Skocz do zawartości

Orlando Magic 2008/2009


Links

Jak daleko zajdą Orlando Magic w nadchodzącym sezonie?  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak daleko zajdą Orlando Magic w nadchodzącym sezonie?

    • Polegną w pierwszej rundzie
    • ECF
    • 2 runda
    • Wielki finał
    • Zdobędą mistrzostwo
    • Nie wejdą do playoffs
      0


Rekomendowane odpowiedzi

co do turka jak dadzą mu więcej niż 7 mln na sezon to bedzie drugi gość przepłacony. Ja osobiście nigdy za nim nie przepadałem, fakt czasami nam mecz wygra, ale to wielu zawodnikom się trafia :wink: Taka mała dygresja gram w NBA 2k9 oczywiście naszym orlando to po 15 meczach co zrobiłem to odrazu wytransferowałem turka ze Jamesona, bo o ile lewisem fajnie sie gra i macha te punkty to turek kompletnie mnie zawodził nawet na czystych pozycjach, i odrazu bilans mi sie poprawił :D

no po tym co dzisiaj zobaczylem tez tak sadze. nie wiem co sie z nim dzieje.. w poprzednim sezonie bardzo czesto pakowal sie pod kosz i konczyl akcje z bliska a teraz wszystko wali z dystansu. czarno na bialym widac jaki jest tego efekt bo skutecznosc ma tragiczna. tak jak ktos juz tu kiedys pisal.. co z tego ze trafi pare game winnerow skoro przez cale spotkanie gra jak ciota. rzuca przez rece, traci pilki itd mam nadzieje ze go nie podpiszemy i zainwestujemy w swieza krew bo z tego skladu i tak nic nie bedzie. przekonamy sie zreszta w PO. oby nie ale po tym co prezentuja nasze "gwiazdy" to na co mozemy liczyc :roll: jezeli jedynym pomyslem na rozstrzygniecie akcji pod koniec meczu jest walenie jump shotow z nieprzygotowanych pozycji.. jak dla mnie Pietrus moze grac w przyszlym sezonie na sf i nie bede plakal. a hedo niech szuka sobie innej druzyny. a jak otis go przeplaci to nie wiem co zrobie. k**** chyba mu zajebie,, :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak ktos juz tu kiedys pisal.. co z tego ze trafi pare game winnerow skoro przez cale spotkanie gra jak ciota. rzuca przez rece, traci pilki itd

No wkońcu mnie ktoś popiera w sprawie Turka. THX Bogans. Ja to pisałem, Ja :P:P

 

A co do końcówki to te akcje były straszne. Może zdażyć się że drużyna przestrzeli 6 czy 7 akcji z rzędu, ale gdyby to były przynajmniej akcje przygotowane to można by powiedzieć no pech, ale jeżeli wszyscy walą jump shoty to nie mam słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie, że nasza gra w zbyt dużym stopniu opiera się na Turkoglu w końcówce. Albo nie tak. Nasza gra w końcówkach w zbyt dużym stopniu opiera się na pick'n'rollu. Właściwie to nie gramy nic innego i czy to wina Turka? Jak był Nelson to trochę inaczej to rozwiązywał, bo sam groził rzutem, więc jak dostawał zasłonę od Lewisa to było dwóch ludzi do oddania rzutu. Alston fajnie rozgrywa, ale w końcówkach jest mniej przydatny.

 

W IV kwarcie każdy ceglił. Howard oddał 2 takie rzuty, że po prostu można ręce załamać. Ale to stara śpiewka. Trochę silniejszy przeciwnik i Dwight się od niego odbija. Alston poza alley-oopem do Dwighta nic nie wykreował, a przy okazji odpalił parę cegieł. Lee miał 3 kg w majtach od momentu jak spudłował lay-upa w kontrze. Później jego zadaniem było krycie Allena i to również zawalił. Pietrus momentami gra fajnie, ale czasem jest jeźdźcem bez głowy. Trudno oczekiwać od niego aby był ważnym elementem w końcówce w innej sytuacji niż rzut z otwartej pozycji. Najmniej pretensji można mieć do Lewisa. Brawo, że postupował jak była zmiana krycia i stanął przeciw Pierce'owi. Brawo za odważny rzut w połowie IV kwarty. Ale co poza tym? Nic.

 

 

I teraz możecie płakać, że Turek to czy tamto. Inna drużyna wstawi go za 7 mln jako 3 opcję w ataku i będzie zadowolona jak cholera, że wzięli zawodnika takiego formatu za tak niskie pieniądze. A wy mówicie, że to przepłacenie? Nie rozumiem dlaczego chcecie zmieniać drużynę, która biła największych gdzie chciała i kiedy chciała (poza Pistons ;)) i właściwie była o jedną kontuzję od nawiązania walki z Bostonem i Cleveland o Finał Konferencji. Ja na miejscu Van Gundy'ego obciąłbym mu minuty tak, aby grał po około 31-32 na mecz i aby miał siłę na końcówkę. Jego produktywność o przekroju całego meczu nie spadnie, a w końcówce powinna być inna jakość. Ale aby tak się stało, to oczywiście Pietrus musi wrócić do poziomu jaki prezentował w listopadzie.

 

qhar

Sign'n'trade dla drużyny podpisującej nie polega na tym, żeby się osłabić, dlatego nie masz co liczyć, że nawet jeśli taka sytuacja z Turkiem będzie miała miejsce, to uda ci się wyciągnąć coś więcej niż II rundę draftu i wygasające kontrakty. Szczerze mówiąc nie wierzę, że Smithowi uda się wytransferować kogoś fajnego. Klub przynosi straty i z pewnością Amwayowcy też nie będą chętni do trwonienia pieniędzy. Jeśli nie dadzą na Turka, to prawdopodobnie w związku z obniżeniem progu salary i obniżeniem progu luxury nie podpiszemy nikogo nawet za MLE, aby nie płacić podatku. Oby się chociaż udało zatrzymać Gortarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qhar

Sign'n'trade dla drużyny podpisującej nie polega na tym, żeby się osłabić, dlatego nie masz co liczyć, że nawet jeśli taka sytuacja z Turkiem będzie miała miejsce, to uda ci się wyciągnąć coś więcej niż II rundę draftu i wygasające kontrakty. Szczerze mówiąc nie wierzę, że Smithowi uda się wytransferować kogoś fajnego. Klub przynosi straty i z pewnością Amwayowcy też nie będą chętni do trwonienia pieniędzy. Jeśli nie dadzą na Turka, to prawdopodobnie w związku z obniżeniem progu salary i obniżeniem progu luxury nie podpiszemy nikogo nawet za MLE, aby nie płacić podatku. Oby się chociaż udało zatrzymać Gortarta.

Tak sobie dzis rano (choroba mnie dopadła) włączyłem mecz z phx i tak mnie patrząc na naszego turka naszło że w sumie to w dobie kryzysu i tego że się ludzie nie do końca wiedzą czego można się po nim spodziewać co by było gdy turek wykorzysta opcje wcześniejszego spróbowania swoich sił na rynku ale nie dostanie takich pieniędzy jakie by go satysfakcjonowały? Istnieje opcja że wraca na ostatni rok swojego kontraktu i próbuje sił po sezonie w lecie 2010? Wiadomo że wtedy spprp zespołów będzie miało kase. Orientuje się ktoś czy jest taka opcja czy jeżeli się już zdecyduje na to że chce zobaczyć ile mu zaoferują pieniędzy i nie była by to suma o jakiej marzył to i tak musi podpisać z kimś żeby gdzieś grać czy może kontynuować kontrakt ten co ma obecnie. Nie bawie się tu w nostradamusa i nie chce przepowiadać przyszłości interesuje mnie po prostu czysta spekulacja czy istnieje taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje. Albo wykorzystuje opcję i jest wolnym agentem, albo nie wykorzystuje i wraca do nas na jeszcze jeden sezon. Nie ma opcji pośredniej. Byłoby to bez sensu dla klubu, w którym zawodnik występuje, bo jeśli by podpisali innego gracza, a ten stary zwaliłby im się z powrotem na głowę, bo się rozmyślił, to co? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy czy pisemnie odstąpił od kontraktu czy nie. Wydaje mi się że Turek tylko powiedział że odstąpi ale formalnie jeszcze nic nie zrobił. (w jednym z stanów honorują umowy ustne zatem również odstąpienie od kontraktu ale tutaj to nie ma zastosowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W IV kwarcie każdy ceglił.. Najmniej pretensji można mieć do Lewisa. Brawo, że postupował jak była zmiana krycia i stanął przeciw Pierce'owi. Brawo za odważny rzut w połowie IV kwarty. Ale co poza tym? Nic.

Za jedna indywidualna akcje przeciw Piercowi bijesz mu brawo? A ten odwazny rzut to raczej rzut rozpaczy bo chyba wiem o ktory chodzi. Prawda jest taka ze uciekal od pilki i nie chcial wziac odpowiedzialnosci na siebie. jak dostal pilke to zaraz ja oddawal do Hedo czy kogos innego a sam nie mogl uwolnic sie od obroncy zeby cos indywidualnego zagrac. i tak gra nasze 120mln.. w pizdu.

 

I teraz możecie płakać, że Turek to czy tamto. Inna drużyna wstawi go za 7 mln jako 3 opcję w ataku i będzie zadowolona jak cholera, że wzięli zawodnika takiego formatu za tak niskie pieniądze. A wy mówicie, że to przepłacenie? Nie rozumiem dlaczego chcecie zmieniać drużynę, która biła największych gdzie chciała i kiedy chciała (poza Pistons ;)) i właściwie była o jedną kontuzję od nawiązania walki z Bostonem i Cleveland o Finał Konferencji. Ja na miejscu Van Gundy'ego obciąłbym mu minuty tak, aby grał po około 31-32 na mecz i aby miał siłę na końcówkę.

Co do minut to sie zgadzam Za bardzo polegamy na jego indywidualnych akcjach a za malo na grze zespolowej. Trzeba go posadzic i pokazac ze nie jest nam niezbedny. Musimy miec w glowie ze konczy mu sie kontrakt i mozemy zostac z niczym a tak przynajmniej teraz pograliby sobie wiecej Pietrus, Lee i Redick co mogloby zaprocentowac. A Hedo dac 27-30min i starczy A jak bedzie psioczyl to bedzie argument ze mu sodowka uderzyla i niech spada :D

No i 7mln to nie przeplacanie ale za tyle to on nie bedzie gral..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo formalnie nie może jeszcze tego zrobić przed końcem sezonu (albo jakąś datą graniczną, ale takowej nie znam). Ma czas do 1 lipca. Nie będzie się zresztą spieszył, bo jak się połamie, to mu 7 baniek przejdzie koło nosa.

 

Za jedna indywidualna akcje przeciw Piercowi bijesz mu brawo? A ten odwazny rzut to raczej rzut rozpaczy bo chyba wiem o ktory chodzi. Prawda jest taka ze uciekal od pilki i nie chcial wziac odpowiedzialnosci na siebie. jak dostal pilke to zaraz ja oddawal do Hedo czy kogos innego a sam nie mogl uwolnic sie od obroncy zeby cos indywidualnego zagrac. i tak gra nasze 120mln.. w pizdu.

Pochwaliłem go za 2 akcje i napisałem, że poza tym nie zrobił nic. O co ci więc chodzi?

 

No i 7mln to nie przeplacanie ale za tyle to on nie bedzie gral..

Sytuacja na rynku wygląda tak, że może mieć problem, żeby dostać więcej. Jego zeszłoroczny sezon był wart jakieś 10 mln, tegoroczny to właśnie jakieś 7-8. Jeśli wykorzystamy kryzys, żeby go podpisać za niewielką cenę i nie na 6, ani nawet nie na 5 lat, to będzie super. 4 lata za 32 bańki - jako kibic Magic nie wszedłbyś w to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja na rynku wygląda tak, że może mieć problem, żeby dostać więcej. Jego zeszłoroczny sezon był wart jakieś 10 mln, tegoroczny to właśnie jakieś 7-8. Jeśli wykorzystamy kryzys, żeby go podpisać za niewielką cenę i nie na 6, ani nawet nie na 5 lat, to będzie super. 4 lata za 32 bańki - jako kibic Magic nie wszedłbyś w to?

teoretycznie zawsze jest fajnie ale jak przychodzi co do czego to dajemy pare milionow za duzo. w przypadku lewisa nawet chyba wiecej

a tak poza tym to nie rozumiem zachowania stana i otisa. chodzi mi o to ze caly czas pieprza jaki to hedo jest niezastapiony, przez co sami sobie podbijamy cene. na podpisaniu powinno zalezec dwom stronom a poki co hedo nawet nie wypowiedzial sie czy skorzysta z opcji pozostania na kolejny rok czy nie. wogole chyba nic nie powiedzial. cos tam chyba tylko jego agent napomknal ze do porozumienia jest daleko. no to niech i nasz management zamknie morde a nie pieje z zachwytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory dawaliśmy więcej i to był duży błąd. Battie dostał za dużo (jego agentem jest Lon Babby, a więc ten sam człowiek, z którym Otisowi przyjdzie negocjować w lecie w sprawie Turka), Nelson jak na tamten poziom dostał za dużo. Jak pomyślę o Lewisie, to zawsze łapię doła. Z drugiej jednak strony Stevenson nie dostał tego co chciał, Milicic od początku robił sobie jaja (choć i tak nie wyszło nic z negocjacji ze względu na Lewisa), na Doolinga zwyczajnie pieniędzy zabrakło. Zabraknąć może ich też teraz. Sprawa jest delikatna i ważne, żeby tym razem nikogo nie urazić już na wstępie. To nie jest pewnie takie proste, ale ten kryzys daje naprawdę potężny argument w negocjacjach. Czyli kładę ofertę na stół i mówię - sorry, jesteś wart więcej, ale nie stać mnie teraz żeby ci zapłacić tyle ile chcesz. 8 mln za sezon to naprawdę konkretne pieniądze i jest naprawdę duża szansa, że więcej nikt tego lata mu nie zapłaci (trochę obawiam się Portland, ale tam po wpadce z Milesem również może być za mało pieniędzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVG musi oprócz obrony poświęcić też trochę czasu na ustawienie akcji w ataku. W obronie zrobił niesamowity postęp więc może jak będzie zadowolony (chociaż on to chyba nigdy nie jest zadowolony) to poświęci trochę czasu na treningach na ustawienie paru akcji w ataku bo to co robili w 4 kwarcie z bostonem to była żenada. Tym bardziej, że nie mamy na tyle kreatywnego gościa który sam wypracowałby akcję.

 

Alston niby jest lepszym rozgrywajkiem ale też nic tam nie wyreżyserował w 4 kwarcie.

 

Co do Turka to oglądałem mecz z kuplem i pisaliśmy na gg. W jednym momencie stworzył akcję w swoim stylu - głupia strata :lol: Akcja później trafił za 3 (bardzo potrzebne pkt) kumpel napisał nieźle ja napisałęm zobaczysz za chwile zrobi stratę. I niestety - akurat jak mu to napisałem gościu nadepuje na linię boczną i kolejna strata :( Myśle że to jest podsumowanie jego gry w tym sezonie.

 

Może gdyby graliśmy bardziej zespołowo to może nie musielibyśmy tak polegać na Turku. Nie jest to wyłącznie wina Turka co nie zmienia faktu że nie radzi sobie. Jestem ciekawy czy faktycznie gdyby jakaś drużyna go wykupiła czy dałaby mu tyle zaufania po tym co ostatnio gra, szczególnie jak miałby być 3 opcją w ataku. - ja wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma o czym pisac jestesmy ciotami i tyle. jak mozna tyle razy z nimi przejebac. grali bez iversona i sheeda. przez kawalek czasu rowniez bez stuckeya.. obrony nie bylo zadnej. ani indywidualnej ani zespolowej. fruwali nad naszym koszem maxiell, kwame i inne gwiazdy. a howard dalej sie smieje..................... coz mozna wiecej napisac. jezeli trafimy na nich w PO i przejebiemy to Otis powinien sam zrezygnowac jezeli ma troche honoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co panowie? Odpadamy w I rundzie? Kroją nas jak im się podoba, z Billupsem, bez Billupsa, z Iversonem, bez Iversona, z Wallacem, bez Wallace'a. Po raz kolejny Hamilton robi z nami co mu się podoba. Wydawało się, że zatrudnienie Pietrusa i niespodzianka jaką w obronie jest (był?) Lee okaże się wystarczająca, aby wreszcie spowolnić RIPa, ale jak widać się to nie sprawdziło.

 

Van Gundy znowu pokazał się z dziwnej strony. W końcówce na Hamiltona puścił... Redicka. Po meczu stwierdził, że żałuje, że grał tak dużo Gortartem zamiast wypuścić Battiego. To ostatnie to już szczyt chamstwa wobec swojego zawodnika - może powinien skończyć jakiś kurs psychologii?

 

Chciałbym być optymistą, te porażki z Detroit nie są wysokie, ale zawsze nam czegoś w tych meczach brakuje. Jak Howard zagra dobrze, to reszta słabo i na odwrót. Naprawdę wygląda na to, że skończymy sezon na I rundzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety pooglądałem tylko 1 kwartę, bo później mi się coś zawiesiło i nie chciało pokazywać :x ale w sumie nie żałuje bo coś pospałem a codziennie wstaje o 6 do pracy :D, hm jeżeli odpadniemy po 1 rundzie to może poleci głowa Otisa?? A ta wypowiedź Stana w stosunku Gortata to rzeczywiście nie na miejscu. Nasza gra w ataku jest w tej chwili bez pomysłu, już ja grając z kolegami staramy się jakieś akcje zagrywać :) A nasi?? nic kompletnie wygląda to jakby grali tylko pod siebie. Narazie Alston nie wnosi do atak nic ciekawego. Chciałbym żeby to był przestój tylko chwilowy, żeby przed play off się obudzili. Jeżeli Turek ma kontuzje to ciekawy jestem jak gra nasza bez niego by wyglądała?? Może Lewis w końcu weźmie odpowiedzialność na siebie?? Zakładając wariant że szło by nam przyzwoicie to mielibyśmy kartę przetargową przy przedłużaniu kontraktu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety pooglądałem tylko 1 kwartę, bo później mi się coś zawiesiło i nie chciało pokazywać :x

trzeba bylo zajrzec na stronke magic. bylo pare osob na shutboksie to bys meczyk obejrzal :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.