Skocz do zawartości

ATF - kinematografia


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, RappaR napisał(a):

To co powiesz o moim picku? Też wziąłem część trylogii. Nie jedna jeszcze pójdzie

Imperium trochę bardziej się broni jako pojedynczy film niż, np pierwsze dwie częsci Władcy Pierscieni. Niemniej nadal Imperium kontratakuje, to nie jest film, który dałbym do tego rankingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem niedawno Terminator 2 - po latach ten film dalej wymiata. W każdym detalu

Scena jak Sarah Connor uwalnia się ze szpitala, mocno badass vibe i następnie widzi T-800 i po prostu zastyga, nie jest w stanie nic zrobić. Ogólnie efekty specjalne się bronią w każdym calu w filmie z 1991 - co do komentarza P_M z 2000 i Matrixa. Dla mnie T2>Matrix pod względem efektów

1 minutę temu, P_M napisał(a):

Imperium trochę bardziej się broni jako pojedynczy film niż, np pierwsze dwie częsci Władcy Pierscieni. Niemniej nadal Imperium kontratakuje, to nie jest film, który dałbym do tego rankingu.

A ja Matrix. No chyba, że gra całe forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, BMF napisał(a):

Raging Bull/Wściekły Byk - 1980 -Martin Scorsese: najlepszy film sportowy

@RappaR

dla tego filmu może zrobię wyjątek i obejrzę na potrzeby draftu

jestem ciekaw czy to kolejny film w którym Robert De Niro gra Roberta De Niro grającego jakąś tam rolę xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny mankament Terminatora tutaj to fakt, że druga część jest obiektywnie lepsza (dużo lepiej rozwinięte postaci, dużo lepsze efekty), ale wiadomo, bez pierwszej części nie byłoby drugiej, pierwsza część to jest arcydzieło pod względem ratio budżetu/praktycznych efektów/niesamowitego tempa, więc ciężko je porównać - ale przede wszystkim dziwnie pisać ,,czemu nie poszedł Terminator'' gdy nie poszedł żaden film akcji jeszcze, a wiadomo, tu sporo rzeczy pasuje do dwóch różnych kategorii. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał(a):

ale celem tego atfa mialo byc ogladanie filmow i mile pogranie a nie 'wygrana'

wiec cicho tam!

Zeby tak bylo to musielibysmy dac jakies ograniczenie ilosci obejrzeć na rankingach typu imdb czy filmweb, bo raczej w wiekszosci będą to filmy "znane i lubiane" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał(a):

pierwsza część to jest arcydzieło pod względem ratio budżetu

ciekawe czy ktoś picknie mojego sleepera jeśli chodzi o ratio budżet vs jakość/impakt ❤️ 

 

SPOILER -> uwzględniając inflację to budżet miał pewnie z 300x mniejszy od terminatora! xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał(a):

Zeby tak bylo to musielibysmy dac jakies ograniczenie ilosci obejrzeć na rankingach typu imdb czy filmweb, bo raczej w wiekszosci będą to filmy "znane i lubiane" :)

Jakby każdy miał obejrzeć 60 filmów to by nie było szans. A tak każdy znajdzie kilka do obejrzenia - sczerze ktoś jak dotąd obejrzał wszystkie? A mówimy o pierwszych pickach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i poszedł western ... i od razu z tych, których nie widziałem... xD

 

3 minuty temu, julekstep napisał(a):

xDDD

ten jak walczy o tego swojego buścika xD

Co Ty tam wiesz, film dość powszechnie uznawany za topkę sci-fi.

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Jakby każdy miał obejrzeć 60 filmów to by nie było szans. A tak każdy znajdzie kilka do obejrzenia - sczerze ktoś jak dotąd obejrzał wszystkie? A mówimy o pierwszych pickach

ja już 4 nie widziałem. Czas Apokalipsy, Dobry Zły, Dark City i Raging Bull.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Jakby każdy miał obejrzeć 60 filmów to by nie było szans. A tak każdy znajdzie kilka do obejrzenia - sczerze ktoś jak dotąd obejrzał wszystkie? A mówimy o pierwszych pickach

Yup, tylko pick @the_secretto coś co nie wpisuje się w konwencję najbardziej znanych filmów, może sobie odświeżę, bo tego dawno widziałem. Nawet jak ktoś tam mniej ogląda rzeczy to nie sądzę żeby miał na koniec do oglądnięcia więcej niż 20-25 filmów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ocb ale odnoszac sie do powyzszych...SW to popcorniak, a moze Terminator nie? TW2 to jeden z nielicznych filmow obok Ojca chrzestnego 2 moment w historii kina gdzie 2 czesc przebija na maksa pierwsza, mimo, ze rozkminy o czasie w swiecie terminatora leza maksymalnie, ale mi to nie przeszkadza, swietna zabawa. Matrix no dobra, troche mniej to pasuje pod popcorn, film z klimatem i rozkmina, ale dwie kolejne czesci to juz SW mojego pokolenia i typowy popcorn, chociaz jak SW kultowy. 

Natomiast czy Wsciekly Byk to najlepszy film sportowy? Oj ktos kto z takim podejsciem odpali go peirwszy raz to srogo sie zawiedzie, wg mnie nie jest to najlepszy film sportowy mimo, ze jestem ultrasem Scorsese, dla mnie to firm abrdziej obyczajowy, o drugiej mniej sportowej twarzy piesciarstwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wujek Wójcik napisał(a):

Natomiast czy Wsciekly Byk to najlepszy film sportowy? Oj ktos kto z takim podejsciem odpali go peirwszy raz to srogo sie zawiedzie, wg mnie nie jest to najlepszy film sportowy mimo, ze jestem ultrasem Scorsese, dla mnie to firm abrdziej obyczajowy, o drugiej mniej sportowej twarzy piesciarstwa. 

Ale ogólnie filmy sportowe to taka słabiutka nisza, ciężko coś w niej wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Jakby każdy miał obejrzeć 60 filmów to by nie było szans. A tak każdy znajdzie kilka do obejrzenia - sczerze ktoś jak dotąd obejrzał wszystkie? A mówimy o pierwszych pickach

Ja nie widziałem tylko Mrocznego miasta, chociaż te Twoje SW pewnie będę musiał sobie odświeżyć, bo nie był to film, który by mnie porwał i zostawił wyraźny ślad w pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.