Skocz do zawartości

ATF - kinematografia


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, RappaR napisał(a):

@P_M

Dobra startuj, nie wmawiaj nam, że nie masz swojego ulubionego filmu :D 

draft lecimy jedna runda ABBA druga runda BAAB i tak na zmianę 

Grubo, nie spodziewałem się, że w ogóle Matrix pójdzie :D 

W scifi/fanstycznej mój ulubiony, reszta w tej kategorii daleko w tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, P_M napisał(a):

W scifi/fanstycznej mój ulubiony, reszta w tej kategorii daleko w tyle. 

 

9 minut temu, Gregorius napisał(a):

Grubo. Bust jak ch...!!!

W sumie nie, nie głosujemy na trylogię. Matrix strasznie popsuły kontynuacje, ale tutaj liczy się jedynie ten jeden film, nie patrzymy na resztę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, RappaR napisał(a):

 

W sumie nie, nie głosujemy na trylogię. Matrix strasznie popsuły kontynuacje, ale tutaj liczy się jedynie ten jeden film, nie patrzymy na resztę 

No tak pisałeś w zasadach jako trylogię nie wziąłbym mimo, że lubię to obiektywnie nie do wybronienia. Sama część pierwsza to sztos w tej kategorii. 

17 minut temu, julekstep napisał(a):

ahahaha xD

Japa tankerze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P_M a poza tym że lubisz możesz mi powiedzieć co w tym filmie wg Ciebie jest takie wyjątkowe? Pomysł, gra aktorska , scenariusz? serio się pytam co aż tak Ciebie zachwyciło. Bo o ile mi się podobało to poza fajna zabawą dla mnie ten film nic sobą nie reprezentuje.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał(a):

@P_M a poza tym że lubisz możesz mi powiedzieć co w tym filmie wg Ciebie jest takie wyjątkowe? Pomysł, gra aktorska , scenariusz? serio się pytam co aż tak Ciebie zachwyciło. Bo o ile mi się podobało to poza fajna zabawą dla mnie ten film nic sobą nie reprezentuje.

dokładnie

takie fajne patrzydło PLUS

które w takim atfie to powinno może pójść przy 10ciu grających :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał(a):

Matrix najbardziej wpływowy współczesny film sci-fi, ale alltime to tak sobie rzeczywiście. Tak że wszyscy macie po trochę racji, pewnie pojawi się gorsze recency bias niż to.

Znajdę z 3 bardziej wpływowe współczesne filmy sci-fi, mimo że bym nad nimi myślał przy top40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał(a):

To jakie przemyślenia miałeś po Matrix?

Podejrzewam, że chodzi o to, że to pierwszy mainstreamy netpunk, teoria symulacji, etc 

 

2 minuty temu, lorak napisał(a):

"matrix" to świetny pick, bo w kategorii SF łączy cechy współczesnych filmów (świetnie się ogląda) z klasykami o ugruntowanej pozycji (skłania do myślenia).

Stare filmy także się świetnie ogląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RappaR napisał(a):

Znajdę z 3 bardziej wpływowe współczesne filmy sci-fi, mimo że bym nad nimi myślał przy top40

Naah. Tzn. znajdziesz sporo lepszych 'artystycznie' filmów/kilka większych pop-hitów/jeden rewolucyjny dla całego kina - kulturowo Matrix jest fenomenem. Abstrahując od tego na ile analizy rzeczywistości odwołujące się do Matrixa są legit (IMHO bs). 

(współczesny: +- 20 lat) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Gregorius napisał(a):

@P_M a poza tym że lubisz możesz mi powiedzieć co w tym filmie wg Ciebie jest takie wyjątkowe? Pomysł, gra aktorska , scenariusz? serio się pytam co aż tak Ciebie zachwyciło. Bo o ile mi się podobało to poza fajna zabawą dla mnie ten film nic sobą nie reprezentuje.

Masz nowatorskie efekty specjalne, które wpłynęły na cały rynek filmów akcji. Do tego co niezwykle trudne te efekty jak i sama szata graficzna filmu nadal się bronią pomimo upływu prawie ćwierćwiecza, co na czas w którym ten film został wypuszczony jest czymś wyjątkowym. Fabularnie film wykreował fantastyczny świat i klimat, był tak sugestywny, że kończyło się nawet przypadkami samobójstw wśród ludzi, którzy chcieli "wyjść z Matrixa", bo uwierzyli w realność tego obrazu. Owszem, motywy wyroczni, mesjasza, wybrańca, który ratuje świat są dość uniwersalne i w żaden sposób nowatorskie, ale to jest bolączką większości filmów, że motywy zostały wcześniej przerobione przez literaturę czy teatr jako starsze siostry Kultury. Także nie kupuję tego jako zarzut. Od strony scenariuszowej sam pomysł matrixa, programów/npców jako ludzi. Dylematy związane z wybraniem "pigułki ". Dużo jeszcze można by wymieniać, ale nadal mówimy tutaj o filmie z kategorii fantastyczny, a nie dramat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gregorius napisał(a):

To jakie przemyślenia miałeś po Matrix?

choćby jaka jest natura rzeczywistości, albo czy lepiej żyć w błogiej nieświadomości, czy okrutnej prawdzie.

5 minut temu, RappaR napisał(a):

Stare filmy także się świetnie ogląda. 

dla mnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BMF napisał(a):

Naah. Tzn. znajdziesz sporo lepszych 'artystycznie' filmów/kilka większych pop-hitów/jeden rewolucyjny dla całego kina - kulturowo Matrix jest fenomenem. Abstrahując od tego na ile analizy rzeczywistości odwołujące się do Matrixa są legit (IMHO bs). 

(współczesny: +- 20 lat) 

No ciężko znaleźć kryteria jakie masz na wpływowość, dla mnie 3 miały taki ogromny wpływ. 

 

3 minuty temu, P_M napisał(a):

Masz nowatorskie efekty specjalne, które wpłynęły na cały rynek filmów akcji. Do tego co niezwykle trudne te efekty jak i sama szata graficzna filmu nadal się bronią pomimo upływu prawie ćwierćwiecza, co na czas w którym ten film został wypuszczony jest czymś wyjątkowym.

Od początku lat 90 już się efekty specjalne bronią w topowych produkcjach. Coś w stylu jak niezwykły jest Lillard, że pomimo posiadania ponad 30 lat dalej gra w ASG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, P_M napisał(a):

Owszem, motywy wyroczni, mesjasza, wybrańca, który ratuje świat są dość uniwersalne i w żaden sposób nowatorskie, ale to jest bolączką większości filmów, że motywy zostały wcześniej przerobione przez literaturę czy teatr jako starsze siostry Kultury.

tak, w pewien sposób całe kino, to tylko różne warianty motywów, które już były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.