Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2018/19


january

Rekomendowane odpowiedzi

niestety, ale obrona w koszykowce to troche bardziej skomplikowana sprawa i sorry jeśli chociaż jednym przykładem jesteś w stanie jakąś statystykę obalić to jak dla mnie wystarcza taki precedens by uznawać ja za przydatną ciekawostkę, a nie fakt jak Ty.

 

 

Van - pomijając całe Twoje podejście do statystyk i w ogóle forum, że "kiedyś to było" i  że za dużo cyfr to zło itd, to czy możesz wytłumaczyć jaka logika tkwi w tym zdaniu które tutaj zacytowałem [zwłaszcza chodzi mi o pogrubiony fragment]?   i co w ogóle znaczy 'obalić statystykę'? [znam słowo 'obalić' w paru innych znaczeniach, ale o obalaniu statystyki jeszcze nie słyszałem]

 

pozdrawiam 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był przykład na forum aby fan lakers przyznał się ze nie miał racji?

 

Van coraz bardziej budujesz na bardzo słabym fundamencie idąc w górę zabudowy.

 

Nie ma chyba bardziej jaskrawego przypadku w obecnej NBA utraty wartości realnej gracza vs ocena fanów danego zespołu jak dziś Randle.

 

Zamiast otwarcie przyznać ze wycena była kosmicznie i historycznie za wysoka zaczynasz dłubać przy „obaleniu” statystyk

 

Historycznie ostatni raz to miało miejsce w Japonii w latach 40 tych gdzie na dominująca role lotnictwa pokładowego w wojnie na Pacyfiku Japonia odpowiedziała przebudowa pancerników typu nagato czy fuso i rozbudowała w górę ich pokłady dowodzenia tworząc piękna optycznie pagode.

 

Wrażenia optyczne niezapomniane szczególnie jak wrak stał zatopiony w porcie

 

Wracając do NBA.

 

Juliusz został sprowadzony na ziemie wycena i jest to o tyle kosmiczne ze ani nie zaliczył obniżki firmy poprzez kontuzje w stylu Rise’a ani jakiegoś defektu mózgu w stylu Leonarda

 

Ot taka cicha wycena na tle tego co pisano na stronach tematu lakers przez pare lat.

 

Przypis autora: nie ma dla zaistniałej sytuacji znaczenia ze to ex lakers ale linia obrony tezy i antytezy jest bardzo ciekawa socjologicznie

Van zgodzę się natomiast co do kolka matematycznego ale z drugiej strony kiedyś bez dostępu do LP na takim poziomie jak dziś ludzie chyba dużo mniej oglądali mecze ale dyskusja była z podstawa o eye test.

 

Wiec zawsze było pewne przekłamanie.

 

Dziś mamy tez inne możliwości i eye test robić można w hali gdzie widać inne elementy a mamy tu chłopaków idących na NBA jak my po bułki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys to bylo.

Eye-test > staty (bo cyferki to zlo!)

Adv.stats to subiektywne opinie (w przeciwiendtwie do box score stats!)

 

Jaki to jest lol content w ogole :D

 

Serio poszperaj na FB - jest masa fanpejdzy, ktora powinna Ci podejsc. Tam ludzie tez nie przejmuja sie takimi pierdolami jak cyferki. I tam tez Kobe jest czesto KRULEM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van - pomijając całe Twoje podejście do statystyk i w ogóle forum, że "kiedyś to było" i że za dużo cyfr to zło itd, to czy możesz wytłumaczyć jaka logika tkwi w tym zdaniu które tutaj zacytowałem [zwłaszcza chodzi mi o pogrubiony fragment]? i co w ogóle znaczy 'obalić statystykę'? [znam słowo 'obalić' w paru innych znaczeniach, ale o obalaniu statystyki jeszcze nie słyszałem]

 

pozdrawiam

To o czym pisałem pare postów wcześniej jeżeli statsy sa w stanie pokazać, ze zawodnik, ktory wcale nie bronił dobrze tylko pilnował leszczy, lub jego gracz po prostu pudłował z dogodnych pozycji wypada duzo lepiej od takiego, który bronił naprawdę dobrze tylko zajmował się kimś zajebistym/mającym dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym pisałem pare postów wcześniej jeżeli statsy sa w stanie pokazać, ze zawodnik, ktory wcale nie bronił dobrze tylko pilnował leszczy, lub jego gracz po prostu pudłował z dogodnych pozycji wypada duzo lepiej od takiego, który bronił naprawdę dobrze tylko zajmował się kimś zajebistym/mającym dzień.

 

O czym Ty piszesz? Statystyki defensywne Randla z ubiegłego sezonu obejmują bronienie przez niego 328 różnych zawodników i obejmuje blisko 5000 defensywnych posiadań Lakers z Randlem na parkiecie. Przy takiej próbce, to o czym piszesz nie wpływa na wynik w najmniejszy sposób.

 

Przy małej próbce statystycznej to o czym piszesz ma znaczenie, ale nie w przypadku tak dużej próby, jaką mamy u Juliusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym pisałem pare postów wcześniej jeżeli statsy sa w stanie pokazać, ze zawodnik, ktory wcale nie bronił dobrze tylko pilnował leszczy, lub jego gracz po prostu pudłował z dogodnych pozycji wypada duzo lepiej od takiego, który bronił naprawdę dobrze tylko zajmował się kimś zajebistym/mającym dzień.
Idąc tym tropem to w ofensywie masz to samo: jak broni Cię bolek w typie Melo/Booker i rzucisz mu 26 punktów na wysokim FG% to też nie jesteś lepszy od kogoś kto rzucił 24 punkty na słabym FG% vs Jrue/Davis...

Dlatego kluczem w statystyce i adv stats jest wielkość próby, ilość poss itd. i działa to dokładnie tak samo na ofensywę jak i defensywę i dlatego jest porównywalne i odzwierciedla fakt.

 

BTW. A Randle ani dobrze nie bronił dobrych graczy ani słabych, więc Twoja teza ma się nijak do rzeczywistości. Fajnie by było żebyś sprawdził te adv stats zanim będziesz je krytykował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widze, ze dyskusje wchodza w adv przestaje sie nawet odzywac

to wciaz sa suche statystyki

czy, ktorekolwiek statystyki biora pod uwage to:

1. w jakim systemie zawodnik finkcjonuje

2. pod jakim trenerem

3. jaka ma role w tej defensywie

4. kto wokol niego biega

to sa zmienne (?), ktore chyba maja cholernie wielki wplyw na to, jak te adv stats wypadaja dla danego gracza.

 

oswieccie mnie, moze jest inaczej niz mysle.

 

dlatego cenie sobie zwykle oko. jak czlowiek obejrzy ilestamcalych spotkan danego zespolu, moze realnie ocenic, czy gracz, gdy jest na boisku robi robote czy nie.

 

nie bede zaklamywal rzeczywistosci, liczb nie oszukamy, niemniej ciesze sie, ze jak ogladam mecz z kumplami, nie dyskutujemy o adv stats...

 

btw. czy jesli jakis model jordanow sprzeda sie w milionowym nakladzie, to oznacza to, ze to sa najlepsze buty do koszykowki?

Edytowane przez badboys2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna rzecz w kontekście wzrostu Lakers to zwiększenie efektywności gry 2 młodych gwiazd Ingrama i Balla, którzy za dużo nie pograli ze sobą. Pojawienie się LJ zdecydowanie powinno poprawić scoring BI i wspólną grę obu.

https://www.silverscreenandroll.com/platform/amp/2018/8/17/17705938/laker-film-room-how-lonzo-ball-brandon-ingram-fit-together?__twitter_impression=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego to Richard Jefferson trenuje razem z królem i  ubrany jest tak samo jak Papa Bron w Cleveland Basketball gear 

 

 

no i co z tego, ja też czasem sportuję w koszulce drużyny szkolnej z LO, co nie znaczy że ciągle jestem w LO. Ty zawsze grasz w nowej koszulce tylko? 

 

może mu pralka wkręciła koszulkę LAL i akurat tylko tą z Cavs miał w szafce czystą 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.