Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Lakers mogą zrobić tą wymianę w tym momencie?

Nie ma chyba jeszcze ogłoszonych wyników finansowych, albo nie mogę znaleźć.

Strasznie tanio sprzedany bardzo fajny pick, kung-fu - spokojnie mogłeś wynegocjować jednak pełne 5 mln i jakiś jeszcze 2nd dalszy. Wg mnie nierówna wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tecu napisał:

Czy Lakers mogą zrobić tą wymianę w tym momencie?

Nie ma chyba jeszcze ogłoszonych wyników finansowych, albo nie mogę znaleźć.

 

Mogą, bo january liczy te przepływy pomiędzy sezonami, a jak odpadł i wyliczył bezbłędnie, że jest na + to może :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomek9248 napisał:

Mogą, bo january liczy te przepływy pomiędzy sezonami, a jak odpadł i wyliczył bezbłędnie, że jest na + to może :P

Dla czystości wymian, wolałbym by najpierw były ogłoszone wyniki finansowe a dopiero później ogłaszana wymiana.

Aktualnie nie ma tej kasy, to tak jakby ktoś wymieniał asset którego aktualnie nie ma, ale pewnie będzie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

Arkusz.

Dzięki.

Nie powinno się odejmować u Ciebie od sezonu 19/20?

Bo wymiany robimy już a konto sezonu 19/20 (nie można handlować graczami bez kontraktu na sezon 19/20), poza tym chyba bilans za sezon 18/19 masz ujemny i kasę możesz oddać po sezonie 18/19 a nie w jego trakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilans robimy na koniec sezonu.

Jeżeli tak jest to logiczne, że nie możesz tego wrzucać do sezonu wcześniej, bo wtedy tej kasy nie miałeś.

Mogę się oczywiście mylić i rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale miałoby było gdyby ktoś mi to wytłumaczył.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.3.d. Do potrzeb rozliczenia i określenia, czy gotówka może być przesyłana wykorzystywany jest bilans finansowy drużyn za poprzednie lata przedstawiony w odpowiednim temacie -> http://www.e-nba.pl/...finansowy-ekip/

  • Bilans finansowy drużyn, które nie awansowały do play-offs aktualizowany jest w momencie zakończenie RS.
  • Bilans finansowy drużyn, które awansowały do play-offs i odpadły przed rozpoczęciem draftu aktualizowany jest w momencie ich odpadnięcia z rozgrywek.
  • Bilans finansowy drużyn, które grają jeszcze w play-offs i "zastał je" draft szacowany jest na moment wymiany na podstawie dochodu ZA PRZEGRANĄ w rundzie, w której aktualnie się znajdują - tak, by uniknąć wydawania gotówki, która nie istnieje. 

 

Przykro mi, może nie wyraziłem się jasno, ale moje wątpliwości nie budzi fakt czy możesz to zrobić (może minimalnie, patrz punkt 2.), ale to czy wpisałeś sobie ten przepływ w odpowiednim roku. Ten punkt regulaminu nie wyjaśnia tego.

1. Twój trade jest już zaliczany do sezonu 2019/2020 czy jest to jeszcze okienko w sezonie 208/2019 o którym nie wiem? Jeżeli jest zaliczany do sezonu 2019/2020 to wydaje mi się, że powinieneś ten przepływ zaliczyć w sezonie 2019/2020 a nie w poprzednim, bo po pierwsze handlujesz już w sezonie 2019/2020  a po drugie, bilans zamyka sezon, więc defacto nie miałeś w sezonie 2018/2019 cash, więc nie mogłeś nim handlować. Zyskałeś go dopiero po tym sezonie.

2. Wiem, czepianie się, ale chyba po to jest regulamin by się do niego stosować, w podanym przez Ciebie punkcie jest jasno napisane - " czy gotówka może być przesyłana wykorzystywany jest bilans finansowy drużyn za poprzednie lata przedstawiony w odpowiednim temacie -> http://www.e-nba.pl/...finansowy-ekip/". W tym temacie nie ma rozliczenia, jest w arkuszu. Wiem, drobiazg, ale chyba mogę zwrócić uwagę, że ten trade nie trzyma się kupy, przynajmniej w moim przekonaniu, mogę oczywiście się mylić.

 

Dziwnych rzeczy nie wymyślam, po prostu zwracam na niechlujstwo tej wymiany i chciałbym by każda wymiana była traktowana tak samo a sporo było wstrzymywanych z powodów proceduralnych, złego zapisu itd.

 

Innymi słowami - czy aktualne wymiany picków itp. są zaliczane do sezonu 2018/2019, czy jest jeszcze okienko przed zakończeniem sezonu, czy też do sezonu 2019/2020 i po prostu ogłaszane wcześniej dla jasności i gdzie jest punkt osiowy pomiędzy sezonami.

Z góry dziękuję za odpowiedź, nie zadaję ich jakoś strasznie dużo.

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Sorry Tecu, ale mi naprawdę nie chce się czyjegoś błędnego toku rozumowania tłumaczyć, niech sobie to radni robią. Deal jest w pełni legalny i na sezon 18/19.

Rozumiem, że może Ci się nie chcieć, ale też możesz zrozumieć, że mam pewne wątpliwości i faktycznie chciałbym się dowiedzieć od radnych czy gadam głupoty i dlaczego.

Jeżeli trade jest na sezon 2018/2019 a bilans jest (czy nie jest, bo może tu być błąd w rozumowaniu) na zakończenie sezonu to w trakcie sezonie 2018/2019 nie miałeś cash a dopiero po jego zakończeniu. Chyba, że można a konto przyszłego sezonu to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mnie również ta kwestia bardzo interesuje.

Zatem w momencie zakończenia przez team sezonu, bilans jej jest aktualizowany. Czyli wszelkie wymiany i tradey które aktualnie mamy wliczane już są na poczet nowego sezonu?

Pytam, ponieważ myślałem, że wszystko co robimy do 30 czerwca idzie na ten sezon, a od 1 lipca na następny.

Przykładowo skoro Jasiu masz tą kasę dostępna na sezon 2018/19, to kto faktycznie będzie wybierał z tym 32 pickiem Ty, czy Kungfubestia?

Jeżeli ja wydałem juz max 5mln$, ale przysługuje mi 3,5mln$ na kolejny sezon i kupię teraz 2nd pick, to mogę teraz, czy dopiero 1 lipca i wybieram w drafcie z tym zakupionym pickiem ja, czy GM od którego go kupuję? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gotówka to jest właściwie bezwartościowa. Zwracałem już na to uwagę Eldowi, który często robił takie transakcje teraz kungfubestii i mówię to kolejnym osobom. Ta gotówka w 90% przewagach nie jest warta nawet oddania 60 picku. Nie bijecie się o wynik, dostajecie rok hardcapu, wasza sytuacja się nie zmienia. Nie mówiąc już o tym, że po reformie Januarego, której byłem przeciwny kary dzieli się na pół. Czyli te 4mln, to jest 2mln karencji. Wartość minimalnej umowy w dead money.

Mniej więcej tak jakby MMM2121 oddał Emekę Okafora z dead money do Lakers i dostał za to 32 pick. Paranoja.

Po prostu Lakers dostali ten pick za darmo korzystając z niewiedzy kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2019 o 01:48, MarcusCamby napisał:

Ta gotówka to jest właściwie bezwartościowa. Zwracałem już na to uwagę Eldowi, który często robił takie transakcje teraz kungfubestii i mówię to kolejnym osobom. Ta gotówka w 90% przewagach nie jest warta nawet oddania 60 picku. Nie bijecie się o wynik, dostajecie rok hardcapu, wasza sytuacja się nie zmienia. Nie mówiąc już o tym, że po reformie Januarego, której byłem przeciwny kary dzieli się na pół. Czyli te 4mln, to jest 2mln karencji. Wartość minimalnej umowy w dead money.

Mniej więcej tak jakby MMM2121 oddał Emekę Okafora z dead money do Lakers i dostał za to 32 pick. Paranoja.

Po prostu Lakers dostali ten pick za darmo korzystając z niewiedzy kolegi.

no, a pamiętam jeszcze jak dawno temu się o to kłóciliśmy, to pisałem, żeby system kupowania picków za cash wydzielić w osobny zamknięty pool nie mający nic wspólnego z przepływami i taxem

w ogóle wartość 32 picka dla niektórych jest wieksza niż np. 25. selekcji, bo przedział talentu podobny a zamiast rookie scale płacisz minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, BothTeamsPlayedHurd napisał:

w ogóle wartość 32 picka dla niektórych jest wieksza niż np. 25. selekcji, bo przedział talentu podobny a zamiast rookie scale płacisz minimum

Tylko, ze mozesz max 3 lata rookiego trzymac, jezeli chcesz miec go jako RFA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, eMeS napisał:

Tylko, ze mozesz max 3 lata rookiego trzymac, jezeli chcesz miec go jako RFA

sure, coś za coś, ale przy avg picku te 3 lata są o niebo lepsze niż potencjalny 1st rd bust który ci dynda na rookie scale i przez dwa lata chuchasz i dmuchasz a tu lipa, salary zeżarło, prospekta ni ma (przerabiałem z aingbogu, wiem co mówię)

innymi słowy: łatwiej po takim picku wrócić do rzeczywistości i przestać się okłamywać na temat jakiegos kolejnego wielkigo DLO, ctulhu, Hezonja island i te sprawy

edit: pun intended :D

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Alonzo napisał:

Jasiu nawet, jakby pozyskał od Ciebie 2# pick z tegorocznego draftu za Jerome Robinsona, to też by pisał, że drogo ;) 

W to nie wątpię :D bardziej pytałem jednak Ronniego - moim zdaniem wymiana optymalna, chyba większość ligi w którymś momencie była w rozmowach o Dedmonie, ale nikt nie był gotowy klepnąć tego teraz a każdy chciał czekać do draftu. Nie chcąc zostać na lodzie, wziąłem tą ofertę, zwłaszcza że schodzę przy niej o te 1,3mln w salary również.

Dodatkowo, przypominam że Dedmona 2 miesiące temu kupiłem za 2nd 22', więc i tak zysk jest spory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to ze ty mało za niego dostales tylko w wyniku dwóch wymian wyszedł mu ten Dedmon bardzo tanio, ten deal Memphis kiepsko wyglada teraz.. 

 

Sam dalbym ci za dedmona dwa razy 2nd z chęcią ale mam taki skład ze wszyscy spadają i nie miałbym kogo dołożyć nawet ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.