Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Mówię, że nie wiem co bym zrobił. Może Tobie opchnąłbym Isaaca za 9. pick, z którym na pewno wziąłbym Foxa i którego puściłbym dalej? Chodzi mi o to, że nie ma pewności, że ten Fox by się obsunął na 10. pick.

 

I nie wiem czemu akurat podpisz to przy okazji Foxa, bo mogłem przecież dołączyć Dnc do tego dealu i zrobić 5-stronny, tylko nie chciało mi się już tego powiększać. I co ważne, nie handlowaliśmy zawodnikami, tylko prawami do nich. Ale 30 dni jest w razie czego ok, oczywiście tak jak w realu można handlować zawodnikiem pojedynczo.

 

to może zróbmy na przyszłość trzy zasady dot. handlowania:

 

1. z chwilą zakończenia draftu wchodzi całkowity ban na trejdy, który kończy się wrz z rozpoczęciem free agency - to będzie czas żeby skupić się na podsumowaniu roku i wyczyszczeniu rosterów przed FA

2. z chwilą wyboru rookasa 1szo rundowego w drafcie jest on od razu podpisywany i nie można go zdealować przez 30 dni

3. każdy inny zawodnik może być trejdowany maks raz w jednym okienku transferowymi tak jak proponował C_M - kwestia dogadania ile tych okienek robimy, ja bym dał trzy [15 grudzień-trade deadline; koniec sezonu-draft; offseason-lato] możemy to nawet nazwać "Batum rule" na cześć głównego bohatera naszych niekończących się wymian ;)

 

cały temat do dyskusji, nie chcę jakoś ograniczać handlu bo kreatywne i mądre dealowanie trzeba premiować, ale nie wiem czy nie przekroczyliśmy granic z tymi ciągłymi dzikimi dealami średnio na cztery drużyny i dwadzieścia assetów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,2 z grubsza ok, ale:

 

3. Po co robić jakieś okienka? Jest jedno wielkie okno, które jest zamykane na okres po trade deadline do zakończenia PO i tyle. Jak komuś przeszkadza, to można zrobić, że zawodnik wymieniony musi odczekać 30 dni aż może zostać znowu wymieniony z innymi graczami. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,2 z grubsza ok, ale:

 

3. Po co robić jakieś okienka? Jest jedno wielkie okno, które jest zamykane na okres po trade deadline do zakończenia PO i tyle. Jak komuś przeszkadza, to można zrobić, że zawodnik wymieniony musi odczekać 30 dni aż może zostać znowu wymieniony z innymi graczami. I tyle.

 

no ale jak będzie 30 dni to takiego Batuma będzie można kreatywnie dealować co 30 dni i to będzie wtedy tylko takie wkurwiające utrudnienie które jednak można jakos obejść. A okienka są trochę bardziej czytelne i nie trzeba odliczać dni, bo wiadomo, że jak gracz poleciał w trejdzie w styczniu to następny deal z nim jest możliwy przed draftem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie robiłbym ograniczenia dla nowopodpisanych zawodników - aby nie było sytuacji, że np. Ja wygrałbym licytację za Millsa bo mam birdy i umówił się, że na drugi dzień traduje go gdzieśtam za 2nd rounder, bo to nierealne. Jakis okres ograniczeń musi być. Na rookies jest w nba bodaj 30 dni od podpisania umowy. Na moje to z tym akurat luźna guma nie musimy czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jak będzie 30 dni to takiego Batuma będzie można kreatywnie dealować co 30 dni i to będzie wtedy tylko takie wkurwiające utrudnienie które jednak można jakos obejść. A okienka są trochę bardziej czytelne i nie trzeba odliczać dni, bo wiadomo, że jak gracz poleciał w trejdzie w styczniu to następny deal z nim jest możliwy przed draftem

Ale jak można obejść? Ja nie mam wehikułu czasu.

 

A okienka nie będą wkurwiające?

 

Nie wiem czemu chcesz na siłę wymyślić coś, co nie ma miejsca w NBA.

 

Ja jedynie robiłbym ograniczenia dla nowopodpisanych zawodników - aby nie było sytuacji, że np. Ja wygrałbym licytację za Millsa bo mam birdy i umówił się, że na drugi dzień traduje go gdzieśtam za 2nd rounder, bo to nierealne. Jakis okres ograniczeń musi być. Na rookies jest w nba bodaj 30 dni od podpisania umowy. Na moje to z tym akurat luźna guma nie musimy czekać.

To zostaje tak jak w NBA, czyli do 15 grudnia bądź 3 miesiące.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja się nie czuję okradziony. A Karpik nie robił za żadnego pośrednika. Polecam maść na ból dupy.

 

jasne, że się tak nie czujesz, bo inaczej byś deala nie robił ;)

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dysonans_poznawczy

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_potwierdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak można obejść? Ja nie mam wehikułu czasu.

 

 

 

w sensie ustawiasz deal i czekasz 30 dni tylko żeby móć go klepnąć co tylko wkurza i robi zamieszanie 

 

a 30-dniowy ban pozwoli Batumowi zwiedzić jeszcze 12 klubów w tym roku, o to mi bardziej chodzi

 

no i to o czym pisał SlaKB - przez te ciągłe gigantyczne trejdy nie wiadomo do końca kto gdzie gra i łatwo się pogubić, ja też już nie nadążam z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co utrudniacie zycie. Akurat dealowanie to najfajniejsza czesc tej gry. Ograniczenie tego zabije ja.

 

nie ograniczenie lecz "ucywilizowanie" 

 

będzie trzeba każdy trejd przemyśleć przynajmniej, a nie działać na zasadzie, "a co mi tam, wezmę ten kontrakt, najwyżej zdealuję za kilka dni". Ogólnie chodzi mi o to, że NBA to nie giełda papierów wartościowych i handel nie jest jedynym zajęciem. Bo później jest tak, że podczas playoffs zamiast pisania gejmplanów i trejdowania jest skupienie się  na dealowaniu

 

a trejdowanie może jest i fajne ale też się znudzi jak wywrócimy skłądy do góry nogami z 5 razy w ciągu dwóch lat - ja bym się właśnie bał, że nadmiar wymian może tej grze bardziej zaszkodzić, bo się zrobi przesyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też o tym myślałem, w ogóle rookie z 1szej rundy mieli być od razu podpisywani, czyli te "prawa do De'arona Foxa" to jakiś wymysł bo Fox jest już na kontrakcie i nim nie można handlować przez 30 dni

Tego jakoś nie zauważyłem i nie skumałem początkowo. Znowu mam pytanie czemu? W realu jest dokładnie odwrotnie, czyli możesz handlować do 30 dni po podpisaniu, a potem dopiero w sezonie. Strasznie wszystko chcesz komplikować.

 

w sensie ustawiasz deal i czekasz 30 dni tylko żeby móć go klepnąć co tylko wkurza i robi zamieszanie 

 

a 30-dniowy ban pozwoli Batumowi zwiedzić jeszcze 12 klubów w tym roku, o to mi bardziej chodzi

 

no i to o czym pisał SlaKB - przez te ciągłe gigantyczne trejdy nie wiadomo do końca kto gdzie gra i łatwo się pogubić, ja też już nie nadążam z tym

W NBA masz 3 miesiące, ale przecież deale to esencja naszej zabawy, 3 miesiące to za długo.

 

A to, że się ktoś gubi, kto gdzie jest, to wina ludzi, którzy nie uzupełniają swoich rosterów, a nie systemu. Zresztą radzę się przyzwyczaić, bo za rok nawet bez żadnego trejdu, zostawiając tylko FA i draft można byłoby się pogubić.

 

Poza tym to się wszystko samo unormuje. W rzeczywistej NBA nie zdarzyło się raczej, że jednego dnia wymieniono wszystkich 30 GM i dano im wolną rękę. Także wiadomo, że każdy ma jakiś pomysł na zespół i stara się go realizować, więc duża ilość trejdów na dzień dobry, to nic dziwnego.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jakoś nie zauważyłem i nie skumałem początkowo. Znowu mam pytanie czemu? W realu jest dokładnie odwrotnie, czyli możesz handlować do 30 dni po podpisaniu, a potem dopiero w sezonie. Strasznie wszystko chcesz komplikować.

 

 

 

nie, tutaj chodziło o to żeby się nie bawić z cap holdami tylko przyjąć, że rookasa z 1szej rundy i tak podpisujesz przed summer league 

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chciałeś dać zaraz bana na trejdy na 30 dni po jego podpisaniu. Ja się pytam po co?

 

żeby nie było drugiego DeArona Wędrowniczka no i dlatego, że tak jest w realu

 

In addition, teams cannot trade players under the following circumstances:

  • [...]
  • For 30 days after signing as a draft pick. This applies even for later-signed first round picks, who are signed using cap room at least three seasons after they are drafted (see question number 51).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest dużo wymian? Rok temu to było handlowanie!

 

http://www.e-nba.pl/topic/4832-e-nba-draft-2016/page-16

 

Drużyny przewrócone do góry nogami przez nieco dłużej jak sam draft.

 

@Shevcu

Deal za Butlera nawet zbliżony do realnego ubiliśmy mimo, że rok prędzej☺

 

Bulls dostaja : Rubio, LaVine, Shabazza, Bjelice i Dienga plus pick #5 plus trade expection

 

Sota dostaje: Butler, Mirotic, Gibson i gorszy z puckow Sacramento/Bulls z 2017 od Bulls

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.