Skocz do zawartości

Orlando Magic 2008/2009


Links

Jak daleko zajdą Orlando Magic w nadchodzącym sezonie?  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak daleko zajdą Orlando Magic w nadchodzącym sezonie?

    • Polegną w pierwszej rundzie
    • ECF
    • 2 runda
    • Wielki finał
    • Zdobędą mistrzostwo
    • Nie wejdą do playoffs
      0


Rekomendowane odpowiedzi

heh ale mam dziś dzień. troche się napociłem w moim poście jakieś kilka godzinek temu a że się śpieszyłem myślałem że nacisnąłem wyślij... widocznie nie :) Z tego co pamiętam to i tak nie miałem czasu wszystkiego napisać wspomniałem tylko o tym co o nelsonie i turku napisał spabloo... a reszte też już kolega wyżej omówił więc mi pozostaje tylko podpisać się pod wszystkim obiema rękami i nogami 8)

 

Zaznaczę też że sam osobiście uważam że na misia szans nie mamy natomiast liczę że powalczy my jak najwięcej bo ta drużyna ma jeszcze czas na zbieranie doświadczenia. Mało tego uważam że w najbliższych czasach możemy również się w tych finałach nawet nie znaleść, nie tym systemem co gramy i nie tymi graczami. Ale to już moja wizja budowania tej drużyny. Jedyna nasza szansa w postępie Howarda, w tym żeby zaczął dominować nie tylko na papierze ale i też na boisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Turkoglu, który do tego momentu miał 3/17 z gry (2/6 za trzy) rzuca nagle za trzy. Nagle, bo nie było ani zasłony, ani odrzucenia. Stał i oddał rzut" - ale, że były 3 sekundy na rzut, to już pan redaktor nie wspomina. Im dłużej patrzę na to zdanie tym większy śmiech mnie ogarnia. Cóż za przenikliwość umysłu.

No na obronę Turka to trzeba powiedzieć, że team specjalnie nie pomaga w końcówkach. Zamiast ustawić jakąś zagrywkę albo przynajmniej porządną zasłonę to przeważnie to wygląda jak wygląda :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na obronę Turka to trzeba powiedzieć, że team specjalnie nie pomaga w końcówkach. Zamiast ustawić jakąś zagrywkę albo przynajmniej porządną zasłonę to przeważnie to wygląda jak wygląda :roll:

 

Tylko czy to zawodnicy nie robią tego co im trener rozrysował czy po prostu Stan nie ma z dużo pomysłów na końcówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy to zawodnicy nie robią tego co im trener rozrysował czy po prostu Stan nie ma z dużo pomysłów na końcówkę.

Po pierwsze nie ma pomysłów, a po drugie nie ma egzekutorów. W tej chwili jeśli mecz kończy piątka Alston-Lee(Pietrus)-Turk-Lewis-Howard, to wszystko co byśmy nie grali jest czytelne jak jasna cholera. Wiadomo, że stajesz blisko Lewisa tak, żeby nie dać mu rzucić za 3, bo i tak nic innego nie zrobi (przy okazji lepiej żeby obrońca był wysoki). Alstona można odpuścić na dystansie, Howarda to w ogóle można odpuścić (chyba, że ustawia się blisko kosza, ale wtedy najlepiej się po prostu na niego rzucić), Lee i Pietrus czasem trafiają, ale nie są w tym zbyt pewni więc to od nich najprędzej idzie podwojenie i pomoc. O Turku już pisałem - wszyscy wiedzą co zagra, a że Jordanem nie jest to jego opcje są mocno ograniczone. W zeszłym sezonie dużą różnicę robił Bogans, bo to on był tym odpuszczanym i często w IV kwartach trafiał trójki z otwartych pozycji (a że miał w takich sytuacjach jaja to chyba nikt nie zaprzeczy). Ponadto Hedo grał zdecydowanie lepiej i jakby nie było dochodził element zaskoczenia. Nelson jednak sporo wnosił crunch time, kiedy nie jest potrzebne jakieś wspaniałe rozegranie, a trzeba wziąć piłkę w łapy, coś zaimprowizować i trafić do kosza lub ewentualnie rozerwać obronę.

 

Van Gundy nie jest killerem w końcówkach. Często na konferencjach mówi nawet, że popełnił taki a taki błąd itp. Master of Panic bym go nie nazwał, ale w tym przypadku do najlepszych sporo mu brakuje. Zdecydował by się na taką akcję jak Hill kiedyś z Portland? Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy to zawodnicy nie robią tego co im trener rozrysował czy po prostu Stan nie ma z dużo pomysłów na końcówkę.

Tak SVG rozrysowuje akcje, więc to jego wina ale zawodnicy też mogliby czymś zaskoczyć.

 

Gortat mówił, że chciałby 5 baniek za sezon, mam nadzieje że mówił o PLN a nie USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik jest tak homo, że wszyscy postanowili milczeć :mrgreen: Interesujący mecz w nocy. Magic byli w stanie wygrać na wyjeździe ze zmotywowanymi Heat nawet mimo tragicznego ruchu piłki. 21 strat, w tym 15 w pierwszych 20 minutach jest niewybaczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl w jaki Orlando gubiło te piłki był rozpaczliwy.

 

Gdyby tak w zeszłym sezonie w PO nie robili takich głupich strat to ogralibyśmy Detroit. Tylko że teraz mamy johnsona który co patrze na mecz ma 1 durną stratę. Do tego Turek trochę za dużo gubi. Gdybyśmy ten element gry poprawili to o przynajmniej 2-3 straty na mecz to byłoby rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są mecze, gdzie udaje się Magikom dbać o piłkę. Wtedy wszystko wygląda o niebo lepiej. Niestety, mamy Hedo, który nie tylko gubi mnóstwo piłek, to jeszcze oddaje mnóstwo głupich rzutów, które też można potraktować jak straty (jego spudłowane layupy to skandal, nie rozumiem, jak można nie trafić do kosza po dwutakcie mając 208 cm). Do tego Dwight wciąż jest zbyt surowy ofensywnie i defensorzy często wybijają mu piłkę. Z tymi dwoma w składzie zawsze będziemy mieli problemy ze stratami co jakiś czas. AJ aż tak dużo nie traci jak na swój czas gry, ale egzekucja zagrywek w jego wykonaniu kuleje i to jest większy problem.

 

No, ale Hedo za rok może już nie być. I choć z jednej strony trochę się tego boję, to staram się też odnajdywać pozytywy. Lee rozwija się niesamowicie i przy nieobecności Hedo to on pełniłby rolę wspomagającego playmakera. Stać by go było spokojnie na sezon 14/4/4 i to już w następnych rozgrywkach. Dwight będzie jeszcze lepszy w ofesywie, więcej swobody dostanie Lewis. No i będzie można dokooptować do składu kogoś z dwójki - banger-enforcer na czwórce (wolałbym) albo defensywny swingman. I powinniśmy dać radę, a może nawet być lepsi.

 

Nelson/Alston

Lee/Redick

Lewis/Pietrus

banger-enforcer/Battie

Howard/Gortat (?)

 

I mamy team;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jiwol skladzik fajny O takim samym pisalem pare tygodni wczesniej ale mnie zjechali poniewaz zbyt optymistycznie podchodze do sprawy stracenia Turka Powtorze po raz kolejny ze nikt nie jest niezastapiony.. Hedo mial swoje 5 min i je wykorzystal Wypromowal sie u nas, teraz szuka najlepszej dla siebie oferty, taki jest ten biznes.. Otis powinien mu juz dawno przygotowac oferte zeby sie z nia zaznajomil i ze na wiecej niech nie liczy bo po prostu taka mamy sytuacje po podpisaniu Jameera, Dwighta i Rasharda Powinnismy tez zwrocic uwage na to ze ze 3 sezony bedziemy musieli szykowac kase dla Lee, wczesniej dla Redicka wiec nie ma przepros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech Orlando pchnie Turkoglu do NY za D.Lee- znając ich głupotę to się skuszą :D Jezu -taka dójka - Howard/Lee to byłaby po prostu masakra ...

Bez sensu, przeszkadzaliby sobie tylko. Lee oprócz tego, że zbiera, potrzebuje rzutów. A Magic mu nie dadzą rzutów spod kosza, bo tam jest Dwight. Zresztą mamy już jednego Lee i wystarczy :wink: A mecz z Cavs byl jednym z najlepszych gier Magic jakie KIEDYKOLWIEK widziałem. Defensywa - coś pięknego. Egzekucja zagrywek ofensywnych - niesamowita. Alston świetnie prowadził grę, Lee zamknął Westa, Hedo nie tracił piłek i nie rzucał na siłę, a do tego pięknie ograniczył LBJ (jak tak miałby grać, to ja nie chcę, żeby odchodził...), Lewis uciekał Andersonowi i na szczęście trafiał, Dwight był Dwightem, rezerwowi zrobili swoje (Battie, AJ, Gorti, bo Pietrus zawiódł w ofensywie). Zebranie zawodników, jakie zarządził Dwight po porażce z Raps zrobiło swoje. Ciekawe tylko, czy nie był to jednorazowy zryw. Przekonamy się za parę godzin z Hawks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech Orlando pchnie Turkoglu do NY za D.Lee- znając ich głupotę to się skuszą :D Jezu -taka dójka - Howard/Lee to byłaby po prostu masakra ...

Glupota to sa takie teoryjki wyssane z palca, komus sie chyba cos pomieszalo, i myli nowy zarzad NYK ze stara ekipa Ajzeji Thomasa. Coz, skoro ktos jest takim ignorantem to trzeba go naprostowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bierz pochodnie i wpadnij do mnie ;) Podać ci adres ?;p

Nie bede sie wdawal z toba w glupie pyskowki, bo nie to tu chodzi. Raczej o twoje ignoranctwo, i dziwne teoryjki. Skoro chcesz to kontynuowac to prosze bardzo, bedziesz dalej pisal takie brednie ja bede odpowiadal. A jak juz chcesz rzeczowej to masz temat o NYK napisz o znanej glupocie NYK (podaj jakies konkretne przyklady), mozemy sobie tam podyskutowac, nie bede tu zasmiecal chlopakom tematu. Chyba tyle w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy koncowke sezonu, widzialem w tym sezonie wiekszosc meczow Magic i tak mi sie przypomnialo... Spabloo Ty kiedys pisales o dobrym team defence naszej ekipy i chwaliles ten element naszej gry, nie wiem czy od zeszlego sezonu cos sie zmienilo (bo wtedy widzialem malo meczow naszych) czy moze ja mam problemy ze wzrokiem ale jak czasem widze nasz team defence to mnie krew zalewa... Na zaslonach sie potrafimy tak pogubic ze zostawiamy metr wolnego pola rzucajacemu... Wiec prosze zebys to moze jakos skomentowal bo az mnie to zaintrygowalo :)

Pozdrawiam i zycze wszystkim Wesolych Swiat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy koncowke sezonu, widzialem w tym sezonie wiekszosc meczow Magic i tak mi sie przypomnialo... Spabloo Ty kiedys pisales o dobrym team defence naszej ekipy i chwaliles ten element naszej gry, nie wiem czy od zeszlego sezonu cos sie zmienilo (bo wtedy widzialem malo meczow naszych) czy moze ja mam problemy ze wzrokiem ale jak czasem widze nasz team defence to mnie krew zalewa... Na zaslonach sie potrafimy tak pogubic ze zostawiamy metr wolnego pola rzucajacemu... Wiec prosze zebys to moze jakos skomentowal bo az mnie to zaintrygowalo Pozdrawiam i zycze wszystkim Wesolych Swiat

To by Cie dopiero krew zalała jakbys widział team defence w poprzednim sezonie. Nie mówie że zawsze to lepiej wyglada ale progres w stosuku do poprzedniego sezonu jest i chyba nikt temu nie zaprzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jingles - jesteśmy drugą defensywą ligi jeśli chodzi o efficiency:

Defensive efficiency

 

Jesteśmy również na 6-tym miejscu pod względem punktów straconych, na 3-cim pod względem skuteczności rzutów przeciwników, na 6-tym pod względem bloków. Mam coś jeszcze komentować czy to wystarczy? Może jeszcze mała konkluzja, że powinieneś obronę Magic przyłożyć do obrony innych ekip. Bo to że ktoś się gubi na zasłonach to chyba coś zupełnie normalnego. Ogólnie obrona Magic sprawdza się bardzo dobrze na drużynach, które lubią penetrować. Jeśli przeciwnik trafia z dystansu to są problemy, ale na coś takiego to trzeba by mieć bardzo dobrych obrońców indywidualnych na obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.