Skocz do zawartości

Końcowe wyniki po RS 2020/21 - dyskusja.


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, karpik napisał:

@Eld dlaczego po zsumowaniu wyników z arkusza, gdzie są wyniki po T2 i tego Twojego po T3 (swoją drogą można to było dać w jednym arkuszu) wyniki nie pokrywają się z tymi z pierwszego posta tutaj? Jak dodaję wyniki z arkuszy, to wychodzi mi, że Rockets są przed Mavs, a w tabeli jest inaczej.

Śpieszę z odpowiedzią.

T1 + T2 + T3 = wynik win na koniec sezonu. Wynik T1+T2, czyli łączną sumę obu trymestrów miałem już przygotowaną w połowie Kwietnia w temacie "beGM - Bilans RS 2020/21, a dokładnie ostatni post i wyglądało to tak:

==================================

NBA Standings 2020/21 ( T1 + T2 )

 

Konferencja Wschodnia

1. Miami Heat: 36-12 ( 36,00 )

2. New York Knicks: 30-18 ( 29,85 )

3. Orlando Magic: 30-18 ( 29,42 )

4. Milwaukee Bucks: 29-19 ( 28,83 )

5. Cleveland Cavaliers: 29-19 ( 28,71 )

6. Toronto Raptors: 28-20 ( 28,26 )

----------------------------------------------------------

7. Indiana Pacers: 28-20 ( 28,22 )

8. Philadelphia 76ers: 28-20 ( 28,01 )

9. Atlanta Hawks: 28-20 ( 27,67 )

10. Charlotte Hornets: 26-22 ( 26,33 )

==============================

11. Washington Wizards: 25-23 ( 25,06 )

12. Detroit Pistons: 18-30 ( 17,98 )

13. Boston Celtics: 15-33 ( 15,28 )

14. Brooklyn Nets: 14-34 ( 14,11 )

15. Chicago Bulls: 14-34 ( 13,35 )

 

Konferencja Zachodnia:

1. Denver Nuggets  37-11 ( 36,17 )

2. Minnesota Timberwolves: 35-13 ( 35,69 )

3. Los Angeles Lakers: 32-16 ( 32,03 )

4. Houston Rockets: 31-18 ( 30,89 )

5. Dallas Mavericks: 30-18 ( 29,82 )

6. Golden State Warriors: 29-19 ( 29,55 )

----------------------------------------------------------

7. Sacramento Kings: 27-21 ( 27,07 )

8. Oklahoma City Thunder: 27-21 ( 26,92 )

9. New Orleans Pelicans: 18-30 ( 17,87 )

10. Phoenix Suns: 17-31 ( 17,00 )

==============================

11. San Antonio Spurs: 17-31 ( 16,56 )

12. Utah Jazz: 15-33 ( 15,23 )

13. Memphis Grizzlies: 11-37 ( 10,72 )

14. Los Angeles Clippers: 9-39 ( 9,32 )

15. Portland Trail Blazers: 8-40 ( 8,21 )

==================================

 

Więc dla przykładu Dallas po T1 i T2 uzbierali dokładnie 29,82W. W T3 dostali 15,14W, czyli razem za wszystkie trzy trymestry uzbierali 44,96W czyli na okrągło 45W.

Błąd, a raczej to co wyłapałeś wynika z tego, że ktoś z naszego arkusza klubowego wywalił wyniki T1 i dlatego może Ci się nie zgadzać.

--------------------------------

Dla porównania Houston:

Po T1 i T2 mieli 30,89W. Za T3 dostali 14,07W. 30,89 + 14,07 = 44,96W.

--------------------------------

Z Wami zrobiło się naprawdę ciekawe bo wyszło Wam obu dokładnie 44,96W za trzy trymestry łącznie. Dopiero patrząc na trzecie miejsce po przecinku wyszło że masz przewagę na poziomie...0,002.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tecu napisał:

Tak, tak. Ty wiesz wszystko a inni się nie znają. Właśnie obraziłeś sporo osób. 

Głosowanie było tajne, nawet słowem z nikim nie rozmawiałem o moim bilansie, nie wpływałem na głosy, ludzie na nikim się nie wzorowali a i tak źle zagłosowali, bo nie tak jak Ty. Oprócz Ciebie tylko dwie osoby dały Orlando wyżej i to zawsze o 1 win niż mnie a oprócz mnie dwadzieścia osób dało mnie wyżej niż Ciebie i w większości przypadków o więcej niż 1 win. Wnioski? 

 

Widać jak na dłoni, że albo GMowie nie kierują się terminarzem albo sporo osób robi to bardzo pobieżnie - dowód masz nieco wyżej jak rozpisałem Twój terminarz

W 2T grałeś połowę trymestru bez Embiida, tam Simmons jeszcze kilka meczy stracił, a i tak jakimś cudem miałeś pozytywny bilans u nas - to sporo mówi o głosach na 76ers :) 

Inny przykład to zaniżanie naszym Detroit - przypuszczam że sporo osób kieruje się stereotypami wyrobionymi o poszczególnych drużynach, a szkoda, bo często są one nieprawdziwe. Ty np nie masz ławki, a Embiid na tych minutach które musiałby grać to pewna kontuzja. 

.. ale skoro demokracja tak Ciebie oceniła to spoko 🙃

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eld W arkuszu z rosterami jest osobno wynik za T1 i T2 i nie jest on zgodny z tym co wkleiłeś wyżej. Szczerze mówiąc to gdzieś jest błąd i trzeba będzie to wszystko przeliczyć jeszcze raz, bo nie obraź się, ale bardziej wierzę excelowi.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Eld napisał:

W temacie który ja Ci przesłałem z linkiem do głosowania nic nie ma, a tam prosiłem o informacje o zmianach. Nasz temat który ma +250 wiadomości, no sorry, odszedł na boczny tor. Chyba, że gdzieś tu dyskusja była i przeoczyłem, więc przepraszam i wklej raz jeszcze.

Nie mam do Ciebie absolutnie żadnych pretensji 🙂

Za to mam dla Ciebie wielki szacunek za pracę, którą wykonujesz. Wielkie dzięki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karpik napisał:

@Eld W arkuszu z rosterami jest osobno wynik za T1 i T2 i nie jest on zgodny z tym co wkleiłeś wyżej. Szczerze mówiąc to gdzieś jest błąd i trzeba będzie to wszystko przeliczyć jeszcze raz, bo nie obraź się, ale bardziej wierzę excelowi.

Kiedy ja liczyłem na excelu.

4 minuty temu, karpik napisał:

@Eld W arkuszu z rosterami jest osobno wynik za T1 i T2 i nie jest on zgodny z tym co wkleiłeś wyżej. Szczerze mówiąc to gdzieś jest błąd i trzeba będzie to wszystko przeliczyć jeszcze raz, bo nie obraź się, ale bardziej wierzę excelowi.

Chodzi Ci o to?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-OgWAC8p3iUgOX-d5Hy4fiO4D-mDaiv2LoS1BUUNSfo/edit#gid=1350479770

Chętnie chcę teraz znaleźć gdzie jest błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Eld napisał:

Kiedy ja liczyłem na excelu.

Mamy przecież wspólny excel z formułami, które wiemy, że działają dobrze. Ja miałem za T1 14,75 (wpisane do excela oraz w temacie ze standings jest screen po T1 i to się zgadza), za T2 mam 15,08 i wszystkie głosy są jak na dłoni w arkuszu, razem wychodzi 29,83 + 15,14 teraz i razem 44,97.

Rockets za T1 15,93, za T2 15, razem 30,93 + 14,07 daje równe 45 za sezon.

No nie wiem co pochrzaniłeś, ale w arkuszu jest wszystko co trzeba :)

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał:

Mamy przecież wspólny excel z formułami, które wiemy, że działają dobrze. Ja miałem za T1 14,75 (wpisane do excela oraz w temacie ze standings jest screen po T1 i to się zgadza), za T2 mam 15,08 i wszystkie głosy są jak na dłoni w arkuszu, razem wychodzi 29,83 + 15,14 teraz i razem 44,97.

Rockets za T1 15,93, za T2 15, razem 29,93 + 14,07 daje równe 45 za sezon.

No nie wiem co pochrzaniłeś, ale w arkuszu jest wszystko co trzeba :)

Skąd bierzesz wyniki za sam T2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz @Alonzo do każdego głosowania można się przyczepić jak się chce. Ciebie to dziwi a kogoś innego może dziwić 16-17 winów Orlando bez Mitchella, z będącym bez rewelacyjnej formy KATem, z niewiadomą co do zdrowia Lowrym, bez Oubry, bez części meczów Bouchera, z będącym bez Wielkiej formy Igoudolą itd. 

Jesteśmy po prostu różni i na inne rzeczy patrzymy. 

Wiem, że nie jestem obiektywny, ale twierdzę, że mój zespół był lepszy od Twojego w tym trymestrze i dodatkowo tak samo myślało 20 osób a odwrotnie tylko dwie. Statystycznie rzecz biorąc wydaje mi się, że jestem bardziej obiektywny niż Ty, ale oczywiście masz prawo do swojego zdania. 

Przy okazji, jeszcze raz, po prostu, dziękuję za głosy. 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cvbe napisał:

@evitacre Pacers bez żadnego podkoszowego 17-7, Wizards we trzech 15-9 a ja 14-10? :(

Szczerze to muszę to przejrzeć bo wiem ze coś namieszałem w excelu i na sam koniec zmieniałem, ale robiłem te bilanse game by game wiec może jakiś zamysł w tym był ze byłeś 14-10 ;) 
 

Jeśli Ci to poprawi humor obczaj co ten debil z Bucks wytypował! Dał Knicks 17-7 z którymi przegrał 6 miejsce o jakieś 0,01 ! Głosowanie tego barana powinna zatwierdzać Rada przed przesłaniem! 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, evitacre napisał:

Szczerze to muszę to przejrzeć bo wiem ze coś namieszałem w excelu i na sam koniec zmieniałem, ale robiłem te bilanse game by game wiec może jakiś zamysł w tym był ze byłeś 14-10 ;) 
 

Jeśli Ci to poprawi humor obczaj co ten debil z Bucks wytypował! Dał Knicks 17-7 z którymi przegrał 6 miejsce o jakieś 0,01 ! Głosowanie tego barana powinna zatwierdzać Rada przed przesłaniem! 🙂 

Luźno, mam szybkie rozwiązanie - Knicks -2, Cavs +2 i wszyscy (no prawie) zadowoleni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tecu napisał:

Jeżeli myślisz, że to było specjalnie z myślą o Tobie to cóż, mylisz się. Wyceniłem to tak jak myślałem. Po prostu. Nie doszukuj się czegoś czego nie ma. Odwróć to i też można się pośmiać, tylko po co. 

@Sylvinho. @tangiers@Eld tam była korekta jeszcze w czasie, chyba przed komunikatem, żeby Cię @Eld oznaczać,w czasie dyskusji z @Sylvinho. dodałem mu jeden win a zabrałem, nie starającemu się już o wynik @tangiers. Masz to w moim linku.

To tankerom odejmuj, a nie mi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, karpik napisał:

Tej, gdzie masz wynik na czerwonym tle.

Problemem jest kolumna BN. Jak prześledzisz ile tam formuł śledzących jest to sam się zdziwisz i nie dojdziesz do tego skąd to czerwone pole bierze wyniki z T2. Ten sam błąd występował w poprzednim arkuszu v2. i dlatego zacząłem zapisywać to osobno lub robić printscreeny bo ta część arkusza po prostu przekłamuje.

Po T1 zrobiłem printscreena i wkleiłem go do postu Marcusa, po T2 przepisałem to co jest ostatnim postem w temacie bilans RS. Zwróć uwagę na sumę na dole pod czerwonymi polami 359,77 - 360.23, a powinno być po 360-360 tak jak było w linkach które rozsyłałem.

W którymś miejscu w tamtej części arkuszu google coś źle liczy i jestem tego wręcz pewien, a odkąd zacząłem zliczać to ręcznie czyli zapisywać wyniki drużyna po drużynie do drugiego miejsca po przecinku jestem tego więcej niż pewien.

Widziałem to jeszcze w starej wersji naszego pliku v2. Wtedy podejrzewałem, że fakt, iż arkusz mogą edytować wszyscy non stop się coś nie zgadza przez to i pojawia się jakiś błąd.

Liczę to ręcznie - wpisuję z palucha - wprost do excela. Pomijam fakt, że arkusz google kilka razy mnie zawiódł względem zwykłego excela, stąd ostatecznie twierdzę, że to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Eld napisał:

 

Po T1 zrobiłem printscreena i wkleiłem go do postu Marcusa, po T2 przepisałem to co jest ostatnim postem w temacie bilans RS. Zwróć uwagę na sumę na dole pod czerwonymi polami 359,77 - 360.23, a powinno być po 360-360 tak jak było w linkach które rozsyłałem.

 

Wydaje mi się, że nie musi być 360 - 360 skoro nie uwzględniamy głosów od swoich drużyn. A jeżeli je odrzucimy to prawdopodobnie pozostałe głosy nie będą miały takiej samej liczby wygranych i porażek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tecu napisał:

Nie mam do Ciebie absolutnie żadnych pretensji 🙂

Za to mam dla Ciebie wielki szacunek za pracę, którą wykonujesz. Wielkie dzięki 🙂

Zgłoś zmianę albo w tym drugim temacie, albo w PM z linkiem ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Eld napisał:

Zwróć uwagę na sumę na dole pod czerwonymi polami 359,77 - 360.23

Ta suma wynika z tego, że nie wszyscy zagłosowali, a formuła nie zlicza głosów na własny zespół.

Sprawdzenie czy w arkuszu bilanse są prawidłowo policzone zajęło mi 2 minuty. I są dobrze policzone. Nie chce być inaczej, to jest tylko dodawanie i dzielenie. Nic skomplikowanego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Wydaje mi się, że nie musi być 360 - 360 skoro nie uwzględniamy głosów od swoich drużyn. A jeżeli je odrzucimy to prawdopodobnie pozostałe głosy nie będą miały takiej samej liczby wygranych i porażek

Właśnie musi być. Otwórz sobie plik ode mnie który Ci wysłałem. Wszędzie gdzie wpisałeś po 24 W/L zsumowało Ci się na dole do 360, a nie do 359,77.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld odpiął/ęła i przestał(a) promować ten temat
  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.