Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, spoko, to nie ma tematu.

 

Swoją drogą szkoda.

 

Swoją drogą też nie ogarniam, dlaczego osoby ponad sc mają capholdy, a u mnie wlicza się Sefolosha czy u Longera. To trochę bez sensu. Te kontrakty powinny się nie wliczać do cap holdu, bo wychodzi na to, że lepiej jest być ponad sc niż pod.

 

Imho bzdura.

 

Tu nic nie jest lepiej. Masz capspace - możesz podpisywać graczy z FA i przyjmować kontrakty. 

Masz capholdy - nie możesz przyjmować nic bez równowagi, ale możesz podpisywać swoich graczy przekraczając salary.

 

Coś za coś.

 

NIKT nie musi tego trzymać. Każdy może się pozbyć. 

 

A, no i Hurd mała poprawka - nie musisz trzymać capholdu, jeśli chcesz przedłużyć swojego FA przecież :D Ale jeśli chcesz to zrobić w efektywny sposób, no to trzymasz. Caphold np. na takim kontrakcie Lowrego to przecież nagroda wręcz, a nie kara

 

Nie wiem też, czemu mówisz, że drużyny powyżej salary nie muszą trzymać capholdów. Po 1 one własnie muszą, bo nikogo innego nie mogą podpisać (poza wyjątkami), a nawet jeśli sie pozbędą ich wszystkich, to przecież wciąż są w takiej samej sytuacji, jak ekipa z capholdami. Na max space składa się zarówno salary aktualne, jak i capholdy. 

 

120 + 0 = 90+30

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, ale Toronto po podpisaniu Ryana ma jeszcze 5 baniek do max space!

 

Przecież identyczną sytuację ma Minnesota mając Ibakę na cap-holdzie!

 

No c'mon o co tutaj chodzi?

 

Czym się różnią te dwie sytuacje? Obydwie ekipy mają praktycznie identyczna sytuację. 93,9 Minnesota, 93,0 Toronto. 18, 3 Ibaki na capholdzie, 18,0 Lowry'ego. 5,63 Casspiego, 4,8 Johnsona.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, ale Toronto po podpisaniu Ryana ma jeszcze 5 baniek do max space!

 

Przecież identyczną sytuację ma Minnesota mając Ibakę na cap-holdzie!

 

No c'mon o co tutaj chodzi?

 

Mają 5 mln, ale jeśli zwolnią KL. Max space to to, co możesz osiągnąć czyszcząc wszystkie CH, zrzekając się praw. Capspace - stan obecny.

 

Minnesota ma caphold na Ibakę i co w związku z tym? Nie mają miejsca w capspace i nie mogą przyjąć nikogo, nie wysyłając nic w zamian. Bodajże różnica to maks 25%.

Pozbędą się capholdu na Ibake KCP Cassapiego to mają 5 mln. Mogą sobie przyjąć za pick kogś, kto nie zarabia więcej niż 5 mln. 

Moment, ale Toronto po podpisaniu Ryana ma jeszcze 5 baniek do max space!

 

Przecież identyczną sytuację ma Minnesota mając Ibakę na cap-holdzie!

 

No c'mon o co tutaj chodzi?

 

Mają 5 mln, ale jeśli zwolnią KL. Max space to to, co możesz osiągnąć czyszcząc wszystkie CH, zrzekając się praw. Capspace - stan obecny.

 

Minnesota ma caphold na Ibakę i co w związku z tym? Nie mają miejsca w capspace i nie mogą przyjąć nikogo, nie wysyłając nic w zamian. Bodajże różnica to maks 25%.

Pozbędą się capholdu na Ibake KCP Cassapiego to mają 5 mln. Mogą sobie przyjąć za pick kogś, kto nie zarabia więcej niż 5 mln. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, ale Toronto po podpisaniu Ryana ma jeszcze 5 baniek do max space!

 

Przecież identyczną sytuację ma Minnesota mając Ibakę na cap-holdzie!

 

No c'mon o co tutaj chodzi?

 

Czym się różnią te dwie sytuacje? Obydwie ekipy mają praktycznie identyczna sytuację. 93,9 Minnesota, 93,0 Toronto. 18, 3 Ibaki na capholdzie, 18,0 Lowry'ego. 5,63 Casspiego, 4,8 Johnsona.

 

Niczym się nie różnią.

 

Minnesota ma 93 mln w kontraktach +/- 32 w capholdach jest jest 28 mln powyżej salary cap - nie mogą przyjąć nic za darmo.

 

Toronto ma 70 mln w kontraktach + 23 mln w capholdah Razem 93. Mogą przyjąć kontrakt tylko do 6 mln.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A, no i Hurd mała poprawka - nie musisz trzymać capholdu, jeśli chcesz przedłużyć swojego FA przecież :grin: Ale jeśli chcesz to zrobić w efektywny sposób, no to trzymasz. Caphold np. na takim kontrakcie Lowrego to przecież nagroda wręcz, a nie kara

 

 

 

to był skrót myślowy - jasne że teoretycznie możesz Lowrego za minimum albo MLE przedłużyć, no właśnie ale tylko teoretycznie

Moment, ale Toronto po podpisaniu Ryana ma jeszcze 5 baniek do max space!

 

 

 

nie, po wzięciu Andersona miałbyś ok 115 baniek nabitego salary razem z tymi cap holdami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale podobną sytuację ma Minnesota z Jebaką. I przecież mogą z nim podpisać wykorzystując wyjątek.

 

Mogą podpisać z Ibaką, bo jest ich zawodnikiem i dostali do niego prawa Birda, ponieważ pozyskali go w wymianie. Mogą mieć nawet salary 120 i go dodać na końcu, bo mają birdy (caphold).

 

To jest zupełnie inna sytuacja, bo Toronto nie podpisuje Andersona, ale ma go przyjąć w wymianie. Musi na to mieć tyle miejsca, ile zarabia Anderson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym się nie różnią.

 

Minnesota ma 93 mln w kontraktach +/- 32 w capholdach jest jest 28 mln powyżej salary cap - nie mogą przyjąć nic za darmo.

 

Toronto ma 70 mln w kontraktach + 23 mln w capholdah Razem 93. Mogą przyjąć kontrakt tylko do 6 mln.

Usunęłem posta, bo chyba skumałem. Sugerowałem się Ryanem w składzie Toronto i wychodziła identyczna sytuacja do Minnesoty, stąd moje sugestie.

 

Ale nie zmienia to faktu, że gdyby to było pisane w sytuacji gdy w grę wchodziły picki Houston byśmy już zbędnie nie kombinowali. Tymczasem wyszło, że tamten trejd nie doszedł do skutku tylko dlatego, bo bym oddawał picki bezpośrednio po sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunęłem posta, bo chyba skumałem. Sugerowałem się Ryanem w składzie Toronto i wychodziła identyczna sytuacja do Minnesoty, stąd moje sugestie.

 

Ale nie zmienia to faktu, że gdyby to było pisane w sytuacji gdy w grę wchodziły picki Houston byśmy już zbędnie nie kombinowali. Tymczasem wyszło, że tamten trejd nie doszedł do skutku tylko dlatego, bo bym oddawał picki bezpośrednio po sobie.

 

Nie. Ten trade w żaden sposób nie był legitny. Jedynie wcześnnej nikt nie zerknął w excela. I tak by się ktoś zorientował i byłby do cofnięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro i tak nie poszło, to możesz nam zdradzić, na kogo chciałeś polować 

Szczerze to nawet się nad tym nie zastanawiałem. Gdyby mi się nie udało nawet nikogo ciekawego podpisać za rozsądną cenę, zawsze bym miał swój pick, który jest protected. Nic bym nie stracił, a pozbyłbym się fatalnego kontraktu.

A gdybym nie wszedł do PO, bym mógł sprzedać swój pick, bo byłby lottery i na pewno bym za niego pozyskał kogoś lepszego niż Ryan. A już na pewno na lepszym kontrakcie od "szeregowca".

A tak jestem w czarnej dupie. Z szansami na PO i nic poza tym. Bez żadnych projekcji na przyszłość.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamienic klaya thompsona na super kontrakcie na crowdera i bradleya, gdzie bradleyowi za rok bedzie trzeba zaplacic wiecej niz thompsonowi. słabo ogólnie 

 

Czy ja wiem. Klay ma tylko 2 lata kontraktu i zaraz weźmie pewnie maxa, więc GSW zyskuje dwóch graczy, którzy razem ( przy nowym kontrakcie Bradleya ) będą brali tyle co Klay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. Klay ma tylko 2 lata kontraktu i zaraz weźmie pewnie maxa, więc GSW zyskuje dwóch graczy, którzy razem ( przy nowym kontrakcie Bradleya ) będą brali tyle co Klay.

nie wiem jak zdołałeś znaleźć pozytywy ale ok.

 

za rok musisz rzucić bradleyowi 16-20 mln.

 

dobry moment na trade thompsonem byłby za 2 lata za kogoś komu nie będziesz musial rzucac mamony jak bradleowi. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamienic klaya thompsona na super kontrakcie na crowdera i bradleya, gdzie bradleyowi za rok bedzie trzeba zaplacic wiecej niz thompsonowi. słabo ogólnie 

 

czy ja wiem, jeśli nie chce Klayowi płacić to ma chociaż Crowdera na niskim kontrakcie

 

ale musi się modlić żeby z McCaw szybko wyszli ludzie, bo za chwilę Kyriego czy Lillarda nie będzie miał kim bronić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.