Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2018/19


january

Rekomendowane odpowiedzi

Switchowanie, że po nowoczesnemu powiem, "adresuje" inne problemy niż brak interior defense, jak się Harden czy inny Westbrook dostanie w pomalowane, to ktoś musi się nim zająć, niezależnie czy wcześniej było 5 switchy na obwodzie czy nie.

 

Kiedyś tak, teraz powoli staje się celem samym w sobie, zwłaszcza jako sposób na ograniczenie gry na zasłonach. Nieprzypadkowo dwie najlepsze drużyny NBA broniły tak przeciw sobie. Posiadanie shotblockera nadal jest ważne, ale nie stanowi już tak podstawowego fundamentu, jak powiedzmy 10 lat temu. Ciężar powolutku przechodzi na długich atletów broniących kilka pozycji.

 

LeBron od paru lat w RS tak broni, że nie wiem czy będzie mu się chciało, a jak Lakers chcą w tym roku cokolwiek podziałać w PO, to na Zachodzie jest taki poziom, że przydałoby im się mieć coś więcej. Na razie mają dwie opcje z wadami - McGee, którego można targetować na pickach, albo LeBron/Kuzma. Sporo liczących się zespołów ma graczy, którzy będą w stanie obie wydoić do maksimum.

 

 

Myślałem, że rozmawiamy o sezonie zasadniczym, bo w play-off to chyba jasne, że LeBronowi będzie się chciało?

Pewnie że chciałbym jeszcze wysokiego, który potrafi ustać na nogach obwodowemu i jest przy tym rim protectorem, ale tacy na drzewach nie rosną, a ja czytając o tym mocnym zachodzie odnoszę wrażenie, że każdy poza Lakers miał takich co najmniej ze trzech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tak, teraz powoli staje się celem samym w sobie, zwłaszcza jako sposób na ograniczenie gry na zasłonach. Nieprzypadkowo dwie najlepsze drużyny NBA broniły tak przeciw sobie. Posiadanie shotblockera nadal jest ważne, ale nie stanowi już tak podstawowego fundamentu, jak powiedzmy 10 lat temu. Ciężar powolutku przechodzi na długich atletów broniących kilka pozycji.

 

Nie musi być to nie wiadomo jaki shotblocker (Garnett w Celtics praktycznie shotblockerem już nie był), ale wszystkie czołowe zespoły na Zachodzie mają defensywnego anchora z prawdziwego zdarzenia. Dla LeBrona zmiana roli z odpoczywającego na łatacza dziur w drugiej linii może być lekkim czelendżem.

 

 

 

Myślałem, że rozmawiamy o sezonie zasadniczym, bo w play-off to chyba jasne, że LeBronowi będzie się chciało?

 

 

Chcieć może będzie mu się chciało, ale w ostatnich dwóch finałach (w 2017 szczególnie) LeBron był bardzo słaby w obronie, nie wiem czy mocno zwiększona odpowiedzialność i defensywny usage na C będą mu służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nowy wywiad z Lebronem.Od 12:08 o tym, że myślał o Sixers i Rockets, o tym że nie chciał żadnych wymian po Leonarda bo jara się młodymi w Lakers, no i w sumie przyznał po co tu przyszedł, chce przypieczętować legacy w ''historical franchise'' jak to określił.Tak właśnie myślałem, że przyjdzie do Lakers z tego powodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stephen A. Smith, Skip Bayless > Rich Paul, LeBron James confirmed. 

 

Thanks for being here. 

Gdybyś nie zauważył to tam jest wypowiedź LJ więc holuj swoje zapędy kolego i... pokaż mi wypowiedź jakąś LJ z wcześniejszego okresu (czyli jak od stycznia napisałeś kilkadziesiąt postów o LJ w Sixers), która sugerowała by na ten kierunek. Abstrahuję, że nigdy nie twierdziłem, że jest on wielce prawdopodobny - ot wg mnie poziom promila wyżej od Sixers. No ale każdy zwraca uwagę na coś innego, prawda BMF?

Poziom trollingu moich wypowiedzi z Twojej strony +10, brawo Ty! ;)

 

PS. W sumie nie bądź taki skromny i napisz od razu: BMF>LJ>R.Paul>ESPN>local media! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście jak Deng zapieprzał po boisku na meczu Africa vs World? Coś czuje, że Lebron nie ma pewnego miejsca w S5. A tak na poważnie to ciekawe czy Walton coś nim pogra w tym sezonie, wiem że były plotki o końcu kariery ale ostatnio mówił coś innego, że chce grać więc zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście jak Deng zapieprzał po boisku na meczu Africa vs World? Coś czuje, że Lebron nie ma pewnego miejsca w S5. A tak na poważnie to ciekawe czy Walton coś nim pogra w tym sezonie, wiem że były plotki o końcu kariery ale ostatnio mówił coś innego, że chce grać więc zobaczymy

Instant łapu-capu pierwszy akapit.

 

Deng>LBJ

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście jak Deng zapieprzał po boisku na meczu Africa vs World?

Widziałem gościa z ewidentną nadwagą, który naprawdę nie wiem w jaki sposób miałby dostać minuty w zespole, w którym na jego pozycji jest taki tłok i w którym kładzie sie tak duzy nacisk na bycie w jak najlepszej formie fizycznej.

 

Myślałem nawet wcześniej, ze moze jako small ball 5 trochę pogra, ale po tym co zobaczylem nie mam juz złudzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie i pod wpływem ost. afery twittowej z LJ (i jego uinteligentnieniem) w tle, przypomniała mi się taka scena z filmu Gremlins gdzie śpiewa "mózgowiec" Gremlin...

Czy tylko ja widzę podobieństwo w tej całej akcji z Lakers, LJ, wzmocnieniami i wmawianiem wszystkim,że to wszystko ma sens? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy przypominaniu sobie, to dzisiaj przypominałem sobie ostatni raz, kiedy Lakers byli w play-offs, to był sezon, gdzie towarzyszyły mi w ocenie Lakers podobne nadzieje, jak teraz. Wszyscy pamiętamy, jak się skończyło.

 

No ale ja o czymś innym, postanowiłem sobie zobaczyć w boxscore, jak wtedy Lakers kończyli sezon i jestem ciekawy, czy ktokolwiek z fanów Lakers bez podglądania potrafi podać pierwszą piątkę Los Angeles Lakers z ich ostatniego meczu w play-offs.

 

Ja nie potrafiłem, a o jednym z tej piątki to już w ogóle zapomniałem, że kiedykolwiek grał w Lakers:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.