Skocz do zawartości

Konkursowa sobota


Graboś

Rekomendowane odpowiedzi

te wypowiedzi czlonkow klubu intelektualnego nba sa porazajace :) najpierw jeden mowi, ze zgarnie kase za wygrany konkurs wsadow, potem drugi sie chwali ze jest najlepiej ubranym koszykarzem, a strzelec to z niego tak wybitny, ze nawet jakby wzial kusze czy luk do reki to by Wilhelma Tella pokonal w pojedynku :roll: oby zaden mysliciel z ligi zawodowej juz nie blyskal intelektem przed all star weekend bo sie jeszcze doczekamy wypowiedzi, w ktorej to jeden z nich zaproponuje, by uatrakcyjnic to show poprzez wprowadzenie meczow miedzy przedstawicielami roznych kolorow skory...

 

Ciekawy jestem natomiast kto zamiast niego zagra w Skillsie.

Chris Paul...

Kapano

zaraz dojdziecie do Capone...

 

 

 

ps: za moj wyklad o trajektorii rzutow Dirka Nowitzkiego i jej zaleznosci w stosunku do szans na zwyciestwo w konkursie 3ps, moze warto by rozwazyc przyznanie mi nagrody "honorowego nba profesora honoris causa" - cos jak Lepper niedawno na Ukrainie 8) zart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nash nie pojawi się na ASW. W związku z tym zwalnia się miejsce w skills challange. Kogo proponujecie? Ja Chrisa Paula, jest dobrym rozgrywającym, w sumie gwiazdą. Poza tym bardzo go lubie :D . Ale może wystartować Deron Williams. Nie wiem czy Iverson pojawi się w Houston, bo ostatnio nie gra, ale też nadawałby się świetnie. Może Baron Davis? Ma wszystko czego potrzeba. Albo inny streetballer: Telfair, Alstoon :D . W każdym razie będzie ciekawiej niż z Nashem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim: Deron Williams do ASG za Nasha!

 

Przy całej mojej sympatii do Chrisa Paula, Deron rozgrywa fenomenalny sezon, Jazz grają świetnie (nawet mimo braku Boozera!) a Chris jednak stracił większą część sezonu. Poza tym to skandal żeby nie było ani jednego gracza z tak wysoko klasyfikowanej ekipy.

 

Jeśli chodzi o Skills Challange to rzeczywiście Paul by pasował...skoro obsada jest już gwiazdorska, to nie wypada teraz dodawać jakiegoś rzemieślinka. Mimo wszystkom mnie osobiście to bardzo nie interesuję, bo nie jaram się tym konkursem, nawet jeśli wsytępują w nim same gwiazdy (mi to ciągle przypomina nieco rozbudowane zaliczenie kosza na WF-ie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to skandal żeby nie było ani jednego gracza z tak wysoko klasyfikowanej ekipy.

Mieli ale sie połamał :)

Co do obsady PG jestem za Paulem bo to on ciagnie zespol.

W Utah takim zawodnikiem jest Boozer(kontuzja kontuzją). Dla mnie Paul powinien wejsc do skladu All-Star.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady PG jestem za Paulem bo to on ciagnie zespol.

W Utah takim zawodnikiem jest Boozer(kontuzja kontuzją). Dla mnie Paul powinien wejsc do skladu All-Star.

No ale jednak stracił sporo czasu przez kontuzję, a to na bardzo mocnym zachodzie, pełnym kandydatów ma jednak spore znaczenie. Bilans też przemawia za Deronem (łacznie z wynikami bez Boozera).

 

EDIT. No to zwalnia sie kolejne miejsce...A.I nie zagra

 

http://www.nba.com/nuggets/news/iverson_070213.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris Paul wystąpi w All Star Weekend, ale nie w zespole zachodu, tylko w konkursie Skills Challenge w miejsce Steve'a Nasha. Wg mnie dobry wybór, bo CP prezentuje ciekawy styl i w takim turnieju na pewno będzie miło na niego popatrzeć.

 

Kobe Bryant

Dwyane Wade

LeBron James

Chris Paul

 

tak się przedstawia skład Playstation Skills Challenge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwight Howard miał kapitalny pomysł na dzisiejszy Slam Dunk Contest. Zamierzał przewiesić obręcz o 60 cm wyżej niż jest teraz. 60 CENTYMETRÓW. Czyli zawiesiłby ją na wysokości 3,65 m. 3 METRY I 65 CENTYMETRóW. I zamierzał przy obręczy zawieszonej na takiej wysokości wykonać dunka 360 czyli z pełnym obrotem w powietrzu. A przy obręczy zawieszonej ciut (o 15 cm czyli na 3 i pół metra) niżej chciał zadunkować z przełożeniem pomiędzy nogami.

Ale władze NBA nie wyraziły na to zgody. Rozumiemy, że zasady mają być równe i że Nate Robinson z pewnością by do takiego kosza nie dał rady zadunkować. Ale przecież to jest entertainment. Skakanie nad Spudem Webbem też powinno być nielegalne.

 

I kto z nas takiego ponadtrzyipółmetrowego dunka zobaczyć?Szkoda. Historię opisał na swoim blogu Marc Stein z ESPN.

:shock: :shock: :D

To by było coś :!:

Wielka szkoda, ze Stern się na to nie zgodził, bo to by było coś co by przeszło do historii jako jedne z najlepszych dunków , to by musiałbyć po prostu rewelacyjny konkurs, a tak nadal może byc rewelacyjny, ale już takiej pewnosci nie mamy.

W kazdym bądź razie ja jestem prawie pewien że konkurs bedzie fenomenalny, po pierwsze Nate broniący tutułu, który według mnie nie zawiedzie, po drugie Green, któremu ma pomagać Paul Pierce i zapowiadają, że jeden z wsadów Greena przejdzie do historii jako jeden z 10 najlepszych dunków w historii, ni i po trzecie Howard planujący wielkie rzeczy.

Oj będzie się działo :!: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Howard przekombinował z tym pomysłem. Byłoby to pewnie fajne, ale jako pokaz pozakonkursowy. Kosz jest na takiej wysokości, na jakiej jest i skoro się zgłosił, to niech na takich zasadach stanie do rywalizacji. Dobrze, że Stern na to nie pozwolił, bo gdyby mu wyszło, to z automatu by wygrał. Chodzi o to, żeby zaprezentować coś oryginalnego pod względem pomysłowości i ewentualnie akrobatyki. Wie, że niżsi niż on goście mają ku temu lepsze predyspozycje, a on sam umie glównie power dunki, więc sobie wymyślił, że kuchennym wejściem się prześlizgnie tylko dzięki wzrostowi połączonemu z wyskokiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieeee no majsterkowanie przy koszach to juz przegiecie by bylo :roll: nie zgadzam sie z toba, zgadzam sie ze Sternem :) powiem tak, to jest chyba jakas oznaka slabosci Howarda ktory nie ma (na to wyglada) pomyslu na to, co chce zrobic za 12 godzin podczas SDC :) po co kosz podnosic :?: co to da :?: taki trick robilby nie wiele wieksze wrazenie dzieki tej wysokosci obreczy

 

podnoszenie obreczy tzn. zezwolenie na to byloby rownoznaczne ze zgoda na obnizenie obreczy na czyjes zyczenie - przy koszu zawieszonym na 265 cm atrakcyjnosc wsadow poszla by w gore, bo zawodnicy z takim wyskokiem zdarzyliby dwukrotnie przelozyc pilke miedzy nogami (cos jak w nba live) i jeszcze zrobic 360 :roll:

 

to nie jest konkurs skoku o tyczce, ze im wyzej tym lepiej :roll:

 

tyle ode mnie w tej kwestii 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się średnio widzi ten pomysł, na szczęście do niego nie dojdzie. Podczas jakichś tam konkursów streetowych czy innych andłanach czemu nie, ale SDC to jednak dosyć prestiżowa sprawa i wszyscy powinni mieć jednakowe szanse ;) A skoro Howard tak mocno się czuje, że chce na 3,60 trzyszóstki kręcić to tym bardziej na 3,05 powinien pokazać coś nieprawdopodobnego.

Chociaż nie powiem dosyć imponująco brzmi danie pod nogą przy koszu zawieszonym na 3,5 metra... no ale przynajmniej w najbliższym czasie nie dane nam będzie to zobaczyć ;)

 

Ale i tak bym chciał aby to właśnie on wygrał (wysocy rządzą :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plota plota i jeszcze raz glupia plota. To samo napisalem na blogu panow mrmp : 360 na 3.65? niemozliwe w wykonaniu Howarda postawie na to wszystkie pieniadze. Tak samo 3.50 pod nogami....to raczej jakas glupia plota. A tak szczerze mowiac to wieksze szanse na wykonanie nawet zwyklego wsadu na takiej wysokosci mialby Green.

 

Poza tym Greenowi pomaga Elvis :D :

 

Nie jestem przeciwnikiem Howarda, lubie tego zawodnika, ale moim zdaniem ma on male szanse na pokonanie ktoregokolwiek z rywali... w lidze do tej pory pokazywal tylko power-power dunki i jak dla mnie nie pokaze nic wiecej dzisiejszej nocy, ale moze sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że się nie zgodzili. Kosz wisi na 3.05, na takiej wysokości robi się wsady w lidze, więc w konkursie powinno być to samo. Poza tym wiadomo, że na większej wysokości nie da się robić bardzo efektownych rzeczy. Howard ma duże możliwości, więc powinien się wysilić i coś wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się z wami zupełnie nie zgadzam, wiadomo, ze nie będe płakał, z powodu, tego, że liga się na to nie zgodziła, ale dla mnie to nie jest wcale żadne przegięcie. Przeciez to jest konkurs i tutaj oprócz umiejętności liczy sie bardzo pomysłowość i to dzięki niej niejednokrotnie ktoś wygrywał ten konkurs. Rok temu np., super wsad Nate'a nad Webb'em czy wsad Iguodali kiedy Iverson odbił mu piłkę od drugiej strony tablicy. Przecież takich rzeczy tez nigdy nie było i nie bedzie w żadnym normalnym meczu, a to dlatego, ze po prostu przepisy na to nie pozwalają i nikt nie odbije sobie piłki tak jak to zrobił AI. :)

Dlatego według mnie nic by się nietaktownego nie stało, gdyby pozwolono na podwyższenie kosza, Howard wymyslił sobie taki spoósb na wygranie, pozostali zawodnicy mogli by nas zaskoczyć czymś innym i myślę, że konkurs by tylko na tym zyskał.

 

Jeśli chodzi o obniżenie kosza to dla mnie to jest śmieszny argument, bo chyba wiadomo, ze Stern nie pozowlił by na ułatwianie graczom wsadów, ale jeśli chodzi o utrudnianie to już jest ich sprawa, mogą robić wsady z opaską na oczach, mogą robić je od drugiej strony tablicy itp. To tylko zwieksza ocenę wsadu i atrakcyjnośc konkursu, a obniżenie kosza to byłoby po prostu obniżanie sobie poprzeczki.

Według tej zasday to gracze mogliby powiedzmy wybijać się z krzesła czy z trampoliny, też mogło by to być fajne, ale to już by nie miało sensu, bo to by było zaniżanie poziomu i robienie z tego konkursu szopki dla pajaców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się z wami zupełnie nie zgadzam, wiadomo, ze nie będe płakał, z powodu, tego, że liga się na to nie zgodziła, ale dla mnie to nie jest wcale żadne przegięcie. Przeciez to jest konkurs i tutaj oprócz umiejętności liczy sie bardzo pomysłowość i to dzięki niej niejednokrotnie ktoś wygrywał ten konkurs. Rok temu np., super wsad Nate'a nad Webb'em czy wsad Iguodali kiedy Iverson odbił mu piłkę od drugiej strony tablicy. Przecież takich rzeczy tez nigdy nie było i nie bedzie w żadnym normalnym meczu, a to dlatego, ze po prostu przepisy na to nie pozwalają i nikt nie odbije sobie piłki tak jak to zrobił AI.

 

Wszystko się Graboś zgadza tylko chodzi o równe szanse i o to aby każdy wykonywał swoje dunki w identycznych warnukach. Wsady które przytoczyłeś (odbicie od tyłu tablicy czy przeskoczenie kogoś) są właśnie przykładami pomysłowości jednak przy braku ingerencji w rzeczy odgórnie ustalone (np. wysokość kosza itd.). Jeśli oceny mają być sprawiedliwe to każdy powinien kręcić swoje wsady w identycznych warunkach. Liczyć się powinno co zawodnik robi z piłką kiedy jest w powietrzu, tak przynajmniej mi się wydaje ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura...

 

ciekawe jakby Nate Robinson zrobil taki sam trick na normalnej wysokosci jak Dwight Howard na 3,65 to kto by mial otrzymac lepsze noty :?: to smieszny absurd i beznadziejny pomysl, na szczescie wiekszosc to widzi

 

to nie jest konkurs skoku wzwyz

 

niech Howard cos wymysli bo czasu juz nie ma zbyt wiele :P a ja tam dalej twierdze ze on nie ma szans :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jakby Nate Robinson zrobil taki sam trick na normalnej wysokosci jak Dwight Howard na 3,65 to kto by mial otrzymac lepsze noty Question to smieszny absurd i beznadziejny pomysl, na szczescie wiekszosc to widzi

TO nie takie proste Maciek. A jak Howard i Nate zrobia ten sam wsad na 3.05 to kto dostanie większe noty? Wiadomo że ten nizszy czyli Robinson. To działa w obie strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha jakis czas temu zaczelo siena TNT Inside the NBA Konkurs TANCA, Shaq i Howard... Najlepszy byl "snake" w wykonianiu SO. A i Melo za Barkleyem, heh. Allen (Iverson) zdaje sie powiedzial,ze niezaleznie od tego kto wygra to bedzie i tak mnostwo smiechu. I moze nie ma racji? Duncan chyba tez za Dickiem, z tego co pamietam.

 

Barkly: Oczekuje, ze Kenny bedzie przeciwko mnie, poniewaz jest wlasnie Kennym

I znou co ma na sobie Craig Saiger? Jakies garnitur przypominajacy poszycie kanapy. Hahaha... Ale maja z niego polewe w studiu. Nie ma litosci.

 

Pippena juz przekreslili. Najpierw Barkley potem Magic. Ale co sie dziwic po 5 latach,kiedy gra jest o wiele szybsza, a jak oni mowia, przetsl grac, bo wiecej nie mogl, a co dopiero teraz po tylu latach (niby czuje sie lepiej) ale naprawde dajmy spokoj 41 lat to jest naprawde smieszne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, huczą ze wszystkie że aż miło :D A jak porównali garaniak Craiga to kanapy i jeszcze dodatkowo pokazali tę fotkę jakiegos rupiecia poszarpanego to umierałem ze smiechu właśnie :D Rozgrzewka Barkleya tez niczego sobie :D

 

Co do "pojedynku" Dicka i Charles'a ... No większość obstawia pana zebrę i ja też się do tego przychylam :) Barkley jest za krągły na takie sprawy :P Choć jak się okazuje na okładkę Men'sHealth jeszcze się nadaje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.