie debiutanckim i na aukcji biłem się o niego zażarcie, wychodząc z założenia, że pozycja PG jest najtrudniejsza do przystosowania się dla debiutantów i w jego przypadku może być tylko lepiej. Jak widać myliłem się i, nie ukrywam, w przypadku Diona też się mogę mylić. Waitersa jednak, w przeciwieństwie do Brandona, w kilku meczach widziałem i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Widziałem go również w meczach preseason, gdzie tylko potwierdził, że będzie (oby) dobrze.

Dodatkowo, czy niecałe 29 minut w sezonie i niecałe 27 post allstar to naprawdę dużo...? Post Allstar rzucał już ponad 16 punktów, przy skuteczności ponad 45%. Ogólnie poza tym co widzę na boisku, jego staty, jak na debiutanta mnie przekonują, ale wspomnę po raz kolejny - nie jestem wyrocznią i mogę się mylić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lillard + B. Lopez + Hendersona za P.Gasol + J. Lin + Waiters + Blatche

 

 

Jeremy Lin will not be in the Rockets' starting lineup for Wednesday's season opener, according to teammate Chandler Parsons.
Lin has been in a battle for the Rockets' starting point guard gig with Patrick Beverley and it would appear as if that is a battle that Lin has lost for now. Coach Kevin McHale has said he'll be tinkering with lineups throughout November and December, but this is a definite blow to Linsanity's fantasy value. Oct 29 - 1:56 PM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości wykorzystałem nowe narzędzie Yahoo i sprawdziłem, ilu "reprezentantów" w naszej lidze ma każda z drużyn NBA.

Wyniki analizy są następujące: 

 

Najliczniejsze reprezentacje:

 

Boston Celtics - 9 zawodników - 1 kontuzjowany

Denver Nuggets - 9 zawodników - 1 kontuzjowany

Los Angeles Clippers - 8 zawodników

New York Knicks - 8 zawodników

Washington Wizards - 8 zawodników

 

Najmniej popularne drużyny w naszej lidze:

 

Detroit Pistons - 5 zawodników - 1 kontuzjowany

Los Angeles Lakers - 5 zawodników - 1 kontuzjowany

Memphis Grizzlies - 5 zawodników

Miami Heat - 5 zawodników

Philadelphia - 5 zawodników

Utah Jazz - 5 zawodników - 1 kontuzjowany

 

Kontuzjowanych, których wpisałem to tylko tacy, którzy mają czerwone "inj" obok nazwiska na Yahoo, bo np. patrząc na Denver to w meczu otwarcia z 9 pobranych zawodników jak zagra 5, to dobrze. Nie dziwi duża ilośc Celtów, bo teraz każdy liczy, że to właśnie typ, którego ktoś sobie pobrał będzie starterem i dostanie szanse. Pomimo tego wciąż na FA takie tuzy, jak MarShon Brooks, czy Jordan Crawford. Czasami myślę, że to jeden i ten sam zawodnik... Aż ośmiu ze stolicy. Byłoby 7 ale ostatnio jednego łysego polaka tam oddelegowano.

 

W Pistons nikt już nie wierzy w Stuckeya, lub Billupsa oraz nikt nie zaczął jeszcze wierzyć w Singlera. Potencjalni starterzy nadal do upolowania w Los Angeles (kontuzja Kobego), Memphis (jeden z tej 5, to Koufos, a na SF się nienadaje, podobnie jak Gasol i Zach) oraz Utah (kontuzja Bukre'a). Niewiadomo co się będzie działo w Philadelphii, ale mała liczba graczy 76ers nie dziwi, bo poza pobraną piątką reszta to 2-gi sort D-League i odpady po pozostałych drużynach.

 

Nie wiem do końca czemu ma to służyć, więc potraktujcie to jako ciekawostkę...

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jednej stronie wymiany sa gracze, ktorych czeka regresja, a po drugiej wrecz przeciwnie.

Czyli wystarczy miec dobra opinie o sezonach jakie beda miec Gasol, Lin i Waiters by deal mial jak najbardziej sens.

Jak domniemam Karl ma wlasnie taka opinie to go klepnal...

wiLQ trafił w sedno. W ogóle dziwnym jest, że ludzie oceniający ten trejd mogli pomyśleć inaczej o moich projekcjach.

 

A są one następujące (nie będę się rozpisywać, przedstawię sytuację bardzo ogólnie) : Gasol gra tak jak jeszcze dwa lata temu, trzy lata temu, co robi z niego zdecydowanie najlepszego zawodnika tego trejdu z obu stron. Jeremy Lin to jest pewne ryzyko, bo zdaje sobie sprawę z jego walki o pozycję pierwszego rozgrywającego w Rockets. Ale nie zakładam jakiegoś dramatycznego spadku formy, jeśli będzie powyżej 5 as i 1 przechwytu na mecz powinno być ok, bo to są dla mnie jego najważniejsze statystyki. Dion Waiters. Ktoś wspominał, że to FA? Gratuluję. Dion Waiters jest jednym z trzech prawdziwych zawodników na pozycję 1, 2 w Cavs. Swoje minuty z pewnością dostanie + liczę na lekki progres. Andray Blatche - wariat, który przy blowoutach Nets, powinien dostać jeszcze ekstra trochę minut. Kidd widzi go w drużynie, więc na skraju bench/util taki zawodnik będzie jak ulał.

 

Co do straconych to tak: Lillard - sądzę, że będzie mały progres w stosunku do tego co dawał w poprzednim roku, aczkolwiek nie oferował tego co potrzebowałem najbardziej w drużynie. Brook Lopez - fajne fg, ft, pts i bl ale zbiórki nie ma w ogóle plus nie wiadomo jaki będzie jego status w Bostonie (jednak powinna zostać zachowana jego produkcja), Henderson - gracz pokroju Waitersa, aczkolwiek moim zdaniem mniej miejsca na upside.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz przeczytałem dopiero dyskusję o tym Waszym trade i powiem Ci @karl, że wtopiłeś ostro ... nie dziwię się ze zdziwieniem innych ;)

Ja bym nawet powiedział tak * :

 

B. Lopez > P.Gasol

D.Lillard >>>>> J. Lin
G. Henderson > D.Waiters

* - należy zwrócić uwagę na znaki większości

 

Lin już na starcie został wysiudany przez Beverleya w S5, a nawet jakby grał to i tak ma daleko do Lillarda. Henderson w Bobkach ma green light do gry, a waitersowi będą deptać cały sezon po piętach jak nie Jack to C.J. Miles. Lopez mało zbiera ? No ok 7.0 to nie jakaś tam rewelacja, ale podejrzewam, że teraz sam garnett będzie go tam tak je...ł na treningach o to, że ze strachu walnie 10.0. Poza tym te 2-3 zbiorki mogles sobie odbic na innym zadaniowcu.

 

No ale nie moja liga, nie mój problem, a transfer mega dziwny - jeżeli już jest szeroka dyskusja . Mam jednak nadzieję, że Ci jakoś statystycznie dopasuje pod załozenie taktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTH,

 

1) McHale mówi w wywiadach, że listopad i grudzień to będzie czas, w którym się okaże, czy Lin czy Beverley będzie grać jako starting pg, a więc, pisanie, że Lin "już na starcie został wysiudłany" przez Patricka nie jest prawdą. Ja w tym pojedynku stawiam akurat na Lina. Tylko tyle i aż tyle.

 

2) CJ Miles zabierze minuty Waitersowi? CJ Miles?!

 

3) Z "jebaniem" Lopeza przez Garnetta na treningach nie wspomnę, bo to automatycznie sugeruje, że Blatche też rozegra swój sezon życia (ten to dopiero powinien być "jebany"). W sumie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść skrzynkę matek

Zrobione ;)

Tak swoja droga to jest chyba jakos dziwnie rozwiazane.

Jak ktos ma pelna skrzynke nie powinien dostawac informacji, ze ktos probowal wyslac PMa?

Bo tak zawsze dochodzi do sytuacji, ze jedna strona sie denerwuje, ze nie moze wyslac wiadomosci, a druga nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Choc z drugiej strony majac pelna skrzynke moze nalezy sie tego spodziewac ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1	BestTeamEU	99
2	GRB eNBA	81,5
3	ZydrunasChillgauskas	80
4	BasketBoli	79
5	klekoty	77
5	carlos boozer	77
7	Holy Grail	74
8	NEVERWINS	72
8	Są Gorsi	72
10	Polonia Trzebnica	71
11	Armia Borsuków	69
12	Basketball Reasons	68,5
13	Team Warier	55,5
14	Menelegame	53
15	blaugrana	51,5

Tak, Panowie, wygląda tabelka średnich po dzisiejszych meczach. Robinson, masz taką przewagę, że dziwię się, ze nie chcesz przystac na moją propozycję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.