Skocz do zawartości

Sezon 2013/14 Liga II


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie patrząc na wcześniejszy hype i nieszczęśliwą przygodę w Lakers podparta kontuzjami to rzeczywiście gość jest jednym z najbardziej dwuznacznych graczy..... może powinienem też zapolować? draft tuz tuż ale ta nagła zmiana przewraca mi strategię która jest.......

 

nie napiszę tu oczywiście ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w planach mam kupić CP3 LBJ i przesunąć Duranta na SG aby spokojnie grać równocześnie Howardem i Gasolem.

Wall Leonard i Duncan spokojnie z ławki i tylko Rose mnie zastanawia bo to przecież po kontuzji ryzyko.

Za resztę $ wybieram kogoś z pary Favors lub/i Cousins.

nie mogę się zdecydować czy Love czy LMA.

KG i Parker jako wentyl bezpieczeństwa a za zaoszczędzone $ Calderona aby poprawić FT% i pure 3PT shootera - Curry?

 

taki jest plan - jak uważacie to dobra ekipa? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich ligach, w jakich gram wysiliłem się i zrobiłem jakieś podsumowanie. Tu z analizą i oceną mojego draftu troszkę zwlekałem, a w międzyczasie powstało x stron na temat jednego trejdu. Trochę ucichło w tej chwili, więc najwyższa pora:

 

BasketBoli

Budget $200

1. (27) Brandan Wright (Dal - PF,C) $7

Co tu dużo gadać - podbiłem, bo typa lubię, ale myślałem, że Mac go lubi bardziej i wygląda, że tak jest rzeczywiście, bo zapłacił za niego sporo z waiverów, po tym jak go zrzuciłem na rzecz Blatche'a. Blatche może być backupem dla wiekowego Garnetta, którego Brooklyn ma oszczędzać i Lopeza, który pomimo młodego wieku okazem zdrowia nie jest. Liczę na +20 minut na mecz, bez jakiegoś większego uszczerbku dla statystyk...

2. (41) Blake Griffin (LAC - PF) $16

Tanio, to biorę... DeAndre jest drewnem kompletnym, a jakieś punkty frontcourt Clippers musi generować. Dodatkowo są jakieś zbiórki, są asysty, a Mullens to nie jest żadna konkurencja.

3. (50) Pau Gasol (LAL - PF,C) $24

Nie ma Dwighta, nie ma Kobasa... Mam nadzieję, że jest zdrowie i chęć gry i zwyciężania. Poprzedni, nieco gorszy statystycznie sezon traktuję jako wypadek przy pracy...

4. (54) Joakim Noah (Chi - PF,C) $31

My man, który na śniadanie gwałci backcourt przeciwnika, a na kolacje pożera jego frontcourt. Dzika bestia, rodem niewiadomo skąd. Mam nadzieję, że nadal będzie siał liczbami tak jak w zeszłym sezonie. Swoją drogą właśnie zauważyłem, że bbr zawodzi. Wiem, że Joakim notując średnio w sezonie +11 punktów, +11 zbiórek, +4 asysty, +1 przechwyt i +2 bloki dołączył do jakiegoś elitarnego grona, ale ni cholery nie można do tego dojść na tej stronce. Jak wpiszesz powyższe kategorie, to Joakima wśród wyników nie uświadczysz...

5. (57) Chandler Parsons (Hou - SF,PF) $17

Jest biały i dynamiczny, jest wszechstronny i odważny. Da mi punkty, jakieś zbiórki, trójki, asysty i fajne fg%. Czego więcej chcieć za $17. Oby tylko przyjście Drwala do Houston nie pokrzyżowało specjalnie moich oczekiwań względem Parsonsa...

6. (60) Kyle Lowry (Tor - PG) $18

Konkurencji nie ma, więc dobrze wydałem tą kasę, o ile tylko zdrowie dopisze. A jakby zaczął naparzać tak, jak dwa lata temu w Houston, to wygrałem na loterii...

7. (68) George Hill (Ind - PG,SG) $20

Jest mój - przechwytuje, tańczy, rzuca za 3, wyszywa, trochę kiepsko jak na s5 PG asystuje, ale za to robi dobrą kawę i sweterki robione przez niego na drutach ocaliły niejednego bezdomnego od bycia pierwszą ofiarą mrozu. Jego pozycja w drużynie wydaje się być dość pewna...

8. (80) JaVale McGee (Den - C) $17

Pamiętacie serial "Dzień za dniem" - "Life goes on"? Nigdy nie zapomnę, jak emocjonowałem się tym, czy Corky dostanie prawo jazdy. Teraz czuję to samo, myśląc o s5 dla JaVale'a.

9. (83) Jeremy Lin (Hou - PG) $9

Oby tylko dawał mi tyle, co w zeszłym sezonie. W końcu za coś mu płacą i to nie mało, ale czy to gwarantuje pozycję pierwszego rozgrywającego w ekipie o duuuuużych ambicjach? Zobaczymy...

10. (92) Wesley Matthews (Por - SG,SF) $14

Undrafted kilka lat temu, który udowodnił, że większość skautów się myliła. Daje punkty, trójki i przechwyty, poparte dodatkowo małą ilością strat i kontuzją tego debiutanta, który potencjalnie mógł Wesley'a wygryźć z podstawowej "5"...

11. (105) Luol Deng (Chi - SF) $7

Contract year, jedna z najlepszych obron w lidze, nie poparta niestety statystykami. Po trochu wszystkiego... Mam nadzieję, że z powrotem Derricka przypomni sobie, że skuteczność to była kiedyś jego mocna strona...

12. (118) Dion Waiters (Cle - SG) $4

Kto, jeśli nie on ma być drugą opcją ofensywną Cavs. Kontuzja w drugiej połowie sezonu troszkę powstrzymała jego rozwój, ale w Ohio chyba nadal na niego liczą, więc i ja będę Dionowi kibicował.

13. (123) DeMar DeRozan (Tor - SG,SF) $7

Wielu już na nim kreskę postawiło, ale ja nadal widzę rozwojowego gracza - są skuteczności, jest IQ, jest "ciężka praca", więc mam nadzieję, że będą efekty.

Unused $9

Dodatkowych funduszy już nie posiadam - wydałem je na Blatche'a...

 

Ogólnie, to jestem zadowolony... Chyba wszyscy, poza Blatche'm mają pewne minuty na boisku, a to poniekąd wpływa na generowane przez zawodników statystyki. Szeroki skład, przy 15-osobowej lidze to chyba atut...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna podpowiedź dla innych bo my draftujemy w niedzielę.

 

mam bardzo podobna patrząc na rozłożenie kwot wybraną strategię budowy równego teamu bez mega gwiazd ( drogich ponad 50$) jak i bez AllStarów w przedziale 40-50$.

najdroższym zawodnikiem u Ciebie jest Noah za 31$ co pokazało u Ciebie dyscyplinę finansową rodem z Chicago.

 

jak takie założenie (rozumiem, że celowe a nie wypadkowe jako odpowiedź na wydarzenia w drafcie) przełożyło się na swobodę doboru dowolnego chcianego gracza? Dużo miałeś tej inicjatywy wyboru czy jednak paru chcianych i tak sobie odpuściłeś mio kasy w kieszeni? ( 7 i 16$ wydałeś w 41 kolejkach czyli przeczekiwałeś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą właśnie zauważyłem, że bbr zawodzi. Wiem, że Joakim notując średnio w sezonie +11 punktów, +11 zbiórek, +4 asysty, +1 przechwyt i +2 bloki dołączył do jakiegoś elitarnego grona, ale ni cholery nie można do tego dojść na tej stronce. Jak wpiszesz powyższe kategorie, to Joakima wśród wyników nie uświadczysz...

Dlatego, ze nie mial 4 asyst na mecz... tylko 3,97 ;-) Takze to nie wina wyszukiwania bbr, a zaokraglania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba pre-season nie oglądasz ;-) Drewnem bym nie nazwał mimo wszystko...

Nie no wiem, że fajnie pakuje. Mogę go nazwać ewentualnie wysoko latającym drewnem. Zazwyczaj meczyki pre ma fajne, ale jak przychodzi granie o wyższe cele, to DeAndre jest znowu DeAndrem. Po prostu w tego pana przestałem już chyba dawno wierzyć i trudno będzie tu zmienić moje zdanie, a już na pewno nie w trakcie preseason.

 

Dlatego, ze nie mial 4 asyst na mecz... tylko 3,97 ;-) Takze to nie wina wyszukiwania bbr, a zaokraglania...

Czuję się jadnak oszukany... :peaceful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Burke'a wydalem 58$, bo widzialem za ile wczesniej poszedl Brandan Wright. Stad zalozylem, ze ludzie nie beda za bardzo przywiazani do swojej kasy na waivery i pojdzie grube licytowanie. Skladajac 58$ za Burke'a, zapewnilem sobie prawie 100%, ze bedzie moj (jedynie Polonia Trzebnica mogl mnie przelicytowac).

 

No a sam Trey ok. NA razie nie gra, co sie dobrze sklada, bo nie potrzebuje. Jest na razie zdrowy Nash, jest Lillard. A pozniej jak wroci do kontuzji, to za wszelka cene bedzie chcial pokazac, ze Jazz dobrze zrobili wybierajac go, wiec ogolnie moze to wyjsc jedynie na plus. A co do pieniedzy wydanych na niego - patrzac na poprzedni sezon, druga taka okazja moze sie nie zdazyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Panowie! Juz jestem po drafcie ligi eNBA Roto, wiec moge zrobic cos na co mialem ochote wczesniej, a mianowicie swoja analize Waszego draftu ;-)

 

Poniewaz ligi maja identyczne ustawienia moje podejscie jest proste, wrzucam Wasze sklady pod swoje projekcje/wyceny, patrze na mocne/slabe strony poszczegolnych druzyn i probuje wyciagac wnioski [nie jest to szczegolna filozofia, wiec kazdy moze to zrobic do czego zachecam!].

 

Oczywiscie projekcje moga byc do bani i nie moge uwzglednic przyszlych kontuzji, trejdow, FAsow, niespodzianek kto eksploduje, a kto zawiedzie i wielu innych rzeczy - po to rozgrywamy sezon - wiec prosze byscie tego nie traktowali jako "tak juz bedzie i kropka!!!!". To jest tylko moja skromna proba oceny samego draftu, tzn przed czekajacym nas maratonem kto wg mnie zaczyna z piatego kilometra, a kto sobie dolozyl dodatkowe dwa?

 

Na swoje usprawiedliwienie dodam, ze w zeszlym sezonie na tym forum napisalem o 7 druzynach, ze sa contenderami i wszystkie znalazly sie w Top9... co oczywiscie oznacza, ze dwie druzyny, ktore uznalem za przecietne wskoczyly wyzej. Zas o 4 druzynach napisalem, ze sa "skazani na 3 lige" w znaczeniu, ze zaczynaja z duzego dola i wszystkie 4 zajely miejsce poza Top10 [czesc awansowala tutaj przez rezygnacje wyzszych miejsc, choc byly tez odpuszczenia w trakcie sezonu, ktorych zupelnie nie uwzglednilem w projekcjach].

 

Na pierwszy rzut oka brzmi obiecujaco, wiec w tym roku chcialem sprobowac na wiekszej probce ;-) Nie wiem czy tym razem bedzie lepiej czy gorzej, ale sprobuje takze dla mnie to jest cwiczenie pt "ocenianie druzyn przed sezonem", a dla Was mam nadzieje, ze bedzie to jakis poczatek do dyskusji ;-)

 

Co wazne to staralem sie oceniac tak by w miare mozliwosci byl rownomierny rozklad "dobry/przecietny/zly" bo jednak ktos musi miec gorszy draft nawet jesli nikt tego nie chce. Ale prosze byscie w zadnym wypadku nie traktowali tego jako krytyke Was samych, sam tez popelniam bledy [patrz watek o I] i jeden sklad to zawsze za malo by stwierdzic kto jest dobrym GMem, a kto zlym.

 

OK, do rzeczy... w nawiasie krotkie podsumowanie... a na kolejnosc nie zwracajcie uwagi...

 

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacychokolicznosci na zajecie miejsca w Top5]:

Holy Grail [slabe tylko pkt, FT%, i trojki, overkill w blokach, bedzie trejd?]

carlos boozer [slabsze tylko straty i trojki, gdzie tu jest Boozer? ;-)]

Team Warier [bardzo ekstremalna druzyna, moze zmiesc lige, a przy urazach doly]

BasketBoli [slabe tylko straty i FT%, glowne zagrozenie to zdrowie]

NEVERWINS [slabe tylko asysty, ale rok temu mnie juz zawiodl! ;-)]

GRB eNBA [malo slabych stron, ale tez malo mocnych, fajnie uzupelniony Durant]

 

 

 

"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze zaczynaja z duzego dola]:

Menelegame [zb, FG% i bl leza i kwicza, sporo zlamasow]

klekoty [tylko 2 mocne kategorie i duzo lamliwych, to zwykle kiepskie combo]

Polonia Trzebnica [za duzo slabych kategorii, za duzo kasy na lawke?]

ZydrunasChillgauskas [iMHO slabe uzupelnienia poza Top5 skladu]

Basketball Reasons [poza Top4, strasznie duzo znakow zapytania, tylko bloki mocne?]

 

 

Ogolnie musze przyznac, ze tak na pierwszy rzut oka macie rozwarstwiona lige.

Tzn roznica miedzy jedna, a druga grupa mi wychodzi duzo wieksza niz w I.

Oczywiscie srodek jak to srodek, moze pojsc w gore lub w dol, wiec kto zaskoczy w tym roku? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No liga była dość bezczelna i podała cenę, na którą już nie mogłem odpowiedzieć :(

To nie trzeba nazwy zmienic? ;-)

 

Twoja wycena odnosi się tylko do draftu czy uwzględnia może wymiany i obecny skład ?

Uwzglednilem aktualne sklady takze masz juz Irvinga.

 

BTW, jak ktos chce zapytac o cos konkretniejszego odnosnie w/w to niech sie nie krepuje. Ze wzgledow czasowych nie bede sie rozpisywal o kazdej druzynie, ale jak wspominalem, chcialbym by byl to poczatek jakiejs okoligowej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie trzeba nazwy zmienic? ;-)

Dlaczego? Carlos Boozer to ktoś więcej niż tylko koszykarz. Twoja nazwa to WolfPack, a żadnego wilka u Ciebie w składzie nie widzę :smile:

 

Uwzglednilem aktualne sklady takze masz juz Irvinga.

Uważam, że Kyrie ma świetny crossover i ball handling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.