Skocz do zawartości

Końcowe wyniki po RS 2020/21 - dyskusja.


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, karpik napisał:

Ta suma wynika z tego, że nie wszyscy zagłosowali, a formuła nie zlicza głosów na własny zespół.

Sprawdzenie czy w arkuszu bilanse są prawidłowo policzone zajęło mi 2 minuty. I są dobrze policzone. Nie chce być inaczej, to jest tylko dodawanie i dzielenie. Nic skomplikowanego 

To gdzie jest błąd w takim razie? U mnie w arkuszu skoro przepisane mam dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

To gdzie jest błąd w takim razie? U mnie w arkuszu skoro przepisane mam dobrze?

Miejsca po przecinkach w tabeli po T2 są pochrzanione i nie zgadzają się z tym, co jest w arkuszu. Ty chyba korzystałeś właśnie z nich, a nie z arkusza i stąd pomyłka.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał:

Miejsca po przecinkach w tabeli po T2 są pochrzanione i nie zgadzają się z tym, co jest w arkuszu. Ty chyba korzystałeś właśnie z nich, a nie z arkusza i stąd pomyłka.

Bardzo możliwe, ale w żadnym wypadku nie był to świadomy błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Eld napisał:

Bardzo możliwe, ale w żadnym wypadku nie był to świadomy błąd. 

O to Cię nie podejrzewam. Najlepiej teraz zrobić backup z głosami po T2 i wpisać tam głosy po T3. Powinno być wtedy dobrze. No i trzeba będzie w przyszłym sezonie robić co trymestr backup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karpik - jeszcze jedna rzecz. Miejsca po przecinkach są rzeczywiście różne, ale za T2 nie oddały głosy 3 osoby. CM, Lucas, Pablo. Teraz widzę, że Pablo jakimś cudem ma głosy dopisane, a u mnie głosy są skasowane, ale to akurat zrobiłem sam. To też na pewno miało wpływ na setne części procenta. 

Dodatkowo - wyniki po T2 często służą "zabawie" osobom z dostępem do arkusza. Np "ile W mi brakło do takiego, a takiego bilansu". Ja czasami dla testów formuł wpisuję cyfry z dupy i zabij mnie - nie pamiętam czy je przywracam do starych wartości, czy nie.

Jedynym wyjściem moim zdaniem w takim przypadku jest zaufanie kopiom zapasowym które tworzę od początku tego sezonu. Przecież w printscreenie nie mogłem się walnąć. 

4 minuty temu, karpik napisał:

Najlepiej teraz zrobić backup z głosami po T2 

Wpadliśmy dokładnie na ten sam pomysł w tym samym momencie. Muszę zobaczyć czy mam back up po T2 bo na bank coś tam było grzebane, a moje wyniki są dobre.

Zresztą też dlatego tyle razy prosiłem i proszę - nie ruszajcie arkusza bo tak to się właśnie kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Eld napisał:

Jedynym wyjściem moim zdaniem w takim przypadku jest zaufanie kopiom zapasowym które tworzę od początku tego sezonu. Przecież w printscreenie nie mogłem się walnąć. 

Przecież policzenie bilansów Mavs i Rockets jeszcze raz, od początku sezonu zajmie mniej czasu niż nasza dyskusja. 

A co do Pablo, to on dał o 1W więcej Mavs niż Rockets, więc nawet jeśli na coś to wpłynęło, to nie na tę sytuację.

Ja dziś tylko z telefonu operuję, ale może siądę z kalkulatorem i to policzę wg tego co jest w tematach z głosami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karpik napisał:

Ja dziś tylko z telefonu operuję, ale może siądę z kalkulatorem i to policzę wg tego co jest w tematach z głosami.

Fajnie by było, bo ja po wczorajszym za cyferki wolę się nie brać.

Trzeba tylko T2 sprawdzić skoro T1 mamy, a T3 jest opublikowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tecu napisał:

Widzisz @Alonzo do każdego głosowania można się przyczepić jak się chce. Ciebie to dziwi a kogoś innego może dziwić 16-17 winów Orlando bez Mitchella, z będącym bez rewelacyjnej formy KATem, z niewiadomą co do zdrowia Lowrym, bez Oubry, bez części meczów Bouchera, z będącym bez Wielkiej formy Igoudolą itd. 

Wiem, że nie jestem obiektywny, ale twierdzę, że mój zespół był lepszy od Twojego w tym trymestrze i dodatkowo tak samo myślało 20 osób a odwrotnie tylko dwie. Statystycznie rzecz biorąc wydaje mi się, że jestem bardziej obiektywny niż Ty, ale oczywiście masz prawo do swojego zdania. 

Przy okazji, jeszcze raz, po prostu, dziękuję za głosy. 

Oczywiście każdy ma swoje zdanie :) Czymś się GMowie kierowali przy swoich głosach, jednak nie zaprzeczysz, że żeby taki bilans osiągnąć to Twój team musiał grać perfekcyjnie i wygrywać dosłownie wszystko. Z tych bilansów wychodzi, że Anthony, Maxey i McDaniels to gracze 1st lub 2nd Rookie Team, a moi Quickley i Nunn to zwykli szmaciarze. Twoja młodzież zaprzeczyła również temu, że do zwycięstw potrzebne jest jakiekolwiek doświadczenie - generalnie wszyscy Twoi gracze musieli grać dużo lepiej niz w rl a moi dużo gorzej niż w rl żeby takie bilanse były możliwe. 

Grasz cały sezon z różnymi problemami w backcourt a u nas one zwyczajnie nie mają miejsca. Twój team siłą rzeczy należy porównywać do rl 76ers, którzy skończyli na 1 miejscu na Wschodzie - trzeba dodać, ze dużo łatwiejszym, niż u nas. :) z bilansem 49-23. Natomiast Ty robisz u nas 45W - czyli 4 W mniej, a - przypominam - mamy cholernie mocny Wschód w odróżnieniu od tego rl. 

Idąc dalej - poza Embiidem i Simmonsem rl 76ers ma - świetnego Tobiasa Harrisa (19,5pkt.) - Ty nie masz tego rodzaju gracza. U Ciebie odpowiednikiem byłby pewnie Covington, który w 3T w rl Portland notował 7pkt. i miał 35% z gry..

rl 76ers ma Setha Currego i Danny Greena dającego im tak potrzebny spaceing. U Ciebie jest to Duncan Robinson, który statystycznie w 3T wypada ok - 13,5pkt. i az 3,6x3 na 42,6% - ale to jest jego zdecydowanie słabszy sezon, a u Ciebie musi pełnic rolę trzeciej opcji w ofensywie i wymagastawiania gry na niego - zasłon i hand offów. Do tego musisz go ukrywać w obronie, a jak Duncan nie ma dnia, to Twoja gra na dystansie leży. 

Ważnym graczem mógłby być u Ciebie Derrick White, gdyz do kontuzji w tych 12 meczach w rl Spurs notował świetne 17,7pkt. 2,7x3 na 37% - ale takich stats i gry nie można u Ciebie od niego oczekiwać, bo najpierw go musisz wprowadzić do drużyny zmieniając naturalnie rotację, a jak by już gracz zaczął grać dobrze - co przy jego zmianach klubów u nas jest wątpliwe (Hawks-> Wolves -> Jazz -> 76ers) to łapie pechowo dla Ciebie kontuzję .. i znów musisz zmieniać rotację. 

Nie wiedziałem, że Clarke był aż tak tragiczny w 3T - 7,3pkt. 5,7zb. i nie rzuca za 3 co jest przy Simmonsie kolejnym Twoim problemem, bo masz nagle dwóch graczy nie rzucających za 3, a w ogóle juz przy samym Simmonsie można podwajać spokojnie Embiida w postup. Clarke nie grał też w kilu meczach - część to jakiś uraz, ale też część to chyba zwyczajnie decyzja trenera, który najwyraźniej miał w rl Grizzlies lepszych graczy. Średnia 20min. Clarkea w tym trymestrze nie zwala z nóg. 

Rondo nie jest pewną dystansową opcją pomimo zaskakująco dobrych jak na niego 1,1x3 na 43%. On równiez opuścił kilka meczy. I przy Simmonsie też raczej za dużo sobie nie pogra - pewnie gra w minutach gdy Simmons siedzi na ławce lub jak go nie ma w tych 4 lub 6 - jak kto woli meczach. 

Z całym szacunkiem, ale Ersan Ilyasova to głęboki zmiennik i przy Covingtonie, Clarkeu, czy nawet McDanielsie raczej Twój bardzo głęboki rezerwowy.

Zostaje nam młodzież - Maxey, McDaniels i Cole Anthony, gdzie zamiast tej ostatniej dwójki rl 76ers mają takiego Miltona i Thybulle. A ważnym graczem jest tam jeszcze Korkmaz.

No i jako backup Embiida - Dwight Howard - ale u Ciebie dzielisz te minuty pomiędzy Covingtona i Clarkea. 

Po tym jak wypada Tobie w połowie trymestru nowy w 76ers White, to masz bardzo duży problem z ofensywą, bo o ile Embiid jest świetny (jak gra - w rl to było 28,8min.), to Simmons notował 11,7pkt. Masz jeszcze oczywiście Duncana Robinsona i jego trójki, ale później Twoim najlepszym ofensywnym graczem jest nabijający w rl Orlando 15pkt. Cole Anthony - ale on tam gra z piłką i może robić co chce, a u Ciebie są jednak Simmons, czy Rondo. 

Później to już gracze notujący poniżej 10pkt. - Maxey - 9,4pkt., Rondo 7,6pkt., McDaniels - 7,4pkt., Clarke - 7,3pkt., Covington - 7pkt..

Różnica pomiędzy rl 76ers a Twoimi 76ers na moje oko jest chyba nieco większa niż te 4 łiny 🙃

Dla porównania u mnie w 3T - Mitchell - 30,5pkt (w 8 meczach), KAT - 25,9pkt. (w 22 meczach), Lowry - 18,1pkt. (w 7 meczach, ale miał Rest w końcówce sezonu i u mnie grałby w 15 meczach - pewnie by te 15-16pkt spokojnie rzucał), Nunn - 16,9pkt. (18 meczach), Oubre - 17,3pkt. (w 9 meczach), Boucher - 14,9pkt. (w 12 meczach), Birch - 11,4pkt. (w 20 meczach), Okeke - 11,6pkt. (w tych samych Magic co Twój Cole Anthony - w 12 meczach), Gordon - 10pkt. (w 22 meczach), Quickley - 9,2pkt. (w 21 meczach) i po te 4pkt. - Iggy, Temple i Williams; 

Do tego masz minusowych w obronie Robinsona i Anthonego - i tu ciężko by się Tobie grało trzymając ich razem na boisku. 

 

Nie Tecu :) Twoja drużyna nie zrobiłaby tu 17-7 - ale oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania :) 

 

 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Eld napisał:

Fajnie by było, bo ja po wczorajszym za cyferki wolę się nie brać.

Trzeba tylko T2 sprawdzić skoro T1 mamy, a T3 jest opublikowane. 

Już widzę gdzie był błąd. Ktoś (za rękę nie złapałem, ale mogę się domyślać) skasował Twoje głosy z T2, Pablo zagłosował normalnie w terminie. Biorąc jednak pod uwagę, że jedna wygrana zmieniła wynik o 0,02, to obstawiam, że mam z Regisem identyczną ilość zwycięstw za cały sezon, a to co Ty liczyłeś może wynikać z zaokrąglania na którymś etapie. Trzeba będzie to zrobić za cały sezon, jeśli jest jakaś różnica, to 1W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał:

Biorąc jednak pod uwagę, że jedna wygrana zmieniła wynik o 0,02, to obstawiam, że mam z Regisem identyczną ilość zwycięstw za cały sezon, a to co Ty liczyłeś może wynikać z zaokrąglania na którymś etapie. Trzeba będzie to zrobić za cały sezon, jeśli jest jakaś różnica, to 1W.

Jest sens dla Was dwóch to w ogóle robić?

6 minut temu, karpik napisał:

Już widzę gdzie był błąd. Ktoś (za rękę nie złapałem, ale mogę się domyślać) skasował Twoje głosy z T2

A to na pewno ja. Już się nawet wyżej przyznałem. Tzn. przypuszczałem, że to mogłem być ja i się nie pomyliłem.

7 minut temu, karpik napisał:

Pablo zagłosował normalnie w terminie.

Przepraszam. Zwracam honor.

Generalnie @karpik fajnie by było abyś to sprawdził bo wczorajszy excel i tabelki ostro mnie wymęczyły. T1 i T3 są na pewno dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mi jedno czy w 1. rundzie przejadę się po Lakers czy Warriors (wiadomo, że z LAL przy tym co gra Hitler będzie łatwiej, ale z GSW też sobie poradzę) ale @Eld zamiast szukać błędu w poprzednich trymestrach lepiej byś zmienił swój głos na Rockets, bo to Twoje 12-12 to słabo wygląda:) 

Wiem, że sam sobie jestem winien nie dając opisów, niemniej wszystko poniżej 14-10 uważam za mocno zaniżone ( o kwiatkach pokroju 11-13 o @Szulim nie wspominam, młody jest, ma jeszcze czas:) ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tecu napisał:

Mylisz się. Zrobiła.

Bo to nie jest Roto i to nie tylko Ty decydujesz. Zrozum to. 

.. ale ja rozumiem, bo sam walczę tu z postrzeganiem Roto, dlatego jest tak jak zacząłem mojego posta:

52 minuty temu, Alonzo napisał:

Oczywiście każdy ma swoje zdanie :) Czymś się GMowie kierowali przy swoich głosach, jednak nie zaprzeczysz, że żeby taki bilans osiągnąć to Twój team musiał grać perfekcyjnie i wygrywać dosłownie wszystko. Z tych bilansów wychodzi, że Anthony, Maxey i McDaniels to gracze 1st lub 2nd Rookie Team, a moi Quickley i Nunn to zwykli szmaciarze. Twoja młodzież zaprzeczyła również temu, że do zwycięstw potrzebne jest jakiekolwiek doświadczenie - generalnie wszyscy Twoi gracze musieli grać dużo lepiej niz w rl a moi dużo gorzej niż w rl żeby takie bilanse były możliwe. 

BeGMowi Embiid i Simmons są lepsi od tych z rl tak samo jak inni Twoi gracze, a BeGMowi Magic są gorsi od tych z rl - to jedyne racjonalne wytłumaczenie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lucas napisał:

Widzę że mi też zmienia tak samo słownik, dlatego zamiast Butler i klikania zawsze to pisze Brokuł xd

Butler i Bust mają aż 3 wspólne literki ( w tym dwie najważniejsze początkowe ). Przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld odpiął/ęła i przestał(a) promować ten temat
  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.