Skocz do zawartości

Końcowe wyniki po RS 2020/21 - dyskusja.


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Alonzo napisał:

No nie 🙃

Załóżmy Ronnie, że Ty dodasz drużynie X 1W, a równie dobrze ja mogę zabrać tej samej drużynie to 1W i nic się nie zmienia. :) 

@Qcin_69 tak czytając Waszą dyskusję widzę dużo podobieństw pomiędzy naszymi teamami - młodzież na dorobku ( + George/Lowry) - z tą tylko różnicą że u mnie grają razem od kilku sezonów, a Ty cały czas uzupełniasz jeszcze s5. U mnie po takim czasie to juz się powinno spokojnie przekładać na wyniki. ja tam się cieszę, że tacy Gordon, czy Oubre jak wreszcie trafili do normalnych teamów w rl udowadniają, ze to co o nich pisałem w poprzednich sezonach jest prawdą. 2 sezony musiałem czytać, że Oubre nic na boisku nie robi - a obok Currego po tym fatalnym początku grał ok i to w sumie w podobnej roli jaką ma u mnie. Z gordonem było kwestionowanie, czy grałby w roli czołowego defensora obok KATa.. no to gra obok podobnego do KATa gracza jakim jest Jokic. 

@LeweBiodroSmoka zawsze mnie uwalałeś w playoffs argumentując, że KAT.. nie gra w playoffs - to tak odnośnie oceny Holidaya. :)  Gdyby to KAT zamiast Davisa wylądował w rl Lakers obok LeBrona, to pewnie już w tamtym sezonie grałbym spokojnie w Finale NBA u nas - ale gra na takim zadupiu jak Sota i jest jak jest. 

No i u mnie wszystkie klocki do siebie pasują - utalentowany młody duet wysoki/niski KAT/Mitchell + weteran kreator Lowry + defensywna czwórka do KATa -  Gordon i wszechstronny Oubre na skrzydle (a teraz Boucher). wszystko to uzupełnione odpowiednią grupą rolesów weteranów (Iggy, Temple, czy solidny Birch) i perspektywicznej młodzieży (Nunn, Grant Williams, Okeke, Quickley) 

jak dla mnie to podręcznikowo zbudowany team. I nie jadę u nas na formie Roto graczy tylko na zgraniu i stabilności - a role które daję moim graczom są potwierdzone w rl jak trafiają w odpowiednie środowisko (Gordon/Oubre). Moją bolączką powtarzam jest KAT na zadupiu.. :( 

I skad będziesz wiedział ze ja dodałem komuś 1W? Co jak zabiorę komuś 5W a nie 1? Pomysł z korektą po ogłoszeniu wyników jest absurdalny, do dupy. Fajnie ze tajne głosowanie ale powinno tak zostać do końca a nie że jedna osoba może teraz teoretycznie sama ustawić układ tabeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie proste. Bo jedni chcą tak, drudzy tak.

Czy wolisz aby o naszym bilansie decydowały dziesiąte części procenta 17,56 wygrywa z 17,3, czy zasady z RL NBA, a dokładnie tak 

==============================================

Drugie pytanie.

Dziś Sobota. Nie ma za wielkiego ruchu w zmianach głosów, a ruchu w zmianach pozycji nie ma żadnych stąd pomysł czy by nie skrócić tematu na dyskusje z jutra ( Niedziela 23:59 ), do dziś ( Sobota 23:59 ). Da nam to dodatkowy extra dzień na dogonienie RL NBA, a od jutra zaczęlibyśmy play-in.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz regulamin chyba mówi jasno:

8.3 W przypadku remisu drużyn (w przybliżeniu do 2 miejsc po przecinku) sprawdzane jest trzecie miejsce. W przypadku, gdy dalej nie zostało to rozstrzygnięte o wskazanie lepszej drużyny proszony jest zaufany forumowicz spoza gry, wskazany przez radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LONGER01 napisał:

Nasz regulamin chyba mówi jasno:

8.3 W przypadku remisu drużyn (w przybliżeniu do 2 miejsc po przecinku) sprawdzane jest trzecie miejsce. W przypadku, gdy dalej nie zostało to rozstrzygnięte o wskazanie lepszej drużyny proszony jest zaufany forumowicz spoza gry, wskazany przez radę.

Brawo Longer. Jesteś chłop.

Ale ankietę i tak zostawię - może od nowego sezonu część jednak będzie chciała zmiany. Na pewno nie ma mowy o tym w tym RS.

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Dawać mu lajki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LONGER01 napisał:

Nasz regulamin chyba mówi jasno:

8.3 W przypadku remisu drużyn (w przybliżeniu do 2 miejsc po przecinku) sprawdzane jest trzecie miejsce. W przypadku, gdy dalej nie zostało to rozstrzygnięte o wskazanie lepszej drużyny proszony jest zaufany forumowicz spoza gry, wskazany przez radę.

No i to ma sens. 17,56 wygrywa z 17,3. Dopiero jak bedzie 17,561 remis z 17,561 to wołamy Julka czy innego Elya :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eld napisał:

 

 

BMF skoro tak jest w realu, a regulamin mówi u nas jasno, że jeśli nie ma czegoś w naszym regulaminie to obowiązują zasady z RL NBA i CBA więc na tym polu nie ma żadnej dyskusji. U nas też musi być w taki sam sposób jak w realu.

Trzy sprawy do Ciebie. Dziś o północy kończy się termin na dyskusje i będę chciał od razu tematy z parami zakładać. O ile Zachód jest prosty o tyle Wschód GMowie się postarali abym wstał z bólem głowy:

  • pierwsza sprawa - czy mógł byś ułożyć pary na ten moment zakładając poniższą tabelę Wschodu? Jest ona aktualna bo zmiany bilansów o które proszą mnie GMowie wprowadzam na bieżąco. Nie będę ukrywał, że przesyt beGM związany z robieniem tych arkuszy, cyferek itp. ( dość użalania się nad sobą ) prawie na pewno sprawi, że znów coś schrzanię. Tobie zajmie to pewnie 3 minuty i to z przerwą na łyk kawy. Będę Ci bardzo wdzięczny. Poniżej przedstawiam Ci aktualną tabelę Wschodu. Jak się coś zmieni, tzn. ktoś się przesunie w tabeli - to do północy poproszę Cię o weryfikację. Z góry Ci dziękuję za pomoc. Poniżej aktualna tabela wraz z wprowadzonymi wszystkimi zmianami jakie wpłynęły do mnie dziś do 9:00 rano:

Tabela.png

( Tabela zaktualizowana o wyłapany błąd Braveheart )

 

  • Druga sprawa to podziękowanie za wyłapanie tak istotnego szczegółu. Z każdym takim krokiem zbliżamy się do warunków RL NBA. Chylę czoła.
  • Trzecia sprawa to losowanie pierwszeństwa do picku pomiędzy Tobą, a @Szulim. Wpadłem na banalny pomysł jak to rozwiązać aby nie było żadnych podejrzeń o jakąkolwiek manipulację wynikami. Może trochę śmieszny, ale na pewno skuteczny.

Moja Kobieta przy każdej wycieczce jak widzi taki tandetny automat do wybijania pamiątkowych monet to je sobie kupuje na pamiątkę. Jest dość sporo tego - choć przed chwilą miałem w ręce taką z Nowego Wiśnicza. Pomysł prosty. Wybieracie się z dostępnych monet swoją, gdzie na przykład możecie wybrać po trzy ( uzbiera się na tyle ), wrzucam do czarnego wora, odpalam google meet z kamerą ( który ostatnio udowodnił, że  się sprawdza, ściągam ze dwóch świadków ( pora i godzina i tak będzie podana ), odpalam kamerkę i losuję na żywo. Nikogo nie angażujemy ( zawsze byłem przeciwnikiem tego ), decyduje ślepy los, nie czekamy na wyniki - znane są one od razu i z głowy. Co Ty i @Szulim na to? Mogło by być?

W linku w którym Wam podałem to tak. On zmienia na bieżąco. Warunek: muszę być przed kompem ;). Na wszelki wypadek robię też backup i zapisuje je w jeszcze jednym innym miejscu.

@BMF - nieaktualne - nasz regulamin punkt 8.3 ( @LONGER01 to odkopał ). Oczywiście temat zostaje pod dyskusję ale od przyszłego RS chcąc się zbliżyć jak najbardziej  do RL NBA.

 

6 minut temu, january napisał:

Ale tu nie ma jakiegoś zbliżania do NBA. Zaokrąglenia bilansów u nas wzięły się tylko i wyłącznie z chęci "ładnego wyglądu" - przecież były nawet sytuacje, że po zaokrąglaniu wszystkich ekip nagle bilans ligi się nie sumował. Faktyczne bilanse to są właśnie te do setnej części. 

@LONGER01 wyjaśnił temat punktem regulaminu 8.3 i chwała mu za to.

Ankieta i tak zostanie. Pomyślimy nad tym na przyszły sezon. Jak NTC, TK, trade request weszły to i to by mogło ale od przyszłego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mac napisał:

No jak porownujezz Gordona do Bookera czy Tatuma to spoczko.

Dokładnie chodzi o to, co Lucas napisał poniżej.

U Was przy Waszej głębi talentu, ktoś zawsze jest niewykorzystywany w ofensywie (czyli jego gra z rl Wam się kompletnie nie przekłada na Wasze potrzeby), bo po prostu sie nie da tego zrobić inaczej, przykładowo:

 jak stawiacie na Bookera i Georgea to Tatum ma impact przysłowiowego Kellego Oubre, czy Harrisona Barnesa

jak stawiacie na Tatuma i Georgea, to Booker Wam się zamienia w takiego Buddie Hielda

jak stawiacie na Bookera i Tatuma, to George musiałby tu robić za Iguodale z Warriors - i nawiasem mówiąc zaczyna we mnie kiełkować myśl, że w przyszłym sezonie byłbym w stanie zacząć coś takiego rozważać na poważnie przy Waszej merytorycznej i konsekwentnej narracji. 

Tym sposobem dzięki swojej jasnej i ważnej roli Aaron Gordon u mnie jest ważniejszym graczem niż jeden z Waszej w/w trójki imho. Jak taki Tatum rzuca 50pkt. to znaczy, że George, czy Booker nie dostają zwyczajnie takiej ilości rzutów jakie byście sobie życzyli. Pisałem Wam o tym podając jako przykład tego Doriana Finneya-Smitha. 

 

2 godziny temu, Lucas napisał:

Gordon jest najlepszym obrońca z tej trójki 😎

 

17 minut temu, RonnieArtestics napisał:

I skad będziesz wiedział ze ja dodałem komuś 1W? Co jak zabiorę komuś 5W a nie 1? Pomysł z korektą po ogłoszeniu wyników jest absurdalny, do dupy. Fajnie ze tajne głosowanie ale powinno tak zostać do końca a nie że jedna osoba może teraz teoretycznie sama ustawić układ tabeli. 

Masz rację, ale zakładamy, że jesteśmy wobec siebie fair i nikt nie tnie w ch#ja :P 

Ogólnie zabiegałem o to, żeby każdy miał możliwość zmiany po takim głosowaniu max 3W i 3L - ale tylko o +/-1 przy poszczególnych teamach i tylko max 1 W/L w swojej konferencji - żeby te zmiany były bardziej przemyślane, ale moja propozycja została olana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

skracamy o jeden dzień możliwość zmiany głosów i dyskusji? Skończyły by się dzisiaj o 23:59 ( Sobota ), a nie jutro o 23:59 ( Niedziela ).

Dzięki temu od jutra wystartowalibyśmy już z play-in i trochę nadgonili RL NBA. Tym bardziej zwracam na to uwagę, że nie ma za wielu wniosków o zmian bilansów więc nie wiele się już zmieni.

Co Wy na to?

Jest nawet ankieta pod to więc nie musicie nawet nic pisać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, eMeS napisał:

No i to ma sens. 17,56 wygrywa z 17,3. Dopiero jak bedzie 17,561 remis z 17,561 to wołamy Julka czy innego Elya :P

Ale prawdę mówiąc to w przypadku remisu sprawiedliwszy byłby rzut monetą. Nie, żebym nie cenił chłopaków z forum, ale oni mogą nie ogarnąć wszystkich detali na przestrzeni sezonu, skoro 30 ludzi nie było w stanie tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, karpik napisał:

Ale prawdę mówiąc to w przypadku remisu sprawiedliwszy byłby rzut monetą. Nie, żebym nie cenił chłopaków z forum, ale oni mogą nie ogarnąć wszystkich detali na przestrzeni sezonu, skoro 30 ludzi nie było w stanie tego zrobić.

Wszyscy się cały czas uczymy czego przykładem Longer dzisiaj z regulaminem, czy Brave wyłapujący błąd.

Nie lubię robić z ludzi debili i oddawać rzutowi monetą swój los.

3 minuty temu, january napisał:

Może jak przy FA - bilans z RS z poprzedniego sezonu w takim przypadku?

FA to Ty zostaw w spokoju. I tak nie zatrzymasz Capeli :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ozzy110 napisał:

Nie no rozumiem, że dostaje mi się za brak opisu, ale stawianie mnie na równi z nets, którzy też nie dali opisu i praktycznie nie mają kim grać? Coś tu nie halo...

Szczególnie @Ashigaru, któremu bardzo leży moje niskie miejsce w tabeli

@shevcu @Szulim @Ashigaru @Qcin_69 @mac powiedzcie mi w czym Nets byli ode mnie lepsi?

To prosiłbym te osoby o poprawienie bilansu Pistons

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał:

To nie jest takie proste. Np. Suns dostali abstrakcyjny bilans 5-19 od kogoś, Pistons też dostawali totalnie dziwacznie niskie głosy i zmiana o 1W tu mało daje, bo korekta powinna być znaczna.

 

Ja byłem za tym, by przy tajnych głosach odrzucać skrajności w jakiś sposób zawsze jak coś :) 

(w sensie nie liczyć totalnie skrajnych głosów)

Odrzucanie głosów, to również niebezpieczny proceder. Uważniejsi GMowie będą po głosach przecież widzieli, kto daje "niepoważne " bilanse" a taki GM może będzie miał jakieś refleksje nt swoich głosów na przyszłość. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eld policzyłem jeszcze raz głosy na Mavs i Rockets za cały sezon i wg tego co jest u nas w tematach, to Mavs mają 1258-758 (62,4%), a Rockets 1262-754 (62,6%). Rockets mają 14,14W za T3, a nie jak jest w arkuszu z głosami 14,07 (ale może to efekt zmian głosów, bo w ostatnich kolumnach nie masz formuł, które automatycznie zliczają, tylko wpisane ręcznie liczby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karpik napisał:

@Eld policzyłem jeszcze raz głosy na Mavs i Rockets za cały sezon i wg tego co jest u nas w tematach, to Mavs mają 1258-758 (62,4%), a Rockets 1262-754 (62,6%). Rockets mają 14,14W za T3, a nie jak jest w arkuszu z głosami 14,07 (ale może to efekt zmian głosów, bo w ostatnich kolumnach nie masz formuł, które automatycznie zliczają, tylko wpisane ręcznie liczby).

Aktualnie po wprowadzeniu wszystkich zmian jakich zażyczyli sobie GMowie Rockets mają 14,14W za T3. Tak również pokazuje plik backup. 

Natomiast Dallas mają 15,15W za T3. 

Nie wiem jakim cudem tych formuł tam nie ma, ale przy Tobie i Regisie już są dodane ( zliczające W ). Nie będę się kolejny raz już tłumaczył, że od 3 dni siedzenie przed excelem to mordęga. Dziś na pewno poprawię resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, january napisał:

Pierwsze tajne głosowanie na bilanse to czas na najbardziej odchylone od średnichgłosy :D  (pomijam "wyrównanie" koladera za zeszły trymestr dla Kings)

 

Bulls 10-14 (+3,36) - Principe
Pistons 5-19 (-4,96) - shevcu, Ashigaru
Pistons 13-11 (+3,04) Brave, january, Camby, tangiers
Hawks 14-10 (+3,32) - shevcu
Wizards 9-15 (-3,5) - Lucas
Pelicans 10-14 (+3,17) Pablo, Lucas
 Pelicans 3-21 (-3,93) january
Thunder 20-4 (+4,75) evitacre
Suns 8-16 (-3,07) ignazz, shevcu
Suns 5-19 (-6,07) LBS
Kings 10-14 (-3,52) LBS

Niektóre się zmienią bo wprowadzam akurat zmiany i dodaję formuły zliczające. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Nie zapomnij o wywaleniu "własnych" głosów przy formułach zliczających :) 

Masz już głosy (sprzed chwili) wklepane w naszym skoroszycie w arkuszu "january sprawdza" :) 

Wywalane są z każdego arkusza.

Mogę Ci na maila podesłać plik jak nie wierzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld odpiął/ęła i przestał(a) promować ten temat
  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.