Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

żeby nie było drugiego DeArona Wędrowniczka no i dlatego, że tak jest w realu

 

In addition, teams cannot trade players under the following circumstances:

  • [...]
  • For 30 days after signing as a draft pick. This applies even for later-signed first round picks, who are signed using cap room at least three seasons after they are drafted (see question number 51).

Czytaj ze zrozumieniem. "For 30 days after signing" znaczy przez 30 dni od podpisania.

 

Generally a team only has to keep a player for three months after signing a contract or December 15 of that season, whichever is later. This does not apply to draft picks, who can be traded 30 days after signing

 

http://www.cbafaq.com/salarycap.htm#Q95

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem. "For 30 days after signing" znaczy przez 30 dni od podpisania.

 

Generally a team only has to keep a player for three months after signing a contract or December 15 of that season, whichever is later. This does not apply to draft picks, who can be traded 30 days after signing

 

http://www.cbafaq.com/salarycap.htm#Q95

 

???

 

no 30 dni od podpisania nie można rookiem handlować, tak jak było z Wigginsem, gdzie się nie rozumiemy, bo chyba jest tu jakaś semantyczna bariera ;)

 

edit:

 

ale nie cisnę jakoś, możemy tego ograniczenia nie dawać, ale przyjmijmy chociaż ban między draftem a FA żeby mieć trochę spokoju w tym czasie. Bo dla mnie te trejdy toprospektami są w c*** antyklimatyczne, jak mam się jarać Foxem jak widzę, że jest przerzucany jak gorący ziemniak między drużynami. W ogóle za chwilę to będzie jakaś giełda warzywna a nie NBA, tak jak pisałem trejdowanie jest fajne dopóki się wszystkim nie znudzi i nastąpi przesyt bo co trzy dni będzie jakiś blockbuster na cztery drużyny, po prostu co za dużo to niezdrowo...

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, to mi się podupcyło. Zmyliło mnie, że Wiggins poszedł w 30. dniu po podpisaniu i myślałem, że to był ostatni dzień dla Cavs, a był jednak pierwszy. 

 

Poza tym:

 

Fox został wytrejdowany tylko raz, tylko nie chciało mi się już łączyć tego dealu w jedną całość, więc nie wiem. Napisz może do Adama Silvera, że nie podoba Ci się system, bo jak się masz jarać Lauri Markkanenem, skoro już zaliczył 2 ekipy. Tak już jest w NBA, że prawami do zawodników przerzuca się czasem kilka razy w kilka dni. Taki Bebe Nogueira był w 3 ekipach w 3 dni po drafcie, 

 

Także ja proponuję tak:

 

Prospekty z draftu są podpisywani oficjalnie 1 lipca i przez cały lipiec są nie do ruszenia. Da to czas na zrobienie ruchów i nie będzie tworzyło zbędnego zamieszania, że jeden se podpisze w połowie lipca rookies a inny dopiero w sierpniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, prospekty (z 1 rundy, bo z drugiej dałbym wolna rękę) podpisywani 1 lipca oficjalnie.

Jak ustalilismy(jeśli ustaliliśmy) z handlowaniem w czasie Free Agency?

 

we free agency musi być dozwolone trejdowanie żeby zrzucać kontrakty ewentualnie, co do tego nie ma wątpliwości.

 

Co do rookies z 1szej rundy to bym przyjął, że się "przyklejają" do drużyny, która ich wybrała w momencie draftu i można nimi handlować dopiero po zakończeniu FA

 

btw gdyby w realu pelicans i mavs odstawili taki numer jak tutaj, że biorą toprospekta z 10 a potem nim przerzucają dwa razy, to by agenci ich zajebali i za rok by nie było workoutów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz top prospekt, a dwa tygodnie temu wieszczyłeś pewniaka do busta. Żenada.

 

to jest moja prywatna opinia, że będzie bustem, ale moge się grubo mylić, a jednak poszedł z nr 5 w realu więc jednak toprospekt - jak widać opinie na jego temat są podzielone, dla Ciebie jest wart tyle co jeden Giles, a dla Dnc trzy dobre picki i swap

 

szkoda że się nie dogadaliście razem bo byście zrobili lepszy dla siebie deal, no ale już kończę na ten temat marudzić bo nie chcę Ainge'owi  Karpikowi ;) robić już tyle czarnego pru - a jak tego jeszcze nie zczailiście, że trochę zostaliście wydymani to tylko Wasza strata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw gdyby w realu pelicans i mavs odstawili taki numer jak tutaj, że biorą toprospekta z 10 a potem nim przerzucają dwa razy, to by agenci ich zajebali i za rok by nie było workoutów ;)

 

Trza było brać tego top prospecta ;]

 

Zrozum, że Fox był ruszony tylko raz. Najpierw pozyskałem #10, tylko wymiana nie mogła być ogłoszona ze względu na PO Wade i Gasola, a potem oddałem Foxa po wyborze. Mam nadzieję, że jak Celtics wymienią Tatuma do Pacers, to będziesz pierwszy, który napisze maila do Silvera z oburzeniem, że się tak nie powinno robić.

 

I znowu nie wiem po co ma być ta zasada, że rookies są automatycznie podpisywani, skoro tak się nie dzieje w NBA.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko było się dogadać między sobą jak przedmiotem trade od którego się wszystko zaczęło był Tyus Jones. I wciąż pomijasz kluczowy aspekt. Jak ja uzgadniałem ten trade to nie wiedziałam, że Fox ostanie się do 10.

 

I chętnie przytoczę jakie oferty dostawałem za ten 10 pick od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko było się dogadać między sobą jak przedmiotem trade od którego się wszystko zaczęło był Tyus Jones. I wciąż pomijasz kluczowy aspekt. Jak ja uzgadniałem ten trade to nie wiedziałam, że Fox ostanie się do 10.

 

I chętnie przytoczę jakie oferty dostawałem za ten 10 pick od innych.

 

ok, ale dlaczego w takim razie zgodziłeś się na trejd przed draftem niezależnie od tego kogo tam wybrałeś? trochę sobie zaszkodziłeś tym chyba, ja przynajmniej tego nie rozumiem do końca, wiem tylko, że pakiet od Dnc ma spokojnie dwa razy większą wartość niż to co dostałeś w tym dealu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pakiet Dnc jest grubo przepłacony, ale to moje zdanie. Tak jak mówię Sacramento w realu dostało prawie to samo za 10 pick i jest chwalone za to posunięcie. A Tyus ma wartość niewiele mniejszą niż Dekker.

 

Ja dostałem to co chciałem za ten 10pick. To, że jego wartość urosła w trakcie było nie do przewidzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pakiet Dnc jest grubo przepłacony, ale to moje zdanie. Tak jak mówię Sacramento w realu dostało prawie to samo za 10 pick i jest chwalone za to posunięcie. A Tyus ma wartość niewiele mniejszą niż Dekker.

 

Ja dostałem to co chciałem za ten 10pick. To, że jego wartość urosła w trakcie było nie do przewidzenia.

 

kto niby chwalił sacramento za ten trade down z 10 na 15 i 20? bo ja to raczej u ekspertów, którym ufam słyszałem same zjebki i chwytanie się za głowę, generalnie to był ponoć 11-player draft, wiec cena za ten 10 pick nie była dobra imo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy liga zamierza jakoś przeciw działać kiepskim wyborom w drafcie?

 

Weźmy dla przykładu GM Suns. Mógł mieć prawie top prospecta, tymczasem mając pick w loterii wybrał kiepskiego Anigbogu, który ostał się w rzeczywistości do dalekich miejsc II rundy. Przez jego nieudolność inne kluby zyskały.

 

Żądam wprowadzenia odpowiednich regulacji, by do takich sytuacji nie dochodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy liga zamierza jakoś przeciw działać kiepskim wyborom w drafcie?

 

Weźmy dla przykładu GM Suns. Mógł mieć prawie top prospecta, tymczasem mając pick w loterii wybrał kiepskiego Anigbogu, który ostał się w rzeczywistości do dalekich miejsc II rundy. Przez jego nieudolność inne kluby zyskały.

 

Żądam wprowadzenia odpowiednich regulacji, by do takich sytuacji nie dochodziło.

 

Twierdzisz, że skoro ja go wziąłem z 15 a w realu poszedł w drugiej rundzie to od razu będzie bustem? Ciekawe myślenie, na tej zasadzie Draymonda by już dawno nie było w lidze, a wielokrotnymi allstarami byliby Hasheem Tabeet i A.Bennett ;)

 

No i z Ike jest ten problem, że jego zjazd do drugiej rundy był efektem medicali, do których dostęp miały tylko kluby, o tym jego kolanie pełnych informacji nie miał nikt nawet DX, a większość mocków miała go w 1szej rundzie na dzień przed draftem. Nie wiem dlaczego zarzucasz mi tutaj nieudolność, rozumiem, że sam o tym jego kolanie wiesz wszysko?

 

No i chyba odebrałeś to za bardzo osobiście jako jakiś pocisk, to tylko zabawa i nikt tu nie jest ekspertem. Ale co do Ike i mojego draftu to wypowiemy się za dwa lata, natomiast co do Twojego deala można już teraz powiedzieć że raczej nie był korzystny, choć mi bardziej chodziło nie o to co Ty dostałeś w zamian, ale o to że mogliście z Dnc wyjść na tym lepiej, ale Karpik Was sprytnie rozegrał i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast co do Twojego deala można już teraz powiedzieć że raczej nie był korzystny, choć mi bardziej chodziło nie o to co Ty dostałeś w zamian, ale o to że mogliście z Dnc wyjść na tym lepiej, ale Karpik Was sprytnie rozegrał i tyle.

 

Nie rozumiesz podstawowej rzeczy, że gdybym nie miał nagranego dealu po #10, to Fox mógłby się nie obsunąć. Ba, ja przecież na kilka dni przed draftem chciałem go brać z szóstką! I tylko dzięki temu, że postanowiłem zaryzykować zebrałem takie żniwo (chociaż przecież wcale za kilka lat mogę nie być tu wygranym). Także jeśli ja bym wziął Foxa z szóstką, to inaczej byście patrzyli na to, że Dnc oddał #16, #25, NOP 2018 i prawo do swapu, a przecież to byłby w sumie ten sam deal! Z kolei Camby nie dostałby też takiej oferty za #10 jaką ja finalnie dostałem.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, ja przecież na kilka dni przed draftem chciałem go brać z szóstką! 

 

nie będę c***em i nie wrzucę tu naszej rozmowy na temat Foxa i Isaaca gdy pisałeś coś w stylu, że "do Foxa z 10tką nie jesteś przekonany i musiałbym coś dorzucić" ;)

 

rozumiem, że masz takie a nie inne strategie negocjacyjne i tworzysz sobie grube deale trzymając wszystkie strony w niepewności do końca i wykorzystujesz zdobytą w ten sposób przewagę informacyjną, żeby kupić tanio i sprzedać drogo [tak jak z Foxem] i gra w sumie tego nie zabrania, choć ja uważam, że takie brokerowanie nie ma nic wspólnego z odwzorowaniem NBA i psuje klimat 

 

ale Dnc i Camby zaraz mi powiedzą, że są zadowoleni no i wiadomo volenti non fit iniuria, choć jak już pisałem to jest nic innego jak confirmation bias

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę c***em i nie wrzucę tu naszej rozmowy na temat Foxa i Isaaca gdy pisałeś coś w stylu, że "do Foxa z 10tką nie jesteś przekonany i musiałbym coś dorzucić" ;)

 

Ale ja nie twierdzę, że bym chciał Foxa zostawić gdybym go wziął z szóstką. Na przykład Tatuma też zbytnio nie poważam jako prospecta, ale raczej bym go nie puścił, ponieważ mógłbym go zamienić na to, co mnie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.