Skocz do zawartości

Orlando Magic 2008/2009


Links

Jak daleko zajdą Orlando Magic w nadchodzącym sezonie?  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak daleko zajdą Orlando Magic w nadchodzącym sezonie?

    • Polegną w pierwszej rundzie
    • ECF
    • 2 runda
    • Wielki finał
    • Zdobędą mistrzostwo
    • Nie wejdą do playoffs
      0


Rekomendowane odpowiedzi

przejzalem sobie liste PFow ktorym koncza sie w tym roku kontrakty. to moim zdaniem dwa najciekawsze nazwiska:

1. lamar odom - jezeli mamy sie pchac w kontrakt wart 10-11mln dla hedo to juz wole dac tyle kasy odomowi. gral chyba dla Stana w heat wiec jakis tam atut namowienia go na gre w orlando jest.

2. drew gooden - pewnie chetnie wrocilby na stare smieci. mysle ze 7-8mln jest wart. lewis wrocilby na sf.

reszta poza milsapem ktory zostanie w utah srednio mi pasuje. wilcox, warrick, diogu nie sa warci kontraktu powyzej 7mln. za less money mozemy negocjowac. no ale do tego jeszcze daleka droga, tak tylko wspomnialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce popadać w zachwyt bo to jedna kwarta ale jak widzee co alston robi z ta druzyna w meczu z miami to moge powiedziec tylko jedno: podoba mnie sie to. gosc napedza ta maszyne, pokazuje dobitnie jaka jest roznica miedzy rozgrywaniem nelsona a po postu dobrym rozgrywajkiem. wiecej po meczu albo jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No alston rozgrywa bardzo dobrze szybkie podania 7 asyst w I kwarcie:) prowadzi szybką grę i widać mentalnie magic się odrodzili. Rewelacyjny mecz. Turek 6 asyst 6 strat :lol: Rewelacyjny trade z tym alstonem. Ciekawe co w przyszłym sezonie jak pogodzą Nelsona z Alstonem. Mam nadzieje że znajdzie się czas dla obydwóch. Szkoda by było tradować Alstona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turek 6 asyst 6 strat :lol: Rewelacyjny trade z tym alstonem. Ciekawe co w przyszłym sezonie jak pogodzą Nelsona z Alstonem. Mam nadzieje że znajdzie się czas dla obydwóch. Szkoda by było tradować Alstona

O co chodzi z tym wyśmianiem turka? dziś jebiemy z niego że ma 6 strat a jak nam jutro rzuci game winnera to będziemy go wznosić pod niebiosa? Szczerze nie podoba mi się to, zalatuje to opiniami z real gm i nie jest to komplement.

 

 

Play offy dużo nam wyjaśnią jak będzie wyglądał przyszły sezon, na razie alston jest naszym podstawowym rozgrywajkiem i na tym się teraz orlando skupi. Zobaczymy ile czasu zajmie nelsonowi powrót do tegorocznej formy i czy w ogóle mu się to uda. Dużo rzeczy się z czasem wyjaśni.

 

 

 

Bez sensu że kolejny gracz przywdziewa :) numer 1 ta koszulka po pennym i t-macu miała jakieś specjalną siłę. teraz już ariza / mo i alston... dupnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyśmiewam go bo nie wierze w tego zawodnika. W PO wg mnie zawiódł w poprzednim sezonie. Co z tego ze w RS uda mu się rzucić decydujący punkt jak w PO to nawet Lewis brał większą odpowiedzialność za wynik. W PO brakowało mu tak jakby tej pewności siebie którą miał w RS. A sezon miał najlepszy w karierze. Zatem jeżeli teraz ma dużo gorszy sezon to co będzie w PO. Co będzie jak podpiszą z nim kontrakt na 10 baniek? Wg mnie zgaśnie jak Kemp i inni mu podobni. Z natury jestem optymistą ale co do Turka jestem pełen obaw. Jeżeli w PO pokaże to co pokazywał rok temu w RS to zwróce ci Qhar honor i przyznam się do błędu i publicznie na forum przeprosze za wysmiewanie się z niego ale coś mi się wydaje że nie będę musiał.

 

Wg mnie to jest pozycja którą możemy najprościej poprawić: kończy mu się kontrakt - Nelson, Howard, Lewis, Pietrus mają długie kontrakty więc ... A z Turkiem wg mnie daleko nie zajdziemy.

 

Chyba że wymienią Nelsona i np. Pietrusa + ktosik jeszcze za jakąś super jedynkę ala CP3 (marzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia tego że dalej nie rozumiem wyśmiewania. Ten gość gra słaby sezon a dokładniej nie może odnaleść formy strzeleckiej co nie zmienia faktu że dalej odwala dla nas sporo dobrej roboty, to dzięki niemu między innymi braki w rozgrywaniu nelsona którego w tym roku ludzie z nba wybrali do all star game. Ja też tak jak pisałem nie widze go w tej drużynie za kase w okolicach 10mln nie stać nas na przepłacanie kolejnego gracza ale nie docenianie tego co robi w naszej drużynie, a może nawet bardziej lekceważenie poprzez wyśmiewanie jest dla mnie nie zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos mi wytlumaczy dlaczego wciaz przegrywamy z detroit??

 

Stan to wytłumaczył. Nie jesteśmy wystarczająco twardzi. I to jest to czego się obawiam w plejof. Coś się popsuło w tej drużynie przez ostatni miesiąc a nawet więcej. I nie mówie tu o kontuzji nelsona bo to mialo owszem wpływ ale my straciliśmy gdzieś charakter który niewątpliwie wiadać było w pierwszej części sezonu.Należy się cieszyć że ten kryzys przyszedł teraz bo łudzenie się że przejdzie się bez szwanku przez cały sezon jest naiwne. Nawet obrońcy tytułu mieli swoją zadyszkę... Zwalam trochę winę na stan takiego jakby przekierunkowania się po stracie nelsona, najpierw było kilka meczy praktycznie bez rozgrywajka a teraz przystosowanie sie vdo gry nowego startera, który gra inaczej niż nelson bo i lepiej gra szukajac najpierw partnerów i znacznie lepiej gra picki.

 

 

I na koniec:

 

 

RASHARD LEWIS k****!! Wyjdzie nam podpisanie go bokiem w najbliższych sezonach. Raz że idzie kryzys i Jego kontrakt będzie olbrzymim problemem. A dwa że ten gość nie nadaje się na 2 opcje w ataku. A o ile ta opcja jeszcze teraz nie jest moze tak jasna bo dzieli sie nia z turkiem i nelsonem ( do czasu kontuzji) to już w następnym sezonie przy ewentualnym odejściu Turka będzie to raczej bardzo prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos mi wytlumaczy dlaczego wciaz przegrywamy z detroit??

Po pierwsze dlatego że rzucamy mniej pukntów niż oni :lol:

 

A teraz poważnie: Nasz skład jest strasznie dziwny. Mamy chyba największy potencjał strzelecki w lidze. Na każdej pozycji mamy gościa który potrafi rzucić +20 pkt w meczy. Niestety nie mamy gościa który jest prawdziwym liderem takim jakim jest Roy, Kobe, LBJ, CP3 itd.... Turek się wogóle do tej roli nie nadaje. Lewis nigdy takim zawodnikiem nie był więc nawet nie biorę go pod uwagę. Howard przy lepszej obronie nie bierze na swoje barki wyniku. Nelson różnie mu to wychodzi. Tak jak pisałem mamy s5 z największym potencjałem jednak brakuje nam tego który by pociągnął wynik gdy jest cieżko. Brakuje też instynktu zabójcy w naszym teamie.

 

Może SVG jeszcze coś poprawi w grze przecież robi postepy co widać a że mamy kryzys ... zdaża się najlepszym. Zobaczymy. Myśle że jak SVG będzie robił takie postępy z teamem o w przyszłym sezonie powalczymy a jak nie to trzeba wytrejdować Nelsona i kogoś jeszcze za cp3:)

 

RASHARD LEWIS k......!! Wyjdzie nam podpisanie go bokiem w najbliższych sezonach. Raz że idzie kryzys i Jego kontrakt będzie olbrzymim problemem. A dwa że ten gość nie nadaje się na 2 opcje w ataku. A o ile ta opcja jeszcze teraz nie jest moze tak jasna bo dzieli sie nia z turkiem i nelsonem ( do czasu kontuzji) to już w następnym sezonie przy ewentualnym odejściu Turka będzie to raczej bardzo prawdopodobne.

Czemu tak strasznie narzekasz na Lewisa przecież on robi niesamowitą pracę na dystansie. On tworzy głównie nasz styl gry. Nie można najeżdzać tak bardzo na niego nie bacząc na to co robi dla teamu. - tak a propos mojego wyśmiewania Turka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RASHARD LEWIS k......!! Wyjdzie nam podpisanie go bokiem w najbliższych sezonach. Raz że idzie kryzys i Jego kontrakt będzie olbrzymim problemem. A dwa że ten gość nie nadaje się na 2 opcje w ataku. A o ile ta opcja jeszcze teraz nie jest moze tak jasna bo dzieli sie nia z turkiem i nelsonem ( do czasu kontuzji) to już w następnym sezonie przy ewentualnym odejściu Turka będzie to raczej bardzo prawdopodobne.

Czemu tak strasznie narzekasz na Lewisa przecież on robi niesamowitą pracę na dystansie. On tworzy głównie nasz styl gry. Nie można najeżdzać tak bardzo na niego nie bacząc na to co robi dla teamu. - tak a propos mojego wyśmiewania Turka.

Heh jak to miała być riposta to bardzo nie udana. A o to i dlaczego. Do lewisa dopieprzam się bo wymagania mam od niego większe i dopóki będzie grał w orlando za taką kasę jaką gra to moje wymagania będą proprcjonalnie duże. Gość miał być wsparciem dla dłajta i drugą opcją natomiast jest tak że jego jedno wymiarowość w ataku i to że nie spełnia pokładanych w nim nadzieji jest maskowana przez dobrą grę reszty zespolu ( systemu ) min najbardziej turka i nelsona to sprawia że ten gość pyka sobie po 18 pkt i to wystarcza. Natomiast bardzo rzadko widywałem go w roli lidera kogoś kto ciągnie drużyne paradoksalnie najczęściej robi to wtedy gdy idzie innym. Tak było na początku tego sezonu natomiast teraz gdy nadszedł jakiś kryzys formy ( obrona znowu szwankuje) gość nie daje rady nie może sprostać zdaniu. No może ostatni mecz jest akurat zaprzeczeniem tutaj ale wyjatek potwierdza regułe :) To samo było rok temu gdy było multum możliwości aby zaliczał 30 i więcej punktowe mecze.A meczy takich nie było. Jak zawodzi drużyna i coś nie idzie to gościa najczęściej też nie ma natomiast ja oczekuje że zacznie napierdalać i pociągnie ich do zwycięstwa. Wyśmiewany przez ciebie turek robi to znacznie częściej a przypominam ci że gra za nie całe 7 mln a nie prawie 17,5.Jest różnica? Jest. Następna rzecz to to że od turka jeszcze jakiś czas temu nikt nie myślał jako o 2 opcji i o tym że ten gość nią będzie i że będzie grywał jak all star.Samo to że to turek najczęściej ma piłe w łapach mówi komu bardziej ufa trener. Tutaj też mi się nasuwa ciekawa kwestia na ile tej gry i tych punktów hedo bierze Lewisowi. Przyznam że z chęcią zobaczył bym ze 2/3 mecze orlando bez turka, ot tak z czystej ciekawości. O graniu Lewisa na 4 już pisałem więc chyba nie ma sensu się powtarzać. Poza tym znacząca róznica jest między wyśmiewaniem a narzekaniem/ konstruktywną krytyką.

 

 

 

EDIT: jakoś mi to umkneło:

 

 

On tworzy głównie nasz styl gry

Nie prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qhar nie wiem co ci mam napisać. Może na początek że najlepiejby było gdyby Magic wyhandlowali Turka na początku sezonu wtedy dostalibyśmy coś za niego. (zresztą tak pisałeś)

 

Co do Lewisa. Jak sprowadzano Lewisa do Magic to od razu wiedziałem że to nie jest zawodnik który ciągnie wynik w trudnych chwilach. Jeżeli ktoś miał na to nadzieje to się nie zna na graczach. Fakt, że w tamtych PO coś tam walczył i brał odpowiedzialność w trudnych chwilach. Między innymi dlatego, że Turek grał pastę w PO. Tak czy inaczej nie jest to KB albo LBJ więc nie ma się co oszukiwać. To że go przepłaciliśmy to już było omawiane i temat zakończony. Jesteśmy w kaczej na następne parę lat. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

 

Co do Turka to mamy szanse na nie popełnienie tego samego błędu co z Lewisem. Turkowi wyszedł tylko jeden sezon w PO dał dupy w najlepszym swoim sezonie więc na prawdę nie rozumiem co się tak nim podniecacie. Ja mam tylko nadzieje że nie podpiszemy kontraktu z Turkiem bo zawalimy sobie pozycję 3,4 na następne 4 lata. Spróbójmy zagrać przyszły sezon bez Turka i jak Nelson nie da rady to trzeba przebudować skład i wymienić Nelsona za porządnego rozgrywajka. Fakt że Turek może zagrać niesamowitą pastę np FG 1/12 plus 6 strat (jak widze taki mecz to krew mnie zalewa) a może też zagrać fenomenalny. Niestety jeżeli w nim widzimy gościa który ma nas ciągnąć w ciężkich momentach to daleko nie zajdziemy.

 

Co do konstruktywnej krytyki: To dopiero po moim poście napisałeś coś konkretnego i tam była konstryktywna krytyka. Natomiast jeżeli konstruktywną krytyką nazywasz:

RASHARD LEWIS k****!! Wyjdzie nam podpisanie go bokiem w najbliższych sezonach. Raz że idzie kryzys i Jego kontrakt będzie olbrzymim problemem. A dwa że ten gość nie nadaje się na 2 opcje w ataku. A o ile ta opcja jeszcze teraz nie jest moze tak jasna bo dzieli sie nia z turkiem i nelsonem ( do czasu kontuzji) to już w następnym sezonie przy ewentualnym odejściu Turka będzie to raczej bardzo prawdopodobne.

to nie mam więcej nic do powiedzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qhar nie wiem co ci mam napisać. Może na początek że najlepiejby było gdyby Magic wyhandlowali Turka na początku sezonu wtedy dostalibyśmy coś za niego. (zresztą tak pisałeś)

 

Co do Lewisa. Jak sprowadzano Lewisa do Magic to od razu wiedziałem że to nie jest zawodnik który ciągnie wynik w trudnych chwilach. Jeżeli ktoś miał na to nadzieje to się nie zna na graczach. Fakt, że w tamtych PO coś tam walczył i brał odpowiedzialność w trudnych chwilach. Między innymi dlatego, że Turek grał pastę w PO. Tak czy inaczej nie jest to KB albo LBJ więc nie ma się co oszukiwać. To że go przepłaciliśmy to już było omawiane i temat zakończony. Jesteśmy w kaczej na następne parę lat. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

 

Co do Turka to mamy szanse na nie popełnienie tego samego błędu co z Lewisem. Turkowi wyszedł tylko jeden sezon w PO dał dupy w najlepszym swoim sezonie więc na prawdę nie rozumiem co się tak nim podniecacie. Ja mam tylko nadzieje że nie podpiszemy kontraktu z Turkiem bo zawalimy sobie pozycję 3,4 na następne 4 lata. Spróbójmy zagrać przyszły sezon bez Turka i jak Nelson nie da rady to trzeba przebudować skład i wymienić Nelsona za porządnego rozgrywajka. Fakt że Turek może zagrać niesamowitą pastę np FG 1/12 plus 6 strat (jak widze taki mecz to krew mnie zalewa) a może też zagrać fenomenalny. Niestety jeżeli w nim widzimy gościa który ma nas ciągnąć w ciężkich momentach to daleko nie zajdziemy.

 

Co do konstruktywnej krytyki: To dopiero po moim poście napisałeś coś konkretnego i tam była konstryktywna krytyka. Natomiast jeżeli konstruktywną krytyką nazywasz:

RASHARD LEWIS k****!! Wyjdzie nam podpisanie go bokiem w najbliższych sezonach. Raz że idzie kryzys i Jego kontrakt będzie olbrzymim problemem. A dwa że ten gość nie nadaje się na 2 opcje w ataku. A o ile ta opcja jeszcze teraz nie jest moze tak jasna bo dzieli sie nia z turkiem i nelsonem ( do czasu kontuzji) to już w następnym sezonie przy ewentualnym odejściu Turka będzie to raczej bardzo prawdopodobne.

to nie mam więcej nic do powiedzenia.

 

Racja konstruktywna krytyka to był błąd w stosunku do wcześniejszej wypowiedzi.To było narzekanie/krytyka. A że odpowiedziałem na to na samym końcu posta to tak mi się nasuneło.

 

Nie wiem czy to pisałem na tym forum czy na e-baskecie ale jak sie ma sytuacja z kontraktem turka i z naszymi przywilejami w kontekście podpisywania go bo jeżeli jest możliwe sign and trade to ja bym był za tym. Na pewno szkoda było by się pozbyć turka za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sign and Trade - No tak by było najlepiej. Szkoda że tak się to potoczyło. Gdyby Nelson był zdrowy to można by Turka i Neslona wymienić za jakiegoś super rozgrywajka i wtedy wszyscy byliby szczęśliwi :lol: Zniknołby problem z rozgrywaniem. Może za nich dwóch dostalibyśmy kogoś porządnego. Tylko czy oprócz CP3 i Derona są jacyś warci tej wymiany?

 

Mnie marzy się CP3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajebisty meczyk z phoenix. dawno nie ogladalem tak szybko grajacych magic (w sumie moj pierwszy caly mecz z alstonem wiec moze my tak caly czas :) ) jak na zawolanie po waszych narzekaniach lewis dobrze przypunktowal. chyba troche lepiej czuje sie w takiej bieganinie niz gdy rozgrywa jameer. w sumie lepiej mi sie podoba jak gramy pod alstonem niz nelsonem. jaralem sie ze alston bedzie fajnie wyprowadzal pilke i sie nie zawiodlem. gdy wszedl johnson to tak jakby zaczal sie jakis mecz dla emerytow :) ogolnie to jak najwiecej takich meczow nawet kosztem strat bo bylo ich chyba sporo ale co mnie to. przypomnialy mi sie stare dobre lata z armstrongiem na pg... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja czytałem byliśmy zainteresowani jedynie goodenem. Fakt faktem to czy my byśmy ich chcieli to nie było najważniejsze, oni podpisują kontrakty za bodajże minimum do końca sezonu więc wiadomo że podpiszą z drużyną w której mają szanse na misia i w której będą sporo grać IMO dokonali właściwych wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gówniane to zwyciestwo z celtics. przepuscilismy 20 punktowa przewage i tylko przeciwnikowi zawdzieczamy ze nie przegralismy. nie dalo sie tej szmiry ogladac. nasza obrone pomine ale wspomne o ataku. w koncowce naszym jedynym pomyslem byly indywidualne akcje pod turkoglu ktory jak to ma ostatnio w zwyczaju ceglił ze oczy bolaly. zamiast rozegrac jakis set play to pilka do niego, ten cofal sie do linni srodkowej a potem odpal. tak meczow nie bedziemy wygrywac, no zero gry.. ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladałem ten meczyk i mam podbne wrażenie jak boogans, tyle razy co howard (pomijam że gortat też tak wychodził)po pik'nroll wychodził na pozycje a goście zamiast ładnie odgrywać to rzucają te cegły zero pomysłu :( mając tak sprawnego centra jak howard to z teog powinnismy korzystać jak najwięcej, co do turka jak dadzą mu więcej niż 7 mln na sezon to bedzie drugi gość przepłacony. Ja osobiście nigdy za nim nie przepadałem, fakt czasami nam mecz wygra, ale to wielu zawodnikom się trafia :wink: Taka mała dygresja gram w NBA 2k9 oczywiście naszym orlando to po 15 meczach co zrobiłem to odrazu wytransferowałem turka ze Jamesona, bo o ile lewisem fajnie sie gra i macha te punkty to turek kompletnie mnie zawodził nawet na czystych pozycjach, i odrazu bilans mi sie poprawił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakim cudem nie mając dzisiaj nic do roboty wbiłem sobie mój głupi łeb że mecz ten będzie o 1 w nocy i postanowiłem sobie nawet zawalić tą noc... to sie troche zdziwiłem jak wróciłem do domu. cholera. ale fajnie że wygraliśmy jaki by to styl nie był to wygrana z bostonem powinna cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.