Skocz do zawartości

ATF - kinematografia


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Jakieś uwagi co do kategorii, czy pasuje wszystko?

Dla mnie najlepszy 'nieanglojęzyczny' film to bs (bo sugeruje, że reszta ma być anglojęzyczna).

+ chyba powinna być kategoria najlepszy film dramatyczny (czy jak to tam nazwać), bo tych jest pewnie najwięcej, a szkoda je wrzucać do ''inne''. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BMF napisał(a):

Dla mnie najlepszy 'nieanglojęzyczny' film to bs (bo sugeruje, że reszta ma być anglojęzyczna).

Reszta dowolna, ale jednak wiadomo, że hollywood zdominuje te rankingi(a przynajmniej powinno, chyba że ktoś bardzo chce być hipsterem)

Właśnie myślałem jak upchnąć film dramatyczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem, że w dwóch kategoriach moje ulubiony filmy to nieanglojęzyczne, więc może lepiej wrzucić te szeroko rozumiane filmy dramatyczne + dać jakiś wymóg min. jednego nieanglojęzycznego filmu, i dalej będzie 7 kategorii + nie będzie tylko Hollywood/anglojęzycznych. 

Wtedy w 'inne' byłyby horrory etc. 

Ale to tylko moja sugestia ocw.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, BMF napisał(a):

Wtedy w 'inne' byłyby horrory etc. 

Ale to tylko moja sugestia ocw.

Nie uważam by jakikolwiek horror zasługiwał tutaj(chociaż to tylko moje zdanie)

17 minut temu, BMF napisał(a):

No ja wiem, że w dwóch kategoriach moje ulubiony filmy to nieanglojęzyczne, więc może lepiej wrzucić te szeroko rozumiane filmy dramatyczne + dać jakiś wymóg min. jednego nieanglojęzycznego filmu, i dalej będzie 7 kategorii + nie będzie tylko Hollywood/anglojęzycznych. 

 

Zdaję sobie sprawę, ze są dobre filmy nieanglojęzyczne(chociaż osobiście u mnie dalej te klasyki japońskie i francuskie niżej od Hollywood), bardziej to ewentualnie bo może nie być 7 osób, to na 6 zrobić dodatkowo dramat, film niezachodni, reżyser polskojęzyczny i aktor nieanglojęzyczny. Fakt bedzie 18 kategorii i po 3 picki na osobę, ale wiadomo największe clue i problem to filmy, a przy 6 osobach 9 filmach dalej te 45 jest managable

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Nie uważam by jakikolwiek horror zasługiwał tutaj(chociaż to tylko moje zdanie)

Jest kilka filmów na granicy kilku gatunków klasyfikowanych jako horrory, które zdecydowanie zasługują. 

A co do reszty, jak wyżej - dramat to konieczność tbh, najszerszy gatunek i musi mieć osobną kategorię, reszta to jak tam chcesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BMF napisał(a):

Jest kilka filmów na granicy kilku gatunków klasyfikowanych jako horrory, które zdecydowanie zasługują. 

A co do reszty, jak wyżej - dramat to konieczność tbh, najszerszy gatunek i musi mieć osobną kategorię, reszta to jak tam chcesz. 

Tylko właśnie dramat to tak szerokie pojęcie, że cięzko wiedzieć co i jak klasyfikać, dlatego właśnie wrzuciłem inne.

No ja mogę warunkowo zaliczyć jeden film, ale on by poszedł u mnie w sci fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

@julekstep Ty nie chcesz? Byłoby 6 to 8 kategorii filmowych najlepszy reżyser najlepszy polski reżyser najlepszy aktor i najlepszy polski aktor 12 kategorii 

atf w którym miałbym się zobowiązać do uważnego oglądania +/- 30 filmów?

ja mam dzieci a oglądanie filmów jest u mnie dość daleko na liście rzeczy które chcę porobić jak już usną :P 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zostajemy z 5, to proponuję 15 kategorii.

10 kategorii fimowych i 5 niefilmowych, łącznie 40 filmów potencjalnie do obejrzenia

Najlepszy polski film

Najlepszy film nieanglojęzyczny

Najlepszy dramat

Najlepsza komedia

Najlepszy film kryminalny

Najlepszy film akcji

Najlepszy film fantastyczny

Najlepszy epos

Najlepszy film inny

Najlepszy film niezachodni

 

 

Najlepszy aktor

Najlepszy reżyser 

Najlepszy polski reżyser

Najlepsza aktorka

Najlepszy polski aktor

 

Zaczynamy jak @P_M wróci z urlopu

@BMF @the_secret @ignazz  Pasuje wam taki układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.