Skocz do zawartości

ATF - kinematografia


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, P_M napisał(a):

Od strony scenariuszowej sam pomysł matrixa, programów/npców jako ludzi. Dylematy związane z wybraniem "pigułki ". Dużo jeszcze można by wymieniać, ale nadal mówimy tutaj o filmie z kategorii fantastyczny, a nie dramat :)

Dla mnie akurat kategoria fantastyczna nic nie znaczy, bo dla mnie najwybitniejsze książki należą do tej kategorii akurat :)

Chociaż faktycznie w filmie z uwagi na koszt dużo więcej filmów fantastycznych to popkultura, bo tylko takie stać na efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

No ciężko znaleźć kryteria jakie masz na wpływowość, dla mnie 3 miały taki ogromny wpływ. 

Możesz rzucić na priv, bo i tak nie wybiorę nic z XXI wieku (tzn. w tej kategorii).  

(chyba, że jest więcej niż pięciu draftujących i nie ogarniam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BMF napisał(a):

Możesz rzucić na priv, bo i tak nie wybiorę nic z XXI wieku (tzn. w tej kategorii).  

(chyba, że jest więcej niż pięciu draftujących i nie ogarniam)

Jest 4 draftujących albo 8 picków na kategorię - po dwa na osobę, by nie było wybierania filmów na 4 :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał(a):

Czyli w każdej kategorii dwa picki? To w takim razie pewnie i tak nie wybiorę niczego współczesnego, ale możemy wrócić do tego tematu później. 

U mnie w tej kategorii to co najmniej 2 picki z top8 są w właśnie współczesne, a nie zdziwię się jak dojdzie więcej(chociaż wiem, że 3 filmów, które pewnie pójdą w tym rankingu nie oglądałem do tej pory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

U mnie w tej kategorii to co najmniej 2 picki z top8 są w właśnie współczesne, a nie zdziwię się jak dojdzie więcej(chociaż wiem, że 3 filmów, które pewnie pójdą w tym rankingu nie oglądałem do tej pory)

To jest overall tricky, bo jest część filmów, które przez swój impakt muszą tutaj pójść w drafcie w każdej kategorii, ale są tak oklepane, że aż się ich nie chce wybierać. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał(a):

To jest overall tricky, bo jest część filmów, które przez swój impakt muszą tutaj pójść w drafcie w każdej kategorii, ale są tak oklepane, że aż się ich nie chce wybierać. ;] 

Dlatego szkoda, że nie ma więcej graczy, ale to właśnie haczyk, bo z jednej strony ja to traktuję jako okazja do zmuszenia się by pewną klasykę zaliczyć(bo tak to zawsze coś innego idzie), a z drugiej strony jakby faktycznie było do obejrzenia 100 filmów, to by głosowanie było listami z dupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał(a):

true, to jest chyba największa wada tego filmu, bo pomysł z czerpaniem energii z ludzi (czy tam ogólnie zwierząt) jest bezsensu. 

Prawda, ale bez tego założenia, że to było konieczne, istnienie ludzi, a tym samym filmu jest zbędne 

Natomiast może dałoby się to jakoś uwiarygodnić najwyższą wydajnością energetyczną wśród struktur żywych, ale nie było tego rzecz jasna w filmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lorak napisał(a):

true, to jest chyba największa wada tego filmu, bo pomysł z czerpaniem energii z ludzi (czy tam ogólnie zwierząt) jest bezsensu. 

Podobny chyba zamysł miał jeden z polskich pisarzy ostatnio, ale wydaje mi się że w trakcie zmienił, szczególnie widząc postęp AI stwierdził, że AI od początku to zaplanowało by uratować ludzkość przed samą sobą

Teraz, P_M napisał(a):

Natomiast może dałoby się to jakoś uwiarygodnić najwyższą wydajnością energetyczną wśród struktur żywych, ale nie było tego rzecz jasna w filmie. 

Sęk w tym, że mamy jedną z najgorszych :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Podobny chyba zamysł miał jeden z polskich pisarzy ostatnio, ale wydaje mi się że w trakcie zmienił, szczególnie widząc postęp AI stwierdził, że AI od początku to zaplanowało by uratować ludzkość przed samą sobą

Może to jedyny sposób, aby ludzkość nie krzywdziła się wzajemnie, to wrzucić nas w symulację, bo tam wg AI nie krzywdzimy się "naprawdę" :)

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Sęk w tym, że mamy jedną z najgorszych :D

O, ciekawostka, a jaki gatunek ma najlepszą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.