Skocz do zawartości

ATF - kinematografia


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, julekstep napisał(a):

NO TAK ŚREDNIO BYM POWIEDZIAŁ

czyli najgorszy z wybranych xD

serio Gwiezdnych Wojen nie? wow

człowiek z lasu

Ta jasne xD

SW jako poważny film będzie miał się u mnie ciężko obronić. Największa marka popkulturowo, ale no fabularnie to taki poziom pegi7 xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Kapłan starej sekty przekonuje dziecko by dołączyło do organizacji terrorystycznej i zabiło swego ojca

XDDDD -tym opisem flubera możesz przekonać do obejrzenia 

Teraz, agresywnychomik napisał(a):

I wojnach wśród gwiazd. 

Polecam oglądnąć w sumie jestem bardzo ciekawy opini osoby ktora pierwszy raz ogladnie oeginalna trylogie 40-50 lat po premierze to byłoby unikalne w skali światowej.

Technicznie nie jest to możliwe, bo Lucas aktualizował swoje filmy i chociażby pod względem wizualnym, gdy kompy pod względem CGI dawały lepsze możliwości to były poprawiane przy okazji wydań płytowych. Ergo sporo baboli drewnianych technologii zostało przykrytych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, P_M napisał(a):

XDDDD -tym opisem flubera możesz przekonać do obejrzenia 

Technicznie nie jest to możliwe, bo Lucas aktualizował swoje filmy i chociażby pod względem wizualnym, gdy kompy pod względem CGI dawały lepsze możliwości to były poprawiane przy okazji wydań płytowych. Ergo sporo baboli drewnianych technologii zostało przykrytych :)

Ja mam na vhs NH bez aktualizacji. Stąd wnioskuje że są gdzieś dostępne wersje bez zmian.

Nawet te upgradowane wersje to nie są jakieś mega zmiany przecież - kolory laserów czy więcej szczegółów w tle to nie są jakieś zmiany w samym filmie - akcjia, wątek, motyw etc.

Edycja

Zmienilem klawiature w tel ostatnio i strasznie dużo literówek robie.

 

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

I wojnach wśród gwiazd. 

Polecam oglądnąć w sumie jestem bardzo ciekawy opini osoby ktora pierwszy raz ogladnie oeginalna trylogie 40-50 lat po premierze to byłoby unikalne w skali światowej.

Ja oglądałem oryginalną trylogię ~40 lat po premierze(jakoś z 10 lat temu)

PEGI znak jakości 

3 minuty temu, fluber napisał(a):

To powinienem je oglądać od najnowszego?

Nie wiem, tych z Disneya nie oglądałem. Uznałem, że są lepsze metody spędzania czasu. Na przykład wsadzanie paluchów między drzwi i nimi trzaśniecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał(a):

To prawda że nagrywali to od końca?

Nieprawda. Oryginalnie przewidziana była tylko jedna część nazwana po prostu star wars, dopisek do tytułu był dodany o wiele później, a kolejne części pojawiły się że względu na komercyjny sukces, którego nikt nie przewidywał. Kręcona była najpierw trylogia 4-6, a potem 1-3. Fabularnie najlepiej oglądać po kolei oznaczeniem numerycznym. Jeżeli chcesz zgodnie z powstawaniem filmów to najpierw 4-6 a potem 1-3 , a potem 7-9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

To powinienem je oglądać od najnowszego?

nie

najpierw kręcili 'oryginalną' tryologię (części 4-6 całości)
potem tryologię prequeli (1-3)
I ostatnio trylogię sequeli (7-9)

warto obejrzeć najpierw oryginalną trylogię potem prequele a części 7-9 odpuścić z szacunku do całej serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

Ja mam na vhs NH bez aktualizacji. Stąd wnioskuje że są gdzieś dostępne wersje bez zmian.

Nawet te upgradowane wersje to nie są jakieś mega zmiany przecież - kolory laserów czy więcej szczegółów w tle to nie są jakieś zmiany w samym filmie - akcjia, wątek, motyw etc.

Mówiłem o wydaniach płytowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, agresywnychomik napisał(a):

Prequelle moim zdaniem są lepsze od tych ostatnich 3x dinseyow.

no trylogia prequeli jest b.fajna (poza średnią 1szą częścią może) nawet mimo średniej gry aktorskieej

ta disneyowska trylogia to z grubsza dramat :P 

2 minuty temu, lorak napisał(a):

 

@fluber daruj sobie te "gwiezdne wojny", bo to kicz nad kicze. nie ma nic bardziej przecenianego w dziejach kina.
 

Ty weź nie bądź taki hipster

Gwiezdne Wojny są bardzo fajne (w większej części) - chociaż wiadomo że nie jest to jakiś film co ma rozjebać banię -> ot fajne patrzydło z kilkoma elementami które na stałe wpisały się do kultury masowej (i choćby dlatego warto znać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.