Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2016/17


january

Rekomendowane odpowiedzi

nie w tym drafcie. w innych pewnie też nie, idzie wyrwać ciekawszych graczy w top20.

 

Bez przesady, nie każdy ma ochotę inwestować i czekać na kolejnego prospecta, który może się rozwinie, a może nie, mając alternatywę w postaci już sprawdzonego, a ciągle młodego zawodnika, na dobrym kontrakcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, nie każdy ma ochotę inwestować i czekać na kolejnego prospecta, który może się rozwinie, a może nie, mając alternatywę w postaci już sprawdzonego, a ciągle młodego zawodnika, na dobrym kontrakcie. 

Clarkson w momencie draftu będzie miał już 25 lat, to dalej nieefektywny scorer i kiepski obrońca. Wartościowego rezerwowego na obwodzie można uzyskać dużo niższą ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarkson w momencie draftu będzie miał już 25 lat, to dalej nieefektywny scorer i kiepski obrońca. Wartościowego rezerwowego na obwodzie można uzyskać dużo niższą ceną.

Zwłaszcza ,że problemy Lakers od kilku meczów zaczynają się w momencie kiedy Clarkson zabija ruch piłki i po prostu udaje RW i rzuca wjeżdża nawet nie patrząc na kolegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarkson w momencie draftu będzie miał już 25 lat, to dalej nieefektywny scorer i kiepski obrońca. Wartościowego rezerwowego na obwodzie można uzyskać dużo niższą ceną.

 

25 lat to w żadnym razie nie jest "już". Mnóstwo czasu na progres. Clarkson gra także w słabej drużynie, silniejsze kluby mogłyby uważać jego wady za możliwe do skorygowania. I wcale nie jest powiedziane, że nowy nabywca widziałby go jako rezerwowego. Poza tym, wartościowy zawodnik na obwód to nie jest wcale towar tak łatwy do pozyskania w dzisiejszych czasach.

Problemem Clarksona jest to, że gra z drugim unitem, gdzie od momentu INJ Nance'a gra jest jeszcze bardziej schematyczna. Brakuje trójkowiczów (Lou i Clarkson jako najlepsi), brakuje ruchu piłką (z Blackiem czy Robinsonem). Prosta gra pnr/iso nie działa po iluś spotkaniach sezonu, bo na 2 unit LAL jest się teraz łatwo przygotować, a sam duet JC-Lou to nie jest delikatnie mówiąc najlepszy fit.

 

To raczej nie tyle kwestia przygotowania pod pnr, bo przy dobrym spacingu i dwóch kreatorach to może hulać i hulać, co po prostu dostosowanie rotacji przez rywali, którzy wypuszczają starterów przeciwko ławce Lakers. To, plus brak Nance'a i Blacka, których ruchliwość, zasłony i ścinanie trochę rekompensowało brak shooterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem Clarksona jest to, że gra z drugim unitem, gdzie od momentu INJ Nance'a gra jest jeszcze bardziej schematyczna. Brakuje trójkowiczów (Lou i Clarkson jako najlepsi), brakuje ruchu piłką (z Blackiem czy Robinsonem). Prosta gra pnr/iso nie działa po iluś spotkaniach sezonu, bo na 2 unit LAL jest się teraz łatwo przygotować, a sam duet JC-Lou to nie jest delikatnie mówiąc najlepszy fit.

 

 

Przecież Clarkson był podpisywany jako 6th man na lata. I to taki na dobrym poziomie. Brak ruchu gały jak grają rezerwy to nie wina kontuzji Nanca tylko tego ze Walton nie ma chyba pomysłu na rozruszanie gry. To niezły trener, ale teraz właśnie wychodzi brak doświadczenia jak pojawił sie kryzys. Ja jestem zdania ze z 5 drewniaków da sie zrobić sprawnie działającą maszyne w ataku(zeby taki drugi unit nie był bardzo w plecy przez te kilkanaście minut). Wystarczy pare schematów, wiara zawodników ze to sie uda no i praca. Łatwo brzmi a udaje sie tylko w SAS :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 lat to w żadnym razie nie jest "już". Mnóstwo czasu na progres. Clarkson gra także w słabej drużynie, silniejsze kluby mogłyby uważać jego wady za możliwe do skorygowania. I wcale nie jest powiedziane, że nowy nabywca widziałby go jako rezerwowego. Poza tym, wartościowy zawodnik na obwód to nie jest wcale towar tak łatwy do pozyskania w dzisiejszych czasach.

no, ja nie mówię, że Clarkson nie może być kiedyś dobry, ale na ten moment to 25-letni nieefektywny roles z fajnym kontraktem jeżeli się rozwinie, i pick z top20 to wysoka cena. ale w sumie nie wiem czy za wysoka, pewnie zależy od kontekstu.

 

​pamiętam, że @january na starcie sezonu chwalił za defensywę Clarksona i zastanawia mnie, czy jego statystyki w tej materii to jakiś błąd (wygląda słabiutko), czy kolejny przykład na optymistyczne podejście do ewaluacji Waszych prospektów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, ja nie mówię, że Clarkson nie może być kiedyś dobry, ale na ten moment to 25-letni nieefektywny roles z fajnym kontraktem jeżeli się rozwinie, i pick z top20 to wysoka cena. ale w sumie nie wiem czy za wysoka, pewnie zależy od kontekstu.

 

​pamiętam, że @january na starcie sezonu chwalił za defensywę Clarksona i zastanawia mnie, czy jego statystyki w tej materii to jakiś błąd (wygląda słabiutko), czy kolejny przykład na optymistyczne podejście do ewaluacji Waszych prospektów. ;)

 

z tego co pamietam to chwalił bo z kompletnego beztalencia stał sie średni od czasu do czasu, a to różnica  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, ja nie mówię, że Clarkson nie może być kiedyś dobry, ale na ten moment to 25-letni nieefektywny roles z fajnym kontraktem jeżeli się rozwinie, i pick z top20 to wysoka cena. ale w sumie nie wiem czy za wysoka, pewnie zależy od kontekstu.

 

​pamiętam, że @january na starcie sezonu chwalił za defensywę Clarksona i zastanawia mnie, czy jego statystyki w tej materii to jakiś błąd (wygląda słabiutko), czy kolejny przykład na optymistyczne podejście do ewaluacji Waszych prospektów. ;)

Bo Clarkson na poczatku sezonu rzeczywiście wyglądał trochę lepiej w obronie, niestety od jakiegoś czasu gra bardzo słabo po obu stronach parkietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Clarkson na poczatku sezonu rzeczywiście wyglądał trochę lepiej w obronie, niestety od jakiegoś czasu gra bardzo słabo po obu stronach parkietu.

jeżeli źle pamiętam, to przepraszam, po prostu z tego co pamiętam to pojawiały się tutaj uwagi o wzmocnionym fizycznie Clarksonie podchodzącym z większym zaangażowaniem do gry w defensywie. na ten moment wygląda to bardzo słabo, a mówimy już o 24-latku.

 

z drugiej strony, progres w defensywie Randle'a jest naprawdę widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, ja nie mówię, że Clarkson nie może być kiedyś dobry, ale na ten moment to 25-letni nieefektywny roles z fajnym kontraktem jeżeli się rozwinie, i pick z top20 to wysoka cena. ale w sumie nie wiem czy za wysoka, pewnie zależy od kontekstu.

 

​pamiętam, że @january na starcie sezonu chwalił za defensywę Clarksona i zastanawia mnie, czy jego statystyki w tej materii to jakiś błąd (wygląda słabiutko), czy kolejny przykład na optymistyczne podejście do ewaluacji Waszych prospektów. ;)

 

Bo na początku sezonu Lakers jeszcze jakoś wyglądali w obronie. Przede wszystkim, second unit zaskakiwała rywali agresją, a sam Clarkson na tym korzystał. W październiku i listopadzie miał 36 przechwytów w 20 meczach. W grudniu - zaledwie 12 w 16 spotkaniach. 

 

Cóż, tak to niestety już jest, że doświadczone drużyny szybko rozgryzają młode ekipy. 

 

btw. tak z pamięci, za 1st roundera poszedł taki Afflalo, będący w ostatnim roku kontraktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motiejunas w Pelicans za vet min. Szkoda trochę, że nie w Lakers...

Jak się spojrzy teraz kontrakt Mozgova i Denga...

 

W Lakers widziałbym najchętniej George'a Hilla, obok D'Angelo ktoś taki jak on dobrze by wyglądał. Przyzwoita trójka, atletyzm, wjazd pod kosz, doświadczenie i obrona.
Oby Mitch wytransferował w końcu Lou/Nicka... jak nie teraz to kiedy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motiejunas w Pelicans za vet min. Szkoda trochę, że nie w Lakers...

Jak się spojrzy teraz kontrakt Mozgova i Denga...

 

W Lakers widziałbym najchętniej George'a Hilla, obok D'Angelo ktoś taki jak on dobrze by wyglądał. Przyzwoita trójka, atletyzm, wjazd pod kosz, doświadczenie i obrona.

Oby Mitch wytransferował w końcu Lou/Nicka... jak nie teraz to kiedy :(

Ja bym w Lakers widział najchętniej szczęści w losowaniu kolejności w drafcie. Tylu ekstra rozgrywających, zwłaszcza Ball, by pasował pod Russella idealnie.

 

Mitch będzie czekał do trade deadline, ale nie wiem, czy znajdzie satysfakcjonującą ofertę. Mam wrażenie, że przez nowe CBA nikt nie będzie chciał oddawać picków w wymianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza ,że problemy Lakers od kilku meczów zaczynają się w momencie kiedy Clarkson zabija ruch piłki i po prostu udaje RW i rzuca wjeżdża nawet nie patrząc na kolegów

Nie zapominajcie że to może być decyzja trenera. Clarkson i rzut i obronę ma niezła, ale nie w sytuacji kiedy 3 zawodników się dubluje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ball w Lakers to byłaby ciekawa historia i niezła otoczka od samego początku. Chłopak z LA, 50 km do Staples, dodatkowo gra na UCLA. Takie rzeczy podobają się w Stanach i dobrze się sprzedają.

 

Niech jeszcze piłeczki odpowiednio rozlosują ;)

 

nie będzie się dublował z Russelem?

czy na dwójce chciałbyś  nim grać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAR może grać na SG, a poza tym obaj mają warunki żeby bronić SG przeciwnika.

 

spoko, to wiem ale kto będzie rozgrywał? 

przeciez nie po to Russel miał być gtg i to miał byc jego zespół by teraz oddawał komus piłe a sam stanie w rogu i będzie czaił się na trójeczki

 

jak dla mnie fajna by była historia ale Ball nie pasuje do DAR'a i LAL raczej będą chcieli wyciągnać jakiegoś SF w tym drafcie albo pchnąc dalej swój pick (tylko nie mam pojęcia za kogo - dalej zainteresowani DMC?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, to wiem ale kto będzie rozgrywał?

przeciez nie po to Russel miał być gtg i to miał byc jego zespół by teraz oddawał komus piłe a sam stanie w rogu i będzie czaił się na trójeczki

 

jak dla mnie fajna by była historia ale Ball nie pasuje do DAR'a i LAL raczej będą chcieli wyciągnać jakiegoś SF w tym drafcie albo pchnąc dalej swój pick (tylko nie mam pojęcia za kogo - dalej zainteresowani DMC?)

Przecież żaden z nich nie musi mieć gały w łapie przez 48 minut. Lebron i Kyrie jakoś się dogadują i żaden nie stoi cały mecz w rogu.

 

Spokojnie, tego picku Lakers najprawdopodobniej nie będą mieli więc nie ma co nim handlować.

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, to wiem ale kto będzie rozgrywał? 

przeciez nie po to Russel miał być gtg i to miał byc jego zespół by teraz oddawał komus piłe a sam stanie w rogu i będzie czaił się na trójeczki

 

jak dla mnie fajna by była historia ale Ball nie pasuje do DAR'a i LAL raczej będą chcieli wyciągnać jakiegoś SF w tym drafcie albo pchnąc dalej swój pick (tylko nie mam pojęcia za kogo - dalej zainteresowani DMC?)

Ball akurat fajnie by pasował do Russella, bo nie potrzebuje dużo rzucać, nieźle by się uzupełniali. Gorzej by było, gdyby Lakers mieli wybory 2-3 i Ball poszedłby z jedynką, bo Fultza nijak się do tej ekipy wrzucić nie da. A historia byłaby ekstra, gdyby Ball trafił do LA.

 

 

Przecież żaden z nich nie musi mieć gały w łapie przez 48 minut. Lebron i Kyrie jakoś się dogadują i żaden nie stoi cały mecz w rogu.

 

Spokojnie, tego picku Lakers najprawdopodobniej nie będą mieli więc nie ma co nim handlować.

Jeszcze miesiąc temu nikt by nie uwierzył, że Lakers mogą się liczyć w walce o pick, ale w tej chwili mają najwięcej przegranych w lidze ( tyle samo, co Nets, Suns i Heat) , więcej niż 76ers, czy Mavericks, więc nie jest wykluczone, że będą mieć spore szanse na wybór w TOP 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.