Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2016/17


january

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, ale dopuszczam do siebie myśl, że latem będzie musiał zmienić całkowicie mechanikę rzutu. I tak nie licząc rzutu wszedł znacznie szybciej do ligi niż myślałem (przede wszystkim D, rebs i ballhandliig) - od razu wiadomo  było, że to jest longterm propspect z taką budową.

 

Pisałem już o tym wcześniej. Ingram ma długi release i rzuca zza głowy, taką trochę "katapultową" metodą. Często jego rzuty są przerzucone, jakby je zrywał w obawie przed obrońcami, ale dziwne jest to, że ma to miejsce także gdy jest kompletnie wide-open. Co ciekawe, ktoś chyba wrzucał nawet statystykę, albo gdzieś ją widziałem, że Ingram kończy na lepszych % contested rzuty, aniżeli te z otwartych pozycji. Niemniej jednak to, co pokazuje po drugiej stronie parkietu mnie bardzo zadowala. Sam oglądając filmiki predraftowe byłem bardziej pod wrażeniem jego boiskowych poczynań po bronionej stronie parkietu, aniżeli tego, co pokazywał w ataku.

 

 

Yup, steal draftu 2015 bez wątpienia +- lottery jak nic powinien iść. Co ważniejsze widać przyszłość duetu Randle-Nance razem na parkiecie na pozycjach 4-5, co fantastycznie uzupełnia core Lakers. I cóż, za kilka dni dopiero kończy 24 lata więc jest tu jeszcze miejsce do rozwoju rzutu, co zrobi z niego już perfekcyjnego role-playera (w mojej opinii już teraz jest świetnym rolesem, spokojnie mogącym grać w contenderze).

 

Nance Jr. to mój ulubieniec, najchętniej już bym mu dał kontrakt na kolejne 4 lata, żeby całą karierę siedział w Lakers. Najwyższe BB IQ w Lakers, co nawet widać po jego wywiadach, często dzieli się ciekawymi spostrzeżeniami na temat gry. Ultimate team-player. Na dzień dzisiejszy dalej wolę go bardziej w S5 niż Randle'a, który mimo że nawet dzisiaj wykręcił świetne staty, to dla mnie jest często jeźdźcem bez głowy, który swoją mową ciała często nie daje dobrego przykładu reszcie zespołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym wcześniej. Ingram ma długi release i rzuca zza głowy, taką trochę "katapultową" metodą. Często jego rzuty są przerzucone, jakby je zrywał w obawie przed obrońcami, ale dziwne jest to, że ma to miejsce także gdy jest kompletnie wide-open. Co ciekawe, ktoś chyba wrzucał nawet statystykę, albo gdzieś ją widziałem, że Ingram kończy na lepszych % contested rzuty, aniżeli te z otwartych pozycji.

 

0-2 feet (very tight) - 31.4%

2-4 feet (tight) - 37%

4-6 feet (open) - 39.5%

6+ feet (wide open) - 28.9%

 

Ale taki Curry też ma najlepszą skuteczność w pierwszym przedziale.

Edytowane przez danny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ten mecz z phily to był jakiś wyjątek, bo jego staty z sezonu nie wyglądają tak dobrze, ale zakładam, że nie, bo on jest mega fundamentalny w obronie. nie wiem czy zrobił choć jeden błąd pod tym kątem. zawsze zastawia, ręce w górze, nie gambluje, ustawiony prawidłowo, jestem pod niesamowitym wrażeniem.

 

https://www.youtube.com/watch?v=FAo46OIhNxY

 

zresztą zobaczcie, co na forum 76rs o nim pisali po tym spotkaniu:

 

pegasus29 3 points

Nance is Ilyasova job.

Stevely7 9 points

Nance seriously is one of those guys you wish you had on your team. I can't stand that motherfucker

johnnysanz3 11 points

Embiid/illy gotta fuckin be able to out board nance man

friederschnell 4 points

i really don't like larry nance

Joseph609 6 points

Seems like a good dude. Hilarious that the camera caught him apologizing to Lopez after the crazy dunk the other night.

friederschnell 6 points

i don't like him cuz he's a pretty good player and i would like him to be worse when playing my team

TTP2521Hollis 8 points

I wish somebody would punch nance in his face he looks like the biggest dick ever

Joseph609 4 points

If he was on the 6ers we'd all love him

TTP2521Hollis 4 points

True but he's not so fuck him

rahbee33Team 2 points

I've been thinking that all night. He's feisty in a good way but annoying ad shit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Larry imo na dzien dzisiejszy daje lepsza perspektywe niz Randle. Nie potrafie do Juliusa sie przekonac, a jak Nance jest na parkiecie, to zawsze mi sie geba smieje i robic COS a nie przechodzi obok niektorych czesci spotkan. Fantastyczny role player, oby trzymali go jak najdluzej w zespole. Juz jestesmy 8 teamem od konca. Zakladam ze mozemy jeszcze poszybowac w dol i ciekawe czy Mitch nie sprobuje spakowac Mozgova/ Denga z Lou lub Youngiem w celu zejscia z tych glupich umow. Doswiadczenie weteranow to jedno ale wake up bo jak nie znajdziemy lidera z prawdziwego zdarzenia do 2018 to moze byc krucho i o PO bedziemy marzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randle poprawia rzut i trafia coraz więcej z półdystansu toteż ma u mnie spory kredyt zaufania.

 

Co do lidera, ja po cichu liczyłem, że na takiego Walton wykreuje Russella, SL mnie w tym po części utwierdziło, ale te jego przeciągające się problemy z kolanami i wyraźnie zachowawcze granie proces ten zahamowały. Zobaczymy, jeśli z draftowego narybku nie wykreuje się nam jednoznaczny lider to liczę, że znajdziemy takiego w 2018r. w George'u.

 

Mozgov jak dla mnie jest ok, nie widzę też żeby na przestrzeni kolejnych 3 lat miał się jakoś znacząco pogorszyć, dlatego dla mnie ta umowa wybitnie kiepską nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Larry imo na dzien dzisiejszy daje lepsza perspektywe niz Randle. Nie potrafie do Juliusa sie przekonac, a jak Nance jest na parkiecie, to zawsze mi sie geba smieje i robic COS a nie przechodzi obok niektorych czesci spotkan. Fantastyczny role player, oby trzymali go jak najdluzej w zespole. Juz jestesmy 8 teamem od konca.

 

Nance i Randle to zupełnie różni zawodnicy i w zespole jest miejsce dla obydwu (nawet jednocześnie na parkiecie). Jeden to ultimate role player, drugi jest kreatorem. Myślę, że Larry jest w tej chwili najlepszy właśnie w takiej roli, jaką obecnie pełni.

 

Zakladam ze mozemy jeszcze poszybowac w dol i ciekawe czy Mitch nie sprobuje spakowac Mozgova/ Denga z Lou lub Youngiem w celu zejscia z tych glupich umow. Doswiadczenie weteranow to jedno ale wake up bo jak nie znajdziemy lidera z prawdziwego zdarzenia do 2018 to moze byc krucho i o PO bedziemy marzyc

 

Szybować w dół będziemy tylko w przypadku dalszych problemów zdrowotnych. Od nowego roku zaczyna się łatwa część terminarza. Ale nawet jeśli Lakers nadal będą przegrywać, to Kupchak nagle nie rozpocznie wyprzedaży weteranów, bo przecież nie po to ich pozyskiwał na długoletnie umowy, żeby śrubować za wszelką cenę bilans już w pierwszym sezonie. W play-off nikt nie mierzył.

 

Shevcu, czas przestać planować pod free agency. Przez trzy lata się nie udawało, a wraz z nowym CBA będzie jeszcze trudniej. Dlatego właśnie od dawna byłem przeciwny unikaniu długich kontraktów i chomikowaniu kasy na 2018. Za dużo niepewności po drodze.

 

Steve Kyler @stevekylerNBA

If PGeorge stays as "Designated Veteran" six-years roughly $222.99m. If he leaves as 7+ experience veteran, 4 years, roughly $130.66m

 

 

Szach mat. Trzeba rozwijać młodzież i brać najlepszych wolnych agentów, jacy będą chcieli przyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata dłużej i 90 mln różnicy - oszaleli...

 

january, kogo byś szukał w wymianach? W pierwszej kolejności chyba jakiś defensor na piłce byłby potrzebny. Ciekawe, jaka może być wartość Johnsona z Pistons, który nie gra wiele, a rok temu pokazywał świetną momentami obronę na LBJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.