Skocz do zawartości

Konkursowa sobota


Graboś

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że konkurs wygra Howard. Możliwości ma ogromne, a przecież ma troche czasu, by pomyśleć nad stroną estetyczną swojego występu. Poza tym nie można być pewnym, że Dwight takiego zmysłu nie posiada- trudno kręcić młynki metr od obręczy, gdy skacze do ciebie kilku gości :D . W kontrach go nie oglądamy.

 

Gerald Green też ma duże szanse, biorac pod uwagę to, że atrakcyjniejszy będzie wsad takiego szczupłego i niższego niż Howard zawodnika. Sprawia po prostu lepsze wrażenie. Taki Green przy Dwighcie wygląda jak leciutki, unoszący się na wietrze latawiec. To dla mnie finał.

 

Tyrus Thomas i Nate Robinson. Oboje są nieźli, na pewno mogą zamieszać. Bardziej stawiałym na Tyrusa, bo robinson przy swoim wzroście nie ma tak ogromnych możliwością. Do tego nie będzie zaskoczenia jego wzrostem, który zrobił furorę rok temu. Thomas latać potrafi i może być czarnym koniem. To zależy od repertuaru, jaki zaprezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadniecie jaka jest obsada jury konkursu wsadów :)

 

Michael Jordan , Dominique Wilkins, Julius Erving i uwaga uwaga dwóch mistrzów Slum Dunk Contets z lat poprzednich: Kobe Bryant i Vince Carter.

 

 

Michael Jordan and Dominique Wilkins lead four former champions who will serve as judges for the last competition of All-Star Saturday night. They will be joined by Hall of Famer Julius Erving and two other champs who will play in the All-Star game: Kobe Bryant and Vince Carter.

Gdyby tak zobaczyć ich wszystkich w takim konkursie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... nie powiem, dosyć interesujący skład sędziowski :) Znacznie bardziej niż obsada konkursu :P Ja osobiście przychylam się do zwycięstwa Howarda, choć będę kibicował Nate'owi - ale jak ktoś wcześniej powiedział - z jego wzrostem niewiele już będzie można nowego zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma dobry wyskok i długie łapy, jego wejścia pod obręcz i paka nad Centrem nie raz i nie dwa mnie zafascynowały. [...]

 

Pare ładnych paczek TA:

Po pierwsze to SDC nie polega na pakowaniu nad centrem, a po drugie w którym miejscu on pokazał ten super wyskok?

 

Małe porównanie uczestników pod względem vertical leaps:

 

Robinson 110 cm (43,5 cala) przy 175 cm wzrostu

Green 109 cm (43 cale) przy 203 cm

Howard 96 (38 cali) przy 211 cm

Tyrus 96 cm (38 cali) przy 206 cm

 

Wyskok to podstawa w tym konkursie i pod tym względem wszyscy prezentują się bardzo fajnie, ale np. Warrick mając również te 38 cali w górę nic wielkiego rok temu nie pokazał.

 

Jeszcze dwa wsady Greena z SDC w HS, bo widzę, że nie wszyscy wiedzą, czego po nim się spodziewać:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, tak jak wspominałem już wcześniej jestem pewny zwycięstwa Greena. Oczywiście może się spalić psychicznie, ale jeśli podejdzie na luzie, to powinien wygrać bez większych problemów (zakładam że Nate już nic lepszego w tym roku nie pokaże, ale kto wie..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mamy już czterech muszkieterów w Skill Challenge. Oto oni:

 

Kobe Bryant, L.A. Lakers G 6-6 220

LeBron James, Cleveland F 6-8 240

Steve Nash, Phoenix G 6-3 195

Dwyane Wade, Miami G 6-4 212

 

Jak dla mnie małym zaskoczenie jest obecność Bryanta, ale całkiem fjanie że dojdzie do pojedynku na tak wysokim poziomie :wink:

 

EDIT

Upps nie zauwazyłem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obasdy sędziowskiej to chyba pierwszy raz od wielu lat jest tak ciekawa. Ale mi się bardzo podoba bo przynajmniej mamy pewność, że oceniać będą ludzie, którzy w tym co będa oceniać mają lub mieli nieprzeciętne umiejetności, bo każdy z sędziowskiej piątki wygrywał przynajmniej raz Konkurs Wsadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Thomas blysnal:

"Asked if he were excited about becoming the first Bull since Scottie Pippen in 1990 to participate in the event as part of All-Star weekend, Tyrus Thomas barely looked up from untying his shoes.

"Not really," Thomas said. "I'm just going to go out there, get my check and call it a day."

"I'm just into the free money," he said. "That's it. I'll just do whatever when I get out there."

Thomas makes $3.26 million. The winner gets $35,000. The runner-up receives $22,500. Third and fourth place are worth $16,125."

 

Lepiej zostalby w domu i potrenowal jak chocby gdzies Byku pisal. To samo zreszta odnosi sie Nate'a Robinsona, dobrze ze ten drugi chociaz siedzi cicho i nie blyszczy wypowiedziami w stylu skasuje czek, dostane 5 zlotych i bede zadowolony, juz sobie wyobrazam jak sie przygotowuje do tego konkursu.

ps-dlatego ciesze sie tez ze Edek Curry najlepszy ofensywnie grajacy center wschodu nie dostal zaproszenia do ASG, dostal kurwicy po tej decyzji i od razu przyjemniej sie ogladalo jego gre przeciwko Orlando, oby wiecej takich decyzji dla dobra NYK :) Moze jakby Robinsona oszczali to tez by dostal zaczal grac na poziomie do ktorego jest predysponowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obsada SDC średnia, no i nie zaprosili White'a na którego wszysyc ta mocno liczyli i pewnie zrobiłby show i był realnym konkurentem dla wyglądającego najlepiej GG.moim zdaniem także wygra Green, ktory wydaje się mieć najlepszy potencjal ze wszystkich obecnych. Nate mam nadzieje ze nie odniesie zwycięstwa, wierze ze nie bedą go promować, juz raz wygrał bez sensu, dobrze ze teraz nie bedzie mogł nas trzymać przy tym konkursie swoimi nieudolnymi probami zrobienia wsada gdy zaskoczenia nie ma już zadnego bo wszysyc wiedzą co zrobi, 2 min i wypad. Howard ma potencjał i jak jury nie będzie promować Nate'a to powinien wejść. Tyrus, cóz nie wierze w niego i tyle mogę powiedzieć, IMO będzie ostatni ale może się zawiode.

Co do Jury to WOW, sami najlepsi, mam więc nadzieje że obiektywnie ocenia te wsady i będzie równy konkurs i nikt nie zabierze zasłużonego zwycięstwa jak rok temu Iggy'emu. Mogli by się sami w to pobawić ale pewnie w jakiejśc krótkiej przerwie zobaczymy biegnącego jak najszybciej przez boisko Charlesa by ine stracić 10tys USD :lol:

Danp a z tą kasą i Tyrusem to nie jest bardizej coś w stylu żartu?? ;) kasa idize i tak chyba na aukcje charytatywne poza tym nie chce mi się wierzyć że będzie sie tyle wysilał dla przy jego zarobkach marnych gorszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do SDC to chyba jury bedzie wzbudzalo duuuuzo wieksze zainteresowanie niz sami uczestnicy... ;)

 

A odnosnie skill chalenge to wg mnie szkoda ze nie urozmaicili jakos tego konkursu. Startuja w nim z reguly fajni ludzie a konkurs ledwo sie zaczyna a juz jest koniec wlasciwie. Mogloby byc wiecej przeszkod w stylu slalomiku czy cos w tym rodzaju, utrudnic sprawdzian z podaniami, generalnie tak zeby trwalo to troche dluzej a zawodnicy mogli sie bardziej wykazac. SDC wymaga wielkich umiejetnosci i ci co wystepuja musza sie napracowac, w konkursie trojek tak samo nie jest latwo wygrac a skill chalenge wdaje sie zbyt prosty np dla bryanta czy wade'a, ktorzy umiejetnosci techniczene maja naprawde ogromne i maja co pokazac. nie chodzi mi oczywiscie o to, zeby biegali przez godzine ale wlasnie o dopracowanie i 'zmuszenie' ich do jakiegos wysilku :) troche zagmatwalem chyba ale mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi ;)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesli KarSp to byl zart z jego strony to zwracam honor, troche dziwne poczucie humotu jak dla mnie ale byc sie nie znam. Jedni chca wyzywic rodzine za dziesiatki milionow usd, inni chce zarobic pare tysiecy zielony wiecej pakujac pilke do kosza, to w sumie mialoby sens :)

edit:

Bylbym zapomnial, na espn marudza ze konkurs zszedl na psy ze takie mlode gwiazdy jak Wade, Bronek i paru innych mogliby raz "zrobic przysluge" lidze wystapic w takim konkursie, dr J dal trzy takie przyslugi (o ile sie nie myle), Jordan dwie i ze zamiast oszczedzac nogi... na party i inne imprezki w trakcie allstarowego weekendu mogliby sie pokazac w konkursie wsadow, no i maja racje ci z espn rzecz jasna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skill Challenge jest to jedyny konkurs w którym może wystąpić praktycznie każdy z pozycji 1,2,3, nie ma tego co w SDC że jest grupa która sie nadaje dobrze dunkuje itd, tak samo w Rzutach za 3. W SC inaczej. Jest wielu graczy, przedewszystkim na PG którzy zapewne osiagneli by lepsze czasy od LeBrona czy Kobego... jednak tak jak bodajże Artest powiedział, zawodników do ASW nie wybierają trenerzy tylko firmy reklamowe. Troche mi sie to nie podoba :?

 

Za rok mogli by wystapic Yao i Shaq :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skill Challenge jest to jedyny konkurs w którym może wystąpić praktycznie każdy z pozycji 1,2,3, nie ma tego co w SDC że jest grupa która sie nadaje dobrze dunkuje

ty, a wiesz że to dobre jest :?: właśnie mogłoby być tak, że byłby skill challenge dla zawodników z każdej pozycji (mógłby być nawet taki sam nazwijmy to "tor przeszkód" dla każdej grupy) i byłoby to w moim przekonaniu ciekawe :) rzut za 3 pkt w wykonaniu Shaqa... to by było coś a same zawody mogłyby dłuuugo potrwać

 

co do SC jeszcze to ja się wcale nie zdziwie jak Kobe go wygra - szybki, opanowany, taki zimny niszczyciel, koszykarz kompletny jednym słowem

 

W SC inaczej. Jest wielu graczy, przedewszystkim na PG którzy zapewne osiagneli by lepsze czasy od LeBrona czy Kobego... jednak tak jak bodajże Artest powiedział, zawodników do ASW nie wybierają trenerzy tylko firmy reklamowe. Troche mi sie to nie podoba

a Artest to jakiś złotousty mędrzec jest czy jak :?: przecież to głupota jest. jaka firma promuje chociażby Boykinsa :?: albo tych chłopaczków co to będą fruwali pod dach hali w SDC :?: by się zgłosili to by walczyli, proste. a to że taki Marko Jarić się nie zgłasza (a nawet jakby sie zgłosił to kto by go chciał oglądać - przecież to chodzi o show wirtuozów) to chyba dobrze i nie jest to niczyja wina ;)

 

 

 

zresztą nie wiem czy nie dziwniejsza jest obecność Howarda w SDC niż Bryanta w skillach :roll: naprawdę nie wiem czemu Dwight się zgłosił i gdzie on swojej szansy upatruje, oby nie w słabości rywali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.