Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2018/19


january

Rekomendowane odpowiedzi

LBJ pewnie coś tam na C zagra i pewnie będzie to miało związek z tym, że będzie odciążony(przynajmniej w teorii tak to powinno wyglądać) od ciągłego prowadzenia ofensywy, gdzie Lonzo i Rondo powinni zrobić odpowiednią robotę, a co za tym idzie James będzie wręcz MUSIAŁ więcej sił przeznaczyć na bronienie. Jak to wyjdzie w praniu czas pokaże, choć zerkając na to co się w tej organizacji dzieje przez ostatnie lata to trudno nie odnieść wrażenia, że bardzo łatwo może to wszystko pier... Wiadomo, fajnie to wszystko wygląda, podpisanie LeBrona i dużo młodzieży, która też mi się podoba, ale jest zbyt dużo wątpliwości, żeby to wszystko od razu dobrze zagrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niby LeBron ma więcej grać bez piłki, tylko ktoś musi zdobywać te punkty, a Lakers mają LeBrona, kilku non-scoring ballhandlerów i dwóch 16ppg scorerów w poprzednim sezonie, no i dwóch ~12ppg graczy na SG. Szału nie ma.

 

Więc z tym LeBronem z mniejszym obciążeniem w ataku to różnie może być. Ba, szczerze bym się tego nie spodziewał. Może w porównaniu do poprzedniego sezonu, tak, ale wcześniejszych sezonów Cavs? A tam przecież też nie było full-effort w obronie.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niby LeBron ma więcej grać bez piłki, tylko ktoś musi zdobywać te punkty, a Lakers mają LeBrona, kilku non-scoring ballhandlerów i dwóch 16ppg scorerów w poprzednim sezonie, no i dwóch ~12ppg graczy na SG. Szału nie ma.

 

Więc z tym LeBronem z mniejszym obciążeniem w ataku to różnie może być. Ba, szczerze bym się tego nie spodziewał. Może w porównaniu do poprzedniego sezonu, tak, ale wcześniejszych sezonów Cavs? A tam przecież też nie było full-effort w obronie.

Tylko, że zdrowy Ingram w swoim 3 sezonie, po treningach Oladpiowskich, wykorzystujący to co daje mu obrona, a nie odpowiedzialny za łamanie pierwszej linii obrony powinien robić te 20 PPG przy Lebronie IMO.Kuzma też ostro zapieprza w lato i gorszy na pewno nie będzie, tyle pozycji ile będą mieli ci goście w 10 meczach w tym sezonie, nie mieli przez cały zeszły.Nie boje się o atak w ogóle w tym sezonie(oczywiście mówię o RS, w PO może być ściana, natomiast sam RS powinien być dla Lebrona trochę luźniejszy, niż próbuje się wmówić tekstami typu Wolves > Lakers).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już widzę jak nagle z LBJ stanie się zadaniowiec jak niektórzy już to z niego robią.

 

Rim protector? Lepsze D? Granie na 5? No fuckin way. Będzie LBJ jak w Cavs.

 

Była taka grafika z finałow 2016. Top w pkt, ast, reb, steal, blk to był LBJ. Tego samego się tutaj spodziewam ale nie że LeBron nagle zacznie zapiepszać w obronie.

 

Ma być showtime 2! Bliżej im do "co z tego że rzucili nam 120 pkt, jak my rzuciliśmy 130", niż do Pistons 2004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomeq, ja tylko zmierzam do tego, że jakoś od 23 dni czytam o ''mniej obciążonym w ataku LeBronie'', a Lakers mają roster, który bez LeBrona byłby na tym Zachodzie kandydatem może na 40W przy dobrych wiatrach. 

 

Ktoś sądzi, że LeBron będzie robić 23-5, bo rozgrywać będą Rondo i Ball, a punkty zdobywać Ingram i Kuzma? Ja wiem, że poprzedni sezon lekko wypaczył spojrzenie na Cavs, ale tam miał jednak obok Irvinga i Love'a. I skoro mając obok Irvinga (25-6) i Love'a (19ppg) w sezonie 16/17 robił te 26-9-9, to nawet jak więcej będzie grać bez piłki, to dalej będzie high volume superstarem.

 

Jego najgorsze (względem usage) sezony poza ROTY to 25-7, gdy miał obok dwóch allstarów/Wade'a w prime. No Lakers raczej nie mają lepszego rosteru od tamtych Cavs czy Heat.

 

To, że Lakers zbudowali sobie roster gdzie 34-letni LeBron musi anchorować do tego obronę, bo najlepszym graczem w obronie na pozycjach 3-5 jest JaVale McGee, który chyba raz w karierze grał 20mpg, to jednak grubsza beka.

 

Więc o co chodzi z tym mniej obciążonym LeBronem? Nie będzie musiał przez 2/3 sezonu robić 30-10-10 jak w tym roku, więc pobroni trochę lepiej, ale to i tak ot co solidny poziom, na wyższym ostatni raz LeBron bronił w RS 5 lat temu. Żadnego luźniejszego sezonu dla LeBrona nie będzie.


I to zakładając, że Ingram i Kuzma w jedne wakacje przeskoczą z poziomu 16ppg scorer w 35W teamie do sensownej 2-3 opcji 50W teamu, bo jak nie, to będzie Bron ball i płacze czemu on jeszcze do tego nie broni.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli tylko zeszly sezon, nie doczytalem ze wspomniałeś o nim, mea culpa.Z calym postem sie zgadzam

 

tak to wiadomo ze oczywiscie Lebron bedzie.musial robic wszystko, no ale coz...Sam to sobie wybral.

 

Sam nadzieję tez nie czytac o tym, ze Lebron nie broni i powinien polegac na ceglach Lonzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypominajmy Lebronowi wieku. On pewnie tak jak Ronaldo biologicznie ma dopiero 20 lat.

 

A na serio to ja widzę Lebrona jako wsparcie dopiero w drugiej części sezonu jak trzeba będzie trochę się spiąć żeby ogarnąć miejsce 3-6. Tyle wystarczy żeby zaatakować finał konferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

James odpocznie w ataku, bo nie będzie musiał przez 20 sekund klepać gały i wymyślać co zrobić, żeby JR Smith miał open look. Tutaj może spokojnie złapać oddech bo para Rondo/Lonzo powinna takie łamigłówki rozwiązywać za niego. 

Nie wypominajmy Lebronowi wieku. On pewnie tak jak Ronaldo biologicznie ma dopiero 20 lat.

A na serio to ja widzę Lebrona jako wsparcie dopiero w drugiej części sezonu jak trzeba będzie trochę się spiąć żeby ogarnąć miejsce 3-6. Tyle wystarczy żeby zaatakować finał konferencji.

Finał to pewnie zrobiły na wschodzie, na zachodzie już nie jest tak różowo.

 

Finał konfy na zachodzie z Brandonem Ingramem jako sidekickiem brzmi świetnie

Z wiecznie kontuzjowanym Lovem na wschodzie sobie poradził bez problemu, bo chyba nikt nie wierzył, że LeBron odpadnie wcześniej niż z GSW. Wiadomo zachód to zachód, ale ileż można słuchać tych ciągłych przytyków do młodych? Zresztą Ingram to skromny chłopak, który ciągle nad sobą pracuje, więc zapowiada się kolejny sezon w którym zaliczy progres, a to już może oznaczać całkiem niezłego sidekicka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak można rozmontować projekt lakers?

 

Jakby zrobić w rs 82x Lbj treatment 2007

 

Pozwolić lbj przez cały sezon szaleć a kryć resztę dalej skrupulatnie.

Zajechać lbj.

Ograniczając młodych i nawet dając rekordy lbj to pierdol ie.

 

Dlaczego?

 

Bo coraz starszy lbj zwiększonego usage przy takim składzie nie przetrzyma cały rs.

A młodzi gdy nie przyjdą spodziewane wcześniej wyższe staty bo przy lbj miało być łatwiej zaczną dymić bo są młodzi i gniewni.

Będzie trudno w Ła gdy będzie lbj to lbj tamto. Hey Ingram znowu 14 punktów?

 

Przy takich rozgrywających bez rzutu TRZEBA dać swobodę lbj i niech gra na piłce.

 

Żadne tam nowe systemy i odpoczynek w ataku w grze bez piłki.

 

Niech klepie będąc na centrze.

 

Ograniczyć szybki atak i kryć pozostałych.

 

Można uwielbiać ingrama ale tam brak drugiej bardzo mocnej opcji.

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od bycia negatywnym do solidnego sidekicka w contederze to jest dosyć ogromny przeskok.

 

Rondo czy Ball to też raczej taki sobie upgrade nad Hillem w kwestii "odpoczywania w ataku"

 

Ingram wszedł w 2018 rok mocno i gdzieś od stycznia właśnie na pewno nie był negatywny.

 

Druga sprawa, porównując poprzedni sezon i to jak ofensywe prowadził Rondo to nad Hillem jest akurat spory upgrade w kwestii odpoczywania w ataku LBJa. Zresztą Hill rozegrał jeden ze słabszych swoich sezonów(nie sprawdzałem statystyk, bardziej eye test), szczególnie jak przypomne sobie jego niektóre sezony w Utah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NBA? nie bardzo rozumiem to pytanie

 

Niektórzy zadaja sobie pytanie czy MVP ligi / połowa all starow potrafia być dobrym sidekickiem do contedera a nagle ma to się udać Ingramowi który jeszcze sezon wcześniej był bardziej minusowym niż plusowym. Mocno życzeniowe myślenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NBA? nie bardzo rozumiem to pytanie

 

Niektórzy zadaja sobie pytanie czy MVP ligi / połowa all starow potrafia być dobrym sidekickiem do contedera a nagle ma to się udać Ingramowi który jeszcze sezon wcześniej był bardziej minusowym niż plusowym. Mocno życzeniowe myślenie

Pytam bo nie wiem czy Ty tak na serio z tym że Lakers to contender.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, ktoś tu pisał o finale konfy więc to się chyba kwalifikuje do bycia contederem

Dla mnie Lakers to taki typowy 8 seed na tą chwilę bo praktycznie nic tam nie pasuje i będą męczarnie które pewnie zakończą się playoffami dzięki osłabieniu się Spurs no ale zobaczymy

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o finale konfy.

Miejsce na koniec sezonu regularnego to minimum 6 a nie 8.

A Playoffs to już inna bajka.

Co z tego że inne drużyny będą wyżej po RS jak nie potrafią grać w najważniejszym momencie.

Takie Portland było nr3 w zeszłym sezonie a w Playoffs dostali baty 0-4.

Lebronowi wystarczy spokojnie taki skład jak teraz żeby zagrać w finale konferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o finale konfy.

Miejsce na koniec sezonu regularnego to minimum 6 a nie 8.

A Playoffs to już inna bajka.

Co z tego że inne drużyny będą wyżej po RS jak nie potrafią grać w najważniejszym momencie.

Takie Portland było nr3 w zeszłym sezonie a w Playoffs dostali baty 0-4.

Lebronowi wystarczy spokojnie taki skład jak teraz żeby zagrać w finale konferencji.

Nie wiem czy wiesz, ale Lakers grają na zachodzie a nie na wschodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą Hill rozegrał jeden ze słabszych swoich sezonów(nie sprawdzałem statystyk, bardziej eye test), szczególnie jak przypomne sobie jego niektóre sezony w Utah.

niektore? z jednego ktory w Jazz rozegrał? hmm

Edytowane przez Qcin_69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.