Skocz do zawartości

[beGM & Co. ATF POST-98] Draft - komentarze


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, karpik napisał:

4 grupy. każdy gra z każdym. Wychodzą 2 najlepsze i gramy ćwierćfinały.

A jak każdy gra z każdym to tak jak serie PO, ze do 4 zwycięstw czy jak ? Chodzi mi o to jak będziemy rozstrzygać tiebreakera gdy np w grupie będą 3 drużyny z dwoma wygranymi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RonnieArtestics napisał:

A jak każdy gra z każdym to tak jak serie PO, ze do 4 zwycięstw czy jak ? Chodzi mi o to jak będziemy rozstrzygać tiebreakera gdy np w grupie będą 3 drużyny z dwoma wygranymi 

To jest do ustalenia. Można głosować jak na serię, może też każdy rzucić wynik pojedynczego meczu i wtedy przechodzi drużyna z lepszymi małymi punktami. Temat do przegłosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

seria brzmi lepiej imho :) 

IMHO głosowanie a'la seria (np. 4-3/3-4), tiebreaker to bezpośredni mecz (np. 3-0, 2-1, 2-1, 0-3 - między 2-1) -> suma wygranych/przegranych pojedynczych meczów (2-1, 2-1, 2-1, 0-3/3-0, 1-2, 1-2, 1-2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, karpik napisał:

Blake nie musi grać nie wiadomo ile z piłką. Szczególnie ten młody. On i tak wykorzysta swój passing. Wyobraź sobie pick-and-rolla z Hardenem. Sheed na weakside za łukiem, w rogach George i Redick. Harden ściąga podwojonie, podaje do Griffina rollującego pod kosz i obrona ma do wyboru pomóc do Blake'a lub dać mu dunk. Idzie pomoc i tutaj Blake jest mega przydatny, bo może wybrać czy samemu kończyć czy podawać na obwód. Obie rzeczy robi świetnie. To samo mógłby robić u Ciebie, tylko zamień JH na Nasha, a Sheeda na Davisa. Moim zdaniem lepsza opcja niż unproven Porzingis, który nie wnosi nic ponadto co dostajesz od Davisa.

Zasadniczo to mam podobnie zbudowany sklad, ale ten Porzingis daje unikalny skill pod Nash/Davis, bo wyciaga rim protectorow i sam jest dobrym obronca w pomalowanym, a Griffin w zasadzie musialby zagrazac z dunker spot wzdluz linii, bo dalej niz 5 metrow od kosza bez pilki to nie bedzie stanowil zagrozenia w tej grze. U Ciebie przy volume Hardena/Georga ciezko wykorzystac jego ofensywe, a mlody Blake rowniez lubil sobie poklepac czy zagrac face up. Griffin/Sheed pod koszem to w obronie zaden postrach, pomimo tego ze Sheed byl zajebistym post defenderem. Uwazam, ze mamy podobny sklad, nastawiony na atak, wiec wolalbym sie nie spotkac w grupie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Chytruz napisał:

W teamach z goat shooterami grajacymi motion offense.

motion offense powiadasz?

GOAT podający big man, jeden z najszybszych grajków ever, przeatletyczny Eddie Jones, każdy grajek (z póki co wybranych) umie w podania (Deng odstaje, ale też sobie poradzi)

coś wykombinujemy!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

motion offense powiadasz?

GOAT podający big man, jeden z najszybszych grajków ever, przeatletyczny Eddie Jones, każdy grajek (z póki co wybranych) umie w podania (Deng odstaje, ale też sobie poradzi)

coś wykombinujemy!

Payton i Iver juz rozkrecaja afere, zeby cie pogonic na butach i zastapic mlodym asystentem, ktory lepiej rozumie zawodnikow i jest czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tangiers napisał:

Zasadniczo to mam podobnie zbudowany sklad, ale ten Porzingis daje unikalny skill pod Nash/Davis, bo wyciaga rim protectorow i sam jest dobrym obronca w pomalowanym, a Griffin w zasadzie musialby zagrazac z dunker spot wzdluz linii, bo dalej niz 5 metrow od kosza bez pilki to nie bedzie stanowil zagrozenia w tej grze. U Ciebie przy volume Hardena/Georga ciezko wykorzystac jego ofensywe, a mlody Blake rowniez lubil sobie poklepac czy zagrac face up. Griffin/Sheed pod koszem to w obronie zaden postrach, pomimo tego ze Sheed byl zajebistym post defenderem. Uwazam, ze mamy podobny sklad, nastawiony na atak, wiec wolalbym sie nie spotkac w grupie ;)

No nie bardzo. Porzingis woła o piłkę na high post i jest bardzo nierówny - kwestia wieku po prostu. Poza tym na słiczach jest taki se, w sensie nie jest zły, ale jest po prostu za wysoki i nie jest też dobry. Griffin jest jak najbardziej zagrożeniem > 5m. Mid range rzędu 40% (które w PO poprawiał) to jest całkiem znośny wynik (obrony będą z tym żyć, ale trochę tego wpadnie), poza tym jego największe zagrożenie wtedy to face up i kreatywność, której nie ma KP. Dodaj do tego jeszcze duuużo lepsze warunki od tych które miał w Clippers i Blake na pickach powinien być mordercą. Szerzej się rozpiszę przy okazji opisu składu, Blake będzie tu centralną postacią ofensywy i nie zbraknie mu touches. No i Griffin może bronić 3-5 w wielu matchupach, więc znów odpadają mi problemy z mismatchami (Ty masz tu znacznie gorzej). I nawet jeśli Griffin/Sheed nie są tu najlepszym zestawem w obronie, to nadrabiają atakiem, a do pomocy mają George'a i Pippena. Ja u siebie widzę znacznie lepszy balans między O a D, ale jeszcze 3 picki przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał:

No nie bardzo. Porzingis woła o piłkę na high post i jest bardzo nierówny - kwestia wieku po prostu. Poza tym na słiczach jest taki se, w sensie nie jest zły, ale jest po prostu za wysoki i nie jest też dobry. Griffin jest jak najbardziej zagrożeniem > 5m. Mid range rzędu 40% (które w PO poprawiał) to jest całkiem znośny wynik (obrony będą z tym żyć, ale trochę tego wpadnie), poza tym jego największe zagrożenie wtedy to face up i kreatywność, której nie ma KP. Dodaj do tego jeszcze duuużo lepsze warunki od tych które miał w Clippers i Blake na pickach powinien być mordercą. Szerzej się rozpiszę przy okazji opisu składu, Blake będzie tu centralną postacią ofensywy i nie zbraknie mu touches. No i Griffin może bronić 3-5 w wielu matchupach, więc znów odpadają mi problemy z mismatchami (Ty masz tu znacznie gorzej). I nawet jeśli Griffin/Sheed nie są tu najlepszym zestawem w obronie, to nadrabiają atakiem, a do pomocy mają George'a i Pippena. Ja u siebie widzę znacznie lepszy balans między O a D, ale jeszcze 3 picki przed nami.

No to jak przez Griffina ma isc atak to troche co innnego, myslalem ze chcesz bardziej wykorzystac Georga. U mnie atak idzie przez Nasha(Doncica)/Davisa i Blake nie bylby tak wykorzystany, choc kusila opcja pickow Griffin/Davis. Jednak taki small ball przy tak dobrze atakujacych guardach u konkurencji wymaga dobrych rim protectorow, a takimi sa Davis/Porzingis. Tutaj masz SF z first stepem i 7 footerow pod koszem, wiec Blake sensownie moze bronic tylko PFow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

Kobe + Kyrie + Jamison

będzie grubo

A kto mówi, że ta trójka będzie razem na boisku jednocześnie? :P Poza tym z Kobe to potwarz a Antek też nie należał do dramatycznych defensorów :P

1 minutę temu, SlaKB napisał:

Słabiutki w obronie, przy Twoim rosterze o atak nie trzeba było się już martwić, przydałby się jakiś lepszy obronca :(

Jakbyście zobaczyli, kogo jeszcze rozważałem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.