Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2018/19


january

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info, ale nie potrzebnie zauważyłem już parę lat temu, że z tego fajnego niegdyś forum koszykarskie zrobiło się kółko matematyczne.

 

Najzabawniejsze jest to, że jak tak czytam dyskusje pomiędzy userami przerzucającymi się kolejnymi liczbami by udowodnić wyższość swoich tez ni cholerny nie wygląda na to żeby do consensusu dochodzili częściej niż gdy kiedyś w dyskusjach tyle cyferek się nie pojawiało...

 

A przynajmniej mnie dużo przyjemniej się to czytało np. takiego Loraka mało kiedy się z nim zgadzałem, ale czytało się go dużo przyjemniej niż teraz jak w tej matematycznej wiedzy osiągnął level master.

 

Tak jestem pod tym względem zacofany i zajebiscie mi z tym dobrze :smile:

 

Advanced stats same w sobie to fajna sprawa, problem polega na tym, że teraz nie trzeba wiedzieć o koszykówce nic, wystarczy podać taki np. on/off i chooj, że druga strona obejrzała 82 mecze, on/off mówi inaczej niż Ty, więc spierdalaj.

Ingram pope czy kuzma pogarszali obrone o 1-2 punkty czyli bardzo niewiele.

 

No i co z tego, że tylko o 1-2 punkty? Ważne że pogarszali, jak niemal wszyscy w rotacji. To jakim cudem oni bronili dobrze? Przecież to absurd.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randle jako zmiennik grał na centrze w zestawieniu, które opierało się w dużym stopniu na switchach, co eksponowało jego mocne strony i maskowało słabsze.

 

IMO stąd znacząca różnica.

A na jakim poziomie bronił jako starter Twoim zdaniem (sorry jak przeoczyłem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest żaden absurd. Dlaczego miałby to być absurd? 

 

lol, dobra nieważne.

 

A na jakim poziomie bronił jako starter Twoim zdaniem (sorry jak przeoczyłem)?

 

Szczerze? Nie wiem. :)

 

Na pewno jako small-ball c (zwłaszcza z ławki, ale to oczywiste) jest lepszy niż na pf w klasycznym ustawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advanced stats same w sobie to fajna sprawa, problem polega na tym, że teraz nie trzeba wiedzieć o koszykówce nic, wystarczy podać taki np. on/off i chooj, że druga strona obejrzała 82 mecze, on/off mówi inaczej niż Ty, więc spierdalaj.

 

 

Advanced stats to jest przełożenie nauki do sportu. To, że na coś patrzysz, to nie oznacza, że coś widzisz, matematyki nie oszukasz i oczywiście podanie jednej statystyki nie sprawia, że to jest prawda objawiona, ale jednak połączenie wielu statystyk mówi o graczu o wiele więcej niż eyetest fana danej drużyny. Tak samo jak dowody rzeczowe są lepsze od zeznań świadków. Tak samo jak dowód naukowy jest lepszy od wyników ankiety itd. Ja też codziennie widzę, jak słońce porusza się po niebie wokół nieruchomej ziemi, ale to nie znaczy, że tak jest w rzeczywistości:)

 

 

lol, dobra nieważne.

 

 

Nie wiem gdzie widzisz absurd, bycie nieznacznie ujemnym w obronie i granie dużych minut nie jest żadnym absurdem. Fakt, że gracze grający największe minuty mają def rating zbliżony do def ratingu Lakers nie jest absurdem, a raczej czymś czego można się spodziewać, zwłaszcza gdy nie ma wyraźnego lidera, a gracze prezentują zbliżony poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advanced stats to jest przełożenie nauki do sportu. To, że na coś patrzysz, to nie oznacza, że coś widzisz, matematyki nie oszukasz i oczywiście podanie jednej statystyki nie sprawia, że to jest prawda objawiona, ale jednak połączenie wielu statystyk mówi o graczu o wiele więcej niż eyetest fana danej drużyny. Tak samo jak dowody rzeczowe są lepsze od zeznań świadków. Tak samo jak dowód naukowy jest lepszy od wyników ankiety itd. Ja też codziennie widzę, jak słońce porusza się po niebie wokół nieruchomej ziemi, ale to nie znaczy, że tak jest w rzeczywistości:)

 

thanks-captain-obvious.jpg

 

 Tylko czemu sam opierasz się na jednej statystyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już byłby borderline AS, nie wiem czy będzie aż tak dobry ;>

 

Ale akcje dwójkowe Ingram-LJ na picku to może być coś strasznego dla defensyw rywali, więc nie tylko offball w sumie ;-)

Z bonusem za gre w lakers to moze i by nawet trafil do asg za 22ppg z dobra obrona. 22ppg z dobra obrona to w poprzednim sezonie robili butler i george.

 

Ale raczej nie bedzie mial tylu rzutow do dyspozycji zeby tyle punktow rzucac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randle jako rezerwowy miał 43.5% DFG (22mpg, 33 mecze), jako starter (49 meczów, 30mpg) miał 48.4%DFG. Czasem Randle nie bronił nieźle na starcie sezonu, a potem dużo gorzej i mocno zjechał w statsach (w sumie we wszystkich), bo zaczął grać większe minuty z większą rolą w ataku, ale niektórzy zapamiętali tylko to pierwsze?
Gdzieś tak od ASW o tym piszę, ale obraz Randla starającego się w obronie pozostał z czasu jak wchodził z ławki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tak od ASW o tym piszę, ale obraz Randla starającego się w obronie pozostał z czasu jak wchodził z ławki :)

no nieprawdopodobne jak gra się 10minut mniej ma się więcej energii, nie musisz sie tak martwic o faule, masz więcej sił na grę w defensywie. Może daj Waltonowi cynka, ze tak to działa zeby gral Lebronem po 25 minut i nasze obawy co do jego defensywy znikają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ale nie potrzebnie zauważyłem już parę lat temu, że z tego fajnego niegdyś forum koszykarskie zrobiło się kółko matematyczne.

 

Najzabawniejsze jest to, że jak tak czytam dyskusje pomiędzy userami przerzucającymi się kolejnymi liczbami by udowodnić wyższość swoich tez ni cholerny nie wygląda na to żeby do consensusu dochodzili częściej niż gdy kiedyś w dyskusjach tyle cyferek się nie pojawiało...

 

A przynajmniej mnie dużo przyjemniej się to czytało np. takiego Loraka mało kiedy się z nim zgadzałem, ale czytało się go dużo przyjemniej niż teraz jak w tej matematycznej wiedzy osiągnął level master.

 

Tak jestem pod tym względem zacofany i zajebiscie mi z tym dobrze :smile:

Okrutna prawda niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van niepotrzebnie się spinasz jak ktoś pisze o faktach, a już tym bardziej w moją stronę kiedy wielokrotnie pisałem, że utrzymanie wysokiej efektywności w obronie wraz ze wzrostem roli w ataku/USG nie idzie w parze. W historii było niewielu takich graczy, większość należy do grona najwybitniejszych, a i Ci z wiekiem musieli coś odpuścić (patrz na chociażby LJ w ostatnich latach w obronie).

Jednakże drugi element to fakt, że dobry obrońcą potrafi dobrze bronić w S5 a nie tylko jak wchodzi z ławki. W Lakers widać było dużo różnice w obronie jak w S5 był Nance (który utrzymywał efektywność w defensywie), a jak Randle (nawet w okresie kiedy miał mniej obowiązków ofensywnych).

Pisanie, że Randle dobrze bronił w 2 części sezonu, to kłamstwo i doskonale o tym wiesz i nie jesteś jedynym, który widział wszystkie lub prawie wszystkie mecze Lakers...

 

Julius w Pels ma idealne środowisko dla niego, 2 All-D i jednocześnie świetnych w ofensywie graczy (to zresztą jedne z nielicznych przypadków w zeszłym sezonie), jeśli tam się nie pokaże większej efektywności po obu stronach parkietu, to już chyba nigdzie tego nie zrobi...

 

BTW. O zmniejszeniu liczby minut dla LJ piszą analitycy i mówią w Lakers od podpisania umowy. W 33-34 min jakoś nie wierzę, ale 36 to byłby dobry prognostyk poprawy defensywy u LJa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś pisze o faktach to się po prostu nie odzywam, ale Ty nie piszesz o faktach tylko przedstawiasz swój subiektywny punkt widzenia.
Mój "subiektywny" popierają adv stats (które są faktem - czy polemizujesz?), opinie trenerów czy analityków. Poniekąd letni rynek NBA również to tak zweryfikował bo od głosów (btw. kosmitów forumowych) dot. potencjalnego maxa czy niewiele gorszych ofert do MLE to daleka droga.

A Twój "subiektywny" obraz czym jest poparty? Jeszcze raz powtarzam, że niepotrzebnie się spinasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój "subiektywny" popierają adv stats (które są faktem - czy polemizujesz?),

 

faktam to będzie jak podasz mi jego skutecznosc w rzutach za trzy czy w osobistych . W defensywie cóż te twoje adv stats to niestety nie sa fakty, ale mniej lub bardziej subiektywne opinie.

 

opinie trenerów czy analityków. Poniekąd letni rynek NBA również to tak zweryfikował bo od głosów (btw. kosmitów forumowych) dot. potencjalnego maxa czy niewiele gorszych ofert do MLE to daleka droga.

wziąłeś pod uwagę to, jak ten rynek wyglądał tego lata ile bylo zespółow z kasą potrzebujących wysokich, jeszcze będących restricted czy to juz do twoich teorii nie pasuje?

 

No chyba, ze takich argumentów w stylu ile ci płacą tyle jesteś wart chcesz uzywac, ale wtedy ja wyciągam Mozgova i Denga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

faktam to będzie jak podasz mi jego skutecznosc w rzutach za trzy czy w osobistych . W defensywie cóż te twoje adv stats to niestety nie sa fakty, ale mniej lub bardziej subiektywne opinie.

Trudno dywagować z kimś dla którego faktem jest ile przyśpiesza auto do setki, ale droga hamowania już nie... To ile gracze rzucają vs Randle, ile ekipa traci punktów jak jest na boisku itd. to fakt. Jak z tym polemizujesz to nie ma sensu dyskutować.

Subiektywny to jest mój czy Twój eye test.

 

 

wziąłeś pod uwagę to, jak ten rynek wyglądał tego lata ile bylo zespółow z kasą potrzebujących wysokich, jeszcze będących restricted czy to juz do twoich teorii nie pasuje?

Nie chce mi się na forum szukać (być może i Twoich wypowiedzi), ale nawet wśród dziennikarzy zza oceanu miał być max/duży kontrakt w Mavs, Bulls, Lakers, opcje w Pacers, Jazz, Kings czy Suns. Były obawy że Lakers będą musieli dużo dopłacić, a wyszło MLE w Pels. To wszystko było w oparciu o rynek jaki w te lato był... a jednak inni (wg niektórych porównywalni gracze) jak Capela, Gordon, Parker, Favors dostali 2x wiecej. Nie chodzi nawet o długość ale o to, że tacy Kings woleli opcje Bagley + LaVine (którego CHI zmatchowali) od opcji Doncic + Randle. Utah wolała dać 2* więcej Favorsowi, który wg niektórych na tym forum był/jest gorszy od Julka (sic!), CHI dać 40 Parkerowi, PHO 15 Arizie, OKC więcej Jarami Grantowi...

 

Randle został potraktowany jak Joe Harris, Bertrans czy McDermont. No nie powiesz mi, że to dobra rekomendacja, a ratowanie się w dyskusji fatalnymi kontraktami w lidze to jak "tonący chwytający się brzytwy".

 

Warto jednak pamiętać że w 2016 roku "rynek" dawał blisko 2* większe kontrakty dla Drummonda, Horforda czy Whitesida, wiecej od Mozgova dostał Noah czy Biyombo, więc jeśli chcesz to możemy uznać, że Randle to współczesny Mozgow patrząc rowniez skala rynku... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trudno dywagować z kimś dla którego faktem jest ile przyśpiesza auto do setki, ale droga hamowania już nie... To ile gracze rzucają vs Randle, ile ekipa traci punktów jak jest na boisku itd. to fakt. Jak z tym polemizujesz to nie ma sensu dyskutować.

Subiektywny to jest mój czy Twój eye test.

 

niestety, ale obrona w koszykowce to troche bardziej skomplikowana sprawa i sorry jeśli chociaż jednym przykładem jesteś w stanie jakąś statystykę obalić to jak dla mnie wystarcza taki precedens by uznawać ja za przydatną ciekawostkę, a nie fakt jak Ty.

 

Nie chce mi się na forum szukać (być może i Twoich wypowiedzi), ale nawet wśród dziennikarzy zza oceanu miał być max/duży kontrakt w Mavs, Bulls, Lakers, opcje w Pacers, Jazz, Kings czy Suns. Były obawy że Lakers będą musieli dużo dopłacić, a wyszło MLE w Pels. To wszystko było w oparciu o rynek jaki w te lato był... a jednak inni (wg niektórych porównywalni gracze) jak Capela, Gordon, Parker, Favors dostali 2x wiecej. Nie chodzi nawet o długość ale o to, że tacy Kings woleli opcje Bagley + LaVine (którego CHI zmatchowali) od opcji Doncic + Randle. Utah wolała dać 2* więcej Favorsowi, który wg niektórych na tym forum był/jest gorszy od Julka (sic!), CHI dać 40 Parkerowi, PHO 15 Arizie, OKC więcej Jarami Grantowi...

 

Tak, miał być, ale rynek restricted się rządzi swoimi prawami więc naprawdę nie wiem po co podajesz mi też gości, którzy byli unrestricted?

 

Nie wiem jak kings mają niby pomoc Ci w czymkolwiek już pomijając ich głupotę to przeciez draft jest przed FA a piszesz to jakby na stole w jednym czasie mieli opcje Doncic+Randle albo Bagley+Lavine...

 

Gordon był porównywalny jedynie z nich czy Capella, ale oni zostali w swoich ekipach nikt im jakos z innych drużyn kontraktu nie oferował a Capella był dość dlugo na rynku i co czemu nikt go nie chcial?

 

Lakers uczepili sie by trzymać kase na nastepne lato i tyle. Jak to swiadczy o pozycji Randle'a na rynku? W sumie nijak. Bo co gdyby ktos dał mu maxa to przestał przyznalbys, ze zle go oceniłeś? nie, pisalbys jak to jakis idiota go przeplacił.

 

Dlatego, ze ten rynek wyglądał jak wyglądał mam tym wieksze zastrzeżenia do lakers bo nie musieli wcale Juliusa przeplacać zeby go zatrzymać bo konkurencji z kasa i potrzebą za wiele nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

van większość przytoczonych to była restricted... i podpisano ich późno, abstrahując od tego, że ma się to nijak do faktu, że NIKT po prostu go nie chciał (czy w ogóle czy za większą kasę ma mniejsze znaczenie, efekt ten sam).

 

A co do obalania tez dot. statystyk to w jakiś sposób (inny) możesz obalić ORtg i DRtg? FG i DFG? Punkty zdobyte, asysty, TO i ORB a pynkty stracone, Bloki/STL i DRB? Bo wg mnie każda możesz tak samo, ale może ja czegoś nie wiem to proszę wytłumacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.