Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2016/17


january

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze miesiąc temu nikt by nie uwierzył, że Lakers mogą się liczyć w walce o pick, ale w tej chwili mają najwięcej przegranych w lidze ( tyle samo, co Nets, Suns i Heat) , więcej niż 76ers, czy Mavericks, więc nie jest wykluczone, że będą mieć spore szanse na wybór w TOP 3

Tylko, że oprócz tego że Lakers muszą mieć bilans w bottom 3 to jeszcze po raz kolejny trzeba liczyć na farta w losowaniu. Ja tam się nie nastawiam na pick i wolę, żeby Lakers mieli jak najlepszy bilans i Sixers dostali jak najniższy pick.

 

Oczywiście gdyby Lakers mieli w takim drafcie wybór w TOP3 to bym nie płakał. ;] Ale szansę nie są zbyt duże.

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie się dublował z Russelem?

czy na dwójce chciałbyś  nim grać?

Spokojnie mogą grać wymiennie obok siebie. Poza tym po co dzielić na jedynkę i dwójkę, obaj byliby po prostu guardami. Nazewnictwo pozycji to sprawa drugorzędna. 

 

spoko, to wiem ale kto będzie rozgrywał? 

przeciez nie po to Russel miał być gtg i to miał byc jego zespół by teraz oddawał komus piłe a sam stanie w rogu i będzie czaił się na trójeczki

 

jak dla mnie fajna by była historia ale Ball nie pasuje do DAR'a i LAL raczej będą chcieli wyciągnać jakiegoś SF w tym drafcie albo pchnąc dalej swój pick (tylko nie mam pojęcia za kogo - dalej zainteresowani DMC?)

Nie widzę problemu w tym, żeby razem grało dwóch klepaczy. To nie jest problem, a duży atut. Poza tym nie rozumiem tego prostego (i częstego) sprowadzania do "jeden będzie rozgrywał, a drugi stał w rogu". Jest sporo przykładów, gdzie obok siebie gra z powodzeniem dwóch takich graczy. Dodatkowo nie graliby przecież bez przerwy razem, każdemu gnojkowi by starczyło. 

 

Ale najpierw Lakers muszą dostać pick w top 3. O Ballu tak sobie napisałem, że byłaby to świetna historia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie. Fultz jest zdecydowanie lepszym atletą niż D'Angelo (first step...) 

Zresztą przy dostaniu picku nr 1 w drafcie nie patrzę na fit, biorę najlepszy prospect, a za taki uważam Fultza.

 

+ wyobraź sobie jak trudne byłoby bronienie tego duetu w przyszłości (i jeden i drugi będą kapitalni z piłką czy bez) przez rywali przy ofensywie Waltona. 

 

 

Pomarzył, pomarzył, a i tak picku nie będzie :smile:

Ja sobie wyobrażam, że przez swoją obecność nie wykorzystują w pełni potencjału.   Obaj mają inklinacje do liderowania, jeszcze większe niż dajmy na to duo Lillard&Mccolum.

 

A do kreowania jest pchany jeszcze Ingram. 

 

Trzymając proporcje, połączenie Westbrook, Harden, Durant. W pełni efektywne? Utopia.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu w tym, żeby razem grało dwóch klepaczy. To nie jest problem, a duży atut. Poza tym nie rozumiem tego prostego (i częstego) sprowadzania do "jeden będzie rozgrywał, a drugi stał w rogu". Jest sporo przykładów, gdzie obok siebie gra z powodzeniem dwóch takich graczy. Dodatkowo nie graliby przecież bez przerwy razem, każdemu gnojkowi by starczyło. 

 

Imo sprowadza się do tego zdania które napisałeś, że na każdym poziomie gry czy to nba czy to plk nadrzędny problem to brak piły dla wszystkich. Jak jeszcze 2 starting guardów w drużynie nie ma dobrego 3pts to w ogóle zaczyna się kłopot. Imo dobrze to widać w tym roku w Indianie, oglądałem w sumie tylko parę ich meczów, ale Monta+Teague wygląda fatalnie, a przecież jest jeszcze PG. Doszło do tego że Monta jest poza s5 ze słabiutkimi jak dla niego statami. Z drugiej strony duet w Portland w tamtym roku radził sobie wybornie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wątpliwości, że Walton należy do tej grupy coachów, którzy będą w stanie maksymalizować zalety ofensywne swych graczy. McCollum z Lillardem jako combo w ataku akurat wyglądają kapitalnie, to nie ta strona parkietu jest problemem tego duetu.

Do kreowania w Lakers pchany jest każdy młody, bo Walton chce mieć w przyszłości ball movement a la Warriors. Stąd Ingram się tego ma uczyć. Problem jest przy ballstoperach piłki, nieefektywnych graczach bez piłki, isoselfish playerach. Fultzowi, Russellowi i Ingramowi daleko od tego.

 

Ale skończmy temat, bo za bardzo się na myśl o Fultzu w LAL rozmarzam ;)

 

Nie da się tego oczywiście zmierzyć, ale jak dla mnie zbyt idealizujesz. Musi być zachowana jakaś hierarchia w zespole.

W przypadku duetu Fultz&D'angelo z racji tego, że są mocno podobni do siebie, byłyby z tym problemy. Dorzucając Ingrama tym bardziej.

 

Co do duetu Lillard&Mccolum się oczywiście zgadzam, tyle że Mccollum tej gały aż tak nie potrzebuje, dlatego napisałem "większe" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duet JC Lou nie powinien przebywać razem na parkiecie... Swoją drogą to co robi Swaggy P to przekracza postrzeganie chyba każdego, włącznie z nim samym :) Jego sytuacja tylko pokazuje, jak dobranie unikalnego talentu do taktyki (lub na odwrót) może z ceglarza i posmiewiska ligi zrobić top gracza :) No ale w końcu lepiej zaczną go kryć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzicie, wystarczyło przestać gadać o play-off, a zacząć o top prospectach i od razu Lakers wygrali. ;)

 

W końcu jakiś dobrze rozegrany od początku do końca mecz. Czas najwyższy spuścić ze smyczy Russella. Ostatnie trzy mecze wreszcie +30 minut.

 

Teraz jest czas, żeby trochę przycisnąć i nadrobić. Blazers co prawda na wyjeździe, ale być może bez Lillarda, potem Miami, Orlando i znowu Portland u siebie.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę miłości ze strony Lowe'a.

 

 

 

 

  1. Zach Lowe podał/a dalej Pheezus

    Watch their game in Charlotte from 2 weeks ago. Played all-out, all game, and blocked 5 or 6 shots. Altered lots of others.

    Zach Lowe dodał/a,

    Pheezus @kencaminiti21
    @ZachLowe_NBA Walton says Randle can develop into a rim protector. I don't see it, but what do I know?
    5 odpowiedzi12 podanych dalej49 polubionych
    Odpowiedz
     
    5
     
    Podaj dalej
     
    12
     
     
    Polub
     
    49
     
    Więcej
  2.  

    Zach Lowe podał/a dalej Kevin F.   

    Didn't mean to imply it was a lost cause. Lakers certainly have hope he can become a league-average 3-point shooter on open 3s.

    Zach Lowe dodał/a,

    Kevin F.    @NBAcouchside
    @ZachLowe_NBA do you think his jumper is fixable?
    5 odpowiedzi6 podanych dalej41 polubionych
    Odpowiedz
     
    5
     
    Podaj dalej
     
    6
     
     
    Polub
     
    41
     
    Więcej
  3.  

    Randle has shown when he plays hard, he can defend decently-- including around the rim. Lakers people talk about his up + down "motor" a lot

    13 odpowiedzi39 podanych dalej129 polubionych
    Odpowiedz
     
    13
     
    Podaj dalej
     
    39
     
     
    Polub
     
    129
     
    Więcej
  4.  

    I know no one loves bigs who can't hit 3s or protect the rim anymore, but I still kinda love Julius Randle. Dude can make plays.

 

 

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu?

Ja oglądając jak gra w tym sezonie od początku jestem zadowolony - owszem były problemy z INJ, był slump rzutowy, ale jest znaczna poprawa w obronie i w podejmowaniu decyzji + to jest sama przyjemność patrzenie jak coachable się stał pod Waltonem.

 

Jak będzie siedział mu rzut, to grać mu się będzie o wiele łatwiej - skończy się przechodzenie under przy pickach DLO.

 

Jestem przed meczem z Memphis, zaraz dopiero oglądam.

 

Patrząc po tym jakie podejście mają i co pokazują na boisku Towns czy KP, to strasznie denerwuje mnie u niego ta jego nonszalancja.Zachowuje się na boisku czasami, jakby już był najlepszy na świecie, nie widać w jego grze w ogóle agresji i chęci udowodnienia czegoś światu, tak jakby osiągnął nie wiadomo co.Nie wchodzi pod kosz praktycznie w ogóle, a jego gra opiera się na trójkach(dobrze wspomniałeś o tych zasłonach).Raz będą wpadały, raz nie.Po prostu nie widzę u niego żadnego pazura, mamba menality i te sprawy.Jeżeli ma być liderem i nie zachce mu się chcieć, to cienko to widzę.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzisiejszy filmik  LFR ładnie te rzeczy pokazuje, polecam :

 

Ciekawostki z przeglądania dziś stats.nba :

 

1)Russell jest absolutnie elitarny w catch&shoot w tym sezonie. efg 73% w wieku 20 lat? To jest poziom Kury w tym sezonie, czy Lowry'ego, Da.Greena - absolutny top NBA.

 

2)D'Angelo jest drugi(!) w lidze w ppp z izolacji -1,26 ppp (lider Isaiah 1,31). Owszem, 1,5 akcji na mecz to nie tak dużo (najwięksi mają takich poss kilka na mecz, lider Isaiah 2,2 CP3 2,7, Kyrie 4,5 etc), ale i tak imponujący wynik.

 

3)Russell pogorszył się w tym sezonie nieco pod względem ppp nieco w postup, ale z wynikiem 0,87ppp dalej jest tu w ścisłej czołówce wśród guardów w NBA.

 

Będzie z DLO pociecha, będzie i z Randle'a. Szlag mnie trafia jak niektórzy chcą ich wymieniać :(

 

Są jakieś staty w których Ingram wygląda elite?

 

Ja poki co mam większe zaufanie do D'Angelo, bo widzę u niego większe BB IQ niż u Randle'a, u tego drugiego w dużej mierze nadal widzę chaos, jednak on mimo to trzepie dobre staty, tylko obawiam się, że w jego przypadku to może być takie nabijanie statów nie przekładających się na wpływ dla zespołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Russell dzisiaj kompletnie bez trójki. Brakuje mi trochę jego lepszego wykorzystywania. Jest dobry w grze tyłem do kosza, a okazję by tak zapunktować dostał dopiero w czwartej kwarcie - 2 krotnie wypracowano mu odpowiednią pozycję i mając naprzeciw siebie Lillarda poradził sobie. Widzę go jako naturalnego lidera tej drużyny, ale wydaje mi się, że wypada w większym stopniu korzystać z jego arsenału w ofensywie bo on ma możliwości by zdobywać punkty nie tylko jako shooter, ale trzeba go na tym polu nieco bardziej wyeksponować, w jakimś sensie mu pomóc (tutaj rola Waltona).

 

Na plus Ingram. Chyba pierwszy tak udany jego mecz w ofensywie. Nie jest jeszcze tego dużo, ale dzisiaj za wyjątkiem tej feralnej 4 kwarty trafiał swoje rzuty z dystansu, ładnie wymuszał faule punktując z linii + kilkukrotnie radził sobie w pomalowanym.

 

Mozgov grał chyba tylko w pierwszej kwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.