Skocz do zawartości

Konkursowa sobota


Graboś

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie rozumialem po cholere w tych zawodach sa babki, ktore zawsze cos spieprzą (albo psują ogolne wrazenie ;-) ) - fajniej by bylo gdyby zostali tacy sami Ben i Scottie.

Osttani konkurs pokazał, ze moze byc na odwrót. Poza tym jak wolisz samych chłopaków, to już twoja sprawa, ja w to nie wnikam :twisted:

Ehhh Tomasz Tomasz... Ty i Twoje fantazje :twisted:

 

Nie no ja zapamietalem z ostatniego konkursu gdy chyba Lisa Leslie napierała z 10 razy spod kosza :?

 

Dobrze rzucała chyba tylko jedna, ta ze zwycieskiego zespolu, ale nie pamietam jak sie nazywala bo generalnie mam gdzies WNBA :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zapowiadany skład konkursu rzutów z dystansu:

 

Gilbert Arenas

Damon Jones

Jason Kapono

Mike Miller

Dirk Nowitzki

Jason Terry

 

Szkoda, że Allen nie zdecydował się spróbować jeszcze raz, przydałby się też Korver. A wygra oczywiście Jones. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a ja żałuję, że nie ma Okura, który swoimi rzutami za trzy, nie jedną drużynę doprowadzał do nerwów, czego nikt jeszcze nie spodował u Turka. Mógłby naprawdę powalczyć o wygraną. No, ale cóż trudno.

 

W związku z tym moim faworytem będzie Jason Kapono, który w tym sezonie, otrzymuje trochę więcej minut i pokazuje, że ma świetnie ułożony rzut, a co najważniejsze bardzo celny. Zobaczycie będzie czarnym koniem tych zawodów. Choć trudno nie być faworytem, jeśli ma się najwyższą skuteczność spoza łuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma wszystko obliczone. Bedzie startowal jako pierwszy, i wszytkich rozwali smiechem. Przez co nikomu nie uda sie zrobic czegos efektywnego, a w drugiej serii zrobii cos za co najmniej 40 pkt i wygra, ta czesc. W finale zrobi cos podobnego i wygra caly konkurs :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko by było, gdyby Kapono wygrał trójki, ale jakoś tego nie widzę. Może się spalić chłopak, choć bym mógł założyć, że będzie w finale z Arenasem, ale tam polegnie. A Thomas w konkursie wsadów powinien pakować piłką pomalowaną w banknoty dolarowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć trudno nie być faworytem, jeśli ma się najwyższą skuteczność spoza łuku.

Heh, warto też wziąść poprawkę na fakt, że tylko Dirk ktory jest podkoszowcem ma mniej rzutów zza łuku od wspomnianego Kapono i to róznice nie są wcale minimalne. Dirk przegrywa sporo z Kapono ale ten traci 62 rzuty do kolejnego w liczbie oddanych trójek Damona Jonesa z Cavs. Moim zdaniem włąsnie m.in z małej ilości oddawancyh rzutów wynika fenomentalna 56% skuteczność zza lini 7.24. On oddaje tylko 3 rzuty na mecz w spotkaniu, a przy grze 25 min na mecz nie trudno o 3 dogodne pozycje do trójki aby wsadzić ja z wolnej pozycji celną, tym bardizej przy Wadzie który bardzo często wchodzi pod kosz, jest więcej miejsca i pozycji na dystansie dzięki temu.Dla porównania drugi w tej klasyfikacji liczby oddanych trójek Jones ma mniejszy czas gry i o ponad rzut wiecej zza łuku.

Oczywiśćie Kapano ma spore szanse być czarnym koniem, bo jest dobrym strzelcem, ale nie przesadzałbym z tym argumentem na jego korzyść i skutecznośći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konkursach trójek wygrywają raczej gracze wyraziści, czy to pod względem przebojowości i radzenia sobie ze stresem, czy pod względem od lat znanych i szlifowanych umiejętności. Jak patrzę na historię ( http://www.nba.com/history/allstar/shoo ... nners.html ) tych zawodów i zwycięzców, to właśnie tacy zawodnicy wygrywali. Były gwiazdy jak Bird czy Ray Allen (a ostatnio Nowitzki). Byli specjaliści jak Lenard czy Stojak (przez jakiś czas był też gwiazdą). Byli też ultra-specjaliści jak Legler i Kerr. Ale tylko tego pierwszego bym zaliczył do tej kategorii, co Damon Jones i Jason Kapono, czyli ludzi znikąd, których szans nie uznaję za wysokie. Jeden z nich może się przedrzeć do finału, ale nie widzę ich jako zwycięzców. A tak w ogóle to Damon Jones powinien startować, gdy miał najlepszy sezon w karierze, reprezentując Heat. Rzucał wtedy najczęściej i na świetnej skuteczności. Jak wtedy go nie wybrali, to czemu teraz? Kapono jest w tej samej sytuacji co on 2 lata temu i jemu dano szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirk w tym roku nie wygra 3ps i jesli komus nie wystarcza taki argument ze ja to mowie, to moge podac jeszcze dwa (a moze to jest jeden, a ja patrze na ilosc i zawyzam liczac je jako osobne) ktore moze kogos przekonaja :P

 

rok temu podczas tego samego konkursu (niby to zabawa, ale nawet dzieci w przedszkolu potrafia sie wk***ic jak jedno z nich nie musi przestrzegac jej zasad) Dirk nie zmiescil sie w czasie pierwszej rundy (tzn niemieckie stopery w rekach kibicow Mavs nic takiego nie wykazywaly ale...) a w tym roku bedzie z czasem jeszcze gorzej bo Nowitzki rzuca jeszcze wiekszym lobem w tym sezonie - z jego perspektywy i Mavs to lepiej, bo rotacja pilki tak rzucanej ma jeszcze lepsze "wejscie/wchodzenia" do kosza :) jednak to w polaczeniu z jego nawykiem ze on musi patrzec do konca co tez po jego rzucie sie wydarzy, sprawia ze tego czasu wg moich wyliczen mu zabraknie i to w wyrazniejszym stopniu niz przed rokiem (2,6 sekundy) 8) no to teraz wszyscy sa przekonani o slusznosci mojej obserwacji tego zjawiska :) pozostaje pytanie, czy wspomniana przeze mnie poprawiona rotacja rzutow Dirka nie wplynie w tym konkursie na jego skutecznosc ktora pozwolilaby mu wygrac nawet nieoddawszy ( 8) ? ) wszystkich rzutow :)

 

 

 

A Thomas w konkursie wsadów powinien pakować piłką pomalowaną w banknoty dolarowe...

znajac jego pazernosc to albo by ten konkurs po prostu wygral, albo wzial by pilke i uciekl (a potem ja spieniezyl)

 

 

w finale trojek spotkaja sie Mike Miller z Jasonem Terrym i jestem o tym tak samo przekonany jak o tym ze Dwight Howard nie wygra SDC (dalej mi nikt nie wytlumaczyl w czym niby tkwi jego przewaga nad reszta :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w finale konkursu trójek bierze udział trzech graczy, a wymieniłeś tylko Millera i Terry'ego. Więc kto będzie tym trzecim? Wiem, głupie pytanie, bo to oczywiste, że zwycięzca Damon Jones, ale tak jakoś nie dopisałeś, więc chce się upewnić. ;)

 

A przewagi Howarda są takie:

- jego wyskok, zasięg i wzrost połączone ze sobą dają takie efekty, że np. jest w stanie pocałować obręcz, najwyżej ze wszystkich mieć piłkę w dłoni, mieć obręcz na wysokości barków itp.

- ma największą siłę ze wszystkich uczestników, a wiadomo, że wykonując dwa razy ten sam wsad z różną siła, to ten z większą siłą będzie efektowniejszy.

 

No i link na przekonanie się do niego: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trzeci to Dirk ;)

 

 

Howard jest zbyt masywny jak na dunkera (masywniejszy niz Amare ktory dal ciala w tym konkursie - dla wrazliwych kibicow Suns + zakochanego w Amare Danpa to powiem "nie wygral") totez niewyobrazam sobie jak on lata w powietrzu i wykonuje rozne ewolucje w powietrzu :) sile to on ma faktycznie, ale takie power dunki to sie w meczu fajnie oglada, w sdc to nie bardzo chyba... no przekonamy sie ;)

 

 

Damon Jones to by z pewnoscia byl w finale konkursu przechwalek podczas all star weekend :) pamietam jak to mowil ze on oddawal najwazniejsze rzuty w drodze po sukces swojej druzyny co zirytowalo jego kolegow, prawdziwe gwiazdy zespolu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z tą siłą nie miałem na myśli zwykłych meczowych power dunków, a dodatkowy atut w ocenie sędziów. Jestem bardzo ciekawy jego występu i myślę, że ma szansę się bardzo fajnie zaprezentować. Jednak oczywiście możesz być spokojny, że tego konkursu, bo SDC nie wygrywają podkoszowcy i raczej jasnym jest, że ten konkurs niczego w tej kwestii nie zmieni.

 

A D-Jones, on właśnie ma dużo do udowodnienia tym konkursem takim jak Ty i wielu innych na tym forum. ;) Bardzo chciał wziąć udział w tym konkursie, traktuje go bardzo poważnie, chce pokazać w ten sposób, że jest tym "najlepszym shooterem na świecie". Pewności siebie mu na pewno nie zabraknie i myślę, że ma duże szanse na zwycięstwo, on lubi rzuty z czystych pozycji. Liczę na niego. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co Damon Jones martwi sie co zalozy podczas weekendu gwiazd. Ma juz cztery "outfity" przygotowane na ta specjalna okazje. Umieralem ze smiechu jak mial ten swoj czerwony "pimpowski" garniturek zalozony rok czy dwa temu, Barkley co chwile wolal w studiu TNT zeby pokazali jego zblizenie. Jones mowi o sobie jako o najlepiej ubranym czlowieku w calym nba, na co Mutombo mowi ze ubiera sie swietnie, tylko te kolory, chyba musi byc z Milwaukee albo Cleveland (ale co ma Mutombo do mody to ja nie wiem osobiscie). Aha i Jones ma 450 garniturow w swojej kolekcji, plus 150 par butow, gagatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć trudno nie być faworytem, jeśli ma się najwyższą skuteczność spoza łuku.

Moim zdaniem włąsnie m.in z małej ilości oddawanych rzutów wynika fenomentalna 56% skuteczność zza lini 7.24. On oddaje tylko 3 rzuty na mecz w spotkaniu, a przy grze 25 min na mecz nie trudno o 3 dogodne pozycje do trójki aby wsadzić ja z wolnej pozycji celną, tym bardizej przy Wadzie który bardzo często wchodzi pod kosz, jest więcej miejsca i pozycji na dystansie dzięki temu.Dla porównania drugi w tej klasyfikacji liczby oddanych trójek Jones ma mniejszy czas gry i o ponad rzut wiecej zza łuku.

Oczywiśćie Kapano ma spore szanse być czarnym koniem, bo jest dobrym strzelcem, ale nie przesadzałbym z tym argumentem na jego korzyść i skutecznośći.

No, ale zobacz Damon Jones ma 85 celnych na 214 prób, Kapono 86 na ...155 :D

Very Happy Tłumaczysz fenomenalną skuteczność małą ilością rzutów, które powstają dzięki Wade'owi, ale nie mów, że Jones sam musi sobie szukać pozycji. Kapono gra 25 minut i oddaje 3 rzuty, Jones gra 22 minuty i oddaje 4 rzuty. Mówisz, że w ciągu tych 25 minut nie trudno o takie właśnie trzy dogodne sytuacje, a w ciągu 22 minut ta ilość diametralnie się zmienia? Nie sądzę. Tak to prawda, że Jason większość rzutów oddaje z czystej pozycji, ale z tego co wiem to nie ma w 3 point -shootout żadnych obrońców. Jest tylko czas na oddanie rzutów, a Kapono nie powinien mieć z presją problemów. Jones widać, że czuję się najwyraźniej bardzo pewny swoich rzutów, że oddaje ich taką ilość. Z resztą wypowiadał się, że konkurs bez niego nie powinien się odbywać. Nie mówię, że jest słabym shooterem, ale większe szanse ma z racjonalnego punktu widzenia Kapono i nieprawdą jest, że nie jest faworytem.

 

Może być też tak, że któryś z uczestników będzie miał swój dzień i wszystkich rozłoży.

 

 

...Byli specjaliści jak Lenard czy Stojak...

Nie wierzysz w swojego Szak, że on może też takim jest? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczysz fenomenalną skuteczność małą ilością rzutów, które powstają dzięki Wade'owi, ale nie mów, że Jones sam musi sobie szukać pozycji.

Ja nie napisałem żę Jones to wygra tylko że jest drugi najmniejszej ilości rzutów. Nie chciałbym się wdawać w tą dyskusje, wiec zaznaczam że to mój jedyny post odpowiedzi. Bo chodzi o to że Jones grał w dużo gorszej taktyce nastawionej na obronę, gdzie dużo rzutów było przez ręce, mało wypracowanych pozycji i masa nieprzygotowanych prób w zdecydowanej większości na dystansie gdyż taktyka nie przewidywała gry zbliżonej choć do tego są stworzeni zawodnicy jakich posiadają na obwodzie Cavs. Natomiast Heat mają często wchodzącego pod kosz Wade'a co dobrze rozluźnia dalsze strefy i poza tym ułatwiającego grę Shaqa przy którym każdy strzelec czuje się świetnie(ale jego już pomińmy ze względu na to że zagrął raptem 12 meczy w tym sezonie(liczę właśnie trwający mecz SAS-Heat który oglądam przy czasach Ci odpisuje ;) ). Sam Wade jednak wchodząc powoduje skupienie uwagi na trumnie i dzięki temu dużą łatwość na dystansie. Ale to tyel co do trafionych i nietrafionych trójek i procentów raz że lepszych dzięki mniejszej ilości rzutów a dwa taktykom, dogodnym pozycjom itd. Nie chce mi się o tym dyskutować bo zaraz ktoś znowu wyskoczy że dziecinnie tłumacze Cavs i ich zawodników.

 

Kapono gra 25 minut i oddaje 3 rzuty, Jones gra 22 minuty i oddaje 4 rzuty. Mówisz, że w ciągu tych 25 minut nie trudno o takie właśnie trzy dogodne sytuacje, a w ciągu 22 minut ta ilość diametralnie się zmienia? Nie sądzę.

Diametralnie nie, ale jest to jeden rzut mniej i 3 minuty więcej. W przeliczeniu daje to nam rzut co 8 minut Kapano i co 5 i trochę Jonesa, plus to co pisałem wyżej.

 

prawda, że Jason większość rzutów oddaje z czystej pozycji, ale z tego co wiem to nie ma w 3 point -shootout żadnych obrońców.

to że inni tak dobrze nie mają jak Jones,Arenas czy Terry tak dobrze nie mieli co może dac im wyższe osiągniecia niż ich %. :)

 

Poza tym zgadzam się z tym co napisał Szak o zwycięscach 3point shootout'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast Heat mają często wchodzącego pod kosz Wade'a co dobrze rozluźnia dalsze strefy i poza tym ułatwiającego grę Shaqa przy którym każdy strzelec czuje się świetnie(ale jego już pomińmy ze względu na to że zagrął raptem 12 meczy w tym sezonie(liczę właśnie trwający mecz SAS-Heat który oglądam przy czasach Ci odpisuje ;) ). Sam Wade jednak wchodząc powoduje skupienie uwagi na trumnie i dzięki temu dużą łatwość na dystansie. Ale to tyel co do trafionych i nietrafionych trójek i procentów raz że lepszych dzięki mniejszej ilości rzutów a dwa taktykom, dogodnym pozycjom itd. Nie chce mi się o tym dyskutować bo zaraz ktoś znowu wyskoczy że dziecinnie tłumacze Cavs i ich zawodników.

Trudno nie zauważyć, że Wade powoduje większe skupienie uwagi na sobie, gdy wchodzi pod kosz i dzięki temu dużo miejsca mają obwodowcy. Tak, ale to wraz z małą ilością rzutów, jak mówisz, nie stawia go w przegranej pozycji w tym konkursie. Wręcz przeciwnie, Kapono w konkursie też przecież będzie oddawał rzuty przygotowane, z dogodnych pozycji. Nic w konkursie nie będzie mu przeszkadzało w oddawaniu rzutów. Jedynym naciskiem będzie czas i może ogólna presja oglądających go kibiców i ...250 przedstawicieli z telewizji świata :D Ale liczę na niego, że sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to wraz z małą ilością rzutów, jak mówisz, nie stawia go w przegranej pozycji w tym konkursie.

A czy ja twierdze że nie stawia :?: Pierwszego posta o Kapano i o strzelcach skończyłem tak : "Oczywiśćie Kapano ma spore szanse być czarnym koniem, bo jest dobrym strzelcem, ale nie przesadzałbym z tym argumentem na jego korzyść i skutecznośći." Czyli absolutnie go nie wykluczam, myślę że może pokazać pazury tylko nie podniecałbym się złudnymi tutaj procentami i że ma największą skut to jest faworytem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Nash nie wystąpi ani w Skillsie ani w niedizelnym meczu gwiazd a oficjalnym powodem jest przedłużające się leczenie kontuzji ramienia. Biorąc pod uwagę te wolne będzie to już 2 tygodnie bez koszykówki aż do 20 lutego i spotkania przeciwko Los Angeles Clippers. Kto zastąpi tego rozgrywającego w niedziele wytypuje oczywiście Stern.

Wogóle ten Zachód jakoś połamany, nie ma Boozera, Yao teraz Nash i sporo się mowi o Iversonie, niedługo będzie tam większość drugoplanowców bo Ci wybrani w pierwszej kolejności w połowie zrezygnują.. Pewnie w ASG zagra teraz ktoś z 4 Deron Williams, Memo Okur, Zach Randolph i Elton Brand.

Ciekawy jestem natomiast kto zamiast niego zagra w Skillsie. Był jednym z faworytów, obsada razem z nim była gwiazdorska, ew. kandydat na przygotowanie będzie miał mało czasu mam jednak nadzieje że tendencja zostanie podtrzymana i będzie to gwiazda pierwszego formatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.