Skocz do zawartości

ATF - kinematografia


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, BMF napisał(a):

.

10 kategorii, 50 filmów, dla mnie git. 

Tutaj jeden(no może dwa) mocno się wybijają :)

Ale ok. Dochodzi najlepsza animacja i najlepszy film sportowy, Twój pick i @the_secret 2 razy

Ja bym chyba jednak zamiast sport dał romans(tutaj nie jest tak skrzywiona kategoria), ale zaakceptuję oba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał(a):

Naah, po prostu melodramat to dramat. ;] Może najlepszy western? 

Nie chcę lecieć spojlerami, ale mój pick w dramacie to na przykład zero romansu. A romans nie musi być dramatem.

Western luz, chociaż wiem, że mój pick w nim będzie 5 ;)

Albo o - wojenny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcemy znaczące filmy to western pasuje znakomicie, bo to jednak długo był absolutny mainstream i pojawiło się dużo wartej nadrobienia klasyki (do tego chyba miał mobilizować ten draft), a do kategorii filmu akcji niekoniecznie pasuje. Sportowy też dobry pomysł, choć z zupełnie innego powodu (pasuje do tematyki forum).

Jak dla mnie można iść nawet na grubo i wyróżnić zarówno, western, sportowy, jak i wojenny. Po jednym picku dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kily napisał(a):

Jeśli chcemy znaczące filmy to western pasuje znakomicie, bo to jednak długo był absolutny mainstream i pojawiło się dużo wartej nadrobienia klasyki (do tego chyba miał mobilizować ten draft), a do kategorii filmu akcji niekoniecznie pasuje. Sportowy też dobry pomysł, choć z zupełnie innego powodu (pasuje do tematyki forum).

Jak dla mnie można iść nawet na grubo i wyróżnić zarówno, western, sportowy, jak i wojenny. Po jednym picku dla każdego.

Dorzućmy romans, podział na kategorie europejski i azjatycki i mamy 15 kategorii, po jednym picku, 60 filmów do obejrzenia i lecimy, tak czy siak pick BMF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej chyba, żeby te kategorie na siebie nie nachodziły: epos to w większości filmy wojenne, więc nie ma sensu IMHO rozdzielać, western ma dużą 'pulę talentu' na osobną kategorię, ale wtedy słabiej wyglądałby film akcji, ale tu mogłoby być ciekawie. ;] O sportowym myślałem ze względu na forum + moje top3 filmów. Dramat można by było podzielić jakoś, ale czy dramat i romans to nie wiem. 

Teraz, RappaR napisał(a):

Dorzućmy romans, podział na kategorie europejski i azjatycki i mamy 15 kategorii, po jednym picku, 60 filmów do obejrzenia i lecimy, tak czy siak pick BMF

Dobra, niech tak już zostanie. 

@Kily - Rick Deckard był replikantem czy nie? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P_M napisał(a):

bust

Pls, to tak jakby powiedzieć, że Shaq w top5 centrów jest bustem, bo nie broni pick and rolli. I mean, możesz go nie chcieć brać do swojego teamu przez to, że słabo broni p&r, ale musiał się pojawić, analogicznie tutaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BMF napisał(a):

@Kily - Rick Deckard był replikantem czy nie? ;]

To w sumie jedyna legitna wada Blade Runnera, że reżyser jest zjebem, który publicznie ogłasza swoje rozstrzygnięcie tej wątpliwości stającej u podstaw dyskusji fanów. ;) Wydaje mi się, że nie słyszałem o drugim takim przypadku dużego filmu. Film jako taki, w oderwaniu od tych wypowiedzi, jest dobrze napisany pod bronienie obu poglądów, ubogacając fabułę w porównaniu z materiałem źródłowym, gdzie Deckard był... człowiekiem (czyli inaczej niż ogłosił Scott w odniesieniu do filmu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał(a):

Z tego co czytałem - tak :)

Było dwóch scenarzystów, jeden pisał z myślą o tym, że jest, drugi, że nie jest.

I dlatego pozostaje kwestia widza. Dla mnie - nie. 

Jeżeli Rick Deckard jest replikantem tak jak mówi np. Ridley Scott - to ten film jest ot co dobry, ostatnia scena wtedy traci na całej swojej wymowie. Jeden dobrej jakości android poluje sobie na trochę lepszej jakości androidy i dzięki fartowi mu się udaje przeżyć w nierównej walce + zakoc***e się w innej androidce.

Jeżeli nie jest - to ten film jest wybitny i poza stroną wizualną + kreacją świata (top), daje potężny kapitał do jakichś humanistycznych refleksji. 

Dlatego pytam Kily'ego o zdanie. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał(a):

Jeżeli Rick Deckard jest replikantem tak jak mówi np. Ridley Scott - to ten film jest ot co dobry, ostatnia scena wtedy traci na całej swojej wymowie. Jeden dobrej jakości android poluje sobie na trochę lepszej jakości androidy i dzięki fartowi mu się udaje przeżyć w nierównej walce + zakoc***e się w innej androidce.

Jeżeli nie jest - to ten film jest wybitny i poza stroną wizualną + kreacją świata (top), daje potężny kapitał do jakichś humanistycznych refleksji. 

Dlatego pytam Kily'ego o zdanie. ;] 

No dla mnie też jedyny sens filmu to Deckard człowiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał(a):

Pls, to tak jakby powiedzieć, że Shaq w top5 centrów jest bustem, bo nie broni pick and rolli. I mean, możesz go nie chcieć brać do swojego teamu przez to, że słabo broni p&r, ale musiał się pojawić, analogicznie tutaj. 

Nie kupuję tej analogii. Dla mnie Odyseja to jeden ze słabszych filmów Kubricka, która nie broni się w dzisiejszych czasach, zawiera przeogromną ilość dłużyzn, które niektórzy akceptują pod płaszczykiem pseudointelektualnej wyjątkowości. Odyseja, może mogłaby tu się pojawić w top 25, ze względu na jakiś tam historyczny status w kinie, choć still IMHO niezasłużony. Odyseja to taki Gary Payton i jego overrated D. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kily napisał(a):

To w sumie jedyna legitna wada Blade Runnera, że reżyser jest zjebem, który publicznie ogłasza swoje rozstrzygnięcie tej wątpliwości stającej u podstaw dyskusji fanów. ;) Wydaje mi się, że nie słyszałem o drugim takim przypadku dużego filmu. Film jako taki, w oderwaniu od tych wypowiedzi, jest dobrze napisany pod bronienie obu poglądów, ubogacając fabułę w porównaniu z materiałem źródłowym, gdzie Deckard był... człowiekiem (czyli inaczej niż ogłosił Scott w odniesieniu do filmu).

Ostatnio nawet Harrison Ford stwierdził, że jest androidem, ot to - indoktrynacja lewicowa

Jak @the_secret nie zagłosuje w ciągu 24 godzin(no nie będziemy znowu czekać 5 dni), to wracamy do 8 kategorii po 2 picki czy ciśniemy 16 kategorii po jednej? Można by dać najlpeszy polski film i najlepsza polska komedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.