Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2016/17


january

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawde nie chcę Was obdzierać z marzeń, ale im więcej ogladam Ingrama tym dalej mu do Duranta a blizej do Kwame Browna. Chcialbym sie mylić, ale czegos mu brakuje, za bardzo znika w tłumie przecietniaków.

Spokojnie z tymi wyrokami. To ledwo trzeci miesiac chlopaka w NBA. Za rok o tej porze mozesz zaplakac, ze wzieliscie Bena przed nim. Na razie za mala probka, by go ocenic. Poki nie wzmocnia go fizycznie to slabo bedzie po atakowanej stronie, w obronie ma dobre nawyki ale tez brakuje czasami sily.

 

Kibic 76ers probuje obdzierac z marzen...keep calm man...na razie to wy tymi marzeniami musicie zyc i wiara w zdrowie Joela, bo bez tego wracacie do punktu wyjscia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofensywnie w okolicach DLO kręcił się jedynie Wiggins, reszta negatywny impact. + to początek sopho year Russella, gdzie zmagał się (lub wręcz dalej zmaga) z kontuzją kolana, w nowym systemie, pod nowym coachem, z zupełnie innymi zadaniami... Jakbym miał obstawiać to pod koniec sezonu powinno to wyglądać znacznie lepiej jak zdrowie dopisze, a potem to już trza tylko czekać na sławetny 3rd year.

 

Mimo wszystko uważam, że trudniej wejść właśnie nastoletnim guardom (zwłaszcza tym którzy mają grać z piłką i kreować atak) do ligi niż wysokim, którzy ofensywnie mają zazwyczaj banalne zadania w porównaniu do guardów, a w obronie obecnie łatwo pogubić się i na obwodzie i w pomalowanym, przy mnogości gry bez piłki i tysiąca zasłon.

np. rookie Rubio (3 miesiące starszy niż teraz Russell) miał 0.0 ORAPM i 1.8 DRAPM, a z tego co pisał @Lorak, rookie mają zaniżony RAPM. sophomore Holiday miał +1.8 ORAPM, drugoroczniak Irving nawet +3.1. chyba trzeba byłoby zrobić jakiś szerszy research. no i, aczkolwiek przyczyny są mi znane, na razie Russell bardzo słabo wygląda jeżeli chodzi o boxscore'ową produkcję. pewnie warto będzie wrócić do tego na koniec sezonu.

 

​zaś co do guardów, po prostu mam w pamięci 21-letniego Westbrooka gwałcącego Fishera/mistrzów Lakers w playoffach, 22-letniego Rose'a MVP czy 22-letniego Paula rozgrywającego jakiś GOAT sezon na swojej pozycji. czy innego młodego Wade'a. i nawet nie chodzi mi o porównanie do Russella rzecz jasna, a o samą tezę. może nie ma co drążyć, ale zaciekawiło mnie to. apriorycznie - niscy mają mniejszy impakt na grę -> mniej ''obowiązków'' po obu stronach parkietu -> szybciej mogą osiągnąć peak, ale empirycznie - nie wiem.

 

Ingram ma zbyt wiele ''narzędzi'' na poziomie NBA żeby być bustem i wszystko będzie z nim w porządku, ale to prospekt innego typu niż pierwotnie się wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile zgadzam sie z reakcja na ostatni post allena, ze bust to przesada, wg mnie jego sedno jest ciekawe.

Ile potrzeba czasu i informacji zeby chociaz obnizyc przeddraftowe oczekiwania wobec Ingrama?

Przeciez nie jest on pierwszym chudym nastolatkiem w lidze, ale nawet w tej grupie jego poczatek wypada marnie... http://bkref.com/tiny/ASbAf

 

Co gorsza rzutowo niby jest mala probka, ale zaczal od wyjatkowego dramatu... http://bkref.com/tiny/lYDfS

Moze nie ma sily zeby konczyc pod koszem, ale jaka ma wymowke na kiepskie osobiste drugi sezon z rzedu?

To nie jest sugestia, ze nie bedzie wcale elitarnym shooterem na co byly nadzieje?

 

Czy po pierwszych miesiacach kariery [nie zapominajcie o summer league!] stwierdzenie, ze moze jednak zmierza trajektoria solidnego startera, a nie gwiazdy byloby taka przesada? Wg mnie juz nie... Ba! Nawet gdyby tylko dojsc do wniosku, ze trzeba bedzie dluzej na niego czekac i stanie sie dobry za np 3-4 lata, a nie np 1-2 to lekko psuje perspektywy Lakers, nie? Bo w miedzyczasie musza oddawac picki do Magic.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile zgadzam sie z reakcja na ostatni post allena, ze bust to przesada, wg mnie jego sedno jest ciekawe.

Ile potrzeba czasu i informacji zeby chociaz obnizyc przeddraftowe oczekiwania wobec Ingrama?

Przeciez nie jest on pierwszym chudym nastolatkiem w lidze, ale nawet w tej grupie jego poczatek wypada marnie... http://bkref.com/tiny/ASbAf

 

Co gorsza rzutowo niby jest mala probka, ale zaczal od wyjatkowego dramatu... http://bkref.com/tiny/lYDfS

Moze nie ma sily zeby konczyc pod koszem, ale jaka ma wymowke na kiepskie osobiste drugi sezon z rzedu?

To nie jest sugestia, ze nie bedzie wcale elitarnym shooterem na co byly nadzieje?

 

Czy po pierwszych miesiacach kariery [nie zapominajcie o summer league!] stwierdzenie, ze moze jednak zmierza trajektoria solidnego startera, a nie gwiazdy byloby taka przesada? Wg mnie juz nie... Ba! Nawet gdyby tylko dojsc do wniosku, ze trzeba bedzie dluzej na niego czekac i stanie sie dobry za np 3-4 lata, a nie np 1-2 to lekko psuje perspektywy Lakers, nie? Bo w miedzyczasie musza oddawac picki do Magic.

Trudno porównywać ten wskaźnik nie biorąc pod uwagę że LAL to kompromitacja w obronie (z nim czy bez niego) i trudno oczekiwać żeby miał wskaźnik podobny do graczy którzy dołączyli do poukladanych drużyn jak CHI, SAS czy Lakers Shaqa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno porównywać ten wskaźnik nie biorąc pod uwagę że LAL to kompromitacja w obronie (z nim czy bez niego) i trudno oczekiwać żeby miał wskaźnik podobny do graczy którzy dołączyli do poukladanych drużyn jak CHI, SAS czy Lakers Shaqa....

Spojrz na skladowe - cieniuje w ataku, a nie w obronie... zreszta czego by nie wybrac marnie to wyglada.

Na pewno sie poprawi jak cos zacznie trafiac, ale wg mnie to dobre pytanie jak zle ktos musi zaczac zeby to byla czerwona flaga i zapowiedz rozczarowania wobec wysokich oczekiwan?

 

BI ma dwie straszliwe bolączki do naprawy- wzmocnienie masy (raczej pewne i konieczne) oraz poprawa rzutu. Pierwszego jestem pewny.

A kiedy? Przeciez nie bedzie tak, ze nadrobi zaleglosci w jedno offseason.

Zwlaszcza jak chcesz zeby w to samo lato zajmowal sie rowniez czym innym...

 

Co do rzutu, cóż nie wiem czy nie będzie tu konieczna zmiana techniki w przyszłe lato.

Da sie w ogole polaczyc nauke rzutu od nowa i przypakowanie?

 

Myślę, że zmierza ku byciu kapitalnym all-around playerem z świetną zbiórką, rewelacyjnym jak na wzrost playmakingiem, bardzo wysokim BBIQ i elitarną D.

Czyli nie dosc, ze nie drgnely Twoje oczekiwania to jeszcze sa wieksze niz przed draftem? ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się to wszystko posypało. Tak jak na początku aż chciało się ich oglądać, tak teraz człowiek ma ochotę wydłubać sobie oczy... 

 

Powoli zbliżamy się do połowy sezonu i trzeba się zastanowić co dalej, bo póki co realizuje się chyba najgorszy możliwy scenariusz (jeśli chodzi o przyszłość organizacji). Gra na playoffs zdecydowanie za słaba, a bilans póki co nadal za dobry na udane tankowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobra Mitch, wymień Lou za pick, nie ma po co zwlekać.

 

 

A tak z ciekawości ,bo już któryś raz o tym wspominasz, to niby gdzie byś chciał wcisnąć 30 letniego gracza ? Pamiętaj , że większość ekip jest ponad salary i musi wysłać z powrotem podobny kontrakt. Bo może Indiany by ci dała Montę Ellisa z lottery chronionym pickiem ale zakładam, że nie o to Tobie chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam skąd przyjdzie najlepsza oferta. Początek Twej wypowiedzi sugeruje, że nie doceniasz trade value Lou Williama, które przy takim sezonie i tak dużym zapotrzebowaniu na scoring z ławki jest wysokie.

 

Mogę Ci rozpisać potencjalne wymiany jak bardzo chcesz, ale Bulls, Magic, Grizzlies, Bux, Cavs, Pacers, Hornets, Pistons, Thunder, Wizards, przy ssaniu Exuma może nawet Jazz..., Kings byłyby mocno zainteresowane tak na szybko. Z każdą z nich niemal da się sklecić wymianę i wyrwać asset.

Nie chodzi mi o niedocenianie ale

Kings może ci dać pick z 2021

Grizzlies z 2021 i nie bardzo ma co wysłać w drugą stronę

Jazz w życiu nie weźmie tak słabego obrońcy

Thunder da ci pick chyba z 2022 wręcz

Cavs pick z 2020

Zakładam, że nie chodzi ci o wybór za 3-4 lata

 

Magic by ci w drugą stronę wcisnęło Augustina najpewniej i wybór broniony TOP 20 a nie wiadomo czy w ogóle cokolwiek skoro mają Wasz wybór z 2019 i to niechroniony o ile pamiętam więc nie sądze by Was chcieli wzmacniać kimkolwiek młodym( nie wspominając że na pewno marzą by sobie latem dołożyć 7 baniek do salary)

 

 

Tak naprawdę zostają ci ekipy typu Bulls czy Pacers może Milwaukee które w drugą stronę mogą ci oddać graczy typu Mirotić Monta czy Milesa Plumlee. I każda z nich potrzebuje strzelca ale w drugą stronę ci odda jakieś zwłoki i wybór chroniony minimum TOP15 a pewnie i TOP 20 bo z kolei Ty trochę przeceniasz wartość gracza który nie broni nic ma 30 lat i wyjątkowo dobry rok za 3 a na dodatek zabiera im latem 7 baniek a większosć tych ekip ma latem własnych FA których będzie przedłużać ( Wizards Portera Detroit KCP a Indiana Teague'a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 tak jeszcze na chwilę wracając, bo akurat w necie od lakerfilmroom znalezione

per36 w wieku 20 lat

ItEXL9w.png

bardzo słabe zestawienie, po pierwsze, kiepskie kryterium boxscore'owej produkcji, po drugie, Westbrook, Rose i Wall byli w drugim sezonie w NBA starsi o 3-4 miesiące od obecnego Russella (i tylko RW miał jeden sezon więcej w college'u), a tutaj ujęty jest ich rookie season przy jak do tej pory drugim sezonie DAR. więc jak literalnie traktujemy, to spoko, ale tak naprawdę to manipulacja, bo za kilka tygodni Russell będzie 21-latkiem i to porównanie będzie wyglądać tak jak poniżej.

 

​jak weźmiemy pod uwagę drugie sezony tych zawodników (Russ miał jeden sezon w college'u więcej, ale był ledwie 3 miesiące młodszy na początku drugiego sezonu niż Russell, więc chyba lepiej porównywać sezony gdzie Westbrook i Rose byli 3-4 miesiące starsi i mieli tyle samo doświadczenia w NBA, niż rookie sezony gdzie byli 8-9 miesięcy młodsi jako rookies w porównaniu do obecnego Russella ;] ):

 

​                    ws/48       BPM

Russell (na razie): 0.016    -1.2

​Westbrook:  .105           2.1

​Rose:           .100          0.5

​Harden:        .124         1.0

​Wall:             .071          0.6

​Walker (wybrany w drafcie jako 21-latek)

Irving:           .125          3.3 

 

z grubsza, przepaść (chyba, że patrzymy na jakieś PER czy ppg), jeżeli porównujemy właśnie boxscore'ową produkcję, więc proponuję z tym uważać. ;] oczywiście, Russell miał kontuzję i ma jeszcze pół sezonu przed sobą, odnoszę się do samej statystyki, żeby nie było.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​jak weźmiemy pod uwagę drugie sezony tych zawodników (Russ miał jeden sezon w college'u więcej, ale był ledwie 3 miesiące młodszy na początku drugiego sezonu niż Russell, więc chyba lepiej porównywać sezony gdzie Westbrook i Rose byli 3-4 miesiące starsi i mieli tyle samo doświadczenia w NBA, niż rookie sezony gdzie byli 8-9 miesięcy młodsi jako rookies w porównaniu do obecnego Russella ;] ):

 

​                    ws/48       BPM

Russell (na razie): 0.16    -1.2

​Westbrook:  .105           2.1

​Rose:           .100          0.5

​Harden:        .124         1.0

​Wall:             .071          0.6

​Walker (wybrany w drafcie jako 21-latek)

Irving:           .125          3.3 

 

z grubsza, przepaść (chyba, że patrzymy na jakieś PER czy ppg), jeżeli porównujemy właśnie boxscore'ową produkcję, więc proponuję z tym uważać. ;] oczywiście, Russell miał kontuzję i ma jeszcze pół sezonu przed sobą, odnoszę się do samej statystyki, żeby nie było.

 

Z tego zestawienia wynika, że DAR ma najwyższą wartość ws/48. Chyba zabrakło jednego "0" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.